Bahçe Bakımı ve Çiçekler Bitkilerimiz 🌱🌵🌿🍀🍃

Bu ondan heralde dimi Calcifer Calcifer aldığımda ortadakiler hiç yoktu altında vardı yavrular ama bir çoğu ziyan oldu yeniden vermiş
Bu da aynı aileden, çok az bir nüans farkı var. Bunların üzeri örümcek ağı tutmuş gibi olan bir türü de var şahane, benim elime acemiyken geçmişti, bakıcım da saksıyı devirince pert oldu zavallı 😔
Bu saksıya koyduğumda içinde kayboldu. daha görülmeyen yerlerden de sürgün verdi hep. büyük yoğurt kovasına dikeceğim :KK70:
Derin toprağa ihtiyacı olmuyor bunların dşye biliyorum, yerinde olsam mutfak leğenleri gibi geniş bir şeye dikerdim. Zamanla sıra leğene de gelir belkş çok arsız duruyor maşallah 🧿🧿🧿🧿

Tekerleği koyacak yerin var yani :confused:
Apartımanın bahçesini zaptettim 😁 akşam çekip atayım tekerleklerimin son hallerini size. Apartıman bahçesi benim eserim gibi zaten 25 dal zakkum köklendirdim ellerimle diktim bahçeye, şimdi çoğu boyuma yaklaştı 😁

ZemheriPoyraz ZemheriPoyraz tesbih çiçeği almıştım sonbaharın başında hiç yaz görmedi yani balkonda hava ısındığından beri bi hoş oldu yanıyor mu böyle? Soğuk yanığına benziyor kar yağınca da olmuştu ama durmuştu yani
Bit falan yok eminim baktım şemsiye açtım öğlen güneşi için

Eki Görüntüle 3067033
Evet yanmış, pencereden güneş görüyorsa camlar mercek etkisi yapıp yakıyor bunları, susuz kalınca da yanıyorlar aklında bulunsun. Cam önüne yeni almadıysan yani o güneşe alışıksa sulama sıklığını arttır. Yeni koyduysan eski yerine geri al.

ZemheriPoyraz ZemheriPoyraz tesbih çiçeği almıştım sonbaharın başında hiç yaz görmedi yani balkonda hava ısındığından beri bi hoş oldu yanıyor mu böyle? Soğuk yanığına benziyor kar yağınca da olmuştu ama durmuştu yani
Bit falan yok eminim baktım şemsiye açtım öğlen güneşi için

Eki Görüntüle 3067033
Bit böyle yapmaz zaten boncukları kurutur. Yanık olduğu belli, yenileri oluşuyorsa yanıyordur.

Evet yanmış, pencereden güneş görüyorsa camlar mercek etkisi yapıp yakıyor bunları, susuz kalınca da yanıyorlar aklında bulunsun. Cam önüne yeni almadıysan yani o güneşe alışıksa sulama sıklığını arttır. Yeni koyduysan eski yerine geri al.
Yani kışında burdaydı karda üstünü örttüm o kadar. Bi kaç gün bakamadım eşim yere indirmiş hepsini o günlerde sıcaktı üstten suladım suda yakmış olabilir dimi ya mercek etkisiyle

Bu da aynı aileden, çok az bir nüans farkı var. Bunların üzeri örümcek ağı tutmuş gibi olan bir türü de var şahane, benim elime acemiyken geçmişti, bakıcım da saksıyı devirince pert oldu zavallı 😔

Derin toprağa ihtiyacı olmuyor bunların dşye biliyorum, yerinde olsam mutfak leğenleri gibi geniş bir şeye dikerdim. Zamanla sıra leğene de gelir belkş çok arsız duruyor maşallah 🧿🧿🧿🧿
aa çok iyi fikir bak. Ben öyle bir şey ayarlayayım buna. Teşekkürler

Bit böyle yapmaz zaten boncukları kurutur. Yanık olduğu belli, yenileri oluşuyorsa yanıyordur.
Bitte suyuda çekilir tanelerin zaten.
Yanık olduğu belli yinede bi sorim dedim sana farklı bişeyse bileyim diye.
Soğukta böyle ufak ufak uçları yanmıştı geçti onlar.
Saksıdan sarkanlarda yok mesela üstten alınca suyla yandı demek.

Yani kışında burdaydı karda üstünü örttüm o kadar. Bi kaç gün bakamadım eşim yere indirmiş hepsini o günlerde sıcaktı üstten suladım suda yakmış olabilir dimi ya mercek etkisiyle
Öğlen güneşinde suladıysanız o da yakıyor evet, hele üstten sulandıysa tamam zaten 😅 bitkiler için genel kuraldır ya, ya sabah erken ya da akşam üstü güneş bakarken sulanırlar. Arada ben de yapıyorum bu hatayı hasar çok oluyor

A Amanita çok başka bunlar hayatta kalmak için direniyorlar az suyla harika duruyorlar az imkanla çok şey başaran insanlar gibi.
Manevi bir iletişim var aramızda
Bende de var ama buyun yapraklı bitkilerim var sukulent ve kaktuse hic sans vermedim denemek lazm🥰

Bende onları büyütemiyodum bu sene yeniden şans verdim kendime
Bak bu ilk fotodakini 2020 da aldim evime uc minik yaprakti simdi maşallah evime renk katti.
Gecen gunde pembe saksili olani aldim markette resmen aşık olduumm🥰🥰
Üçüncü minikte bakalim buyuyecek mi 🥲
Iki tane daha ciceğim var biri peperomia biride flamingo

Eklentiler

• 20220516_183539.jpg
    20220516_183539.jpg
    65,5 KB · Görüntüleme: 27
  • 20220427_124631.jpg
    20220427_124631.jpg
    183,3 KB · Görüntüleme: 24
  • 20220507_164349.jpg
    20220507_164349.jpg
    124,2 KB · Görüntüleme: 20
Bak bu ilk fotodakini 2020 da aldim evime uc minik yaprakti simdi maşallah evime renk katti.
Gecen gunde pembe saksili olani aldim markette resmen aşık olduumm🥰🥰
Üçüncü minikte bakalim buyuyecek mi 🥲
Iki tane daha ciceğim var biri peperomia biride flamingo
Onun bi değişik çeşidini yaşatamadım evde çok güzel 🧿

20220516_172139.jpg

20220516_172128.jpg

20220516_172118.jpg

20220516_172103.jpg

Merve bu sefer beni gruptan engeller kesin 🙈

Bahçedeki zakkumlarımdan bir kaçı ve tekerleklerim arkadaşlar.

Benim alanım geniş, cephem ve balkonlarım sukulent bakmaya çok uygun, 6 yıla yakın zamandır da emek veriyorum. Topraklarını kendim hazırlarım ilk günden beri, ve başlarken çok araştırma yapıp başladım. O yüzden bu kadar iyi durumdalar. Haaaa çok da öldürdüm onu da inkar edemem.

Eki Görüntüle 3067391
Eki Görüntüle 3067392
Eki Görüntüle 3067393
Eki Görüntüle 3067394

Merve bu sefer beni gruptan engeller kesin 🙈

Bahçedeki zakkumlarımdan bir kaçı ve tekerleklerim arkadaşlar.

Benim alanım geniş, cephem ve balkonlarım sukulent bakmaya çok uygun, 6 yıla yakın zamandır da emek veriyorum. Topraklarını kendim hazırlarım ilk günden beri, ve başlarken çok araştırma yapıp başladım. O yüzden bu kadar iyi durumdalar. Haaaa çok da öldürdüm onu da inkar edemem.
Merve nın çiçeklerine ne oldu acep hahaha

X