Boşa giden emeklerim🤦

Yeniden okuyacaksanız iki yıllık ataması kolay bölümler en mantıklısı. Diş hekimiyim. Ağız diş sağlığı teknikerleri, radyoloji teknikerliği, tıbbı sekreterlik gibi bölümler mantıklı şu devirde . Devlet olmasa da özelde çok rahat iş bulunur. Her yerde diş poliklinikleri var . Hatta çalıştığım yerde lise mezunu bile var. Bir ayda öğrenmişler mesleği.

Yeniden okuyacaksanız iki yıllık ataması kolay bölümler en mantıklısı. Diş hekimiyim. Ağız diş sağlığı teknikerleri, radyoloji teknikerliği, tıbbı sekreterlik gibi bölümler mantıklı şu devirde . Devlet olmasa da özelde çok rahat iş bulunur. Her yerde diş poliklinikleri var . Hatta çalıştığım yerde lise mezunu bile var. Bir ayda öğrenmişler mesleği.
Doğru söylüyorsunuz çok teşekkür ederim yorumunuz için ☺️

Merhaba iyi akşamlar bu siteye yeni üye oldum.Ben de bir derdimi paylaşmak istiyorum.Şimdiden okuyan ve saygı çerçevesinde fikirlerini belirten herkese teşekkür ederim.☺️

Ben 28 yaşında üniversite mezunu bir genç kızım.Daha önce özel sektörde kendi işimi yaptım fakat şu an çalışmıyorum.Bu yıl kpssye hazırlandım.1yildir hazırlanıyorum fakat sınav istediğim gibi geçmedi.🤦Ne yapacağımı bilmiyorum bölümümün çok ataması yok yine de uğraşıyorum.Yıllarca kendi ayaklarımın üzerinde durmak için uğraştım,okudum ama emeklerim boşa gitti.
Küçük bir ilçede yaşıyorum burada pek fazla iş imkanı yok.En mantıklı seçenek fabrikada çalışmak.Yanlış anlamayın işçileri hakir görmüyorum sadece emek verdiğim mesleği yapmak isterdim.Okurken çok hayalini kurdum çok emek verdim.Bizim sülalede üniversite okuyan tek kız benim.Çevremdeki kadınların meslekleri,paraları olmadığı için hor görüldüğünü,ezildiğini çok gördüm Bu durum bende korku yarattı kimseye muhtaç olmak istemiyordum.Belki sizin dertlerinizin yanında basit kalabilir ama ben kendi kendine yetebilen bir genç kız olmak istiyorum.Sınavdan sonra moralim çok bozuldu, kendimi kötü hissediyorum.Ne yapacağımı şaşırdım.Fabrikada işe girmeyi düşünüyorum.Mesleğini eline almış, çalışan hemcinslerime çok özeniyorum.Kıskanmıyorum sadece özeniyorum.Yeniden üniversite okumak istiyorum.İzmir ya da İstanbul'da okumayı planlıyorum.İzmir'e hiç gitmedim.Daha önce 1 yıl İstanbul'da yaşadım.Tekrar sınava girip hem okuyup hem çalışmak istiyorum.Ailem maddi anlamda destek olur ama onlardan para almak istemem bu yaştan sonra.Bu yıl çalışıp mümkün oldukça para biriktirmem gerekiyor.2. okulu okursam kyk çıkar mı bilmem ama mecbur özel yurtta kalmam gerekiyor.Kendimi çok kötü, köşeye sıkışmış gibi hissediyorum.Saçma sapan tiplerin üstten bakıp atanamadın mı iş yok mu demesinden bıktım.Hayat gerçekten çok zor.Neyi çok istersek sanki o sınavımız oluyor hayatta.Her zaman maddi anlamda güçlü bir kız olmak istedim.Kimseye muhtaç olmamak istedim.Evlenmeyi düşünmüyorum(para odaklı ve egoist evlilikleri gördükçe soğudum.) Yeniden okumak istiyorum.Umarım gerçekleştirebilirim.Kendi ayakları üzerinde durabilen tüm hemcinslerime iş hayatında başarılar dilerim.Okuyan herkese teşekkür ediyorum.İyi akşamlar ☺️
Bu yaşadıklarınızda yalnız değilsiniz öncelikle bunu bilin, sizin yaşanızda daha büyük daha küçük herkes zaman zaman böyle hissediyor, sınava hazırlanmak, kariyer ve geleceğini planlamak çok zor. Özellikle küçük şehirlerde daha az fırsatlarla çok zor, o sebeple zorlanmanız çok normal kendinize lütfen yüklenmeyin. Benim nacizane fikrim, tekrar okusanız 4-5 yıl emek daha uzun ve zor bir yol, tekrar sınava daha sıkı hazırlansanız 1 yıl? Hem atanırsınız belki çok iyi bir puanla, sonra isterseniz rahat rahat yine okursunuz memur olunca da. Her ne olursa olsun, bir şeyi çok isterseniz bence yaparsınız. İçinizi ferah tutup, hedefinize odaklanın, pozitif- sizi besleyen insanlarla zaman geçirin. Bol şans diliyorum!

İsterseniz Okusunuz da çalışırsinizda kendi hayatınızı da kurarsiniz.
Yaşınız çok küçük.Asla pes etmeyin.Burda 15-20 yıllık evliliklerini bitiren kadınlar var.40 lı hatta 50 li yaşlarında çalışıp yeni bir düzen kuruyorlar.
Ne istediğinize karar verip uygulayin.Bol şans

İsterseniz Okusunuz da çalışırsinizda kendi hayatınızı da kurarsiniz.
Yaşınız çok küçük.Asla pes etmeyin.Burda 15-20 yıllık evliliklerini bitiren kadınlar var.40 lı hatta 50 li yaşlarında çalışıp yeni bir düzen kuruyorlar.
Ne istediğinize karar verip uygulayin.Bol şans
Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için çok iyi geldi gerçekten.☺️🌺

Bu yaşadıklarınızda yalnız değilsiniz öncelikle bunu bilin, sizin yaşanızda daha büyük daha küçük herkes zaman zaman böyle hissediyor, sınava hazırlanmak, kariyer ve geleceğini planlamak çok zor. Özellikle küçük şehirlerde daha az fırsatlarla çok zor, o sebeple zorlanmanız çok normal kendinize lütfen yüklenmeyin. Benim nacizane fikrim, tekrar okusanız 4-5 yıl emek daha uzun ve zor bir yol, tekrar sınava daha sıkı hazırlansanız 1 yıl? Hem atanırsınız belki çok iyi bir puanla, sonra isterseniz rahat rahat yine okursunuz memur olunca da. Her ne olursa olsun, bir şeyi çok isterseniz bence yaparsınız. İçinizi ferah tutup, hedefinize odaklanın, pozitif- sizi besleyen insanlarla zaman geçirin. Bol şans diliyorum!
Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için ☺️ sınavım iyi geçmedi çok uğraştım ama pek umudum yok bu yıl evet tekrar okumak maddi-manevi zor haklısınız ama insan bazen o kadar bunalıyor ki🥺Kendimce çözüm bulmak istedim vakit ayırdığınız için teşekkür ederim ☺️

Sosyal hizmetler 4 sene mi okunuyor?
Pek bilgim yok da o konuda.
Ama ilk defa girdiyseniz sınava be olmadı ise bir sürü insan sizinle aynı durumda.
Kaçıncı senesinde kazananlar var.
Önemli olan pes etmemek. Bazen emek gösterilsin ama sonuçta sınav bu senden fazla emek gösterenler olur.
Ya da sen sınavda heyecan yaparsın ve olmaz o yıl.
Pes etmeyin ne istediğinize karar verip onun peşinden gidin.

X