BİTKİSEL UÇUCU (ESANSİYEL) YAĞLAR HAKKINDA BİLGİ

ayse87

Guru
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2011
122
24
Arkadaşlar daha önce esansiyel bitki yağlarından kullanan varsa öneri ve bilgi rica ediyorum.Özellikle konu hakkında bilgili olan arkadaşlar birkaç kelam ederse sevinirim.Nette birkaç marka buldum fakat daha önce ürün denemediğim için haklarında bilgim yok.İyi izlenimleri olan markalar sanırım Arifoğlu, Mecitefendi, The Premıum Organıcs, Awe Cemre, Shiffa Home, Tabia ve Nuka....Fakat bu belli başlı markalar arasında bile ciddi fiyat farkı var gramajlarına göre.Benim almak istediğim ürünlerin bir kısmı sabit bir kısmı uçucu yağ;

Karışık Liste:

Jojoba-Lavanta-nane-hint-badem-ardıç-kantaron-h.cevizi-mersin-defne-kuşburnu-biberiye-kekik ve kabak çekirdeği yağları.

Eşim bugün bu markalara uçucu yağlarınız yenilebilir mi (hepsi%100 saf olduklarını iddaa ediyor) gibisinden mail atmış henüz gelen cevaplar şöyle;

Arifoğlu: Biberiye ve hindistancevizi yağlarını dahilen tüketebilirsiniz. Esansiyel yağların hepsi içilememektedir.

Awe Cemre: Uçucu Yağ ürünlerimiz günde 3-5 damla olarak rahatlıkla ağız yolu ile alınabilir.Saygılarımızla

Tabia: Tabia uçucu yağları yenilebilir derecede saftır. Ancak 100% saflıkta olduklarından yeme durumunda seğreltilmeleri önerilir.Sağlıklı Günler Dileriz.

The Premıum Organıcs : Tel ile döndü ve uçucu yağların yenilebilirliği konusunda bana güven vermedi ama teli kaparken alanların buyuk kısmı içiyor gibisinden finalle kapatmış

Bunların çoğu sabit yağları(badem,çörek otu gibi) soğuk press, uçucu yağları(lavanta,kekik,defne vb) ise buhar distilasyon yöntemiyle elde ettiklerini beyan ediyorlar sitelerinde (bildiğiniz damıtma yöntemi).Merak ettiğim %100 saf bir uçucu yağ mesela lavanta yağı yada mersin yağı içerisinde bir kimyasal içermiyorsa içilebilir olması gerekmez mi? ben mi yanlış düşünüyorum acaba!

X