borç alınıp ödenmeyen takı meselesi

Aranızı açmak istemem ama eşiniz ve ailesi size kendi tarafından takılan bütün takıları bir bir elinizden almışlar. Böyle bir durumda ben ne o kocayı ne o aileyi iyi niyetli bulmam. Kocanız buna rağmen hala o aile ile konuşuyorsa kusura bakmayın ama ortada danışıklı bir dövüş var bence.
Söylediklerinizde haklısınız, ama eşim gerçekten onlarla görüşmüyor 7 aydır hiç gidip gelmiyor. Ve arsa satılana kadar hep satılsa da para gelse diyordu. Kendiside şaşırdı yapılanlara. Herşeyi söyledi. İnanın eşiminde onlarla planlı programlı iş yaptıgını düşünsem şimdi bu durumda olmazdık. İş para değil aptal yerine koyulmak. Gözüm hiçbişeyi görmezdi

Işteyim ısrarcı olun gerekirse kavga edin.
Kayinvalidem taktığı bilezikleri geri istiyor bizden borç falan değil ha sizinki gibi, ben size geri almak üzere taktım diyerek takı takmış, defalarca güzellikle söylememe rağmen bıyıkaltı gülüp gülüp ben oğlumla anlaştım deyip durdu en son bi gün patladım, vermiyorum diye bir başladım kavga çıkardım ağzını açamadı eşim de arkamda durdu kayınpederim de hiç karışmadı, çünkü sonuna kadar haklıydım. Bunu yapmasaydım enayi olacaktım o kurnaz , isin parasinda altininda degildim sirf beni salak yerine koymaya calistigi icin iyi niyetimi suistimal ettigi icindi davam. şimdi ben kurnaz o enayi oldu insan taktığı. Kendini uyanık zannedenlere, senden daha uyanıklar var sen kendini akıllı sanana kadar ama , mesajını vermek şart
Siz vermeden kendinizi garantiye almışsınız. Ben verdim artık kavga çıkarsam ne fayda. Güzellikle ödemeyen kavgayla hiç ödemez işlerine gelir :)

Bende kayınpederime bileziklerimi vermiştim zamanında.
Tabi giden geri gelmedi.
Benden bilezik istediklerini bile unuttular. Lafını dahi geçirmediler . Sonradan anladım ki onlar borç olarak değil yardım olarak istemişler bilezikleri 😅
Açıkçası ne ben ne eşim sormadık bile bilezikleri. Onlar unuttuysa bizde unuttuk kıyamadım istemeye. Yani ben iki bilezik için kalp kırmaya değmez kafasındayım . Ben mi garibim bilmiyorum .

Ama anladığım kadarıyla sizde durum farklı. Borç alan unutmamış vereceğiz diye söz vermiş . Bence geçte olsa gelir o bilezikler , gelmezse de dünyanın sonu değil ya bir daha borç vermezsiniz olur biter .

Düğünde takılan takılarının hepsi giden biri olarak söylüyorum, kendini 3 bilezik için boşuna üzmeee, sağlığına yazık
Bende size katılıyorum. Babama kıyamaz istemezdim. Ama eşimin babasından isteyebilirdim :KK70: şaka bir yana eşimle babası küsmesin diye ondan da istemezdim. eşimde kendi babasına kıyamazdı. Aslında o bizimkilerden de geri istemezdi.

Yani bilemedim. İnsana koyan sanırım enayı yerine konmak. Açık açık ödeyemiyoruz deselerdi, tarla almasalardı böyle olmazdı.

Bende size katılıyorum. Babama kıyamaz istemezdim. Ama eşimin babasından isteyebilirdim :KK70: şaka bir yana eşimle babası küsmesin diye ondan da istemezdim. eşimde kendi babasına kıyamazdı. Aslında o bizimkilerden de geri istemezdi.

Yani bilemedim. İnsana koyan sanırım enayı yerine konmak. Açık açık ödeyemiyoruz deselerdi, tarla almasalardı böyle olmazdı.
Sonuna kadar dediklerinize katılıyorum ☺️

Esiniz sizin yaninizdaysa Allaha havale edin madem odemeyecekler
Ama ileride eşiniz sizi suclamasin senin yuzunden diye
Suclarsa da altta kalmayin ezdirmeyin kendinizi

Öncelikle geçmiş olsun çok ayıp edilmiş baştan söyleyeyim.
Ben olsam ben vermezdim muhtemelen, her şeyi geçtim ölüm var kalım var çünkü. Ölse kime ne anlatacaksınız altın vermiştim de bilmemne diye. Altınlar bir yerde güvence oluyor insana.
Şimdiki duruma gelince resmen terbiyesizlik yaptıkları. Kayinpederin kusmesi de istemeyeceğinizi zannetmekten. Madem tarla satılmasına rağmen vermeyip üstüne küsmek gibi saygısızlık yapıyor ben ısrarla isterdim. Saygı, gösterene gösterilir. Kimse yaşından dolayı saygıyı hak etmiyor bana kalırsa önce babalık annelik yapsınlar sonra saygı beklesinler. Çok sinir oluyorum böyle durumlara.
Benim kv iyidir ama kp ikimiz de maaşı ona versek siz ne yiyip içiyorsunuz demeden alır. Hatta ilk evlendigimizde siz artık iki maaş oldunuz bana aylık 1000 lira ver demiş eşime 😂😂 ben kimseden bişey beklemiyorum kimse de benden bişey beklemesin arkadaş ya😂

Yani düğün günü takıları alan insanların, şimdi aldıklarını ödeyeceklerini hiç sanmıyorum. Muhtemelen zaten gözleri o bileziklerdeydi ve bir yolunu bulup almışlar geri.
Düğünü kendi aileniz yaptı sayın, onlardan bir şey gelmedi sayın, kocanızın ailesi üvey sayın, kısacası onları yok sayın ve bunu da yüksek sesle dile getirin. Ya da tam tersi yanaşın tatlı dille, arsadan pay isteyin ama bu özel bi yetenek ister. Üzücü gerçekten.

Bir söz var eskiler boşa konuşmaz ;
"Malım seni vereyimde mi kötü olayım, vermeyeyimde mi kötü olayım ?
-Verme de kötü ol"

Benim de geri gelecek 3 tane 25 gramlık 1 tane 15 gramlık bilezik ve 36 gramlık kolye var her fırsatta laf sokup hatırlatıyorum görümcemin düğünü var düğün bitsin yapmaya başlayacağız dediler bekliyorum dedim ne meraklılar gelinlerin altınlarına ya

X