boş ol dedi....şimdi ben boş muyum???

Turkish Delight

beni yaradan,elbet yolumu gösterir.
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2017
3.273
3.457
Eşimle SAÇMA BİR SEBEP YÜZÜNDEN TARTIŞTIKÇA TARTIŞTIK.EN SON SENDEN BOŞANMAK İSTİYORUMMMMMM BOŞA BENİ DEDİM.GİDİP DAVA AÇALIM VS..COCUKLARIMI BABASIZ BÜYÜTMEM DE, ONLARI BENSİZ BÜYÜTEMEZSSİN FLAN FALAN DERKEN 3 DEFA BOŞ OL DEDİ.İKİMİZDE ÇILDIRMIŞGİBİYDİK.SORUM ŞU ŞU AN BİZİM DİNİ NİKAMIMIZ DÜŞTÜ MÜ KIZLAR. :/

Burada bu konu kaç defe gündeme geldi hatirlamiyorum ama iki bin defa bos ol dese de bir geçerliliği yok. Zaten nikahin dinlisi dinsizi olmaz. İmam nikahı denilen şey medeni kanun öncesi evlenme sekli. Dinle imanla alakasi yok yani. Resmi nikah yapip imam nikahı yapamayanlar zina yapiyor sayilmiyor. Bosanmak istiyorsanız mahkemeye başvurun. Anlasirsaniz tek celsede biter.

Evet dini nikah düşüyor bildiğim kadarıyla.
Ama emin değilim 3 kere talak hakki da var diye okumustum bir yerde.yani tamamen bozulmasi icin 3 defa 3 er kere boş ol demek gerektiğini okumustum. Bilemiyorum hangisi doğru. Zaten bosanmak istiyorsun niye dert ettin ki bunu??blöf yaptın anladığım kadariyla

Boşanmak bu kadar kolay mı?
Bir de blöf yapıyorsanız arkasında durmanız gerektiğini bilin. Boşanma mevzusu sakız gibi ağızda dolandıkça o evlilik ciddi anlamda zora girer.
Sakinleşin ve karşılıklı konuşarak halledin aranızdaki sorunları.

Düşmüyor,şahit olması lazım kaldı ki sinir anında söylenmiş düşmemiştir ve de 3 talak hakkı var her 1 talak 3 boş ol uf çok karışık konular ya ama sahitsiz düşmez merak etmeyin

Eşimle SAÇMA BİR SEBEP YÜZÜNDEN TARTIŞTIKÇA TARTIŞTIK.EN SON SENDEN BOŞANMAK İSTİYORUMMMMMM BOŞA BENİ DEDİM.GİDİP DAVA AÇALIM VS..COCUKLARIMI BABASIZ BÜYÜTMEM DE, ONLARI BENSİZ BÜYÜTEMEZSSİN FLAN FALAN DERKEN 3 DEFA BOŞ OL DEDİ.İKİMİZDE ÇILDIRMIŞGİBİYDİK.SORUM ŞU ŞU AN BİZİM DİNİ NİKAMIMIZ DÜŞTÜ MÜ KIZLAR. :/
Evet canım dini nikanız düşmüş yinede bir hocaya danış eşinlede yakınlaşma bu sırada.

X