Böcek belası 😭😭

Off cok uzuldum adiniza... bende cok eski bir evdeyim bocek problemi var ayni sekilde

karincalari nasil hallettiniz rica etsem anlatabilir misiniz? Kırıntı olmasa dahi birsuru karinca çıkıyor suan evimde.. temizliyorum 5 dk sonra cikmaya başlıyorlar

Aman Allah'ım tam da aradığım konu
Benim.de evimde örümcek cok hatta temizlesem bile nasil artiyor diye üzülüyordum ben mi yeterince temiz degilim diye ama alt komsum da aynı dertten muzdarip
Bir de ara sira gece su icmeye kalktigimda mutfakta kara fatma görürdüm dün komple mutfağı çamaşır suyuyla sildim tertemiz oldu derken gece yine gordum hem de iki tane😲
Ne yapilabilir bilmiyorum açıkçası ilaclatma riskli olur benim hastaliklarim.var eve kimse girsin istemem ama nereden geliyorlar çözemedim de
Konuyu takipteyim

Aman Allah'ım tam da aradığım konu
Benim.de evimde örümcek cok hatta temizlesem bile nasil artiyor diye üzülüyordum ben mi yeterince temiz degilim diye ama alt komsum da aynı dertten muzdarip
Bir de ara sira gece su icmeye kalktigimda mutfakta kara fatma görürdüm dün komple mutfağı çamaşır suyuyla sildim tertemiz oldu derken gece yine gordum hem de iki tane😲
Ne yapilabilir bilmiyorum açıkçası ilaclatma riskli olur benim hastaliklarim.var eve kimse girsin istemem ama nereden geliyorlar çözemedim de
Konuyu takipteyim
Böcek jeli satılıyor şırınga içerisinde.
Mutfak kapısının pervazına bir damla bırakın. Bir damla 5 metrekare içindeki böcekleri çekiyor. Yiyen hemen ölmüyor, genelde yuvasına gidince ölüyor ve yuvadaki böcekleri de öldürüyor.
Şiddetle tavsiye ederim.

Off cok uzuldum adiniza... bende cok eski bir evdeyim bocek problemi var ayni sekilde

karincalari nasil hallettiniz rica etsem anlatabilir misiniz? Kırıntı olmasa dahi birsuru karinca çıkıyor suan evimde.. temizliyorum 5 dk sonra cikmaya başlıyorlar

bu benim önceki oturanlar yüzünden sanırım karınca basmış evi. Ya zaten o kadar hor kullanmışlar ki bir yıllık ev taşındığımdan beri tadilat işide bitmedi şimdide böcek.
Bu kaloriferin bağlandığı boruları kapatmak için böyle kapaklar falan oluyor ya onları bir açtım içinde bisküviler falan. İnanın bütün bütün bırakılmış. Sanki özellikle yapılmış gibi. Kırıntı olunca gitmiyorlar tabi. Önce dip köşe her yeri temizledim. Dolap altları kalorifer kenarları falan. Sonra bitti karıncalar. Karıncalar bittikten sonra da Bayerin spreyi var kokusuz. Her yere ondan şıktım. Artık hiç yaklaşmıyorlar bile. Ama en önemlisi kırıntı. Her öğünden sonra bir tur süpürge açıyordum

Kalorifer böceği için iki üç kere en az ilaclatmaniz lazım. Varsa yuvasını bulup yok etmeniz lazım. Kertenkele bahçeden gelmiştir. Kanalizasyon ne alaka alamadım. Tuvaletten filan mı diyosaniz suyun içinde yüzüp gelemez.
Bahçeli ev demek böcek demek bence.

Böcek jeli satılıyor şırınga içerisinde.
Mutfak kapısının pervazına bir damla bırakın. Bir damla 5 metrekare içindeki böcekleri çekiyor. Yiyen hemen ölmüyor, genelde yuvasına gidince ölüyor ve yuvadaki böcekleri de öldürüyor.
Şiddetle tavsiye ederim.
Benimki muhtemelen su borusunun giderinden geliyor özellikle de tasinirken ustaya demistim şu borunun etrafini kapatalim diye, ah ah sakalimiz yok ki....mutfakta kapi yok zaten :) öneri icin teşekkür ederim

Kalorifer böceği için iki üç kere en az ilaclatmaniz lazım. Varsa yuvasını bulup yok etmeniz lazım. Kertenkele bahçeden gelmiştir. Kanalizasyon ne alaka alamadım. Tuvaletten filan mı diyosaniz suyun içinde yüzüp gelemez.
Bahçeli ev demek böcek demek bence.

ya bir kaç gündür eve sadece yatmak için girdik. Dolasıyla her yer kapalı. Dünde banyodan fırladı kertenkele 😭😭😭 ya bir kaç gündür evdeydi 😭😭 yada şu yerdeki giderlerden mi geldi diye düşündüm 🥺🥺

Eczanelerde enjektör gibi bir ambalajın içinde 5ml lik jel satiliyor biz çareyi onunla bulduk dolap altina koselere vs 1 er damla sıktık oluleri temizledikten sonra jeli hemen silmedim yerlerden 1 hafta beklettim daha da bir tane bocek gormedim o gun bu gundur siddetle tavsiye ediyorum

Eczanelerde enjektör gibi bir ambalajın içinde 5ml lik jel satiliyor biz çareyi onunla bulduk dolap altina koselere vs 1 er damla sıktık oluleri temizledikten sonra jeli hemen silmedim yerlerden 1 hafta beklettim daha da bir tane bocek gormedim o gun bu gundur siddetle tavsiye ediyorum

markasını hatırlıyor musunuz? Ben bayerin jelini sipariş ettim gelecek inşallah işe yarar

K-othrine öneririm ilaç olarak. İlaç bayisinden alabilirsiniz. Kalorifer böcekleriyle bizde çok uğraştık. Öyle markette satılan ilaçlarla uğraşmayın vakit kaybı oluyor.

K-othrine öneririm ilaç olarak. İlaç bayisinden alabilirsiniz. Kalorifer böcekleriyle bizde çok uğraştık. Öyle markette satılan ilaçlarla uğraşmayın vakit kaybı oluyor.
Evet onun spreyini kullanıyorum işte bayerin. Bende çok memnunum ondan. Bide jeli deneyeceğim bakalım

Merhaba hanımlar,
Sinirim çok bozuk. Ben böceklerden çok korkuyorum. Ama öyle böyle bir korku değil... 😭😭 Elimde değil yani.

Konuya dönersek... Birkaç hafta oluyor yeni eve taşındık. Önceki evimde ki böcek popülasyonuna tam alışmıştım kontrol altına almıştım en azından. Bu evde de karıncayla başlayan serüvenimiz bitti neyse. üç gün önce iyi daha böcek falan yok diye söyledim bide 🥺 Geçen gece kalkıp banyoya bi gittim halımın üzerinde cirit atıyorlar 😭 çok korktum. Korkarak görebildiklerimi alıp attım. Sabah banyonun her tarafını ilaçladım. Ertesi sabah 10 tane falan ölü buldum banyoda. Hepsi bir köşede ölmüş anlayacağınız. Akşam evde değildik. Gece bi geldik eşimde bi kaç tane gördü. Bunlar kalorifer böceği dedi. Gerçekten baktım internetten onlardan. Araştırdım çok ürüyorlarmış. Her yeri istila ediyorlarmış. Tüm sinir bozukluğuyla oturup ağlayaçaktım. Odanın önünden birşey geçti. Kalbime inecekti gerçekten kocaman birşey böceğe göre. Bir baktık kertenkele 😭😭😭😭 şimdi size birkaç sorum var

-kalorifer böcekleri için ne yapabilirim/ nasıl kurtulurum?
-Böcekler çok küçük. Bir dişi evimde yumurtlamış ve yeni çıkan böcekler olabilir mi bunlar?
-ev giriş katı kendimize ait bahçemiz var. Kertenkele bahçeden mi gelmiştir yoksa kanalizasyondan mı? Kanalizasyonda yaşama ihtimali var mıdır???

Hala elim ayağım titriyor. Nolur yardım edin
Geçmiş olsun; kertenkele bahçeden gelmiştir, kanalizasyonda yaşamaz. Böceklerden kurtulmak için evi ilaçlatmalısınız, aslında tam kurtulmak için tüm apartman ilaçlanmalı, bahçeyi de ilaçlatın.

Sormadım birkaç gündür evde değilim. Birkaç gündür çıktılar zaten. Kalorifer yanlarında boşluklar falan var ilaçlamadan sonra her türlü boşluğu silikonla falan doldurup kapatsam yinede olur mu 🥺
Epey olmuş umarım sorun bitmiştir.eğer bitmesiyse 3 sene hamam böceği ile uğraştım komşumdan da geliyordu sürekli Bayer maxforce platinium jel (şiringa)ilaçtan her yere mercimek kadar koydum.dış kapımın kenarlarına,bulaşık çamaşır makine altlarına,mutfak dolabındaki menteşelerin içine aklınıza gelebilecek birçok yere sıktım 10 gün sürmeden tamamen bitti

Acikcasi diğer evinizde de bocek olmasi beni dusundurttu. Sizden kaynakli olabilir mi? Acik yemekler, ekmekler , bakliyatlar sebepli

Tarım ilacı satan yerlerden yada internetten jel alın. Kalorifer böceği yemi diye geçiyor şırınga içerisinde..nerelere bırakmanız gerektiğini YouTube videolarından bakın. İki güne geçirdi bizde. Ama ben gene alacağım nolur nolmaz

X