Blöf yapmalı mıyım?

agresifkiz

Güzelbirşeylerolsun
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2013
3.111
1.752
Merhaba. 2 seneye yakındır devam eden bir ilişkim var. Ben 27 erkek arkadaşım 31 yaşında. Memuruz ikimizde. Farklı şehirlerde yaşıyoruz. Her ay birimiz birimizin yanına geliyoruz. Gerçekten çok ama çok iyi anlaşıyoruz. Ciddi kavgalar ettiğimiz zamanlarda oldu. Hemen hemen her haline şahit oldum. Bunu neden açıklıyorum. Çünkü artık evlenmek istiyorum. Sinirlendirdiğim zamanlar oldu ne yaptığını görmek için. Ciddi kavgalarımız oldu bana nasıl davrandığını biliyorum. İyi günler kötü günlerde geçirdik. Artık eminim hayatımı geçirmek istediğim adamın bu adam olduğundan. Başkasıyla da yapamam artık. Aslında evlenmek istiyorum değil de artık hep bir arada olmak istiyorum çünkü çok zorlanmaya başladım. Uzak mesafe ilişkisi yaşayanlar beni anlar belki aşırı zor bir durum. Her an yanında olamıyorsunuz. Özlüyorsunuz. Dokunamıyırsunuz sarılamıyorsunuz. Saçma şeylerden kavga ediyorsunuz. Yanlış anlaşılmalar desen cabası. Aynı şehirde yaşasak evlenmek de istemem belki ama tek çözüm şu an evlilik gibi. Evlilik muhabbeti aramızda geçti tabi ki ve acele etmememiz gerektiğini önümüzdeki yıl artık ciddileştirebileceğimizi söyledi. Tabi ki o an darlamak istemedim. Ama günlerdir düşünüyorum. Bir yıl o kadar uzun bir zaman ki gözümde büyüyor bir yıl ondan ayrı kalmak. İnanın iş hayatımı günlük hayatımı etkiliyor bu durum artık. Ayrı ilişki yürütmekte çok zorlanıyorum. Bu sebeple ayrılmak tabi ki istemiyorum ama inanılmaz mutsuzum. Düşündüm taşındım acaba blöf mü yapsam dedim bu onu daha mı çok iter yoksa? Ben bu şekilde ilişki yürütemiyorum ya artık bir araya gelelim adım atalım ya da yollarımıza bakalım mı desem? Blöf diyorum ama aslında gerçekten canıma tak etti yazık geçen zamanımıza. Çok üzülüyorum ayrı geçirdiğimiz her gün için. Bu şekilde devam etmek sanki bana zarar veriyor gibi hep mutsuzum. Sizden akıl almak istedim ne olur mantıklı bir cevap verin yol gösterin bana. Bunaldığım bir dönemdeyim dertleşmeye ihtiyacım var.

Merhaba. 2 seneye yakındır devam eden bir ilişkim var. Ben 27 erkek arkadaşım 31 yaşında. Memuruz ikimizde. Farklı şehirlerde yaşıyoruz. Her ay birimiz birimizin yanına geliyoruz. Gerçekten çok ama çok iyi anlaşıyoruz. Ciddi kavgalar ettiğimiz zamanlarda oldu. Hemen hemen her haline şahit oldum. Bunu neden açıklıyorum. Çünkü artık evlenmek istiyorum. Sinirlendirdiğim zamanlar oldu ne yaptığını görmek için. Ciddi kavgalarımız oldu bana nasıl davrandığını biliyorum. İyi günler kötü günlerde geçirdik. Artık eminim hayatımı geçirmek istediğim adamın bu adam olduğundan. Başkasıyla da yapamam artık. Aslında evlenmek istiyorum değil de artık hep bir arada olmak istiyorum çünkü çok zorlanmaya başladım. Uzak mesafe ilişkisi yaşayanlar beni anlar belki aşırı zor bir durum. Her an yanında olamıyorsunuz. Özlüyorsunuz. Dokunamıyırsunuz sarılamıyorsunuz. Saçma şeylerden kavga ediyorsunuz. Yanlış anlaşılmalar desen cabası. Aynı şehirde yaşasak evlenmek de istemem belki ama tek çözüm şu an evlilik gibi. Evlilik muhabbeti aramızda geçti tabi ki ve acele etmememiz gerektiğini önümüzdeki yıl artık ciddileştirebileceğimizi söyledi. Tabi ki o an darlamak istemedim. Ama günlerdir düşünüyorum. Bir yıl o kadar uzun bir zaman ki gözümde büyüyor bir yıl ondan ayrı kalmak. İnanın iş hayatımı günlük hayatımı etkiliyor bu durum artık. Ayrı ilişki yürütmekte çok zorlanıyorum. Bu sebeple ayrılmak tabi ki istemiyorum ama inanılmaz mutsuzum. Düşündüm taşındım acaba blöf mü yapsam dedim bu onu daha mı çok iter yoksa? Ben bu şekilde ilişki yürütemiyorum ya artık bir araya gelelim adım atalım ya da yollarımıza bakalım mı desem? Blöf diyorum ama aslında gerçekten canıma tak etti yazık geçen zamanımıza. Çok üzülüyorum ayrı geçirdiğimiz her gün için. Bu şekilde devam etmek sanki bana zarar veriyor gibi hep mutsuzum. Sizden akıl almak istedim ne olur mantıklı bir cevap verin yol gösterin bana. Bunaldığım bir dönemdeyim dertleşmeye ihtiyacım var.
Eşim bana ya evlenelim ya ayrılalım demişti, ben ayrılmayı göze alamadığımdan evlendim. Ama bence çok iyi bir taktik sayılmaz. Karşınıza alıp güzelce 1 yıl beklemek istemiyorum hızlandırmaya ne dersin deseniz daha olumlu bir adım olmaz mı.

Blöf yaptın ve tutmadı diyelim. Madem ayrılmak istiyorsun okey derse - napıcaksın? Nasıl hissedeceksin? Tamam diip ayrılcakmısın? Blöf yapmadan bunu düşünmelisin. Çünkü eğer ayrılmak istemiyorsan, blöf yapıp peşinden koşmak zorunda kalıcaksın bu sefer. Durum böyle olunca ileride sorunlar yaşarsın. Sana inanmaz, amaaaaan bu blöf yapıyor kuzu kuzu gelir der. İnandırıcılığını, otoriteni kaybedersin. Ve en önemlisi ilişkin zarar görür.
Madem güzel bir ilişkin var, açık açık duygularını bizimle paylaştığın gibi paylaşabilmelisin. Paylaşamıyorsan eksik bir yönünüzü keşfetmişsindir

Sevgiliniz en son kavganizda zekanıza hakaret etmemiş miydi? Daha önce de benzer laflar ettiği için ilişkiyi bitirmek istiyordunuz hatta. Ne ara evlilik kısmına geçtiniz?
Ve benim anladığım sık sık da tartışıyorsunuz. Siz bunu mesafeye bağlıyorsunuz ama yanılma ihtimaliniz çok yüksek.
Ayyy bu o mu, nicki tanıdım ama konularına bakmadım, hata ettim.

agresifkiz agresifkiz neyiyle evleneceksin bu adamın yaaaa, delirme

Sevgiliniz en son kavganizda zekanıza hakaret etmemiş miydi? Daha önce de benzer laflar ettiği için ilişkiyi bitirmek istiyordunuz hatta. Ne ara evlilik kısmına geçtiniz?
Ve benim anladığım sık sık da tartışıyorsunuz. Siz bunu mesafeye bağlıyorsunuz ama yanılma ihtimaliniz çok yüksek.

Bir kere de eski konulara bakmadan yazdım ve yine vurdun gol oldu. İnanamadım

Ayyy bu o mu, nicki tanıdım ama konularına bakmadım, hata ettim.

agresifkiz agresifkiz neyiyle evleneceksin bu adamın yaaaa, delirme
Evet o üye. Diğer konusu da yeni sayılır , nasıl herseyi mükemmel görüp,blöf yaparak evlenmeyi düşünüyor, bu kadar istiyor, anlaşılır gibi değil.

1 yıl beklemek için ne sebep sundu peki size , maddi mi yoksa sizinle ilgili mi endişeleri var ? Bence adam akıllı buluştuğunuzda konuş ben böyle böyle istiyorum bu ilişkimizi de yıpratıyor de cevabına göre bir şeyler yaparsın .

Ama sana hakaret etmiş biri için bence asıl sen 1 yıl daha tanımaya çalış hemen evlilik modunda olma

2 senedir süren bir ilişkim var daha doğrusu vardı az önce bitirdim. Üstelik 3 gün sonra yanıma gelecekti. Uzak mesafe ilişkisiydi bizimkisi. Çok seviyorum onu hala öyle ama artık taviz verdiğim alttan aldığım bir konu canıma tak etti. Belki öfkeyle hareket etmişimdir bilmiyorum akıl almak istedim yanlış yaptıysam görmediğim şeyleri söylersiniz belki. Kendisi asker subay bilen bilir zaten yapı olarak çabuk sinirlenebilen biri. Çok stresli bir iş yapıyor anlıyorum biliyorum da. Ama bende sağlıkçıyım zor bir işim var stresli iş yükü fazla. Bunları anlatıyorum çünkü ona göre değerlendirin diye. Bir arada olduğumuzda asla sıkıntı yaşamıyoruz çok iyi anlaşıyoruz bir kere bile kavga etmedik. Ama ne zaman ki uzaklaşıyoruz öyle sudan sebeplerden kavga ediyoruz ki anlatamam. Kavga uzak mesafe ilişkisinde çok normal bu da tamam ama olay kavga esnasında söylenen sözler. Bir kere yine ayrılma noktasına gelmemizin sebebi bana çok cahilsin demesi olmuştu. Tartışırken bir konuda eğer beni bastıramıyorsa böyle şeyler söylüyor. O lafı ettikten sonra zaten telefonu kapatıp silmiştim arama beni demiştim bir daha sonra özür diledi ulaşmaya çalıştı cahil olmadığını biliyorum o an kavga esnasında öylesine söyledim tabi ki ciddi değildim dedi. Bir daha olmayacak dedim olmadı da. Ta ki bugüne kadar. Bugünde yine bir konuda tartışıyoruz farklı düşünüyoruz sorunda burda işte ondan farklı düşününce farklı bir şeyi savununca bir haller oluyor sanki sadece onun dediği doğru. Kabul etmeyince de ben bana benim erlerim kadar zekan yok dedi. O an kan beynime sıçradı kapatıyorum dedim öfkeyle kapattım. Tabi sinirim bozuldu ağladım saatlerce sonrasında da içimdekileri dökecek bir mesaj yazdım beni bir daha aramamasını bana saygısı olmadığını hak etmediğim laflar ettiğini söyledim. Şu an hala olayın etkisindeyiim doğru yaptığımı düşünüyorum normalde öfkeyle hareket etmem ama ağrıma gitti. Her ne kadar kavga esnasında da söylense öyle düşünmediğini de bilsem önemli olan zaten kavga esnasında kendine hakim olabilmek. Ararsa açmayacağım. Birde güya 2 gün sonra yanıma gelecekti. bir sürü hazırlık yaptım her şey mahvoldu çok moralim bozuk. Evlilik planı yaptığımız adamın bana söylediği laflara bakın. Cidden canım acıyor. Ben mi abartıyorum :KK43:

Aslında kabullenemediğimi böyle şeyleri biliyor. Ciddi ciddi ayrıldım çünkü bir dönem çok uğraştı. Ama dediğiniz gibi her dediğinin yapılmasına onaylanmaya alışmış karşı çıktığım konularda bu şekilde davranıyor. gelecekte üzülmekten çok krokuyorum bu yüzden affetme konusunda çok olumlu değilim.

Bende öyle yapacağım. Çünkü inanın 2 saattir ağlıyorum annem babam bu halimi görseler öyle üzülürler ki haklılar da hak ettiğim hayat hak ettiğim insan bu değil benim.

Kız adam inatçı, iki karakterli, sinirlendiğinde gözü görmeyen hakaret eden, senin psikolojik şiddet dediğin şeyleri yaşatan adammış. İki hafta önce yorum yazmışsın adamdan ayrılmışsın hatta ben çok yüz verdim iyi davrandım beni çok üzüyor. Kavga ediyor, kolay sinirlenip sinirlenince gözü dönüyor diye. Şimdi ev sahibi taciz ettiği gün seninle konuşmaya gelmiş sonra yalnızlıktan sıkılıp kendini ateşe atmayaca karar vermişsin. Yapma

Buz ruhu Buz ruhu

Kendinize erkek odaklı bir hayat kurmaktan vazgeçerseniz her şey yoluna girer. Gezmeyi, dolaşmayı, bir ilişkiyi gündelik hayata yansıtmayacak aktiviler bulmayı, zamanınızı faydalı şeylerle doldurmayı düşünmelisiniz. 27 yaş, maaşı olan bşr kadının en güzel zamanları ve bence ille de evlilik, sevgilimle aynı şehirde olalım diyerek yazık ediliyor bu zamanlara

Ay nolmuş? Bilenler yazsın lütfen :) Eski konularını da göremiyorum. Problemli bir ilişki mi var?
Sevgilisi asker olduğu için bunun arkasına sığınarak genel olacak gergin, çok sık kavga ediyorlar, adamın öfke kontrolü de yok çünkü tartışma anında hakaret ediyor, en son erlerim senden daha zeki gibi birşey demişti, istediği sey olmayınca. Konu sahibi, ilişkiyi devam ettirenin de kendisi olduğunu söylemişti hatta. Ama her ne hikmetse mükemmele evrilmiş iliski 🤷‍♀️
Bu şahane adamla blöfle bir an önce evlenmek istiyor tabi 🙄

Son düzenleme:
QueenGenepil QueenGenepil Tahin Helva Tahin Helva teşekkürler arkadaşlarım :)

Sevgili konu sahibi ben kavgada ve alkollüyken söylenenlerin genelde insanın en yalansız düşüncesi olduğuna inanırım. O sebeple sinir anında söylenmiş olması gerçek olmadığı anlamına gelmez. Toplumca pasif agresif yetiştirildiğimiz için büyük patlamalar dışında açık ve düşündüğümüz şekilde konuşamıyoruz. Canımız çok yanacak ki o zaman gerçekleri söyleyeceğiz. Siz bence ilişkinizi tekrar gözden geçirin. Uzaktan ilişki yürütmek, yüz ve mimikleri görmeden iletişim kurabilmek zordur muhakkak ama sürekli yanlış anlama yaşanması ya da her ayrı kalındığında kavga edilmesine sebep olmaz. Bence çok pişman olursunuz.

Bu işler basittir blöfün sonucunda kaybetmek istemiyorsan senin ondan bir fazlan olması lazım. Şimdi aynaya baktığında iki tarafı da aynı şekilde ele alırsak hangi taraf daha ağır basıyor.

8 Aralık ta bitti demişsiniz, 9 Aralıkta açtığınız konuda da size hakaretler ettiğini, seven insanın bu kadar ağır konuşmasının mümkün olmayacağını söylemişsiniz. Hep problemler yaşıyorduk onla olmuyor demişsiniz. Şimdi de blöf yapıp evliliğe razı etsem mi diye soruyorsunuz. Adamın sizle evliliik düşündüğünü sanmıyorum pek. Sizde düşünmeyin zaten şimdiden laçka olmuş ilişki evlilik olsa bile uzun sürmez.

X