Borsa sevenler­čśü hisse biriktiyoruzzz

Slm
Benim hisselerden toplam 30 bin kar vard─▒, ┼čimdi 8 bin e d├╝┼čm├╝┼č yaz─▒k oldu valla Ôś╣´ŞĆ
Ben de s─▒rf bug├╝n %7-8 eksiye d├╝┼čm├╝┼č├╝m. Bu ay nakit kalmad─▒ pek, olsa elimdeki hisselerden en fazla d├╝┼čen Froto al─▒rd─▒m. ├ľn├╝m├╝zdeki d├Ânem i├žin asl─▒nda g─▒da ve sa─čl─▒k sekt├Âr├╝ diyorlar ama ├Âzellikle sa─čl─▒k sekt├Âr├╝ne ├žok yabanc─▒y─▒m. Hisse almak i├žin epeyce ara┼čt─▒rmam gerek, yoksa riske at─▒p herhangi birini almak istemiyorum.
G─▒dada da ┼č├Âyle ikilemdeyim: Perakende olarak bimas, sokm ve migrs var tamam bunlar hakk─▒nda zaten hepimizin kendine yak─▒n hissetti─či, b├╝y├╝mesini filan be─čendi─či en az bir tane var. Ama g─▒daya gelince yine baya okumam gerekiyor zira sadece Yaylag─▒da ve Uluun hakk─▒nda bilgiye sahibim. Bunlar d─▒┼č─▒nda ├žok say─▒da g─▒da hissesi mevcut... Sizde hi├ž g─▒da var m─▒ orta-uzun vadeli tuttu─čunuz?

Slm
Benim hisselerden toplam 30 bin kar vard─▒, ┼čimdi 8 bin e d├╝┼čm├╝┼č yaz─▒k oldu valla Ôś╣´ŞĆ
Ben de en az o kadar zarardayim. Ama dusus bdkleniyordu. Erken satsaydim da ayni sekilde zararda olurdum. Cok daha erken cikan arkadaslarim oldu.
Gecici bir surec ,uzuluyorsan fiyatlara bakma.
Elinde hangi hisseler var?

Ben de s─▒rf bug├╝n %7-8 eksiye d├╝┼čm├╝┼č├╝m. Bu ay nakit kalmad─▒ pek, olsa elimdeki hisselerden en fazla d├╝┼čen Froto al─▒rd─▒m. ├ľn├╝m├╝zdeki d├Ânem i├žin asl─▒nda g─▒da ve sa─čl─▒k sekt├Âr├╝ diyorlar ama ├Âzellikle sa─čl─▒k sekt├Âr├╝ne ├žok yabanc─▒y─▒m. Hisse almak i├žin epeyce ara┼čt─▒rmam gerek, yoksa riske at─▒p herhangi birini almak istemiyorum.
G─▒dada da ┼č├Âyle ikilemdeyim: Perakende olarak bimas, sokm ve migrs var tamam bunlar hakk─▒nda zaten hepimizin kendine yak─▒n hissetti─či, b├╝y├╝mesini filan be─čendi─či en az bir tane var. Ama g─▒daya gelince yine baya okumam gerekiyor zira sadece Yaylag─▒da ve Uluun hakk─▒nda bilgiye sahibim. Bunlar d─▒┼č─▒nda ├žok say─▒da g─▒da hissesi mevcut... Sizde hi├ž g─▒da var m─▒ orta-uzun vadeli tuttu─čunuz?
Saglikta suan pandemi etkisinde kalabilecek angen ve rtlab varmis. Ecilc ve deva da iyi olan hisseler yine. Suan elimde hicbiri yok.
Gida olarak yayla, uluun, ulker ,goknr, eksun,ozsub,tukas iyi diye biliyorum. Suan elimde eksun var .
Hepini almak isterim ama nasil alayim­čĄş

se├žimden kaynakl─▒ s─▒k─▒nt─▒ vard─▒ zaten, sonras─▒nda da patlama oldu. bir d├╝zeltme bekleniyordu yani, olmas─▒ gereken oldu, zamanla toparlayacak ama ├Ân├╝m├╝zde yerel se├žim var. s├╝re├ž iyice uzayabilir diye korkuyorum.

Bende var biraz, elimde nakit kalmad─▒ kalsayd─▒ bug├╝nk├╝ d├╝┼č├╝┼člerde al─▒rd─▒m kesinlikle. Ha pandemi olur d├╝┼čer o ayr─▒ orta vadede belki ama illa ki ├ž─▒kacak oldu─ču i├žin her d├╝┼č├╝┼čte toplansa g├╝zel olur bence. Bug├╝n yeni a├ž─▒klama da geldi thyao ile ilgili.

Fitch'in g├Âr├╝n├╝m├╝n├╝ "negatif"den "dura─čan"a ├ž─▒kard─▒─č─▒ ┼čirketler;
ÔÇó T├╝rk Hava Yollar─▒ (#THYAO)ÔÇó Ar├želik (#ARCLK)ÔÇó ┼×i┼čecam (#SISE)ÔÇó Aydem (#AYDEM)ÔÇó Turkcell (#TCELL)ÔÇó Emlak Konut (#EKGYO)ÔÇó Pegasus (#PGSUS), ÔÇó Oyak ├çimento (#OYAKC) ÔÇó T├╝rk Telekom (#TTKOM)ÔÇó ├ťlker (#ULKER)
bende kademeli topluyorum ama 200 -188 noktalar─▒na gelme durumuda var.per┼čembeye kadar al─▒m─▒ durdurdum

se├žimden kaynakl─▒ s─▒k─▒nt─▒ vard─▒ zaten, sonras─▒nda da patlama oldu. bir d├╝zeltme bekleniyordu yani, olmas─▒ gereken oldu, zamanla toparlayacak ama ├Ân├╝m├╝zde yerel se├žim var. s├╝re├ž iyice uzayabilir diye korkuyorum.
bu d├╝zeltmenin ├žok ├Âtesinde oldu bence.
tamam d├╝zeltme yap─▒ls─▒n ama bukadar─▒ ├žok fazla resmen k.y soydular. misal thyo d├╝zeltmesini en d├╝┼č├╝k 237 seviyelerinde yapmas─▒ laz─▒m dibin dibini g├Ârd├╝ g├Ârecek.

Selamlar herkese­čśü borsaya yakla┼č─▒k iki sene once girdik . Tabi acemilik , bilmeden al sat yaptik . Fazla bir ┼čey kazanamad─▒k.

Vazge├žmek yerine ├Â─črenmeye karar verdim . Elimden geldi─čince video falan izliyorum. Twiterdan birilerini takip ediyorum.

Az ├žok fikrim oldu. Ama ├Â─črenmeye devam ediyorum. ├ľyle kolay de─čil.

Ben k├╝├ž├╝kken ailem ve kom┼čular─▒m─▒z her ay dolar veya altin biriktirirlerdi. Altin kolay al─▒nm─▒yor, dolar almiyoruz biz ( hem yat─▒r─▒m arac─▒ gormedigimizden ,hem de malum dolar─▒ d├╝┼č├╝rme cabalari) .Biz de hisse biriktiriyoruz­čśü

Hisse kucuk paralarla al─▒nabiliyor. Bir nevi kumbara olarak kullan─▒yorum ┼čimdilik.
├ľzellikle ├žocuklar─▒ma biriktiriyorum .k─▒zlar─▒m har├žl─▒klar─▒n─▒ bana verip, bana hisse al anne diyor­čśü

Neden bilmiyorum,borsa yatirimini cok sevdim.hem sirketlere ve ulkemize destek ,hem yatirim.

Sadece borsa demiyorum . Yanimda altinda almak lazim. Yani sepet.

├çevrem cogunlukla altin aliyor.onlara da anlat─▒yorum. Yani s─▒rf altin olmaz ,yan─▒nda hisse de almak mantikli. Bana da daha ├Ânce anlatsalardi, ├žok sevinirdim.

Suan borsa d├╝┼č├╝┼čte. Malum sava┼člar─▒ ekonomi borsay─▒ ├žok etkiliyor. Ama d├╝┼č├╝k olmas─▒, az miktarda biriktirenler i├žin sevindirici.

Hisse biriktirenler, borsay─▒ ├Â─črenmeye ├žal─▒┼čanlar hepinizi bekliyorum­čśü­čśü
ufak t├╝yolara asla hay─▒r demem ahahaha

Selamlar...
K─▒sa veya orta vade portfoyum yok, trade yapm─▒yorum. Uzun vade yat─▒r─▒m yapiyorum. O y├╝zden borsadaki d├╝┼č├╝┼člerden rahats─▒z olmuyorum. Bu ayl─▒k d├╝zenli al─▒mlar─▒ da yapt─▒m. 28 Eyl├╝l'de T├╝pra┼č temett├╝ verecek, onunla yine ekleme yapar─▒m. Cimsa %600 bedelsiz verecek, o da mutlu ediyor. ­čśŹ Herkese bereketli kazan├žlar dilerim...­čîŞ

Donusleri gormeden almasaydin keske. Twiter kullanmiyorsaniz kullanin. Ve iyi hesaplari.takip.edin.
Bu kisileri bulmakta da zamanla ve takiple oluyor
├çok de─čil zaten deneme ama├žl─▒ 2 3 lot alm─▒┼čt─▒m art─▒yi g├Ârd├╝─č├╝m zaman satacagim

Donusleri gormeden almasaydin keske. Twiter kullanmiyorsaniz kullanin. Ve iyi hesaplari.takip.edin.
Bu kisileri bulmakta da zamanla ve takiple oluyor
D├Ân├╝┼čleri gormeden derken neyi kastettiniz anlamad─▒m ben o iki hisseyi takip ediyordum.en dibe vurdu─čunda 2 3 lot ald─▒m.dedigim gibi deneme amacliydi ama takip ettligim bir hesap vard─▒ izenr i oneriyordu

Selamlar...
K─▒sa veya orta vade portfoyum yok, trade yapm─▒yorum. Uzun vade yat─▒r─▒m yapiyorum. O y├╝zden borsadaki d├╝┼č├╝┼člerden rahats─▒z olmuyorum. Bu ayl─▒k d├╝zenli al─▒mlar─▒ da yapt─▒m. 28 Eyl├╝l'de T├╝pra┼č temett├╝ verecek, onunla yine ekleme yapar─▒m. Cimsa %600 bedelsiz verecek, o da mutlu ediyor. ­čśŹ Herkese bereketli kazan├žlar dilerim...­čîŞ
Selammm can abla. En guzeli gercekten , uzun vade en guzeli.
Ben artik sektorel gelismelere de bakiyorum. Bir sektor cikiyorsa geneli cikiyor hisselerin cunku­čśü
Cimsam benim de var.ben de heyecanla onu bekliyorum. Tupras almak isteyip alamadigim hissecim.

Miatekim var o da bolunecek­čą░

X