Boşananlar mutlu musunuz? Hayat boşanınca nasıl sizce

umudumvarhala

2. üyelik sebebi ile profil pasif edilmiştir.
2. Üyelik !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2012
262
89
Merhaba hanımlar,
Boşanan bayanlar hayat boşandıktan sonra daha mı zorlaşıyor sizce? Yoksa tam aksine sıkıntılar son mu buluyor? Kayınvalidemin beni sürekli terslemesi gibi sebeplerle kendisiyle sorun yaşadım eşimle boşanmanın eşiğindeyiz. Boşanan hanımlar siz mutlu musunuz?

Annemler boşandı. Babami bilmem ama annem halinfen memnun değil. Aslında daha rahat istedigi zaman bize geliyor (sehir dışındayiz) istediği an istediğini yapiyor ama sorsan boşanmasaydim der ki babam hakkında karalamalarda bulunduğu halde. Tabi onlar 30 yil sonra boşandılar. Bu yılın etkisi de olur tahminimce.
Annem yalnız yaşamak istemiyor bu yüzden ayrılma taraftarı değildi. Erkeksiz yalniz yaşamak zor diyor. Maddi sıkıntısı yok kendi yaginda kavrulacak kadar emekli maaşı da var. Sıkıntısi manevi sanırım.

Boşanmadan evvel enine boyuna düşün sakin hemen karar verme.

Merak ediyorum çocuk olduğu için mi zorlanıyor insanlar sadece? Çocuğu olmyan bayanlar daha mı mutlu oluyor? Bana neden doğal geliyor bu boşanma işi. Yaşamın içinde olan bir şey sonuçta, doğuyorsu ölüyorsun, insanlar hayatına giriyor çıkıyor, arkadaşların kayboluyor ortadan o can ciğer gördüklerin, aileni kaybedebiliyorsun, evleniyorsun ve mutsuzsun yürümüyor boşanıyorsun. Ben çok mu kalpsizim cidden? Yalnızlığımı sevmemin ve kendimle geçirdiğim zamandan zevk almanın sonucu mu yoksa ? Belki kaybeden benimdir farkında değilim.

Bu kadar mi sadece? Aaa cok ilginc ne gibi bir tartismaydi ki?

öncesi de var tabi ki olmaz mı :)))kv çok dominant biridir. nedense herkes ondan korkar. nişandan düğüne kadar etmediğini bırakmadı. düğünde benim ailemin oturacağı masaya görümcemin akrabalarını oturttu :)))daha neler neler. ilk evlendiğimizde sürekli bizdeydi çaya yemeğe geliyordu. buyursun gelsin. ama sürekli beni tersliyor kavga çıkartmaya çalışıyor. 2 kez kavga yapmaya çalıştı ben alttan alınca durdu. hatta eşim bir gün annemle tartışıcaksınız diye çok korkuyorum dedi :))
eşim çok aileci kısacası hanımlar. kv de de dominant. kp de ailemin açığını gibi bir laf etti geçenlerde. ben de öyle doldum ki artık. misafirliğe gitmeden önce tartıştık. sesimi yükselttim. ama asla hakaret olmadı.
eşim de aileci diyorum ya boşanıcam bu iş bitti diyor.

öncesi de var tabi ki olmaz mı :)))kv çok dominant biridir. nedense herkes ondan korkar. nişandan düğüne kadar etmediğini bırakmadı. düğünde benim ailemin oturacağı masaya görümcemin akrabalarını oturttu :)))daha neler neler. ilk evlendiğimizde sürekli bizdeydi çaya yemeğe geliyordu. buyursun gelsin. ama sürekli beni tersliyor kavga çıkartmaya çalışıyor. 2 kez kavga yapmaya çalıştı ben alttan alınca durdu. hatta eşim bir gün annemle tartışıcaksınız diye çok korkuyorum dedi :))
eşim çok aileci kısacası hanımlar. kv de de dominant. kp de ailemin açığını gibi bir laf etti geçenlerde. ben de öyle doldum ki artık. misafirliğe gitmeden önce tartıştık. sesimi yükselttim. ama asla hakaret olmadı.
eşim de aileci diyorum ya boşanıcam bu iş bitti diyor.

Cok ilginc yaa.. Kesin bosanacaksiniz yani?
Off anneci erkekler cok zormus ya.
Ne diyim Allah yardım etsin. Gulerek anlatiyorsunuz, hic uzulmuyor musunuz?

Cok ilginc yaa.. Kesin bosanacaksiniz yani?
Off anneci erkekler cok zormus ya.
Ne diyim Allah yardım etsin. Gulerek anlatiyorsunuz, hic uzulmuyor musunuz?

Ben çok üzgünüm aslında çok şaşkınım. Ama artık biraz alıştım. 2 ay önce oldu bu tartışma. Biraz duruma alıştım ve mantığım almıyor.
Eşim bu kadar mı ana kuzusu bilemiyorum. Burda güldüğüme bakmayın. Çok ağladım halen de ağlıyorum. Ama dedim ya eşim kararından vazgeçmiyor bana da kabul etmek kaldı.

Ben çok üzgünüm aslında çok şaşkınım. Ama artık biraz alıştım. 2 ay önce oldu bu tartışma. Biraz duruma alıştım ve mantığım almıyor.
Eşim bu kadar mı ana kuzusu bilemiyorum. Burda güldüğüme bakmayın. Çok ağladım halen de ağlıyorum. Ama dedim ya eşim kararından vazgeçmiyor bana da kabul etmek kaldı.

Cidden ne desem bilemedim. Allah esinizi islah etsin.. bir insan esinden bu kadar kolay vazgecebilir mi??

evet annesiyle son yaşadığımız tartışmayı söylüyor.
sesler yükseldi olmamalıydı diyor.
ben bahane ediyor gibi düşünüyorum sizce?

evet annesiyle son yaşadığımız tartışmayı söylüyor.
sesler yükseldi olmamalıydı diyor.
ben bahane ediyor gibi düşünüyorum sizce?
blöf yapıyordur bence sana her dediğini kabul ettirmek için işi yokuşa sürüyor da olabilir veya altında yatan başka sebeplerde boşanmak kolay değil ben kaç aydır tartışıyorum :KK43: Allah hayırlısını versin

X