Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar BİTLENDİMMMMMM 🤦‍♀️ YARDIM EDİN LÜTFENNNN

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

masalkiz

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2021
66
-144
Herkeze merhaba. 5 yaşındaki kızımda 1 ay önce bit gördüm ve hemen eczaneden ilaç alıp tedaviye başladım. Ancak bir türlü kurtulamadık. O kadar çok madurum ki ; şu anda bende de bit var 😢 Çok fazla titiz olmamak lazımmış. Tertemiz saça nasıl bit bulaşır demiyorum artık... Kafayı yemek üzereyim. Sirkeli su , bit şampuanları, saç kremi ile bit boğma vs.. defalarca denedim ama bitmiyorlar bitmediler. Nolur deneyimli olanlar yardim edin

Herkeze merhaba. 5 yaşındaki kızımda 1 ay önce bit gördüm ve hemen eczaneden ilaç alıp tedaviye başladım. Ancak bir türlü kurtulamadık. O kadar çok madurum ki ; şu anda bende de bit var 😢 Çok fazla titiz olmamak lazımmış. Tertemiz saça nasıl bit bulaşır demiyorum artık... Kafayı yemek üzereyim. Sirkeli su , bit şampuanları, saç kremi ile bit boğma vs.. defalarca denedim ama bitmiyorlar bitmediler. Nolur deneyimli olanlar yardim edin
Kestirip kendiniz için diyorum boyayın iyi gelir yada surekli duzlesririciyle düzleştirin ona da iyi gelir diyorlar

Merhabalar, bit temizlemek için herhangibir saç kremini kuru saçlarınıza bolca sürün. Başınızı öne eğip bit tarağıyla , kağıt havlu üzerine tarayın. Ara ara tarağı temizleyip devam edin. Bir kaç gün bu sekilde yaptığınızda kurtulacağınızı düşünüyorum. Cok geçmis olsun.

Bitirmiyor. Üstelik cocuktan bahsediliyor.
Kendine de bulaştığindan bahsediyor ama. Kendisi için bence kesin çözüm. çünkü ben de bitlenmistim, ki benim saçım inanılmaz gürdür. Kuaför ablamın gelin saçıni bitirmişti, yardımcısı benim maşami bitiremememisti, öyle bir saç yoğunluğum var 🤪
saçımı bir güzel bit taragiyla temizledim, daha sonrasında boya yaptım (epey bir kaldı saçımda)
Ertesi günler de ütü ile duzledim durdum (benim gençliğimde bunlar vardı😅) bit denen şey de bitti gitti . O yüzden bence deneyebilir.
Ayrıca 'ay çok temizim nasıl olur' falan diye bir şey yok ki, bitli insana temas ettiysen bitlenirsin. Doğanın kanunu yani, kafayı yiyecek bir şey yok
Herkesin başına gelir , utanmaya gerek yok :)

Merhabalar, bit temizlemek için herhangibir saç kremini kuru saçlarınıza bolca sürün. Başınızı öne eğip bit tarağıyla , kağıt havlu üzerine tarayın. Ara ara tarağı temizleyip devam edin. Bir kaç gün bu sekilde yaptığınızda kurtulacağınızı düşünüyorum. Cok geçmis olsun.
Insnur misiniz bunu kaç defa denedim ama olmadı. Evet sac kremi sonrasında bitler öldü bir kısmı ama çoğu canlı kaldı 🤦‍♀️

Yukarda dendiği gibi kendiniz için en kesin çözümü boya dip boyası öldürüyor diye biliyorum çünkü kuaför salonu olan bir tanıdığım var o söylemişti boyalı saça gelmiyor diye belki ilk zaman o kokusu da etkili oluyordur kimyasal ile birlikte bide yeni bit şampuanlari daha etkilidir diye düşünüyorum hiç mi işe yaramadı ya

İnanır mısın kızlar hala aynı durumdayız 🤦‍♀️ artık uzman doktora gitme zamanı galiba...

İnşallah bit sorununuzdan kurtulmuşsunuzdur.. Aynı sorunu 4 kez yaşamış biri olarak çözümleri söylüyorum.. Belki bitlenen birileri varsa yazdıklarımı uygulasınlar..Benimde kızım olmuştu ortaokuldayken.. O kadar zor ve yorucu bir işlemki Allah düşmanıma vermesin.. 1. Si kesinlikle saçı 2 kişi tek tek ayırıp dipteki sirkeleri temizleyecek en zor bölüm bu zaten. 2. Çözüm mentollü traş köpüğünü saçınıza boca edin bildiğiniz kafanızın heryerine doldurun köpüğü süre olarak hatırlamıyorum ama sanırım 1 saat bekledik öyle.. Sonra yıkayıp taradık 14 tane bit düştü sonra tekrar kontrol ettik saçı.. Bu yöntemi 2 3 defa tekrar ettik.. 3. Çözüm eczanelerde bit bonesi var..içi ilaçlı saça zararsız ıslak bir bone.. Üzerindeki talimatlara harfiyen uyup yaptık o gün bugün bit yok.. Şampuanlar spreyler boş hiçbiri fayda etmedi..Zaman ve para kaybıydı sadece.. Bu 3 yöntemle kurtuldum tabi her gün en az 2 saat tek tek saçını kontrol ettik eşimle bütün sirkeleri temizledik sürekli.. Bittiğine emin olduktan sonra bile kontrol tekrar ettik bir kaç gün.. Tamamen bitince boş bir sprey kutusuna su doldurup 10 damla çay ağacı yağı ve lavanta yağı ekledik hergün okula giderken saçlarına sıktık bu yağlarda tekrar gelmesini engelledi çünkü okuldan kapmıştı kızım.. Bitler lavanta kokusundan nefret edermiş.. Tabi hergün yastık kılıfı değiştik.. Tüm kıyafetleri havluları herşeyi tek tek ütüledik varsa sirkeler ölsün diye.. Aman Allahım anlatırken bile tuhaf oldum berbat bir dönemdi.. İnşallah birilerine faydam olur diye uzun yazdım..

Unutmuşum ilk doktora götürdük.. Bilinen ünlü marka şampuan ve saç spreyini verdi ben hiçbir faydasını görmedim..

İzmirde bit temizleme merkezi görmüştüm tamamen kurtuluyorsun tek seferde diyebiliyorum. Size yakınsa bi bakın bence

Ayrıca istambulda da varmış şimdi baktım tek seferde tamam kurtuluyormuşsunuz harika bir şey ya fiyati ne olursa olsun gerçekten düşünce bile kafam kaşınıyor

X