Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Böbrek taşı ve idrar yolu enfeksiyonu

Sanem0907

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2017
1.546
729
33
Kızlar böbrek taşim var düşmüyor bi türlü hoplayıp zıpliyorum düşmüyor su cok iciyorum gilibura içiyorum limon suyu içiyorum avokado yaprağı çayı içiyorum düşmüyor böreğim ağrı yapıyor bunun üstüne de idrar da yanma koyu idrar ve kokulu oluyor bide çok ağrısı oluyor idrar yollarım mesane bölgem sanki bıçak sapliyolar cipralex kullandım bi kaç gün sonra geçti dedim kullanmadim idrarim hep dolu sanki doluluk hissediyorum tuvalete cikmaya korkuyorum. Simdi adetim 4.günü kesildi sanki idrar yolu enfeksiyonundanmi bilmiyorum idrar yolu enfeksiyonu neden olur böbrek tasindan mi meydana gelir ne yapmam gerekiyor bu bobrek tasi ve idrar yanmasini nasil gecirebilirm ne olur yardım edin

Benimde bir aydır sık idrara gitme durumum vardı sanki mesanem boşalmıyor böbrek taşım var son durumunuz nedir

Benimde bir aydır sık idrara gitme durumum vardı sanki mesanem boşalmıyor böbrek taşım var son durumunuz nedir
Halen devam ediyor benim de bugun yine gittim doktora film ve idrar verdim yine sonuç çarşamba çıkacak böbrek agriniz var mı sizin benim oluyor taş çok büyük değil ama düşmüyor bu sürede benim kabızlık ve gaz sorunum var bi türlü geçmiyor sizin var mı bu gibi sorununuz

Evet aynen kabızlık ve gaz durumum benimde var aktardan bir tane bitki çayı aldımda iki gündür rahatladım biraz benim ağrılarım bel bölgesine ve sırtıma vuruyor ama dayanılmayacak kadar değil

Evet aynen kabızlık ve gaz durumum benimde var aktardan bir tane bitki çayı aldımda iki gündür rahatladım biraz benim ağrılarım bel bölgesine ve sırtıma vuruyor ama dayanılmayacak kadar değil
Avokado çayı için ve gilabura suyu , Kiraz sapi, yogurt suyu için. Bunlar taş ağrısını hafifletiyor ben de cok kullandim ama düşmüyor yani bende öyle oldu sadece taşin boyutunu küçültüyor. Çok su tüketiyorum kesinlikle asitli kola gibi fanta gazoz gibi içecekler icmiyorum bu sürede tuzlu gıdalara dikkat ediyorum. bazen karın bölgesine ağrı vuruyor bazen de sırt bölgesine ağrı vuruyor benim . Mesleğim gereği oturarak çalışıyorum sanırım ondan dolayi düşmüyor. Ayaklarini üsütme cok dikkat et ben abartmiyorum tam iki su torbasiyla gezdim uyudum. Ilk zamanlar idrarim cok az geliyordu bes dakikada bir tuvalate cikiyordum simdi o duzeldi ama Vajinal yanmam var idrarim çok koyu oluyor benim ve böbrek taşı olduğundan beri gazim gegirmem ve kabizligim geçmedi yemek yiyemez hale geliyorum karın şişkinliğinden dolayi acaba taş olduğu için mi oluyor bu sorun gitmediğim doktor almadığım ilaç kalmadı benim. Sizin dediginiz o bitki çayları da ishal yapıyor icemiyorum taşın boyutu kaç mm yada cm?

Son düzenleme:
Benim kuzenimde vardı taş o sürekli avokado yaprağı çayi ve gilabura suyu içiyordu ve sürekli ip atlıyordu tabi ben bunları yapamıyorum gün içinde sürekli oturuyorum hareket edemiyorum siz çalışmiyorsanız sürekli hareket halinde olun koşun ip atlayin merdiven inip çıkın

Avokado çayı için ve gilabura suyu , Kiraz sapi, yogurt suyu için. Bunlar taş ağrısını hafifletiyor ben de cok kullandim ama düşmüyor yani bende öyle oldu sadece taşin boyutunu küçültüyor. Çok su tüketiyorum kesinlikle asitli kola gibi fanta gazoz gibi içecekler icmiyorum bu sürede tuzlu gıdalara dikkat ediyorum. bazen karın bölgesine ağrı vuruyor bazen de sırt bölgesine ağrı vuruyor benim . Mesleğim gereği oturarak çalışıyorum sanırım ondan dolayi düşmüyor. Ayaklarini üsütme cok dikkat et ben abartmiyorum tam iki su torbasiyla gezdim uyudum. Ilk zamanlar idrarim cok az geliyordu bes dakikada bir tuvalate cikiyordum simdi o duzeldi ama Vajinal yanmam var idrarim çok koyu oluyor benim ve böbrek taşı olduğundan beri gazim gegirmem ve kabizligim geçmedi yemek yiyemez hale geliyorum karın şişkinliğinden dolayi acaba taş olduğu için mi oluyor bu sorun gitmediğim doktor almadığım ilaç kalmadı benim. Sizin dediginiz o bitki çayları da ishal yapıyor icemiyorum taşın boyutu kaç mm yada cm?
Yok ishal yapan türde değil içtiğim çay yediklerimizi hazmetmeye yarıyor taşın boyutunu sormayı akıl edemedim unuttum o an 10 gün sonra gittiğimde soracam muhakkak dr sağ böbrekte küçük bir taş dedi sadece sen bol su içmeye devam et idrar tahlilinde enfeksiyon varmıydı senin neden koyu ve yanma yağıyor acaba benim öyle bir sorunum yok ama mesanemin sürwkli dolu hissiyatı delirtecek beni

Yok ishal yapan türde değil içtiğim çay yediklerimizi hazmetmeye yarıyor taşın boyutunu sormayı akıl edemedim unuttum o an 10 gün sonra gittiğimde soracam muhakkak dr sağ böbrekte küçük bir taş dedi sadece sen bol su içmeye devam et idrar tahlilinde enfeksiyon varmıydı senin neden koyu ve yanma yağıyor acaba benim öyle bir sorunum yok ama mesanemin sürwkli dolu hissiyatı delirtecek beni
Ictigin çayın adını bana da soylermisin bende alayim. Küçük demisse mm dir kesin yada sonuç kağıdında yazar eğer tomografi cekildiyseniz. Sonuçtan beni de haberdar edin. Benim ultrasyonda safra kesesinde de taş var ama ne kadar boyutu çıkmıyor doktor ondan da hazimsizligin kabizligin gaz in ondan dolayi olabilir dedi. Idrarini tam bosaltamiyosan taş kanala düşmüş olabilir

Tihaks karışık bitki çayı adı canım ama safra kesende taş varsa dr a sormadan içme yan etkisi olmasın Allah korusun

Tihaks karışık bitki çayı adı canım ama safra kesende taş varsa dr a sormadan içme yan etkisi olmasın Allah korusun
Tamam canım Bugün doktora gittim bana bi tane böbreğinde bi tane de kanala düşmüş taş dedi bi tane bilinen böbrek taşı ilacı var Rowatinex diye bunu al yada bi tane bitkisel ilaç ismi verdi Aloe aktivatör. Bunu kullan dedi sonra bir ay sonra tekrar kontrole gidicem ama bana bunu 3 ay kullan dedi. Bende şimdi kararsızim ilaç mi alsam yoksa bitkisel mi kullansam.

Araştır bakalım canım internette ilaçları bende bakiim hangisi daha faydalı olur ona göre bir karar verirsin.bu arada birinden en aZından yakında kurtulacaksın ağrısız sızısız düşer inşallah

Araştır bakalım canım internette ilaçları bende bakiim hangisi daha faydalı olur ona göre bir karar verirsin.bu arada birinden en aZından yakında kurtulacaksın ağrısız sızısız düşer inşallah
Sağol canım sen bence bi ultrasyon ile baktir sende tas nerde kanal da mi böbrekte mi zaten kanala düsunce anliyosun birden bi agri oluyor mesane bölgende. Antalya da olsan bu doktora yonlendirirdim çok ilgili

Canım benim taş böbrekteydi en son şu aralar yola çıktımı bilmiyorum bir hafta sonra kontrole gittiğimde bakılacak şu iki gündür çok ağrımda oluyor ama sürekli idrar hissim ve mesanede baskı bir aydır devam ettiği için daha çok rahatsızım valla keşke imkanım olsaydı hiç düşünmeden gelirdim

Nasıl bir tarif bu söylermısin.

umarım yaparsın

çarşıdan misvak alacaksın 4-5 tane sopa şeklinde zaten , yıka ortadan dikine ayır 2 litresuya yakın bir çaydanlık altına
su koy içine misvak ları koy kaynamaya başladıktan sonra 45 dk kaynamaya devam edecek , altını kapat çaydanlıgın ağzınıda kapat dışarı balkona koy kendı kendıne sogusun ,

asıl mesele burdan sonra başlıyor , sabaha karşı saat kuracan kalkıp bir bardak süzüp içip yatacaksın ,
sabah kalkıp gene iç üzerine en az 2 saat gene birşey yiyip içmeyeceksin , bütün mesela aç karnına olman lazım , ve içine birşey koymayacaksın ,

bu hazırladıgın zaten 2 gunde biter , 3, gunu dr git tekrar film ultrason çektir dr sana ne yaptın taşın nerede diyecek ,
yüzde 100 sonuç alacagın bir tarif , amelıyat masasından kaldırdıgımız taşını erittiğimiz insanlar tanıdıkalrımız var ,

çok geçmiş olsun umrarım yaparsın

5 sene boyunca çektim şu böbrek taşı ağrısını. O yuzden dogumdan korkmuyorum artik :KK70:

Benimki 3cm di ve böbrek kanalına girmişti kırdıramadık o yüzden. Kendiliğinden düştü geçen yıl. Neler denedim de bi türlü bi sonuç alamadım. Kuaför tuvaletinde düşürdüm valla :KK53:
Şimdi hala onun enfeksiyonuyla uğraşıyorum sık sık. Düştükten sonra da enfeksiyon çok uzun süre geçmiyor tekrarliyor. Şu an senin enfeksiyon da ondandir canim.

Allah yardımcın olsun

Canım benim taş böbrekteydi en son şu aralar yola çıktımı bilmiyorum bir hafta sonra kontrole gittiğimde bakılacak şu iki gündür çok ağrımda oluyor ama sürekli idrar hissim ve mesanede baskı bir aydır devam ettiği için daha çok rahatsızım valla keşke imkanım olsaydı hiç düşünmeden gelirdim
Ben Rowatinex ilacını aldım ve kendimce araştırma yapıp öyle kullanmaya başladım. Oncelikle ilaç doktor kontrolünde alınmalı Bence eğer taşin düşmüyorsa doktoruna söyle öyle al. Devlet karşılamadıği için Rowatinex i 109tl aldım. Ve bunun düşürecegine inanıyorum.Kullandığım ilk gün biraz farkediyosun. Kullanan kişiler 15 günde düşürdüm, kimisi 4 günde düşürdum diyor. Ben 6 ay cektim ağrısını halen düsmedi. Bugün 3.günüm bakalım düşürecek mi bu ilaç. Bu ilacı kullanıp bol yürüyüş ve su içmek gerekiyormuş.

Cuma günü dr a gideceğim bakalım dr ne diyecek sürekli idrara çıkmaktan sinirlerim bozuldu her an idrarım varmış gibi hissediyorum paranoyaya bağladım aklıma kötü kötü şeylerde geliyor başka bir rahatsızlığım mı var diye ağrım da hiç yok

Cuma günü dr a gideceğim bakalım dr ne diyecek sürekli idrara çıkmaktan sinirlerim bozuldu her an idrarım varmış gibi hissediyorum paranoyaya bağladım aklıma kötü kötü şeylerde geliyor başka bir rahatsızlığım mı var diye ağrım da hiç yok
Hayır çok normal benim ilk başlarda senin gibiydi. Inanirmisin tam mesanem bosalmiyordu ve ve su içince patlicak gibi oluyordum şişkinlikten dolayi. Ve beş dakikada bir lavaboya gidiyordum. Ben hep maydanoz suyu kaynatip içtim. Eğer adet döneminde değilsen maydanoz suyu idrar söktürücü olduğu için çok faydali. Beni rahatlatiyordu baya. Mesanem sanki hep dolu gibiydi lavaboya gidiyordum az birsey geliyordu. Çok şükür o şimdi yok. Maydanoz suyu iç kesinlikle..

X