Bitmeyen agrılarım lütfen yardım edin.

cantanem1907

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2015
248
127
32
Kızlar merhaba. Denemedigim sey kalmadı. Kaslarım iltihaplandıgı icin 10 gündür sürünüyorum. Inanın bıktım. Kramp hiç mi durmaz bitmez? Agrıkesiciler midemi de mahvetti. Doktoruma, acil doktorlarina yalvardim beni alin yatış yapmak istiyorum ama yok. Sırttan giriyor goguse. Lütfen yardim edin ne yapsam iyi gelir bütün önerileri dinleyip yapıcam başka çarem kalmadı. Şimdiden tesekkürler. Lütfen bir süre taşınmasın konum 🤒.

Romatizmal bir hastalığınız mı var? Kas iltihaplanmasının olduğunu kim söyledi?

yani emin misiniz tanıdan?

ağrı kesici içip durmayın midenizi deleceksiniz. Mide koruyucu için. Pantpas, nexium gibi.

acil servisten elbette yatış yapamazlar size, eğer Romatolojik bir hastalığınız varsa poliklinikten giriş yaptırıp muayene olup, doktor tarafından yatırılmanız lazım.

ve eğer gerçekten kas romatizmanız varsa steroidten fayda görürsünüz. Reçete edilmedi mi hiç?

yani ben anlamadım dediğim gibi, tanısı DOKTOR tarafından konulmuş bir romatizmal hastalığınız mı var? Enfeksiyonunuz mu var?

sırt ağrısı pankreatitten bile kaynaklanıyor olabilir. Hatta aorttan bile.

çok sınırlı bilgi vermişsiniz, tanınız varsa , acilde herhangi bir görüntüleme vb yapıldıysa söyler misiniz?

şu anda verebileceğim tek tavsiye ağrı kesici içmeyi bırakmanız. Midenizi delebilirsiniz. Dediğim koruyucuyu için ve mümkünse süt tüketin. Midenizi rahatlatır. Geçmiş olsun 😕

Romatizmal bir hastalığınız mı var? Kas iltihaplanmasının olduğunu kim söyledi?

yani emin misiniz tanıdan?

ağrı kesici içip durmayın midenizi deleceksiniz. Mide koruyucu için. Pantpas, nexium gibi.

acil servisten elbette yatış yapamazlar size, eğer Romatolojik bir hastalığınız varsa poliklinikten giriş yaptırıp muayene olup, doktor tarafından yatırılmanız lazım.

ve eğer gerçekten kas romatizmanız varsa steroidten fayda görürsünüz. Reçete edilmedi mi hiç?

yani ben anlamadım dediğim gibi, tanısı DOKTOR tarafından konulmuş bir romatizmal hastalığınız mı var? Enfeksiyonunuz mu var?

sırt ağrısı pankreatitten bile kaynaklanıyor olabilir. Hatta aorttan bile.

çok sınırlı bilgi vermişsiniz, tanınız varsa , acilde herhangi bir görüntüleme vb yapıldıysa söyler misiniz?

şu anda verebileceğim tek tavsiye ağrı kesici içmeyi bırakmanız. Midenizi delebilirsiniz. Dediğim koruyucuyu için ve mümkünse süt tüketin. Midenizi rahatlatır. Geçmiş olsun 😕
Evet tanısı doktor tarafından konuldu, Hatta 3 farklı doktor. 10 gün önce bi aktivite yaptık, sogukta kaldım hatta hasta olmasam bari dedim. O akşam basladi. Yani 10 gündür çekiyorum, agri kesici haric hic birsey vermiyor doktorlar. Ne yapıcamı inanın bilmiyorum. Yani doktor romatizma falan demedi, dedikleri sadece kas iltihaplanmasi kramplar da o yüzdenmiş.

Eğer kas iltihaplanması varsa dahiliyeye gidip yeşil alan açın romatoloji için. Oraya gidin. Kortizol ilaçların verilmesi gerekir kas iltihabı için. Eğer eklem iltihabiysa
Burda öyle gidemiyoruz sorun orda. Doktor yönlendirmesi lazım. Kortizol ilacları işe yarayabilir ama agri kesici haricinde vermiyorlar dinlenmen lazim deyip gönderiyorlar

Geçmiş olsun öncelikle
Sevgili Otrera Otrera zaten gerekli aciklamalari yapmış
Sogukta kaldim demişsiniz ondan da olabilir ama baska ne yapilabilir bilemiyorum
Benim de kas ve kemik ağrılarım vardır ama sebebi belli olduğu icin artık kanıksadım
Acaba ılık kompres iyi gelir mi denediniz mi? Mesela krampları kalsiyum ya da magnezyum eksikliginde cok yaşamış biri olarak ayaklarınızı ılık su icinde dinlendirebilirsiniz, bir de ruhen de kendinizi sakinlestirmeye çalışın. Ilacinizi içip uzanin ve meditatif müzikler acip rahatlamaya çalışın belki faydasini görürsünüz.
Benimkisi tamamen öneri, doktor degilim.

Magnezyum kramplara iyi geliyor ama siz araştırın biraz geçmiş olsun
Korona olmadığınıza emin misiniz peki öyle çok ağrıyor ki vücut koronada
Evet herseyi denedim magnesium aklima gelmedi. Birazdan eczaneden aliyim. Yok corona degil, inanin o kadar kivrandim ki keske corona olsam en azindan iyilesme umidin var bu agrilar sanki hic gecmicekmis gibi.

Geçmiş olsun öncelikle
Sogukta kaldim demişsiniz ondan da olabilir ama baska ne yapilabilir bilemiyorum
Benim de kas ve kemik ağrılarım vardır ama sebebi belli olduğu icin artık kanıksadım
Acaba ılık kompres iyi gelir mi denediniz mi? Mesela krampları kalsiyum ya da magnezyum eksikliginde cok yaşamış biri olarak ayaklarınızı ılık su icinde dinlendirebilirsiniz, bir de ruhen de kendinizi sakinlestirmeye çalışın. Ilacinizi içip uzanin ve meditatif müzikler acip rahatlamaya çalışın belki faydasini görürsünüz.
Tesekkur ederim. Sıcak banyo hazırlayıp yatıyorum icinde. Rahatlatiyor. Zaten dediginiz seyi yapiyorum uzaniyorum yurumek adim atmak imkansiz adim attigim an kramplar basliyor.

Geçmiş olsun öncelikle

ılık iltihaba iyi gelmeyebilir ama. bazı iltihaplı hastalıklarda direkt buzla kompres veriyor hatta doktorlar.

Valla bilemedim. Icine girdigimde cok rahatliyorum cikinca tabi basliyor. Soguk denemedim. Buz mu koysam bide oyle mi denesem ki

benim annemde iltihaplı eklem romatizması, kuzenimde ise lupus var. ikisi de iltihaplı ve romatizmal hastalıklar. doktorlar hiçbir zaman sıcak önermedi.
Otrera Otrera tabi ki daha iyi bilir ama benim bildiğim sıcak enfeksiyonu coşturuyor.

X