Boğuluyorum ama kimsenin haberi yok…

mutsuzpapatya

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2021
11
5
28
Bence eşinizle tensel sorunlarınız var. Bunu geceleri ailemin yanında olsam neler yapardım diye düşünmenizden anladım. Belki de eşiniz yapacağını yapıp dönüp uyuyor bilemiyorum. Bunun cevabı sizde. İnsan yeni evliyken böyle şeyler düşünmez pek. Ev mahalle ayran çöp vs. Sizin probleminiz eşinizle yeni evli bir çift gibi olmamanız. Cicim ayları diye birşey yok sizde. Gerçi yıldönümünüzde dışarı çıkarması hediye alması düşünceli biri olduğunu gösteriyor. Sorununuzu siz konuşarak bulacaksınız.
Bir evliliği yürütmek iki kişinin yapması gereken bir olay. Siz en başından didiklemeye başlamışsınız. İlk önce evden başınızı çıkarıp sosyal aktivitelerle başlayabilirsiniz.
Hayır tensel değil aslında o konuda gayet uyumlu oldugumuzu düşünüyorum.. ben gündüz ve akşamları sokak çok sesli olduğu için geceleri ders calısıyodum o yüzden gece 12 de baslayıp sabah eşim uyanana kadar çalışıyodum.
 

mutsuzpapatya

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2021
11
5
28
Keşke atanmadan evlenmeseydiniz. Daha sınava var bir sene, bunun ataması şusu busu ohoo. Ki onun bile garantisi yok. Baştan planlama hatası yapmışsınız. Olan olmuş artık. Siz kendi kendinize dert çıkartıyorsunuz bence, mevcut durumu kabullenip olabildiğince güzelleştirmemden başka seçeceğiniz yok gibi görünüyor. Size tavsiyem ne iş olursa olsun çalışmanız. Böyle evde oturup kafanızda kurmaya devam ettikçe kendinize zarar verirsiniz. Tek maaşla geçinmek zaten çok zor.
Ben açıkçası bir sorun göremedim. Aksine mutlu olmak için bir dünya bahaneniz var. İstediğiniz gibi düğününüz olmuş, hevesiniz kaçmamış, eşinizin ailesi iyi. Elinizde bir mesleğiniz var.
Kira derdiniz yok.
Geri kalan anlattıklarınıza gelince, çok normal. Biz buna evliliğe, eve ve birbirine alışma süreci diyoruz.
Daha 2 aylık çok yeni bir evlilik. Maddiyat, iletişim, uslüp vs gibi konuları konuşarak çözebilirsiniz. Zamanla otıracaktır,çok acele etmeyin eşinizi de kendinizi de daraltmayın lütfen. Gerçekten çok yeni henüz evliliğiniz.
Çook doğru yazmıssınız teşekkür edeerim. Evet kötü seylere odaklanınca hep kötü seyler batıyor insanın gözüne..