bıyık bölgesi kararma

selda92

Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2014
3
0
34
Merhaba arkadaşlar bıyık bölgemde kararma var birçok yazı okudum bu dertten sadece bende yokmuş.
fondoten bile kapatmak için fayda etmiyor artık.birçok arkadaş ağdadan dolayı kararma olduğunu paylaşmış ben uzun zamandır ağda kullanmıyorum ip kullanıyorum batıklarımda olduğu için güneşten olabileceğini hiç düşünmedim bıyık bölgemi ne kadar temizlesemde hatta batıkları çıkarsam da nafile sanki traşla temizlenmiş gibi bir kararma duruyor.bu kararmanın gitmesi için lazer tedavisine başladım ilk görüştüğümde bu kararmanın lazerle gidebileciğini söylediler ve bana güvence verdiler bende onlara kıllar çıksın lekelerim kaybolsun demiştim.Ve tedaviye başladık iyi gibi şimdilik kılların dökülmesi açısından hiçbir sıkıntı yok ama kararma hala duruyor en son gittiğimde bu kararma geçecek mi diye tekrar sordum ağda kullanıp kullanmadığımı sordular iple temizlediğimi söyledim detaylı baktıklarında kıl kökü olabilir dediler ve bunu ilerleyen seans da anlayabileceklerini söylediler ve bu kararma geçmezse leke giderici başka bir lazer tedavisi varmış onu önereceklermiş ve bunu duğduğumda canım sıkıldı çünkü bana geçecek diye garanti vermişlerdi şimdi ihtimallerle gidiyorum uzun yazdım kusura bakmayın artık bu kararmadan kurtulmak istiyorum benim gibi sorun yaşayan arkadaşlar lazer tedavisiyle iyi sonuç aldınız mı paylaşabilirmisiniz hoşçakalın.

Bende de aynı sıkıntı var ve ben de sizin gibi ip kullanıyordum. Evde yaptığım maskelerin hiçbiri işe yaramadı. Kimyasal peelingin işe yaradığını gördüm bir kaç yerde, havalar soğuyunca kimyasal peeling yaptırmayı düşünüyorum.

lazer tedavisiyle geçecek bişey değil yani bunu mu anlamalıyım birçok arkadaş da krem kullandığını belirtmiş

Bilmiyorum o kadar bilgi sahibi Değilim. Havalar sıcak olduğu için krem şu an için etki etmez diye Eylül'de cildiye doktoruna gitmeyi düşünüyorum. Bence siz de bir doktora görünün.

benim arkadaşımın annesinin çene bölgesinde kararma varmış,kılları almaktan dolayı.iğneli epilasyonu iyi yapan bir yere gitmiş hem kıllarından hem lekelerinden kurtulmuş yıllar sonra.

lazer size garanti vermişse, neden ihtimallere bıraktırıyorsunuz işi?

Ağda ile hiç almadım..hep o bıyık alma aparatlarıyla alıyorum..
bembeyaz duruyor cildim.

lazer de garanti vermişlerse başka yöntem aramak niye ?

ben bi yerde okumustum: bazilarinin, özelikle esmer bayanlarin koltuk alti daha koyu oluyor ya
patatesi kesip koyu bölgelere sürünce zamanla düzeliyormus

Aynı sorun bendede var hamilelik döneminde ortaya çıktı küçük küçük izler lekeler var bir çok krem kullandım cildimi hep temiz tutarım ama sonuç vermedi :KK43:

Merhaba arkadaşlar bıyık bölgemde kararma var birçok yazı okudum bu dertten sadece bende yokmuş.
fondoten bile kapatmak için fayda etmiyor artık.birçok arkadaş ağdadan dolayı kararma olduğunu paylaşmış ben uzun zamandır ağda kullanmıyorum ip kullanıyorum batıklarımda olduğu için güneşten olabileceğini hiç düşünmedim bıyık bölgemi ne kadar temizlesemde hatta batıkları çıkarsam da nafile sanki traşla temizlenmiş gibi bir kararma duruyor.bu kararmanın gitmesi için lazer tedavisine başladım ilk görüştüğümde bu kararmanın lazerle gidebileciğini söylediler ve bana güvence verdiler bende onlara kıllar çıksın lekelerim kaybolsun demiştim.Ve tedaviye başladık iyi gibi şimdilik kılların dökülmesi açısından hiçbir sıkıntı yok ama kararma hala duruyor en son gittiğimde bu kararma geçecek mi diye tekrar sordum ağda kullanıp kullanmadığımı sordular iple temizlediğimi söyledim detaylı baktıklarında kıl kökü olabilir dediler ve bunu ilerleyen seans da anlayabileceklerini söylediler ve bu kararma geçmezse leke giderici başka bir lazer tedavisi varmış onu önereceklermiş ve bunu duğduğumda canım sıkıldı çünkü bana geçecek diye garanti vermişlerdi şimdi ihtimallerle gidiyorum uzun yazdım kusura bakmayın artık bu kararmadan kurtulmak istiyorum benim gibi sorun yaşayan arkadaşlar lazer tedavisiyle iyi sonuç aldınız mı paylaşabilirmisiniz hoşçakalın.
dermatologa gitsene. hastaneye

ilk başlarda evet garanti vermişlerdi tekrar sorduğumda anlamadılar kıl kökü gibi de duruyor dediler ama ağdadan dolayı da olabilir dediler uzun zamandır ağda kullanmadığımı söyledim ihtimalden kastım güvencimin kaybolması bir ihtimal geçer diye gidiyorum yazılanlardan sonra bir doktora gitsem iyi olacak.

Bende de aynı sıkıntı var ve ben de sizin gibi ip kullanıyordum. Evde yaptığım maskelerin hiçbiri işe yaramadı. Kimyasal peelingin işe yaradığını gördüm bir kaç yerde, havalar soğuyunca kimyasal peeling yaptırmayı düşünüyorum.

yani ip karartıyor mu kesinlikle ?

Expigment eumovate acnelyse krem karışımı! ! İşe yarıyor deneyin

Ben de iple alıyorum senelerdir bende de dudak üstünde koyuluk var. Kısa sürede geçirebilecek birşeyler yok mu bunu, lütfen kurtulmuş olanlardan yardım bekliyorum :KK43:

X