Boşanacağınızı düşünüyorsanız da yakalamayın kurcalamayın. Çünkü nihayetinde ne ayrılıyoruz ne boşanıyoruz.

mervemeric222

Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2019
92
345
31
Selamlar hanımlar,

Bir yakınımın eşinden şüphelenmesi üzerine, geldik BDV’ye.

Benzer olayları ve gidişatını anlayabilmek için, onlarca Aldatılma konulu başlık okuduk beraber.

Bu kadar okumanın üzerine birşey dikkatimi çekti, burda aldatılmak ve affetmek üzerine tartışmak istedim. Böylece siteye üye oldum.

BDV’deki Aldatılma sonrası, affetme ve boşanma konularını üçe ayırdım:

Birincisi “Desteksiz kardeşlerimiz”

Kısaca olay örgüsü şöyle ilerliyor: Buu kardeşlerimiz aldatıldıklarını farkediyorlar. Ancak ne yazık ki şartları gereği, ne bir meslekleri, ne gelirleri, ne de arkalarında duracak bir aileleri var. Eşe maddi ve manevi bağımlılar.

Bunun farkında olan eşler, af dilemek, pişmanlık göstermek yerine, basit bir inkar sonrası olauı geçiştirme, hanım fazla diretirse de şiddet uygulama yolunu seçiyor.

Şiddetin dozu, işgence seviyesine ulaşmadığı sürece, bu olay örgüsü kesinlikle boşanma ile sonuçlanmıyor.

Ancak bu hanımlar, kesinlikle “affetmiyorlar”. “Sineye çekiyorlar”

İkinci durum “Güçsüz Kadınlar”

Bu kardeşlerimiz desteksiz kardeşlerimizden farklı olarak, geçinebilecekleri bir meslek, arkalarında duran bir aile gibi maddi ve manevi imkanlara sahipler.

Ancak eşlerine karşı normalin üzerinde bir bağlılığa sahipler.

Bu nedenle aldatıldıklarını öğrendiklerinde, kendilerini eşlerinin tarafında buluyorlar. Göz göre göre şüpheye yer bırakmayacak şekilde aldatılsalar dahi, bunu görmezden gelmenin, masumlaştırmanın, normalize etmenin bir yolunu buluyorlar.

Hiç bulamasalar çocuklarını sebep gösterip, yada suçu kendilerine atıp yalvaran eşlerini kısa sürede affetmeyi seçiyorlar. Eşlerinin pişman olduğuna, artık ipleri ellerine aldıklarına ve eskisinde daha iyi bir konumda olduklarına inançları tam. Bu şekilde yollarına devam ediyorlar.

Olay kesinlikle boşanma ile sonuçlanmıyor.

Bu kardeşlerimiz, BDV’de en çok tepki çekenler oluyor. Nasıl boşanmazsın, nasıl onu eş bilmeye devam edersin, ben olsam arkama bakmam, onursuz bir kadınsın vb gibi tepkilere maruz kalıyorlar. Ancak sonuç değişmiyor.

Üçüncü vaka ise “Güçlü kadınlar”

Bu sınıfa giren, gurur duyduğumuz kardeşlerimiz ise, yine maddi ve manevi destek imkanlarına sahip, ek olarak güçlü ve gururlu karakterleri var. Kendilerini iyi ifade edebilen, iyi eğitimli arkadaşlarımız.

Konuya hızlı bir giriş yapıyorlar. Kararlılık üst seviyede. Yasal süreci en hızlı şekilde başlatıp, asla affetmeyeceklerini defalarca tekrarlıyorlar. Haliyle BDV’de arkalarına aldıkları destek en üst seviyede oluyor.

Ancak sonra ne oluyor? Uzun süren bir ayrılık, yalvarma yakarma, pişmanlık gösterileri sonucu, eşleri bu güçlü hanımları da ikna etmeyi başarıyor.

Aldatılma ne kadar yüz kızartıcı şekilde gerçekleşirse gerçekleşsin, bir sene içerisinde barışma kesin.

İlginç bir not daha: Hernekadar aldatma konularında, çocuğun olup olmaması üzerinde durulsa da, evlilik çok çok yeni değilse, çocuğun olup olmaması sonucu kesinlikle değiştirmiyor. Var ise ayrılmamak için bir bahane olarak tutunuyoruz. Yok ise başka bahane buluyoruz.

Boşanma ne zaman gerçekleşiyor:

Ne yazık ki, ancak ve ancak ADAM BUNU İSTERSE.

Kadın kocasını yakalar, veya durumu bir şekilde öğrenir. Ortalık karışır. Erkek seçimini metresten yana yapar. Pişmanlık vs göstermeden suçlar ve gider.

Tabii bu aldatan eşi boşamak olmuyor. Bu terk edilmek oluyor.

Arkadaşlar, istisnasız bütün konular, iddialı yorumlarla dolu. Ben olsam dakika durmam boşarım, şöyle boşarım böyle boşarım. Öyle boşan böyle boşan. Boşanmazsan onursuzsun.

Bunca yoruma rağmen, tek bir vaka göremedim, ki adam öyle yada böyle karısını aldatacak, farkeden kadın kararlı bi şekilde ayrılacak ve tekrar o onursuz kişinin yanına dönmeyecek.

Bunları yazan da biziz, nihayetinde affeden, sineye çeken de biziz.

Bu konularda en doğru bulduğum yorum: Boşanmayacaksanız, eşlerinizi yakalamayın, merak etmeyin, kurcalamayın. Çünkü yakalayınca tek zarar gören sizin kalbiniz, psikolojiniz. Erkeğe hiç mi hiç bişey olmuyor.

Ancak ben biraz daha ileri götürmek istiyorum. Boşanacağınızı düşünüyorsanız da yakalamayın kurcalamayın. Çünkü nihayetinde ne ayrılıyoruz ne boşanıyoruz.

Bir erkek, aldatmaktan neden çekinsin?

Aldatmak boşanma sebebi midir? Kesinlikle öyledir. Bir insan eşine daha büyük bir kötülük yapabilir mi?

Peki sadece aldatıldığı için boşanan var mı? Ben göremedim.

Allah aşkına neden böyleyiz?

Çok uzun hepsini okumadim ama bakın insanın kendine saygisidir kendine ait olan kirmizi çizgisidir bu gibi durumlar.
Eşimle ilk görüştüğümüzde söyledim kırmızı çizgim iki tanedir aldatma ve şiddet Allah korusun böyle bir durumla karşılaştığım an asla konuşmaya tenezzül dahi etmem boşanma dilekçesini yollarim 2 evladim var nafakami tazminatami alir çatır çatır yerim dönüp bakmam bile
Ama yakalayip bildiği halde ya da şiddet gördüğü halde seviyorum diyen var ne denilir ki

Genelde evlenince eşler kendilerine özel zaman ayırmıyorlar arkadaş çevrelerinden kopuyorlar dünyadan kendini soyutlayıp dünyanın merkezine eşlerini koyuyorlar hal böyle olunca bağımlılık hat safaya ulaşıyor boşanmakta çok güçleşiyor yani özel zaman kadın içinde erkek içinde şart

Kadınların bu konudaki tutumları kendilerini bağlar, realite farklı olsa da ideal olan affetmemektir tabiki.

Bir de kk da denk geldim aldatilma nedeniyle bosananlara.. dolayısıyla 4. Bir sınıf daha olmalıydı..

Tespitlerimniz bence dogru. Evet aldatildigini ogrenip bosanan kadinlar da var ama malesef cogunlugu onlar olusturmuyor.

Bu hesabim yeni ama cok uzun yillardir KK yi takip ediyorum.. Eski uyeler bilir. Yillar once Elmayra diye populer bir uye vardi. Aldatildi bosandi sonra tekrar hamile kalip eski esiyle evlenmisti. Bosanip kurtulani bile adam yalvarinca yelkenleri suya indiriyor.

Kadınlar kk dan ibaret değil, bilin istedim.
Ama madem burayı baz alarak yazdınız araştırmalarınızı iyi yapamamışsınız aldatıldığını öğrenip arkasina bakmadan terk eden yığınla kadın var burda ve daha da olacaktır.

Tamamen buradan okuduklarımdan hareketle bunları yazdım. Ben terkedip gitmeyle biten bir konu görmedim. Erkek aldatıp, üstüne terk etmeyeceği sürece.

Ancak bahsettiğiniz kişiler, muhtemelen buraya derdim var diye konu açmaya bile ihtiyaç duymuyorlar. Olayı dramatize etmeden, buradan bile desteğe muhtaç olmadan, harekete geçip yapıyorlar. Doğrudur vardır. Keşke herkes yapabilse.

Kendimi düşünüyorum. Ben ne olurdum?

Valla ben objektif düşününce yorumlara boşan boşan yazar. Kendi başıma geldiğinde ise, eşim ağlayıp özür dilerse, bir sene içinde affedenlerden olurdum.

Dunya capinda kabullenme var cogu kadinda bosayanda var ve bir gercek varki kadinlarda aldatiyor kabullenen erkeklerde yok degil. Bence biseyler bitmis demektir evlilikte bitmeli diye dusunuyorum dunyaya bikere geliyoruz.. Ama herkes kendini baz alsın hangi kadin neyi kaldirir kaldirmaz kendisine özgü.

aldatıldıgı ıcın bosanan tabıkı var benım arkadasım var
burda bıldıgım 3-4 uye var
akıllı ınsanların yapacagı sey sececegı yol bellı gerısı doğal seçilim

Yanlış tespit aldatıldığım için boşandım 1 seneyi geçti af diledi yalvardı hiçte barışmayı düşünmüyorum 2 tanede çocuğum var

Size helal olsun. Çocuklarınızı Allah bağışlasın.

Profilinizden eski konularınız gözükmüyor, burda konu açtıysanız okumak isterim tecrübelerinizi.

Size helal olsun. Çocuklarınızı Allah bağışlasın.

Profilinizden eski konularınız gözükmüyor, burda konu açtıysanız okumak isterim tecrübelerinizi.
Konu açtım kapalı mı konularım açmayı deneyim okuyun zor bir süreç kolay değil ama karar netse geri dönüşü olmuyor emin olun

X