Boşan bence’ci mi oldum

Selam. Biliyorsunuz kabus gibi bir ilişki ve devamında evliliği çatank diye boşanarak sonlandırdım ve aşşşırı mutluyum, ancak hem burada okuduğum konularda hem de kişisel hayatımda “boşan bence”ci olduğumu hissediyorum. Sanki hiçbir şeye tahammülüm kalmadı, hiçbir şeye eyvallahım yok, en ufak sorunda kaçıp gidesim geliyor, minicik bir pürüz bile olsa “kestirip atmak en iyisi” diye bağırıyor içimden bir ses. Bu durumun uzun vadede benim için pek hayırlı olmayacağını düşünüyorum, şımarıkça geliyor. Yapıcı yanımı fazla mı kaybettim acaba? Boşandıktan sonra kılı kırk yaran birine dönüşülüyor diyordu herkes, ilişkilerimde olsun işimde olsun böyle bir duygu durumu içindeyim. Boşanan arkadaşlar siz de böyle misiniz? Bu durum geçici mi? Yapayalnız kalıvericem gibi geliyor böyle yapa yapa. Sağlıklı bir ilişki deneyimim olmadığından hangi durumlarda bu moda girilir hangi durumlara yapıcı yaklaşılır onu bile çözemiyorum. Saçma salak bir konu oldu aslında ama ne bileyim içimdeki kaygılı korkak pörtledi sanki, yazasım geldi.
Ben de sizin gibi hızlı boşanmıştım. Ve aynen sizin gibi (çok uzun yıllar sevgiliyken çok çekmiştim eski eşimden) boşandıktan sonra en ufak soruna tahammül etmek istemeyen biri oldum. Hala da öyleyim ama evliyim tekrar 6 yıldır. En ufak soruna ve uyumsuzluğa da hala tahammülüm yok. İnanılmaz gelebilir ama eşimle hiç sorunum yok. Kavga bile etmeyiz. Bir de çok umursamaz biriyim. Herşeyi kolay kolay sorun etmem takmam. Belki de ondan sorun yaşamıyoruzdur bilmiyorum. Ama insan kendine uygun birini bulup mutlu olabiliyor emin olabilirsiniz. Burda da çok boşan bence diyen biriyim. Çünkü burada okuduklarım hiç "ufak sorun" anlayışıma bile uymuyor benim. Ufak sorundan kastınız ne ki mesela?

Ben de boşanma asmasinda olmama rağmen asla boşanmayi savunmuyorum (genel anlamda ) .evet boşanmak çok normal doğal bir olay bunu yadirgadigimdan değil ama evlilik güzel birşey önce kurtarma yoluna gidilmeli her evlilik bitme aşamasına gelir ama sonra döndürülebilir ( şiddetle aldatma ayrı ) bazen ben de rastlıyorum direk boşan bence diyenlere ama , mantıklı yorumlar yapan objektif bakanlar da çıkıyor buralarda , bana çok katkısı oldu çoğu yorumun ben kendimi sucluyordum sürekli çünkü ..
aynen, ben de elimden geldiğince tarafsız objektif yorum yapıyorum.
basit bi iletişim sorunu olana bile bazen -hemen bosan- deniyor. sasiriyorum. evlilik terapistine gidin vs diyorum. 4 4 lük hayat yok ki evlilik olsun.
aldatma, siddet, asagilanma vs gibi büyük sorunlar oldugunda da yorum yerine sadece kendinize bu degersizligi neden yaşatıyorsunuz tarzı soru soruyorum..

aynen, ben de elimden geldiğince tarafsız objektif yorum yapıyorum.
basit bi iletişim sorunu olana bile bazen -hemen bosan- deniyor. sasiriyorum. evlilik terapistine gidin vs diyorum. 4 4 lük hayat yok ki evlilik olsun.
aldatma, siddet, asagilanma vs gibi büyük sorunlar oldugunda da yorum yerine sadece kendinize bu degersizligi neden yaşatıyorsunuz tarzı soru soruyorum..
Evet bence olması gereken yorumlar yapiyosunuz...çünkü kurtarılabilir tarafları olan evlilikler bile bitebiliyor yazık oluyor, terapiye gidilir sakince eşler konuşur , baktın olmuyor sürekli bir iletişimsizlik var o zaman biter evlilikler...ben mesele 6 ay yalvardım kendimi suçladim bi gel konuşalım dedim yok uzaktan uzağa bitti bu iş dedi 🤷‍♀️ şiddet yok boşanma yok bakildiginda bunlar dışında sanki diğerleri sorun gibi görünmüyor , ama bir kadını yanlız bırakmak , önemsememek dinelememekte cok buyuk sorundur bir evlilikte bana göre şimdi ben ne yapayım ? Daha ne kadar direteyim yani bi noktadan sonra da zorlamayacaksin !

Kisa donem icin yasadiklarinizin normal oldugunu dusunuyorum. Vucudunuz yasadiklarindan ders cikarmis ve ona gore hareket ediyor. Ancak en baslarda dozunun yuksek ve biraz yikici olmasi normalken yeni duzene alismanizla beraber siddetinin azalmasindan yanayim. Eger azalmiyor sakinlesmiyor daha da tahamulsuzlesiyorsaniz azicik piskolojik destekle toparlamaya bakin. Huzurlu ipek gibi ne istedigini bilen bir kadin olmaniz hem size hem cevrenize mutluluk vericektir.

Guzel baslayan iliskim evlilikle devam ediyor.
Ve eskisinden daha da iyi gidiyor cok sukur ki.
Ama cevremden gordugum kadariyla kotu basliyorsa sonu da kotu oluyor.
Kisacasi nasil baslarsa oyle gidiyor.
Ben eger cozulemeyecek onemli sorunlar varsa en basindan devam edilmemesi taraftariyim.
Size hak veriyorum bir kere yasamissiniz olumsuz seyler suan titizlenmeniz cok normal.

bosan bence dıyenler tahammulsuz sabırsız degıl
tam aksıne haketmeyen kısılere karsı fazla tahammul ve tolerans gostermıs bakmıs kı degmıyor degısmıyorlar bunu tecrube edınmıs ondan dolayı öngüru kazanmıs bundan bır cacık olmaz bosan bence dıyor

ınsan mutlu olmalı sabır gosterırsın ama bı yere kadar tahammul edersın ama herkesın sınırı var kımsenın rehabılıtasyon merkezı degılız. kımsenın kum torbası stres topu degılız
kımsenın kahrını cekmek zorunda degılız , hayat arkadasımız olsun dıye evlenıyoruz hızmetcı olmak sureklı elestrılmek stres altında yasamak aldatılmak ıcın degıl.

sıddet - bagımlılık kumar- ıhanet - asla ama asla kabul edılır sey degıldır
kaynana ve ev arasında denge kuramayan rustunu ıspat edememıs erkeklerı evlılıgı boyunca buyutmeye calısan kadınlarda akıllı degıldır

bu dogru tum dunyada tum zamanlarda gecerlıdır lama cimi yok

eger bu dusuncelere sahıp ınsanlara bosan bencecı tayfa ısmını takmıslarsa evde koca ve kaynana dırdırıyla kendı kul hakkıma gırmıs bırı gıbı gorunecegıme bosan bencecı gıbı gorunmeyı yeglerım en azından daha ne ıstedıgını bılen taraf olmus olurum sahsen

Nereden nereye 😬 biz derken her türlü hakareti duymuştuk. Demek ki devran dönüyormuş. .

Selam. Biliyorsunuz kabus gibi bir ilişki ve devamında evliliği çatank diye boşanarak sonlandırdım ve aşşşırı mutluyum, ancak hem burada okuduğum konularda hem de kişisel hayatımda “boşan bence”ci olduğumu hissediyorum. Sanki hiçbir şeye tahammülüm kalmadı, hiçbir şeye eyvallahım yok, en ufak sorunda kaçıp gidesim geliyor, minicik bir pürüz bile olsa “kestirip atmak en iyisi” diye bağırıyor içimden bir ses. Bu durumun uzun vadede benim için pek hayırlı olmayacağını düşünüyorum, şımarıkça geliyor. Yapıcı yanımı fazla mı kaybettim acaba? Boşandıktan sonra kılı kırk yaran birine dönüşülüyor diyordu herkes, ilişkilerimde olsun işimde olsun böyle bir duygu durumu içindeyim. Boşanan arkadaşlar siz de böyle misiniz? Bu durum geçici mi? Yapayalnız kalıvericem gibi geliyor böyle yapa yapa. Sağlıklı bir ilişki deneyimim olmadığından hangi durumlarda bu moda girilir hangi durumlara yapıcı yaklaşılır onu bile çözemiyorum. Saçma salak bir konu oldu aslında ama ne bileyim içimdeki kaygılı korkak pörtledi sanki, yazasım geldi.
Avukat Selim 'i tam unutuyordum ki Konunuzu okudum 🤣

Bence en çok ciddiye alınan boşan bencecilerdensiniz.. deneyimlemiş ve sonuçta kazanan olmuşsunuz.. Daha güzeli var mı ki.. Çok da güzel birşey bu bence.. Birşeyi istemiyorsan ödün vermeyeceksin.. Herkes bunu yapamıyor işte.. Hatta bazen bende yapamıyorum..

Ama ottan bottan sebeplere de birine tahammül edemiyorsanız orada mutlaka sevgi eksikliği vardır diye düşünürüm.. Onun harici kendini bilmek, sevmek ne güzel şey.. Kimse için kendimizi parçalamaya gerek yok çünkü.

X