Bahçe Bakımı ve Çiçekler Bitkilerimiz 🌱🌵🌿🍀🍃

Hahaha bu da iyiymiş 🤣🤣🤣

Benim bugün kızımla seçtiğim bebekler;
Önerilenleri de not ettim, gittiğim çiçekçide çoğu şey yoktu, olanlar da fiyat olarak bana fazla göründü :KK70:
Şimdilik bu ikiliyi aldım.
Eki Görüntüle 2925983
Bı yeşil ağlayan aşkın gözyaşı, çok arsızdır. Yavrular düştüğü yerde köklenir. Ayrık otu gibi her yerden çıktığını söylüyorlar, korkuyırum ben bu türden 😅
Aaa güneşe koyunca tenk değiştirir dedi bana satarken :KK70:
Kandırmış sizi
Bu türden o zaman. Bazıları yeşil kalıyor

Eki Görüntüle 2925995
Pembe ağlayan aşkın gözyaşı oldukça nazlıdır, her düşen yavru köklenmez. Ama duruşu çok güzel. Bende var bundan ama çok uzayınca kestim, gövdeden yeni dal bekliyorum bakalım

sedum palmeri

Etiket için teşekkürler calcifer 😘
Ayy teşekkür ederimm, bunu akşam komşum verdi, o da adını bilmiyormuş ama çok tatlı çiçek açıyor demişti. Bakımını nasıl yapacağımı araştırmak için ismini öğrenmek istemiştim. 😃

Jou Jou
aynısı bendede varr canımm ve inanırmısın 1 senedirr birşey olmadıı hattaa iyice büyüdükçe aşağılara indii iyice çoğaldııı

Oh büyüsün büyüüsn :KK70:

😅
Kandırmış sizi

Pembe ağlayan aşkın gözyaşı oldukça nazlıdır, her düşen yavru köklenmez. Ama duruşu çok güzel. Bende var bundan ama çok uzayınca kestim, gövdeden yeni dal bekliyorum bakalım
Hahaha neyse kandırsın bakalım :KK70:
Bakımı çok kolay diye vermişti en azından o doğruymuş :KK70:

İyi geceler😊
Bunu bugün aldım, çok işbilmez bir çiçekçiye denk geldim, adı ne dediğimde sukulent dedi (e o kadarını ben de anlamıştım, diğer sukulentlerin arasından seçtik çünkü) bakımı nasıl olmalı dediğimde de “sulayacaksın işte” dedi. Oysa sukulentler hakkında internette okuduklarım hep toprağı kurudukça sulanması gerektiğii şeklindeydi. Neyse ismini merak ediyorum, burda bilenler vardır diye umutluyum🙈
AC34BF15-8E4F-4E7E-A836-92061F17D880.jpeg

Şok markette telgraf çiçeği ve kaktüs gördüm, hemen aldım onları da.
Kayınvalidem de dikenler tacı çeliği verdi iki tane, suya koydum biraz önce, böyle köklendirip dikiliyor dedi.

İyi geceler😊
Bunu bugün aldım, çok işbilmez bir çiçekçiye denk geldim, adı ne dediğimde sukulent dedi (e o kadarını ben de anlamıştım, diğer sukulentlerin arasından seçtik çünkü) bakımı nasıl olmalı dediğimde de “sulayacaksın işte” dedi. Oysa sukulentler hakkında internette okuduklarım hep toprağı kurudukça sulanması gerektiğii şeklindeydi. Neyse ismini merak ediyorum, burda bilenler vardır diye umutluyum🙈
Eki Görüntüle 2931009

Şok markette telgraf çiçeği ve kaktüs gördüm, hemen aldım onları da.
Kayınvalidem de dikenler tacı çeliği verdi iki tane, suya koydum biraz önce, böyle köklendirip dikiliyor dedi.
Sanırım crassula ovata ama hiç böylesini görmedim. Gerçek Bahçe toprağına biraz kum biraz torf ekleyerek geçirgen bir toprak hazırlayın, kurudukça yapraklarına su değmeyecek şekilde sulamaya özen gösterin. Kapalı balkon gibi serin bir yerde kışı geçirecekse hava 10 derecenin altındayken15 günde bir az miktarda su kışı geçirmesine yeter. Ama ev içinde bakacaksanız toprağı kurudukça sulamaya devam edin

Sanırım crassula ovata ama hiç böylesini görmedim. Gerçek Bahçe toprağına biraz kum biraz torf ekleyerek geçirgen bir toprak hazırlayın, kurudukça yapraklarına su değmeyecek şekilde sulamaya özen gösterin. Kapalı balkon gibi serin bir yerde kışı geçirecekse hava 10 derecenin altındayken15 günde bir az miktarda su kışı geçirmesine yeter. Ama ev içinde bakacaksanız toprağı kurudukça sulamaya devam edin
Çok teşekkür ederim🙏🙏

İyi akşamlar, 29 Ekim’de A101e gelen Atatürk Çiçeğinden almıştım. Aynı gün toprak değişimini yapıp suladım. Sonra çiçeğin yaprakları aşağıya sarkıp dökülmeye başladı. Nasıl kurtarabilirim 🥺
İnternette suyu fazla gelmiş olabilir diye okuduğumdan o ıslak saksıdan alıp başka bir toprağa ektim.

İyi akşamlar, 29 Ekim’de A101e gelen Atatürk Çiçeğinden almıştım. Aynı gün toprak değişimini yapıp suladım. Sonra çiçeğin yaprakları aşağıya sarkıp dökülmeye başladı. Nasıl kurtarabilirim 🥺
İnternette suyu fazla gelmiş olabilir diye okuduğumdan o ıslak saksıdan alıp başka bir toprağa ektim.
Şu ana kadar atatürk çiçeğini yaşatabilene rastlamadım. Çiçekçide ne veriyorlarsa onlara evde bizim verdiğimizle yetinemiyorlar. Toprak değiştimekle iyi yapmışsınız, inşallah kurtulur

Şu ana kadar atatürk çiçeğini yaşatabilene rastlamadım. Çiçekçide ne veriyorlarsa onlara evde bizim verdiğimizle yetinemiyorlar. Toprak değiştimekle iyi yapmışsınız, inşallah kurtulur
Çok üzüldüm, o kadar hevesle almıştım 🥺
Yaprakları tamamen dökülse bile kurtarılabiliyormuş galiba.
Bekleyeceğim, hepsi dökülürse budama yapacağım bir ihtimal seneye filiz verir.
Cevabınız içim teşekkür ederim

Yeşil sakıdaki bronze ise alttaki nedir bilem var mı?

Graptolardan diye düşünüyorum ama adını bilmiyorum.

Çok çeşitleri var hanki birini aklımda tutayım en sonunda yazıcam üstlerine

20211115_104237.jpg

Bunu çok severek almıştım ağaç gövdeli az önce öğrendim çok bulunmayan bir aeonium muş irish bouquet aşk ağacıda deniyormuş

Eklentiler

• 20211115_142400.jpg
    20211115_142400.jpg
    100,5 KB · Görüntüleme: 27
  • 16369757610873439134093554503002.jpg
    16369757610873439134093554503002.jpg
    87 KB · Görüntüleme: 21
Aeoniumlar arajmanlarda olmuyor mu ya içeri almam gerekirse tek saksıya almam lazım

Bu çocuğumun da adını bulamıyorum bi türlü

Eklentiler

• 16369758785975727792081357824667.jpg
    16369758785975727792081357824667.jpg
    138,9 KB · Görüntüleme: 24
X