Bize Gelen Yardımcı Kadın

Bana Diyor Nau Nau

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2015
12.565
46.395
Merhaba Hanımlar

Bir süredir 15 günde bir eve düzenli yardımcı geliyor.
Tam gün anlaştık. Fiyatını yazmıyorum, konu o değil.
Ama piyasa düzeyinde anlaştık.
İlk gün 2+1 evimi full temizledi. 2'de işi bitti.
Bana dedi ki işten erken çıkmam sorun olur mu? Başka gittiğim yerlerde iş bitse bile tam gün anlaştığımız için kalmamı istiyorlar.

Bende sorun olmaz dedim. Çünkü evin işi bitmiş.
Aradan birkaç ay geçti. Ve ben kendimi enayi gibi hissetmeye başladım.
Mesela ondan önce gelenlerin tamamı birkaç ayda bir perdelerin tamamını yıkardı.
Tüm gün olduğu için perdeler yetişirdi.
Ama yeni kadın işleri bölmüş durumda. Ne kadar çok iş birikirse biriksin hep 2'de çıkacak şekilde bitiyor.
Ben başında durmuyorum, evde de olmuyorum.

Enayi kısmı şu: Arkadaşım yarım gün alıyor, yarı fiyatına. Kadın 09:00 - 13:00 arası geliyormuş.
Ben tam gün alıyorum. 09:00 - 14:00 arası.. Ama tam fiyatına...

Bir arkadaşıma önermiştim. O da memnun kalmamış temizliğinden...
Ramazan öncesi haftaya alacaktım, ramazanda paraya ihtiyacı olur dedim.
Ama bende çalışmıyorum, tek maaşız. Tez yazıyorum, o yüzden kendi temizleyecek vaktim yok.
Gelme ramazandan sonra görüşürüz, evde olmayacağım ben dedim ama acaba doğru mu yaptım?
Arkadaşımdan etkilenip hakkına girmek istemiyorum.
Bizde de temizlemediği yerler var ama temizlik zor olduğu için hiç kasmamıştım ben.
Ama dediğim gibi rahatsız eden şey yarım gün + 1 saate tam gün parası vermem..
Bu ev yarım günde temizleniyorsa neden yarım gün birini almayayım ki?

evet yarım gün almanız daha mantıklı her sefeeinde iş 2 de bitmez,ekstra perdeleri yıkayabilir koltuk silebilir yani her seferinde 2 de çıkması hoş değil

Koltuk silersem halı silmem dedi. Kendince öyle bir iş bölümü yapmış.
Saygı duydum.
Tek istediğim aslına her seferinde salondaki halı ve üçlü koltuğu silmesi
Çünkü oğlum yemek yapıyor.
Bir de her seferinde ev temizliği + 1 ek iş yapıyor.
Mesela buzdolabu temizliği, bir odanın perdesini yıkama gibi
Ama bu ek işlere rağmen en geç maksimum 3e kadar uzuyor.
Genelde çoğunda 2'de çıkmış oluyor.

Bence kadınlar bundan sonra yarım gün almak istiyorum diye konuşun. Aradaki bir saatte çok fazla iş farkı olmayacağı için ev temizlenmiş olur.

Kabul etmez gibime geliyor, Ya da atıyorum tam gün 400 ise yarım güne 300 der...
Tabi belki de mantıklı olan onun dediğidir bilmiyorum
Ama yine de teklif edeceğim

Bence en doğrusunu yapmışsınız. Kadın tam gün parası alıyor yarım güne. Şu zamanda para kolay kazanılmıyor hayat çok pahalı. Kendinizide düşünmelisiniz.
Ay evet ay sonuna kadar 750 liramız kaldı
Bunun yarısından çoğunu temizlik diye ona verecektim
Bende safım sanırım

Evin şekli buyuklugu hersey önemli bizim ev 3+1 ama 2+1 gibi ve 2 oda çok boş çok az kullanılıyor hali yok kapisi kapali. aktif kullanılan salon mutfak yatak odası. Çok kararsız kaldım tabiki erken çıkması hiç hoş değil ama bir olur yolu varmi iyice düşünmek lazım
Cunku temizlikten memnunsaniz yenisini bulmak zor olur.
Ben perde asamam kilit nokta bu, sizde kilit ne ona bakın ufak bir uyarı olsun belki anlar toparlar

Bundan sonra yarım gün alacağınızı söyleyin saat 9 ile 13 arasi toplam 4 saat eder zaten madem saat 2 ye kadar işler yetişiyor neden tüm gün parası vereceksiniz tüm gün parası olmuş zaten 600 civarı yazık vallahi hem yarım gün çalış hem tüm gün parası al.

Evin şekli buyuklugu hersey önemli bizim ev 3+1 ama 2+1 gibi ve 2 oda çok boş çok az kullanılıyor hali yok kapisi kapali. aktif kullanılan salon mutfak yatak odası. Çok kararsız kaldım tabiki erken çıkması hiç hoş değil ama bir olur yolu varmi iyice düşünmek lazım
Cunku temizlikten memnunsaniz yenisini bulmak zor olur.
Ben perde asamam kilit nokta bu, sizde kilit ne ona bakın ufak bir uyarı olsun belki anlar toparlar

Evim küçücük ama eşyalı çünkü bebek var :KK70:
O gelmeden tüm evi oyuncakları vs her şeyi topluyorum.
Sonlara doğru bu his beni rahatsız etmeye başladı zaten.
İlk başta önemli olan evin temiz olmasıydı
Ama sonra diğer gelenlerle kıyaslamaya başladım.
Bir tanesi mesela talep etmememe rağmen mutfağımı çok güzel toparlar hatta tuzluk falan doldururdu.
Bir önceki gelen mesela biz hasta olduğumuzda tüm perdeleri yıkardı, evde bebek var perdelere mikrop sinmiştir derdi.
Bizi bebeği evden gönderip çamaşır suyuyla girişirdi eve - ki ben hep perdeler kalsın daha yeni temizlendi vs. derdim.
Yine de hastalık geçmez öyle bebek de var deyip evi kırklardı resmen.

Böyle kıyaslayınca ve eksiklikleri de görünce ister istemez soğudum.
Yalan söyleyemeyeceğim.
Ama bu benim tolere edemeyeceğim bir şey değildi.
Evi yüzde 80 bile temizlese benim için okeydi.
Ama bir arkadaş yarım gün alıyorum yarı parasına deyince ve 1 saatcik fark olunca bu beni irite etti.

Merhaba Hanımlar

Bir süredir 15 günde bir eve düzenli yardımcı geliyor.
Tam gün anlaştık. Fiyatını yazmıyorum, konu o değil.
Ama piyasa düzeyinde anlaştık.
İlk gün 2+1 evimi full temizledi. 2'de işi bitti.
Bana dedi ki işten erken çıkmam sorun olur mu? Başka gittiğim yerlerde iş bitse bile tam gün anlaştığımız için kalmamı istiyorlar.

Bende sorun olmaz dedim. Çünkü evin işi bitmiş.
Aradan birkaç ay geçti. Ve ben kendimi enayi gibi hissetmeye başladım.
Mesela ondan önce gelenlerin tamamı birkaç ayda bir perdelerin tamamını yıkardı.
Tüm gün olduğu için perdeler yetişirdi.
Ama yeni kadın işleri bölmüş durumda. Ne kadar çok iş birikirse biriksin hep 2'de çıkacak şekilde bitiyor.
Ben başında durmuyorum, evde de olmuyorum.

Enayi kısmı şu: Arkadaşım yarım gün alıyor, yarı fiyatına. Kadın 09:00 - 13:00 arası geliyormuş.
Ben tam gün alıyorum. 09:00 - 14:00 arası.. Ama tam fiyatına...

Bir arkadaşıma önermiştim. O da memnun kalmamış temizliğinden...
Ramazan öncesi haftaya alacaktım, ramazanda paraya ihtiyacı olur dedim.
Ama bende çalışmıyorum, tek maaşız. Tez yazıyorum, o yüzden kendi temizleyecek vaktim yok.
Gelme ramazandan sonra görüşürüz, evde olmayacağım ben dedim ama acaba doğru mu yaptım?
Arkadaşımdan etkilenip hakkına girmek istemiyorum.
Bizde de temizlemediği yerler var ama temizlik zor olduğu için hiç kasmamıştım ben.
Ama dediğim gibi rahatsız eden şey yarım gün + 1 saate tam gün parası vermem..
Bu ev yarım günde temizleniyorsa neden yarım gün birini almayayım ki?
Birebir aynılarını yaşadım. Konuyu sanki ben açmışım.

Benim evim 3+1 ama Amerikan mutfak, küçük ve temizliği kolay bir ev. Geç gelip erken çıkıyordu, işler hemen bittiği için.

Beklentimi göstermek için bir defasında camlar yerine buzdolabı temizliği istemiştim. Erken çıkmış yine de bir iki cam da sileyim dememişti. Bu beni çok etkiledi, zira kahvaltısı, yemeği, meyvesi her şeyini erişebileceği şekilde hazırda tutuyor, rahatı için uğraşıyordum. Bu arada ben de piyasadaki tam gün parasını ödüyordum.

Baktım ki temizliğinden de memnun değilim, artık ihtiyacımın olmadığını söyleyip yolları ayırdım maalesef. Biraz yaşı olduğu için yine de kırmak istemedim. Örneğin camlara bakıyorum leke içinde, bir odada hiç toz alınmamış, duşakabini hiç temizlememiş gibi gibi.

Eğer temizliğinden memnun olsaydım fiyatta yeniden anlaşma, yarım güne çevirme gibi alternatifleri belki düşünebilirdim.

Son düzenleme:
Bundan sonra yarım gün alacağınızı söyleyin saat 9 ile 13 arasi toplam 4 saat eder zaten madem saat 2 ye kadar işler yetişiyor neden tüm gün parası vereceksiniz tüm gün parası olmuş zaten 600 civarı yazık vallahi hem yarım gün çalış hem tüm gün parası al.
Ramazan'da insanların bence daha çok paraya ihtiyacı oluyor.
Bu yüzden önden alayım bir işini görür dedim.
Ama benimde sadece 750 liram kaldı mesela ve ramazan bize de ramazan...

Kabul etmez gibime geliyor, Ya da atıyorum tam gün 400 ise yarım güne 300 der...
Tüm gün 600 ise yarım gün 300 verirsiniz öyle 100 lira aşağı derse siz kabul etmeyin 600 deyip 500 isterim gibi

Birebir aynılarını yaşadım. Konuyu sanki ben açmışım.

Benim evim 3+1 ama Amerikan mutfak, küçük ve temizliği kolay bir ev. Geç gelip erken çıkıyordu, işler hemen bittiği için.

Beklentimi göstermek için bir defasında camlar yerine buzdolabı temizliği istemiştim. Erken çıkmış yine de bir iki cam da sileyim dememişti. Bu beni çok etkiledi, zira kahvaltısı, yemeği, meyvesi her şeyini erişebileceği şekilde hazırda tutuyor, rahatı için uğraşıyordum. Bu arada ben de piyasadaki tam gün parasını ödüyordum.

Baktım ki temizliğinden de memnun değilim, artık ihtiyacımın olmadığını söyleyip yolları ayırdım maalesef. Biraz yaşı olduğu için yine de kırmak istemedim. Örneğin camlara bakıyorum leke içinde, bir odada hiç toz alınmamış, duşakabini hiç temizlenmemiş gibi gibi.

Eğer temizliğinden memnun olsaydım fiyatta yeniden anlaşma, yarım güne çevirme gibi alternatifleri belki düşünebilirdim.

Şimdi yapmadığı yerler oluyordu.
Mesela çamaşır makinesi üstü, buzdolabı kapağı, dolap üstleri hep toz içinde kalmıştı
Sanırım okuldan alması gereken bir çocuğu var 1.sınıf
Ona yetişmeye çalışıyor

Annemle teyzem gecen yıl harclık olsun diye arada gidiyorlardi tam gün.Sabah 8 de basladılar diyelim aksam 5 te ancak isleri bitmis oluyordu mutfak dolabıdır efendime söyleyim katlanır balkon camıdır gittikleri evlerde vitrin varsa ne varsa cikarıp silmedir hepsi dahil.Annemler 2 kisiyken bitiremiyorsa kadin nasil bitirebiliyor ki 2 de demek ki yalap sap yapıyor iyi niyetinizi kullanmış

Bence yarım gün anlasirsaniz aynı kişi ile , bilerek 2 ye kadar bitirdiği işlerin yarısını ancak yapar. Yavaştan alır , ücreti bölündüğü icin

X