Bizim sınavımiz da buymus demekki

orkideee90

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2011
63
10
Merhabalar uzun süredir beni ve ailemi çok uzen bir durum hakkında sizden fikir almak istiyorum. Bir ablam var 34 yasinda kendi isteğiyle 20 yasindayken evlilik yapti. Annem ozelikle hic istemedi hem.yasi küçük hemde uzak bi memlekette yaşayacak olmasindan dolayi ama yine de istyor diye kabul edildi. Bu evliliği 10 yil sürdü sonra yine kendi isteğiyle bosanmak istedi ve ailemin yapıcı davranmasina karsin cektigi sıkıntılar dan (siddet, ihanet, esin calismama durumu) dolayi boşanmasinda arkasinda durdu. Bosandiktan sonra her konuda ailem destek verdi calsmak istyorm dedi ise girdi bu yaşıma geldm agrma gidiyo anne baba ile oturmak dedi babam cati katimiza yerlestirdi her sekilde rahati sağlandı sırf ii olsun diye . Bu arada benimle dertlesir arkadasi gbi davranirdi yani Hersyini biliyorm zannederdim.

Meger hic oyle degilmis ablami hic taniyamamisim. Gectigimiz yaz bize bi konuyla geldi. Daha once girdigi kpss sınavndan bizim oturdugumuz uzak bir yere memur olma sansinin oldugunu ve gtmek istediğini soledi. Ailem ozeliklr annem karsi cikti hic bir sekilde seni gondermem unut onu diye tepki gösterdi. Ama o inatla gitmek istediğinii söyleyip durdu. Babamsa bak kizim sen bi bayansin hayatinda kotu seyler geldi basina ama yarin obur gun karsina hayirli bi insan cikar yuva kurarsin maddi yonunu o dusunur sen zaten para kazanablen belli tecrubeye sahip bi insansın boyle biseye ihtiyacın yok dedi. O ise babm benim derdim evlenmek degil !! Geleceğimi dusunuyorm vs diye itiraz etti. Nihayetinde annem bu mevzu yuzundrn fenalisit duruma geldi ama o hala israr ediyordu.

iste bu sıralarda artık bende ona kiziyordum bu sekilde uzmeye hakkın yok kadin zaten hasta dahada kotu oluyo yapma diye soluyordum. Ama o benim yaptgim bsey yok isi yokusa suren onlar izin verseler ne var diyip duruyordu. Oyleki ikna edeblmek icin bakin o sehre beraber gidelm işyerimi görün evii beraber tutalm iciniz rahat etsim şeklinde konusuyordu. Neyse bi kac gun bu boylr devam etti annem asla izin verm diyip ortaligi yikiyordu . Sabah gttm kapısını caldm ama acan yok hemen aradım telfonu kapali meger bu gitmis bize bseu solemeden
Tabi annem fenalasti acillere gittik falan devamlo bunu ariyoruz telefon kapali bu sefer bizimkler tutturdu bu kizda bsey bar biri tehtit falan ediyo oda soyleyemedi bolr yapti gni daha neler neler akıllarna neler geliyordu telefonu acmadkca. Sonra gttgnin erteso günü acti bizde devamli aradgimiz icin yakaladık babm aradi hemen tek dediği sey beni mecbur braktiniz ben sözleşmemi imzaladim ev tutucm iim diyip gene cat kapatti. Sonra abim bu bolr olmuyck diyip ta oralara gtti civar otelere fln bakmak icin snrada emniyete gtmis adamda degil burada turkiyede hic bi yerde konaklamamis vs dems. Tabi abim bizr calscm dedigi yeride aratirmis oradada bu donemde oyle bi tayin soz konusu dgl vs demiş yani kisaca ortada nr iş var ne de kaldgi.bi otel.

biz bunları duyduk daha da telaslandik kesin bsey var bu iste diye annem kac guj bu kizi zorladilar bseye diyip Kahroldu. Bu arada kendisinin telefonu kapaliydi snra biz kara kara dusunurken bi aksam bi telefon geldi babama benm adim .... .... kiziniz bizim yanimizda oglumla brbirini sevyolar bu cuma gun dugununumuz var sizidr bekleriz
Aman Allahim kizlar bu nasil bi aci tarif edemem babamin o çöküşü nu tarif edemem hersey aklmza geldiaa.bu gelmedi cunku evlilik lafını ettrmzdi ben derdim bak yaşlılık var annemize babamiza allah korusun bsy olursa yalniz olmaz ins hayrli biri ckar karşına dyordum o ise aman benim dilim yanmis ben col rahatım herseym var diyip duruyordu. O yuzden sok olduk hepimiz mahvolduk babam abim ofkeden deliye dondu. Annem kafayi yeme derecesine geldi allah yardim etti psikologlarla zar zor kendinr geldi ama kizlat sizr yemn edyorm bi ay boyunca aglmdgm gun gecmedi anneme babama bsy olucak diye. Dahada kotu sonuclanablrdi babam o haberi aldgnda kriz gecrrblrdi. Abim katil olblrdi
Cok zor toparlandik toparlanma da denmez ama allah yardm ediyo annrm babam o günden snra eskisi gbi degl hep buruk hep düşünceli babam zaten kurana el basti ne ölüme ne dirime diye. Benm oyle bi ablm yok ama işte annem ana yüreği grne.kiyamiyo

O koca diye sectgi adam kendinden kucuk issiz güçsüz ustelik birde alkolikmis
Bizim evde bu zmana kadar bi kee alkol kelimesinin a si gecmedi. Bu arada bu olay ortaya çıktığında abim bak gel boyle olmaz ele güne rezil etme bizi adam gbi konusulsun ama hanfendi daveti ye basildi nikah tan snra gelym el opeym dedi dalga geçer gbi. Aklima geldkce deli oluyorm benm annem babm bunu haketmedi.

Kendisi nikahi dugunu olduktan snra defalarca aradi geleyim el.opeym affedin dye. Ama babam hc bir sekilde kabul etmyo. Gecenlerde gene aramis kotuymus pisman olmus bole bseyi nasil yapms kendiside blmyomus falan filan açıkçası beni zerre ilglendrmyo kendi dusem aglamaz ama ana baba yuregi kendi cekti gittt bide bole uzuyo
Kactigi adam adam gbi biri olsa zaten solerdi bizimker ole sert dgl verirlerdi. Vermyceklernii bldgi icim bizi kandrmaya calsms sozde oraya is icin gidip bi kac ay snra ben burda brni tanidim evlenmk istyrm dycekms ama planlari olduğu gbi gtmemis

Smdi ondan nefret ediyorm. Col zot günler gecirdik dahada geçiyoruz. Demekki bizim sinavimizda buymus blmyorm. Rabbim herseyin hayırlısni versin ama anneme babama bsey olcak dye odum kopuyo. Elbet cikip gelcek blyorm zaten kopek gbi pisman ama dyormki allahim orda mutlu olsun dahada bizi uzmesin. Cook uzun oldu hakkinizi helal edin. Düşünmekten yoruldum hazmedemiyoruk derdimi sizlere actim sagolun

Çok kötü bir durum Allah yardım etsin. Bu evliliğinin de yolunda gideceğine inanmıyorum anlattıklarınıza bakılırsa. Nasıl bir şeymiş bu gözü tamamen kör, böylesi bir aileyi arkada bırakabilmiş. Bir daha geri dönme ihtimalinin olmayacağını bile düşünmesi büyük hayalperestlik. Ben olsam bundan sonra yüz vermem. Çünkü biliyor ki ne yapsa ne etse ailesi yardım etmeye hazır durumda. Bunun böyle olmadığını ona gösterir ve bu şımarıklığıyla ailesini üzmesinin bedelini ödetirdim.

Öncelikle geçmiş olsun Allah yureginize ferahlık versin.

Koskoca kadini ayaklarindan tutup evde durmasini sağlayamazsiniz o kararini vermiş ve gitmiş..

Allah hayirli evlat versin derler.. Sen ne yaparsan yap nasil yetistirirsen yetistir olacak olan oluyor..

Ama bu kadar nefret kin duymak doğru değil.. Evet hatalar yapmis olabilir ama ablaniz olduğu gerçeğini değiştirmez..

Annenin babanin üzüntüsü vardır nefreti kini değil.. Evlatlarından bunu görmek yipratmstr onlari.. Ama siz yanginini alevlendirmek yerine ilimli yaklaşabilir siniz.. Annenize hatada yapsa benim ablam seninde kizin desen iki konuşsalar belki yüreği hafifler..

Nefret etmeyin.. Henüz gencsiniz anladigim kadariyla basa ne geleceği bilinmez... Ailece kin tutmak gibi büyük bir yükü tasimayin bence

Kim olsa nefret ederdi herhalde..
Sizin gibi bir ailesine hiçe saydığı için ilerdi çok pişman olacak..
Her dediğini her istediğine evet demişsiniz ayrı ev açmışsınız etmişsiniz.Bunca yaptıklarınıza karşı o ne yapmış peki
Hiç bir şey..

Kendi ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum, benim derdim evlenmek değil diyen kadının niyeti meğerse yine evlilikmiş..
Bence ablanızın ciddi şekilde psikolojik sorunları olabilir.Bu durum önceki evliliğinden kaynaklı olabilir..

Ama bu ablanızın ilk yapmış olduğu hata değil bence..
Birinci evliliğinde de karşı gelmişsiniz ama o yine bildiğini okumuş..
Boşanmış, destek çıkmışsınız ama o yine bildiğini okumaktan vazgeçmemiş.Hatalarından ders almamış..

Bence siz elinizden geleni yapmışsınız..
Sizin için üzülmeyen sizi düşünmeyen bir insanı düşünmekten vazgeçmek en iyisi bence..

Allah yardımcınız olsun..
Ablanız doğru yolu tez zamanda bulurda , bir kere daha hata yapmaz inşallah ..

Öncelikle cok teşekür ederim yorumlarınız için. Elimde değil unutamıyorum o günleri yaşadıklarımızı kelimelere dökmem mümkün değil. Bu derece bizi süründürmeyebilirdi ama kac gun telefonu kapalı annem deliye dondu başına bişey geldi diye o ise düğün hazırlıkları içindeymiş. bu düşünceyi hazmedemiyorum birde cok detaylı anlatamadm yani cok uzattım diye annem kanser hastasıydı ameliyat kemoterapi vs. çok şükür atlattı bu defa da kalp rahatsızlıgı ortaya cıktı ciddi boyutda hemde amelyat olmalı ama doktorlar cesaret edemyo ilaclarla idare edyorz. Düşünün böyle bir kadının ne olucagını duşunmeden koca derdine düştü. ütelik bunu yapan yaşını almış evliliği kotu tecrube etmiş biri.

Öncelikle cok teşekür ederim yorumlarınız için. Elimde değil unutamıyorum o günleri yaşadıklarımızı kelimelere dökmem mümkün değil. Bu derece bizi süründürmeyebilirdi ama kac gun telefonu kapalı annem deliye dondu başına bişey geldi diye o ise düğün hazırlıkları içindeymiş. bu düşünceyi hazmedemiyorum birde cok detaylı anlatamadm yani cok uzattım diye annem kanser hastasıydı ameliyat kemoterapi vs. çok şükür atlattı bu defa da kalp rahatsızlıgı ortaya cıktı ciddi boyutda hemde amelyat olmalı ama doktorlar cesaret edemyo ilaclarla idare edyorz. Düşünün böyle bir kadının ne olucagını duşunmeden koca derdine düştü. ütelik bunu yapan yaşını almış evliliği kotu tecrube etmiş biri.

Offff offf.... İlimli olmaya calistim ama annenizin o zamanlar kanser oldgnu okuyunca tuylerim urperdi..

Benimde babam böyle bir hastalık geçirdi 18 yasnda kardeşim bile gözünün içine bakar düşünür... Koca kadin kaç gün haber vermeden düğün yapmaya gitmiş....

Allah inşallah sizlerin gonlunuzu ferahlatir..
Cok.çok geçmiş olsun ...

Bian kendimi yerine koydum ve inan cok üzüldüm canım benim. Allah yardımcınız olsun. İnşallah bu kez mutlu olur ablan. Hayatta pek cok acu unutulyor yda alisiliyor işte. ..zaman herseye ilac. İnşallah yaralarinizi Rabbim sarsin :KK43:

Allah sabır versin gerçekten çok zor günler yaşanmış, çok ağır... Kızmamız gereken kişinin kendisi değil de davranışıdır ya, o yüzden kin tutmayın ablanıza. Çünkü o da pişman yaptığından. Gelir ya da gurur yapar, şimdiki eşinden ayrılsa bile yalnız yürümeye çalışır belki ama siz etle tırnaksınız... Kardeş yanlışı söyler ama yargılamaz... Rabbim huzura erdirsin, anne-babanıza sağlıklı uzun ömürler nasip etsin

Allah razı olsun gerçekten de Rabbim yardım ediyo. ilk günlerde duydugumuz acı bugunde devam etseydi ne olurdu bilmiyorum. İnanın annem psikolojk olrk cokmek uzereydı kendı kendıne konşup ellerini dizlerine vurup duruyodu yeşil recete ilaclarla hoclarla kendıne getırdık Allahıma bin şükür. Zaten öyle bi olduki olayı anlayamadan babamın abimin öfkei cıgrından cıkıcakken annemin derdine düştük hepimiz o ise düğün yapmış.

ablan yaşadıklarından ders alacağına daha da hatalar yapmış olan yine ailesine size olmuş. baba evine dönse tekrar güven falan olmayacak, 34 yaşında ama hiç olgun olamamış çeken gene anne baba oluyor ne yazıkki:KK20: :KK43: inşallah bu hatadan döner annen baban affeder,ama ortada güven olmayacak işte o çok kötü. allah yardım etsin canım:KK5:

Ablanız hata üstüne hata yapmış..
Aslında yaşı da küçük değil :26:
Aklını başına almazsa daha neler gelir bilinmez.
Ama ailenizin sahip cıkması muhtesem biseyy:KK31:

İnanın kızlar tek derdim annem babam bu cok başka bi,şeymiş. Rabbim düşmanıma vermein ben olsam herkes cahillik der geçer ama bununkine bi laf bi bahane bulamıyorum. bide işin konu komşu boyutu var herkes soruyo ediyo bizimkiler zaten herkes ne der takıntısı içindeydiler bu olayla birlikte dahada arttı. Yakın akrabalarmz dışında söyletmiyo annem duşunebiliyomsnz herkes sordukca olayı baştan yaşycm dayanamam diyo npcgmızı şaşırdık nereye kadar idare edicez bilmyrm :KK43:

Rabbim hayırlı evlatlar versin inşallah . Tüylerim diken diken oldu insan annesine babasına nasıl böyle kıyar . Hemde anlattığınız gibi bir anne babaya Allah sabır versin ,kolaylık versin .

nasıl olduğunu anlamadım falan demiş... ya bir şeylere mecbur kaldı ya da aklını çeldi o adam
oda seviyor sandı kandı
olan olmuş giden gitmiş biten bitmiş
istiyorsanız yine görüşmeyin ama kinle nefretle de dolmayın
sağlığa zarar
geçmişi geriye getiremezsiniz

Offff offf.... İlimli olmaya calistim ama annenizin o zamanlar kanser oldgnu okuyunca tuylerim urperdi..

Benimde babam böyle bir hastalık geçirdi 18 yasnda kardeşim bile gözünün içine bakar düşünür... Koca kadin kaç gün haber vermeden düğün yapmaya gitmiş....

Allah inşallah sizlerin gonlunuzu ferahlatir..
Cok.çok geçmiş olsun ...

cook teşekkür ederim sizlere de çok geçmiş olsun hastalık çok zor bilirim hayatım hastalkla geçti diyebirm kardeşinizi o yuzden cok ii anlyorm bende evin en kucuguyum ve hep anneme bieşy olckk korkuusyla yaşadım işte bu yüzden cok korkuyorum tek derdim onlar.

Babam kesinlikle lafını bile açtırmıyo annemi arıyo arada annemde kıyamıyo açıyo telefonu hep diyomuş çok pişmanım anne affedin diye ama canım facebookda cocukla ikiinin heabı var gezip tozuyolar resm koyuyolar en acıısıda ne biliyomusunuz biz kahrolurken bu gelinlik giyip dans etiği resmi face koymuş bunları düşündükçe hiç inanasım gelmiyo pişman olduguna. Onun yaptıgı tek şey ben naparsm yapayım annem babam bana kıyamaz affeder. her sefernde arkamd oldulr gene olurlar. aynen bunu duşunuyo.

Geçmiş olsun canım öncelikle ablanin ordada mutlu olacağını sanmıyorum anne baba ahi alanın iki yakası bi araya gelmez .
Cok sürmez ondanda ayrılır düşer kapınıza ki ınşallah mutlu olur.

Geçmiş olsun canım öncelikle ablanin ordada mutlu olacağını sanmıyorum anne baba ahi alanın iki yakası bi araya gelmez .
Cok sürmez ondanda ayrılır düşer kapınıza ki ınşallah mutlu olur.

cok teşekkur ederm bende mutlu olablcegnı sanmyrm işşiz gucsuz alkoliğin teki ama yinede bize daha fazla zarar vermesin diye mutlu olsun istiyorum. Hani derler ya benden uzak olsun Mısıra sultan olsun diye :KK43:

X