Boşandıktan sonra çocuklarını görmeyen baba

Ben anne baba sevgisi gormedim .Bir insan bir insani nasıl sever hiç bir fikrim yoktu evlendiğimde ki gerçekten berbat bir karakter olduğu aslında belli ama bırakamadım .Hayatım boyunca bunun eksikliğini yaşadım ben .istedim ki kizlarim yaşasın ama olmadı .24 yaş aklıyla zannediyorum ki namaz kilan herkes evliya.Ama 35 yaşımda şunu anladimki insanlık ne dinle ne ırkla ne eğitimle oluyor .Bambaşka bir şey .Bu yüzden boşanmaya karar verdim .Hayatta yaptığım tek yanlış bu adamla evlenmek oldu bakalım o da biraz kader bira akıl bir herşey işte.Genc kızlar lütfen akıllı olun .

ah canım benim
merak etme ben sana olacağı söyliyim
o baba errrr geççç ektiğini biçecek hep öyle olmuştur
daha geçen yıl iş yerinde kocaman bir ablamızın babası 1,5 yıl hastalıktan perişan halde vefat etti
gerçi yine çok üzüldü neden böyle kahroldu hiç anlamadım ama...
Velhasıl nasıl oluyor bilmiyorum babasız çocukların anaları muhakkak bir ev sahibi olur çocuklarını da iyi kötü okutur.
Bu hep böyle olmuştur hiç merak etme, içini ferah tut.
Bu günler zor çok haklısın ama geçecek.
Kıyamam yavrucağına

Ben evladına sırtını dönüp hiç pişman olanı, keşke çocuğuma babalık yapsaydım diyeni görmedim. İşte yaşandı bir şeyler, kader böyleymiş kafasındalar.

bak bu konuda haklısınız asla da keşke adam gibi babalık yapsaydım diyeni ben de hiç görmedim
ama çok mutlu yaşayanı, sonu mutlu biteni de inanın görmedim.
Yukarıda da yazdım çok sık aralıklarla 2 arkadaşımın babası böyle hastalıklarla dönüp bir de kendilerini baktırıp inanın perişan halde göçüp gittiler...
ama sorsan ah keşke bırakıp gitmeseydim sizi dememişlerdir.
çok garip bi kafadalar...

Biyolojik olarak yorumlamaya çalışacağım.

Babaların vücudu dışında gelişen bir sey hamilelik.

Hamilelik doğum lohusalik... hepsi babalari etkileyen ama ancak aşık adamlarin sabirla sevgiyle destekledigi dönemler.

Sonsuz sevgiye sahip anne için bile çok zor bir dönemken baba surekli aglayan bir bebekle uykusuz gecelerle bebeğe karşı sevgi dışında duygular da besleyecek.

Baba için evde bir bebek var ama huysuz dilsiz durdurak bilmez. Anne emziriyor, bağ kuruyor. Baba tamamen evin yardımcısı gibi bir süre

Baba olduğunu hissetmesi için çocuğun baba diye hitap etmesi, çocuğunu koruyup kollamasi gereken durumlar mı olması gerekiyor?

Henuz esim baba olmadi bir gozlemim yok. Sadece yorum yapiyorum.
Keşke geç hissetmeseler babalığı. Anneler gibi çabucak sevseler çocuklarını.

Ben bebekken çok aglıyorum diye kac kez koltuğa fırlatılmışım baba tarafından. :KK43: belki başka seyler de yapmıştır annem söylemiyordur. Ne diyeyim allah böyle babalara evlat sahibi olmayi evlenmeyi nasip etmesin.
Anneyle bir olmaz tabi ki, ama sizin babanız bencil biri belli ki, bebeği koltuğa atmak vicdansızlık yani bu onun merhametsiz karakteri.

Her erkek böyle değil, vicdanlı insanlar da çok

Evet özet bu 1 saatlik uzaklıktaki bir şehirde yaşayan çocuklarımın babası çocuklarını gormeye gelmiyor.O kadar zoruma gidiyor o kadar zoruma gidiyor ki anlatamam.15 tatilde 1 hafta yanında kaldı .Gelince kızım ağladı bende bunu babasına söyledim .Tamam falan dedi .Bı daha da aramadı .Küçük kızım 4 yaşında çok özlüyor babasını .Allah'ım bı insan nasıl çocuklarını aramaz .Nasıl sevmez .Allah bildiği gibi yapsın .
26 yasindayim anne babam yaklaşık 10 senedir ayrı. Küçüklüğümden beri baba sevgisinden hep uzak kaldım. Babam düğünüme bile gelmedi. Çok nadir konuşuruz bende aramam yokluğunu alıştım. Çok şükür dedem babam oldu herseyimi o üstlendi o universiteye götürdü atandim ev işlerimi o halletti o evlendirdi. Keşke baba kelimesini her insan haketse..

ah canım benim
merak etme ben sana olacağı söyliyim
o baba errrr geççç ektiğini biçecek hep öyle olmuştur
daha geçen yıl iş yerinde kocaman bir ablamızın babası 1,5 yıl hastalıktan perişan halde vefat etti
gerçi yine çok üzüldü neden böyle kahroldu hiç anlamadım ama...
Velhasıl nasıl oluyor bilmiyorum babasız çocukların anaları muhakkak bir ev sahibi olur çocuklarını da iyi kötü okutur.
Bu hep böyle olmuştur hiç merak etme, içini ferah tut.
Bu günler zor çok haklısın ama geçecek.
Kıyamam yavrucağına
Bu gün arıyor çocuklar çocuklara trip atıyor beni niye aramadiniz diye .Lan gerizekalı çocuklara sen mi babalık yapacan o çocuklar mi sana babalık yapacak diyecem olmuyo.Kizim ezilip buzuluyor .Kızıma dedim kızım sen harika bir evlatsin o baban nkiymetini bilemesi diye bu seni değersiz yapmaz .Sen daha 10 yaşındasın sakın kendini sorumlu hissetme .Babanın yükünü de alma sırtına .Sen saygısızlık terbiyesizlik yapmadığın sürece .10 yaşında yapabilecegin bir şey yok. Anneniz yaninizda korkmayın dedim .Nasıl rahatliyo yavrucak .Bı insan 10 yaşındaki bı kız cocugundan ne bekler acaba.

Ben bebekken çok aglıyorum diye kac kez koltuğa fırlatılmışım baba tarafından. :KK43: belki başka seyler de yapmıştır annem söylemiyordur. Ne diyeyim allah böyle babalara evlat sahibi olmayi evlenmeyi nasip etmesin.

hay allah yaaa
benim de eşimin diğer evliliğinden bir oğlu var
sürekli oğlunu arayıp sorar, sürekli bize gelir zaten kardeşiyle oynar eder.
tatillere gelir eşim onun için yazlık alalım diye bile tutturdu da aldık.
2 çocuk var şimdi yazın güzel olur diye
o nedenle babalığın anneliğin fizyolojik bir şey olduğunu da düşünmüyorum yaa
yapı meselesi bence.

Benim esim
Kizlarina ölürrr... biri 2 diyeri 4 yasinda nasipse 3. Kizim Yolda. Yani bence bu dogru degil
Sorsan benimki de ölür, kızları olmadan yapamaz falan ama ayrılana kadar. Eminim ayrılsak bir arar iki arar, yalnız hayat rahat gelir zamanla aramaz sormaz. Erkekler çocuk için keyiflerinden vazgeçmez. Evde bile oyleler.

Evet özet bu 1 saatlik uzaklıktaki bir şehirde yaşayan çocuklarımın babası çocuklarını gormeye gelmiyor.O kadar zoruma gidiyor o kadar zoruma gidiyor ki anlatamam.15 tatilde 1 hafta yanında kaldı .Gelince kızım ağladı bende bunu babasına söyledim .Tamam falan dedi .Bı daha da aramadı .Küçük kızım 4 yaşında çok özlüyor babasını .Allah'ım bı insan nasıl çocuklarını aramaz .Nasıl sevmez .Allah bildiği gibi yapsın .
Amin..benim ablam boşandı aynı şehirde adam başka bi kadına ev aötı 4 öocuğu da umurunda değil ne yer be içerler hiiç sormuyor

hay allah yaaa
benim de eşimin diğer evliliğinden bir oğlu var
sürekli oğlunu arayıp sorar, sürekli bize gelir zaten kardeşiyle oynar eder.
tatillere gelir eşim onun için yazlık alalım diye bile tutturdu da aldık.
2 çocuk var şimdi yazın güzel olur diye
o nedenle babalığın anneliğin fizyolojik bir şey olduğunu da düşünmüyorum yaa
yapı meselesi bence.
Ne tatli bir baba, siz de cocuklar da ne kadar şanslısınız.

Burada bir kez psikologumun soyledigi bir sözü yazmistim ve linç edilmistim. Burada okudugum konular da bu sözü hakli çıkarıyor. Ayni şeyi söyleyeceğim yine. Babalar baba olduklarının 4. Senede anliyorlarmış.

Bizler karnimizda olduğunu bildigimizden itibaren anneyiz. Onlar seneler sonra baba.

Niye bilmiyorum. Genellemek de dogru degil ama benim çevremde ve burada okuduklarimda canla kalple seven bir baba modeli olmadı hiç.
Bu dogru degil tamamen karakter meselesi bazi babalar çocuklarını sevmez hatta az sever oyle söyleyim..baba olduğunu 4. Senede anlayan babalar peki kkzlarini taciz hatta tecavüz eden babalar icin ne demeli
.karakteri pislikse 10. Senedede anlamaz .benim esim cocuklara ilk gunden beri ölüm yapar .evde tek birakip cop dokmeye ciktim diye delirdi ya bise olsaydi birsey yeseydi boğazına kacsaydi diye ..Yani tamamen yanlis .. her insana gore degisir..ayrildiktan sonra sirf eski eşinin canini yakmak icin evlatlarini öldüren babayida gördü bu gözler ..evladını kurtarmak icin ölenide ..

X