Borç batağındayım.. şimdi ne yapmam gerekir lütfen bir akıl verin ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Oradan oraya savrulduğum yetmiyormuş gibi. Çok kötü maddi olarak dipteyim... öncelikle ıphone almak için kredi çekmiştim 13 bin kadar o kredi ile telefon aldım . Sonra yetmedi 4 000 daha çektim . O parada Çar çur oldu . Şu an ek hesaptan -4500 lira içeri girdim. Ve bu ay tüm maaşım ek hesaba gidecek ve ödenecek kredi kartı borcumda var . Şimdi bu telefonu satmaktan başka çarem yok değil mi . İki kere ihtiyaç kredisi çektim diye hiç bir banka kredi vermiyor artık şimdi ne yapacağım ben . Nasıl bir çözüm önerisi sunarsınız bana . Gerçekten çok zor durumdayım
Ayagınızı yorgana gore uzatmaz gözü yukseklere dikerseniz olacagı budur. Telefonu satıp kredileri kapatın baska care yok. 2000 lıralıl telefon neyınıze yetmiyor anlamıyorum.

Iphone kullanmak için kredi cekmek mi? Valla bu mantığı anlayamacağim ne oluyor bu telefonu kullanınca. Paranız varsa alirsiniz yokmuş almasaydiniz.

Konuların öyle absürt ki oyle mantıktan uzak yaşadığını anlatıyorsun ki ciddi ciddi burada sosyal deneyler yaptığını düşünüyorum.
Ama hic sinirlenmedi, tavir yapmadi triplenmedi hic bir konusunda. Ondan Z zorunlualann in benim gönlümde yeri apayri 😍🤣😃

Benim bi iş arkadasim var. Aldığı para belli, ev arkadaşı olan akrabasının aldığı para belli (hatta pandemide düzenli maaş alamadi). Eski evlerinden 1500 lira pahalli eve çıktılar, kız da 12 bine yeni iPhone aldı ... Durumunuz yok ay sonu gelmiyor diye yakındığı ay robot temizleyici almislardi 😂 yani bizim insanimiza ciddi ciddi bütçe yönetimi dersi verilmeli. Açıkçası hiç sevmem ayağıni yorganına göre uzatmayan insanlari...
Cevap olarak ne yap? Memursun zaten di mi? Düzenli maaşın var.
Denizbanktan hesap ac, taksitli nakit avansi var onun, çok çok düşük bir faizi var.
Bu ay tüm maaşınla borcunu kapat, kendine cidden asgari bir limit koy, Denizbank nakit avanstan o kadar çek ve bir ay boyunca o paranın üstüne harcamamaya gayret et,fakir gibi davran. Yemeğini evden getir mesela. "Fuckbuddyme ekler pasta ile bin liraya yakın masraf yapmıstim' demiştin. İşte öyle şeyler yapma. Çok bir şey almak istiyorsan bimden kurabiye al. İkramı beğenmedi diye gelmemezlik yapmaz,korkma.
Borçların bitince de zaten nakit avans taksitli, her ay minik bir miktar ödersin. İki aya toparlarsin. Çok bir para değil...
Haaa, aaaa nakit avans diye bir şey varmış,dur onla da 2500 liraya airpods alayım dersen olmaz o iş
Bilginle kültürünle dövmüşsün. Bravo😂

Bu telefonu almanın da yaşadığın ilişkilerin de bir anlamı var. Değer duygunla ilgili sıkıntı var. Ailenden alamadin ya da başka şeyler var. Telefonu sat ve terapi al. Kendine değer verdiğin zaman kullandığın hiçbir şeyin senin degerini belirlemedigini göreceksin. Kendini tanıdıkça sevdikçe de hayatına sana değer veren seven adamlar girecek.

Allah yardımcınız olsun. Herkesin farklı şekilde yaşamları var. Kimi asgari ücretle evi çekip çevirmeye çalışır kimi 20 bin alır yetiremez. Nacizane fikrim telefonunuzu satmanız. Ben kendi adıma konuşacak olursam istersem ayda 50 bin kazanayım sadece markası için bir telefona o kadar para vermem. Uygun bütçe ile gayet güzel telefonlar var. Sadece üzerinde elma var diye bu eziyet çekilmez. Allah başka dert vermesin. Tekrardan söylüyorum sizi eleştirmiyorum ama dediğim gibi sadece birilerine benimde elmam var diyebilmek için bu eziyeti çektiğinize değmez.
Uygun fiyatlı elmalarda var ama . Gidip en son model elmayı alırsan olacağı budur😂

Çevremde var böyle 13 bine taksitle iphone alan aklım almıyor arkadaşıma sormuştum neden android almıyorsun diye iphone alan başka tel kullanamıyormuş öyle dedi 🙄
Sevgili konu sahibi kapitalist dünyanın kölesi olmayın eşyanın kölesi olmayın ayağınızı yorganınıza göre uzatın
Geçen biri android için iphone un çopçüsû olur falan diyordu :KK70: hep diyorum bedava olsa satar android alırım özgürüm en azindan 😁

Oradan oraya savrulduğum yetmiyormuş gibi. Çok kötü maddi olarak dipteyim... öncelikle ıphone almak için kredi çekmiştim 13 bin kadar o kredi ile telefon aldım . Sonra yetmedi 4 000 daha çektim . O parada Çar çur oldu . Şu an ek hesaptan -4500 lira içeri girdim. Ve bu ay tüm maaşım ek hesaba gidecek ve ödenecek kredi kartı borcumda var . Şimdi bu telefonu satmaktan başka çarem yok değil mi . İki kere ihtiyaç kredisi çektim diye hiç bir banka kredi vermiyor artık şimdi ne yapacağım ben . Nasıl bir çözüm önerisi sunarsınız bana . Gerçekten çok zor durumdayım
Bir kredi daha çekip telefonun üst modelini al. Battı balık yan gider.

Geçen biri android için iphone un çopçüsû olur falan diyordu :KK70: hep diyorum bedava olsa satar android alırım özgürüm en azindan 😁
Ay ben de ya, eve üzerinde elma olan hiçbir makineyi sokmam, çocuklarım bile bilir. Telekom zamanında bir elmalı tablet hediye etmişti ondan aldık ağzımızın payını 🤣🤣🤣 kendine müslüman ve aç gözlü teknolojiyle işim olmaz. Çocuklara oyun indiriyorum iki tur oynuyorlar ücret istiyor 😡

iPhone 10 11 pişmanlık ben xr almıştım,çalındı gitti ne oldu güzelim telefonumu hırsızlar yiyor bi daha asla pahalı telefon almam başına bi şey gelse olan dana oluyor 2.el ıphone 7 aldım sonrasında inşallah buna bi şey olmaz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X