biz ne olacağız sizce?

yuvarlakpopo

Guru
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2012
92
0
merhaba bayanlar.sıkıntılarımda ilk koştuğum yer burası.şimdiden hepinize teşekkür ederim.sorunum evliliğim.eşime aşık olarak evlenmedim ama çok güvendiğim için evlendim.beni yanıltmadı güven konusunda gerçekten düzgün bir insandır.fakat çocuğum doğduğundan beri bir de hamilelik süresince ayrı yatıyoruz.beraber yatmayı şu anda hiç istemiyorum ondan da öyle bir yakınlık talep vs yok zaten.bana hiç bir zaman çekici gelmedi kendisi fakat doğum sonrasında acayip soğudum.adamın herşeyi batıyor.yürümesi,konuşması hareketleri giyimi..o kadar sinir oluyorum ki tahammül edemiyorum.çok tartışıyoruz sürekli gergin bir ev ortamı var.ne kadar knuştuysak aşamadık bu durumu.ailesini anlatmıştım zaten onlardan da nefret ediyorum görmek bile istemiyorum.Bunu kendisine de söyledim.Bişey yapmasını beklemiyorum ailesi sonuçta ama ben artık aynı çatı altında yaşamak istemiyorum.Kocam olarak göremiyorum elini bile tutmak istemiyorum o derece koptuk.Garip olan o da bu durumu kabullenmiş sanırıım hiç yanaşmıyor.Hiç birşey paylaşmıyıruz,konuşmuyruz tek yaptığımız tartışmak.Bana ne olur akıl verin.:KK50:

merhaba bayanlar.sıkıntılarımda ilk koştuğum yer burası.şimdiden hepinize teşekkür ederim.sorunum evliliğim.eşime aşık olarak evlenmedim ama çok güvendiğim için evlendim.beni yanıltmadı güven konusunda gerçekten düzgün bir insandır.fakat çocuğum doğduğundan beri bir de hamilelik süresince ayrı yatıyoruz.beraber yatmayı şu anda hiç istemiyorum ondan da öyle bir yakınlık talep vs yok zaten.bana hiç bir zaman çekici gelmedi kendisi fakat doğum sonrasında acayip soğudum.adamın herşeyi batıyor.yürümesi,konuşması hareketleri giyimi..o kadar sinir oluyorum ki tahammül edemiyorum.çok tartışıyoruz sürekli gergin bir ev ortamı var.ne kadar knuştuysak aşamadık bu durumu.ailesini anlatmıştım zaten onlardan da nefret ediyorum görmek bile istemiyorum.Bunu kendisine de söyledim.Bişey yapmasını beklemiyorum ailesi sonuçta ama ben artık aynı çatı altında yaşamak istemiyorum.Kocam olarak göremiyorum elini bile tutmak istemiyorum o derece koptuk.Garip olan o da bu durumu kabullenmiş sanırıım hiç yanaşmıyor.Hiç birşey paylaşmıyıruz,konuşmuyruz tek yaptığımız tartışmak.Bana ne olur akıl verin.:KK50:

canım oyle seymı olur sogudum falan sen sakın lohasalık deprosyonuna girmiş olmayasın bence hemen psıkologa gıt emınımkı duzelecektır :KK5:

merhaba bayanlar.sıkıntılarımda ilk koştuğum yer burası.şimdiden hepinize teşekkür ederim.sorunum evliliğim.eşime aşık olarak evlenmedim ama çok güvendiğim için evlendim.beni yanıltmadı güven konusunda gerçekten düzgün bir insandır.fakat çocuğum doğduğundan beri bir de hamilelik süresince ayrı yatıyoruz.beraber yatmayı şu anda hiç istemiyorum ondan da öyle bir yakınlık talep vs yok zaten.bana hiç bir zaman çekici gelmedi kendisi fakat doğum sonrasında acayip soğudum.adamın herşeyi batıyor.yürümesi,konuşması hareketleri giyimi..o kadar sinir oluyorum ki tahammül edemiyorum.çok tartışıyoruz sürekli gergin bir ev ortamı var.ne kadar knuştuysak aşamadık bu durumu.ailesini anlatmıştım zaten onlardan da nefret ediyorum görmek bile istemiyorum.bunu kendisine de söyledim.bişey yapmasını beklemiyorum ailesi sonuçta ama ben artık aynı çatı altında yaşamak istemiyorum.kocam olarak göremiyorum elini bile tutmak istemiyorum o derece koptuk.garip olan o da bu durumu kabullenmiş sanırıım hiç yanaşmıyor.hiç birşey paylaşmıyıruz,konuşmuyruz tek yaptığımız tartışmak.bana ne olur akıl verin.:KK50:

bencede canım pozitif yaklaş soğudum diye zorlama kedndini beyin gücüne inan

Maalesef canım :KK43: adam bana yabancı gibi geliyo.hiç istemiyorum.randevu aldım gideceği fakat işe yaramayacağını düşünüyorum.sevmiyorum artık

Bu şekilde devam edersen-ederseniz bu evlilik biter.
Eşinden soğuman hormonlarınla alakalı olabilir.Lohusayken soğumuş,bir daha adım atmamışsın sanırım.
Şimdi çocuğun var ve onun sevgisiyle yetiniyorsun.Karı koca ilişkisi için çok tehlikeli bir durum.

Devam etmek isiyorsan biraz çaba göstermen lazım.
Tabii eşine de birşeyler yapmanız gerektiğini söyle.
Aynı evde iki yabancı gibi yaşanmaz.

Ben esime çok asik olarak evlendim ama dogum sonrasi buna benzer sorunlarim olmadi degil bebek bazi seyleri değiştiriyor ozellikle lohusalikta zamanla duzelir

şu anda kendimi durmadan sorguluyorum;neden aşık olup evlenmedim diye :KK43: aşk evliliği yapsam mutlu olur muydum diye kendi kendimi yiyip bitiriyorum.çocuğum olmasa daha kolaydı herşey şimdi insan iki kez düşünüyor.sevmemek neyse ama diyorum ya,beğenemiyorum :KK14:

eşinizin adına çok üzüldüm en iyisi ayrılın bebeğin öyle gergin mutsuz bir ortamda büyümesi ona sakıncalı

şu anda kendimi durmadan sorguluyorum;neden aşık olup evlenmedim diye :KK43: aşk evliliği yapsam mutlu olur muydum diye kendi kendimi yiyip bitiriyorum.çocuğum olmasa daha kolaydı herşey şimdi insan iki kez düşünüyor.sevmemek neyse ama diyorum ya,beğenemiyorum :KK14:
Seni cok iyi anliyorum bnde zaman zaman keske herseyi geri alabilsem boyle olmasaydi soyle olsaydi diyorum o kadar farkli dusunup konusuyoruzki nasil evlenmisim diyorum kader desem kaderi yonetende biziz..yanlis bir secim yapmisiz sanirim..sana tavsiye olurmu bilmem ama bn iyi yonlerine bakmaya calisiyorum ilgisine sevgisine beni sevdigine inaniyorum guveniyorum..yalan yok onu degistirmeyede calisiyorum kimi zaman :) ama insan degismiyo bunuda bilele..Allah birbirimizi Allah rizasi icin sevmeyi nasip etsin..

Ben anlayamadım.
Güven duygusu tek başına, gözünüz kapalı bir evliliğe girme konusunda cesaret vermeye yetiyor.
Çocuk, hala güvenilir olan adamla evliliğinizi kurtarmak için çabalamaya nasıl yetmiyor?

Yok artık işe yarayacağını sanmıyorum, sevmiyorum derken çabaladığınıza inanmayın lütfen..

Sadece güveniyorum diye bir evliliği sürdürmek mümkün mü bilmiyorum,hiçbir paylaşımımızın olmadığını söylemiştim sanırım,evet eşimi sevmiyorum ama yardım alacağım."sadece çocuğum için".

sevmeden evlenerek çok buyuk bir hata yapmışsınız bence.

Zamanla sevmek diye birşey yoktur . birini seversen seversin sevmezsen sevmezsin.

Sonradan Soğuma Olsaydı Çaresine Bakılırdı Ama Hiç Umut Yok Böyle Baştan Yanlış Olmuş Evlilik Terapistleri Bile Diyor ki; Herşeyin Çözümü Var Ama Sevgi Varolduğu Müddetçe :KK14:

Cnm anlattigina gore esini sevmiyorsun zorlada guzellik olmuyor zaten belliki esinden tiskinmissin lohusaliktan dolayi olabilir yada ne bileyim tamamen kopmussun ondan bence buda psikologla duzelecek bisi degil aranizda yasadiginiz sorunlar haric psikolog size zorla esinizi sevdiremez bu imkansiz yani !!!! sizin evliliginizin sonu yok bence evlilikte guvenden ziyade saygi ve sevgi cok onemli sevmediginiz bir insanla nasil evlendiniz orasini cozemedim ama belliki sonunuz ayrilik sizin !!! Allah yardimcin olsun

Son düzenleme:
Neden evlendiğime gelince aşk evliliği olmasa da olur diye düşündüm tanıdığım güvendiğim biriydi.onda da kendini geliştirmek düzeltmek gibi bi gayret yok asla yüzü gülmez,soğuk bir yapısı var,sinirli,sohbet etmekten hoşlanmaz arkadaş çevresi hiç yok.sdece işe gider,gelir,yemek yer ve uyur.

Neden evlendiğime gelince aşk evliliği olmasa da olur diye düşündüm tanıdığım güvendiğim biriydi.onda da kendini geliştirmek düzeltmek gibi bi gayret yok asla yüzü gülmez,soğuk bir yapısı var,sinirli,sohbet etmekten hoşlanmaz arkadaş çevresi hiç yok.sdece işe gider,gelir,yemek yer ve uyur.

sevmemeyi geçtim ama beğenmiyorum yazdınız.yanılıyor muyum?
bu yazdıklarınız başka bişey,beğenmemek başka bir şey.
fiziksel özelliklerinden mi rahatsızsınız acaba.ya da giyimi falan gibi.

Valla canım çevremde duyduğum,arkadaşlarımın anlattığı kocalardan böyle olanlar çok var.
Kadınlar dürtüp itelemese,çoğu evde pineklemeye yatkın diyebilirim.
Gezmeye gidileceği zaman fikir hep kadından çıkıyor,adamların hadi şuraya gidelim dedikleri yok.
Sen ipin ucunu bıraktığın için ikiniz de sürüklenip gidiyorsunuz.
Rahat verme şu adama :) Bir söylersin iki söylersin üçüncüde seni susturmak için mecburen yapar:)

Sen şimdi zannediyorsun ki aşık olup evlenseydin çok farklı olurdu.
Hiç mi duymuyorsun,hiç mi burada okumuyorsun ? Aşık olup evlensen de sürekli aşk modunda yaşanmıyor.

Sadece güveniyorum diye bir evliliği sürdürmek mümkün mü bilmiyorum,hiçbir paylaşımımızın olmadığını söylemiştim sanırım,evet eşimi sevmiyorum ama yardım alacağım."sadece çocuğum için".

Yanılıyorsun.Eşinle paylaştığın çok özel birşey var : Çocuğun :)
Başka kimseyle paylaşamayacağın birşey bu...

Çocuğunu sahiplenip eşini soyutlama.
Eşini de sevginize katmaya çalış.Çekirdek aile olarak birlikte zaman geçirin.

Aşk zaten yokmuş aranızda, görüldüğü gibi anlaşamıyorsunuz da, cinsellik sıfır ve adamın her yaptığı size batıyor.
Şu durumda yapacağınız tek şey ayrılmak olurdu Aşk ve sevgi olsa herşey düzelir derdim de sizin durumunuzda herşey daha da kötüye gider.

Benim anlamadığım hamile kaldıktan sonra ayrı yatmak ne alaka?
9 ay ve sonrasında hiçbir bağınız olmaz ve aynı yatağa bile girmezseniz elbet soğursunuz.

X