bitmeyen sorunlarrrrrr................

papatyaskk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2020
196
69
kızlar günaydın ;
sorunum şu ki eylül ayında eşimin dayısının karısı ile msjlaşmamız oldu eşimin ananesi silmiş beni face den falan yani kızı(benım kv ) silmış sonradan öğrendımde..(kendı benımle sorun yaşadı kv ama annesınden babasından benı sıldı dipnot aşırı takıntılı biri )neyse sıldı ettı dıe konuşurken çok da umrumda değil silmeleri dedim msj da yengeye ..
neyse konuşmaya geç cvp verınce kocası okumasın dıe yenge tlf kapatıp yatmış sonra kocası tlfnunu açmış karısının terbıyesiz ve benım geö yazdığım msjları görmüş işte benı sılmışler çok da umrumda falan dıe yazdıklarımı... bana cvp verdı ben dayın sizden hiç beklemezdım sızın umrunuzda olmayabılır ama benım annem babam dıe sonra bu msj göruntulerını kendıne msj atmış mal daha birkaç gün önce de benım kv yanı ablasına yollamış göruntulerı hem karısını hem benı gambazladı dayı denen şerefsız... kv de bıze geldığınde annemlerde vardı annemın yanında bana dıyor demekkı sen herkese bızı konuşıuyorsun senın annen baban hakkında konuşsa bırı ne yaparsı demeye başladı bu takıntılı bıraz da bnım kv ... anlıcanız napayım yengeyı arayayım mı kocanın yaptığı ne gıbısınden ... dayıyı heryerden sılddım engelleedım zaten... delı oldum huzurumu bozmaya çalışıoyorlar resmen bide kv annemın yanında diyor gelın mı getırdım sorun mu bılemedım lafa bak yaaaa
annemler kaç kilometre yerden geldılr her bıraraya geldığımızde benı suçluyor annemın yanında sankı kendılerı ak kaşık.. dedikodu yaapmıyorlar hıç

Ablacım dayıdan ne bekliyordun tam olarak?
Yeni gelin gittiğin ailenin dedikodusunu ediyorsun o ailenin eski gelinine hemde seni söylemeyecekler öyle mi?
Millete de mal demeyin bir zahmet. Saflığınızın bedelini ödüyorsunuz.
Ayrıca hiç mi işiniz yok, hiç mi uğraşacak bir hobiniz falan yok en az 40 yaşında insanla oturup chatten dedikodu yapacak kadar boş vakti nereden buluyorsunuz?

Yaşayarak öğrenmiş biri olarak diyorum kayınvalidenin sevmeyen bir insan olda bile kocanın aileden kesinlikle çekiştirme çünkü bu insanlar bine bin katar muhakkak kendisi hiç yorum yapmamış sadece sen anlatmışsın gibi anlatırlar kayınvAliden gelin mi sorun mu getirdim derken annende veri verseydi cevap muhakkak herkesin açık olduğu bir tarrafı vardır benim kayınvalidemde böyşe saçma sapan seylerden hem güler hem lafını söylerdi baktım 1 yıl sustum sonra bende onun gibi hem gülüyorum hem lafımı ortaya bırakıyorum ama dedikodu yapacaksanı bunu yüz yüze yapın yazışma tehlijeli yani yapmışsın insan dertleşmek isteyebiliyor yani sorun yaşadığı konuşarla kimsede ben yapmadım demesin şimdiye kdar

Yaşayarak öğrenmiş biri olarak diyorum kayınvalidenin sevmeyen bir insan olda bile kocanın aileden kesinlikle çekiştirme çünkü bu insanlar bine bin katar muhakkak kendisi hiç yorum yapmamış sadece sen anlatmışsın gibi anlatırlar kayınvAliden gelin mi sorun mu getirdim derken annende veri verseydi cevap muhakkak herkesin açık olduğu bir tarrafı vardır benim kayınvalidemde böyşe saçma sapan seylerden hem güler hem lafını söylerdi baktım 1 yıl sustum sonra bende onun gibi hem gülüyorum hem lafımı ortaya bırakıyorum ama dedikodu yapacaksanı bunu yüz yüze yapın yazışma tehlijeli yani yapmışsın insan dertleşmek isteyebiliyor yani sorun yaşadığı konuşarla kimsede ben yapmadım demesin şimdiye kdar
yengeyı aramıyım mı kocanın yaptığı ne böyle dıe ıkımızı de gambazladı dıe arıyım mı kı

Koskoca insanlar engelledi falan muhabbeti yapıyor. Buda yetmezmiş gibi koca adam girip eşinin özelini okuyup ekran fotosu alıyor. Birde gibi gidip ablasına yetiştiriyor .
Sanırım ben farklı bi dünyada yaşıyorum , çünkü anlattıklarınız bana çok yabancı şeyler.
kimsenin arkasından çekiştirmemeyi, biri sizi engellediğinde umursamamayı, öğrendiğiniz en ufak sırrı birbirinize yetiştirmemeyi öğrenmelisiniz.
Bence olayı unutun gitsin . Yengeyle konuşup olayı daha fazla uzatmayın

Dayı neden mal oluyor ben anlamadım . Biri benim annem için çok da tın diye mesaj atsa eşime annemi direk arayıp ispiyonlamam belki ama o kişiyi de kolay kolay bırakmam.

dedikodu yapacağınız kişilere dikkat edin
hatta niye yapıyosunuz ki dedikodu?
insanların yüzüne söyleyemeyeceğiniz şeyleri neden arkalarından söylüyosunuz?
şimdi hiç yüzlerine de söylerim demeyin, söyleyebilecek olsanız böyle tutuşmazdınız

X