Bitmeyen dertlerim

Yav he he deseydin. Yapacak olan bu zamana kadar 50 defa yapardı. Sana yaslamış sırtını aylakci. O çocuğu birakacagim lafıni niye sana kullanıyor biliyor musun ? Ödü kopmuştur çünkü. Biliyor kendi bakamayacagini. Hakki mi varmista helal etmiyecekmis.
aynen.. evet cok korkuyor cunku biliyor devletin cocugu vermeyecegini..

iste bu en tehlikelisi bence.. gecenlerde surekli cocugun tapusu bende tarzi seyler soyluyordu.. bende bir cocuk asla annesiz olmaz dedim.. haberin olsun dedim.. surekli durup durup ayni seyleri tekrarliyor.. kiz kardeside ben annemlerdeyken o o evde tek basina yapamaz.. ben abimi taniyorum kendine kotu birsey yapabilir demisti.. anlam veremiyorum
Allah yardımcınız olsun
Yurtdışında bu tarz konular daha sıkı tutuluyor diye bıliyorum.

Kafasına karpuz kabugu düşürmeyin. Gerçekten birşeyler yapmak istiyorsanız içinizden plan yapın ve aniden harekete geçin.
Maddi gücünüz varsa annenize de çok danismayin derim. Eski insanlar çekin nolacak kafasında çünkü.
Ben kendimi taniyorum canim.. 1 sabreder 2 sabreder 3 sabreder sonra ceker giderim.. ve oyle olacak sanki hissedebiliyorum bunu.. beyefendi sirf saclarim bozulmasin diye yagmurlu havayi sevmez birde o huyu var.. bu son zamanlardada yaptigim yemekleri begenmez oldu..

Hatta sen iste beni bosladin cocuga odaklandin resmen.. bana ilgi gostermiyorsun kiskanmaya basladim tarzinda seyler soylemeye basladi.. bende sen asla onunla bir degilsin dedim.. oncelik evladim dedim.. kusura bakma dedim

Size siddet uyguluyor mu ya da issizlik bosanma sebebi mi zira burada erkegin calismamasi bosanma sebebi
Ona orada dava açsanız ve bosansaniz konsolosluk aracılığı ile mi nasil oluyorsa, sınır dışı edilmez mi?
Zaten boşanmada velayetiniz olur cocugu sizin izniniz olmadan alamaz
sinir disi olayini bilmiyorum ama eve bakmamasi siddet tabikide bosanma sebebi canim

Bana şiddet uyguluyor tehdit ediyor çalışmıyor zorla paramı alıyor desin o adam zor kalır o ülkede. Koysun kapıya işi yok gücü yok mecbur döner Türkiyeye zaten. Konu sahibi kararlı değil tek sorun bu
kararliyim kararli olmasina ama zamanini bekliyorum.. zamani geldi belkide belki son bir kivilcim :KK43:

Bence sorun sizde
Iletisim mi kuramiyorsunuz ne?
Adam çalışmıyor cocuga bakmıyor size rol yapiyor ben tukendim maddi manevi, hatta çocuğu alip kacirmaktan bahsediyor cok istiyorsan sen bak damadina benden bu kadar diyin hatta siz anne evine donmeyin adami evden def edin ay sinir oldum yaa yurtdisindasiniz ama hiç kolunuzu kipirdatmiyorsunuz hersey sizin lehinize halbuki
yok canim inan cok konustum cok uyardim.. yapicam biseyler ama dogru zamani bekliyorum.. bende biliyorum ilerisi hicte parlak gozukmuyor

Asıl sonradan gören Avrupalı Türklerden korkacaksın. Gelipte bir türlü yaşadıkları ülkeye adapte olamadıkları gibi dahada geri kafalı olup çıkan insanlar . Böylelerinden bolca var Avrupa’da maalesef ...
Arkadaslar ilk anneme esimi anlattigimda tanisma filan olmadan hayir olmaz kizim demisti.. neyin nesi neyin fesi bilmiyoruz bile dedi.. sakin hata yapma dedi.. sonra bu annemlerle tanistiginda pozitif gecti hersey.. tabi annem zamaninda cok cekmis ama dusunce tarzlari cok farkli :KK43:

iste bu en tehlikelisi bence.. gecenlerde surekli cocugun tapusu bende tarzi seyler soyluyordu.. bende bir cocuk asla annesiz olmaz dedim.. haberin olsun dedim.. surekli durup durup ayni seyleri tekrarliyor.. kiz kardeside ben annemlerdeyken o o evde tek basina yapamaz.. ben abimi taniyorum kendine kotu birsey yapabilir demisti.. anlam veremiyorum
Kızlardeşi abisini tanımaz mı? İşe yaramaz çalışmayı sevmez olduğunu da biliyordur da sizi korkutuyordur. Kanmayın sakın

İlla bir şey beslemek istiyorsan köpek besle. Eli ayağı tutan adam beslenir mi? Bir de koca yapmışsın bunu kendine. Paranı yiyor, daha da üstüne her türlü çirkefliği yapıyor.
Aklını peynir ekmekle yemişsin hanım kardeşim. Titre ve kendine gel.

Kusura bakmayın da hatali sizsiniz baştan sona her an
Merhaba Hanimlar,

Ne olur bana yardimci olun :KK43:

3 sene once evlendim bu arada ikinci evliligim.. bir insan neden ikinci kez evlenmek isterki :KK43::KK43::KK43::KK43: hata ustune hata

Esim Turkiye'den avrupa'ya geldi..
Gelmeden ev tutmustum.. esyalari filan almistim.. Eve girer girmez bu nasil bir ev dedi.. bula bula burayimi buldun dedi.. Halbuki o kadar emek verdim.. :KK43: tabi kendisine cevabini verdim begenmiyorsan yasamak zorunda degilsin dedim.. gidebilirsin dedim..

Sonrasinda evin eksiklerini tamamladik fazla sorun yasanmamisti.. fena degildi ama gunler ilerledikce esimin cabalamadigini gordum..

Kardesim kendi sirketine baslangic olsun diye ise aldi, 2 gun gitti belim agriyor dedi sonra devam etti bir kac gun toplam bir hafta .. sonrasinda inanin ne oldugunu anlamadim dahada gitmedi kardesimle calismaya.. ben turklerle calismam demeye basladi, ben bu isi yapmam, maasi az bilmem ne demeye basladi.. nereden geldigini unuttu galiba esim..

Cocugumuz oldu stresten dolayi olsa gerek erken dogum yaptim.. Ben cocuk istemesemde baslarda biraz daha iyiken bir tane evladim olsun dedim.. Rabbime binlerce sukurler olsun dunya tatlisi..

Turkiyede ehliyetini alamadi, defalarca soyledim ehliyetini al cok onemli diye bana surekli bagiriyordu telefonda ne yapicam ben ehliyetle diye.. neyse yurtdisina geldikten sonra kursa yazdirdik.. ehliyetini alamadi.. tekrar baska bir kursa daha yazdirdik yine alamadi gecti uzerinden 1.5 sene.. ehliyet olmayana is nerdeyse yok yurt disinda cok onemli..

Simdi bir kadin dusunun :
- 3 sene boyunca evin her eksigini kendi gideren ve gidermeye devam eden
- psikolojik siddet, fiziksel siddet goren, hakaret, asagilanma, hamileyken, lohusayken
- esini canta gibi tasiyan
- sirf cocugum mutlu olsun diye kendini feda eden
- esinden 100% soguyan, tiskinen ama bunlari yasamak zorunda kalan bir kadin
- arada kari koca iliskisi istemeyen bir kadin
- tehdit isiten yani ayrilirsak cocugu alirim diyen bir es
- 2 evinde mobilyasini ihtiyaclarini ustlenen
vsvs fazla uzatmicam

Inanin artik cildirmak uzereyim..

2 gundur annemlerdeydim.. cocugumuda alip ciktim gittim evden.. annem babam basta beni desteklediler sonra bugun birden annem demezmi bende yasadim sorunlar olur boyle seyler cocugun var demezmi.. ya anne diyorum sogudum istemiyorum zorla guzellik olmaz diyorum ee zamaninda bende yasadim bunlari diyor.. birsey olmaz esin iyi diyor.. evdende gitmiyor esim kimsesi yok burada.. isi yok gucu yok sirf vicdanimdan kendi rahatimi bozup annemlere gittim.. tamam sagolsunlar bana destek oldular ama ne olduda 2 gunde degistiler anlamadim ben :KK43:((((

İlla bir şey beslemek istiyorsan köpek besle. Eli ayağı tutan adam beslenir mi? Bir de koca yapmışsın bunu kendine. Paranı yiyor, daha da üstüne her türlü çirkefliği yapıyor.
Aklını peynir ekmekle yemişsin hanım kardeşim. Titre ve kendine gel.
Herkes aynı fikirde nihalim😍keşke dinlese bizi

kesinlikle cocukla mutlu olmana izin vermeyecegim dedi..

Ablacım sen bu tehditlere niye kulak asıyorsun? Sen bir vatandaşsın, adam orda işsiz güçsüz vur tekmeyi gitsin b.k yer bir şey yapamaz. Sun polise fotoları koysunlar uzaklaştırmayı bu kadar. Şu herifle niye daha muhattap oluyorsun??

ceyceyim aynı şeyi düşünmüşüz. 😍 Yemin ediyorum benim köpeğimde bana muhtaçtı ama en azından sadıktı, vefalıydı.
hem paramı yicek, hem çirkeflik yapacak. Nankör 😡
Adam kene gibi yapışmış akşama ekmek alacak parası yok bir de üstüne konu sahibini ezikliyor aklınca. Yurtdışında önce kadın çocuk hakları taaaaa sonlarda da erkek hakkı gelir. O hakta böyle bir adama asla verilmez. Kurtulması kanunen çok kolay. Bir adım atsa yeter

Gecen gun sirf eve balik almadim diye aksam yemegi icin sinirlendi.. soyluyorum kendisinede beni kullaniyorsun diyorum.. farkindayip diyorum.. inanin saf bir insanda degilim.. hic mutlu degilim.. lafa gelinde ben cocuga banyo yaptirdim cocuga mama verdim diyor.. annemde eger ikisini ayirirsan diyor baba cocuk bu vebalin altindan kalkamazsin diyor.. Allah iyi demez cocuguna diyor.. :KK43: ya niyee niye hep ben eziliyorum 😥
Kusura bakmayın ama anneniz de zır cahil. Böyle cahil olunmaz yani. Ayrıca ezik ezik fikirler veren kimseyi dinlemeyin

Kızlardeşi abisini tanımaz mı? İşe yaramaz çalışmayı sevmez olduğunu da biliyordur da sizi korkutuyordur. Kanmayın sakın
Kiz kardesinede soyledim.. abin bana hakaret kufur ediyor, hatta dokundu bile dedim.. benim tanidigim abim yapmaz, kesinlikle oyle bir insan degildi demisti.. abim'de cabaliyor, o istemezmi duzeni olsun, isi gucu olsun, sizi kimseye muhtac etmesin diyor.. hani neredeeeeee 4 sene olacak..

Abisinin bana ne yaptigini detayli sekilde anlatsam akli durur.. beyfendi ne zaman ailesini arasa, cocuga bakiyor gibi bir pozisyon sergiliyor telefonda.. iste banyosunu yaptirdimda, mamasini veriyorumda.. bilmem nede..

X