Boş gebelik olabilir mi acil akıl verin lütfen :(

zulfis

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2012
5
0
Arkadaşlar merhaba. Benim adet günümden 7 gün geçti hastalanmadım şüphelendim ve idrar testi yaptım pozitif çıktı. Eşime söyledim pek güvenemedi ve ertesi sabah hastaneye gittik. Büyükçekmecede kolan hastanesinde özlem hanım var ultrasonda baktı çok ufak birşey gözüküyor ama b-hcg değerine bakalım dedi testi yaptık 4823 çıktı. bu değere göre daha büyük olması gerekiyor dedi ve 2 gün sonra tekrar gittik. Ultrasondan baktığında kese büyümüştü tekrar b-hcg değerine baktık 10196 çıktı. Bu defa dedi ki bu değere göre kalp atışını görmemiz gerekiyordu vajinal ultrasondanda baktı ama yine göremedi ve yarın için tekrar kontrole çağırdı. Boş gebelikte de bu şekilde artış olur mu değerlerde korkuyorum doktor mu değiştirmeliyim daha ilk bebeğim ve endişeliyim :KK43: Lütfen bir akıl verin...

Arkadaşlar merhaba. Benim adet günümden 7 gün geçti hastalanmadım şüphelendim ve idrar testi yaptım pozitif çıktı. Eşime söyledim pek güvenemedi ve ertesi sabah hastaneye gittik. Büyükçekmecede kolan hastanesinde özlem hanım var ultrasonda baktı çok ufak birşey gözüküyor ama b-hcg değerine bakalım dedi testi yaptık 4823 çıktı. bu değere göre daha büyük olması gerekiyor dedi ve 2 gün sonra tekrar gittik. Ultrasondan baktığında kese büyümüştü tekrar b-hcg değerine baktık 10196 çıktı. Bu defa dedi ki bu değere göre kalp atışını görmemiz gerekiyordu vajinal ultrasondanda baktı ama yine göremedi ve yarın için tekrar kontrole çağırdı. Boş gebelikte de bu şekilde artış olur mu değerlerde korkuyorum doktor mu değiştirmeliyim daha ilk bebeğim ve endişeliyim :KK43: Lütfen bir akıl verin...

canım kalp atışları yaklaşık 8 haftalıkken duyuluyor...bence başka bir doktora daha görün ..umarım korktuğun başına gelmez..bebişi görmeden böyle oluyor insan panikliyor hele ki benim gibi seninde ilk gebeliğinmiş bekle bakalım bi..benimde kese hemen görünmemişti ama tekrar tekrar kan almamışlardı benden ..umarım kısa zamanda bebişinin kalp atışlarını duyarsın canım :KK34:

Çok teşekkür ederim canım. Dediğin gibi cumartesi doktor değişikliği yaptım avcılar hospital de Faruk Çekmeceli adında bir doktor önerdiler ona gittim gerçekten çok memnun kaldım. Faruk bey şuan için herhangi bir sorun olmadığını kese gelişiminin ve kan değerlerinin normal olduğunu söyledi. Muhtemelen de önümüzdeki hafta kalp atışlarını görürüz dedi. En azından sıkıntımdan az da olsa kurtuldum :) İlgin için sağol canım yüce rabbim hepimize çocuklarımızı kucağımıza almayı nasip etsin inş :)

Amin inşaAllah.

Ben de senin gibi bekleme dönemindeyim. Bebeğimin varlığı veya sağlık durumu haftaya belli olacak. Senin ki hafta başı sanıyorum. Sonuçtan haberdar edersen sevinirim.

Meraktayım gerçekten...:18:

X