Bosandiktan sonra hayata bakis aciniz ne oldu

Hayatbahane

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
24 Mart 2018
52
34
Bosanma asamasindayim .28 yasindayim.cocuk yok.bosanipta nasil ayakta durdunuz .ileride neler yasayacagim dediniz mi .ben oyleyim suanda. Okuyacam kendi ayaklarim uzerinde duracam diyorum kendime yasim olacak 35 sonra ne yaparim diyorum kendi kendime .bu dusüncem sizce yanlis mi .Bosanipta cok guzel hayat yasadim diyen var mi .neler gordunuz neler yasadiniz.BEn bu konuda kendime soyle bakiyorum .tek ben bosaniyorum hissi var ve bundan kurtalamiyorum.tecrubelerinizi benimle paylasir misiniz ...

Ben de 24 yaşındayım. Boşanma aşamasındayım. Çocuk yok. Aynı hisleri ben de taşıyorum. Geleceğe dair çok ciddi bir kaygı var. Ama dönüp dolaşıp gerçekten öyle bir adamla bir ömür geçirmek istemediğime emin oluyorum. Ama kaygı yine bitmiyor. Bir de aile var başımda dır dır dır..

Merhaba, umarım bu süreci güzel atlatirsiniz 🙏 ama takildigim bir konu var aslında çocuk yok şanslısınız , çocuk olsa daha kötü diyor herkes , kime göre ? Ben de boşanma aşamasındayım ve iyiki çocuğum var diyorum çünkü şu yasadiklarimdan sonra bir daha birine güvenip hayatıma almak ve belki birini hayatıma alacaksamda ama yaşım geç olacak çocuğum olur mu diye düşünecektim vs vs vs bunlar beni daha yorardi sanırım....o sebepten iyi ki evladım olmuş evliligimden diyorum ben bu benim düşüncem
BURDA ONEMLİ OLAN
çocugun var olup olması değil kötü bir evlilikten bir şekilde kurtulmak olmalı..yani bu şekilde yazıp çocuklu boşanan anneleri de uzuyorsunuz birazcık arkadaşlarım bilin istedim ....yani ben çok takilmiyorum ama yine de bu tarz yorumlar hoşuma gitmiyor :KK43:

Bosanma asamasindayim .28 yasindayim.cocuk yok.bosanipta nasil ayakta durdunuz .ileride neler yasayacagim dediniz mi .ben oyleyim suanda. Okuyacam kendi ayaklarim uzerinde duracam diyorum kendime yasim olacak 35 sonra ne yaparim diyorum kendi kendime .bu dusüncem sizce yanlis mi .Bosanipta cok guzel hayat yasadim diyen var mi .neler gordunuz neler yasadiniz.BEn bu konuda kendime soyle bakiyorum .tek ben bosaniyorum hissi var ve bundan kurtalamiyorum.tecrubelerinizi benimle paylasir misiniz ...
30 yaşındayım 2 ay önce boşandım
İlk zamanlar çok zordu sadece ben boşanmışım herkesin mutlu bir evliliği var gibi hissediyordum
Ben başarısız olmustum kendi gözümde
Yürütememistim evliliği
Üstelik siddet görmeme rağmen bu hislere kapıldım
Uzun bir süre mutlu çift görmeye dayanamadım
Benim bir de kızım var 3 yaşında 🙂
Suan daha iyiyim boşanmak hayatta aldığım en isabetli karardı
Hayatımdan çıktığı icin birkez bile üzülmedim
Bana yaşattıkları icin çok öfke doluyum bu asla geçmiyor
Sadece neden ben /bambaşka biriyle evlenip mutlu olabilirdim diye hala düşünmüyor değilim
Bu da bir imtihandı kabullendim
Tek endişem çocuğum icin artık ileride kabullenir mi sorgular mı suçlar mı bunların derdindeyim
Çocuk yokmuş sizde şanslı mısınız bilmem herkes öyle diyor ama ben evladım açısından çok mutluyum
Hayat daha yeni başlıyor 2. Evliliğini yapıp mutlu olan bir dünya insan var 😊
Önce bir boşan güneş doğacak 🌼

Merhaba, umarım bu süreci güzel atlatirsiniz 🙏 ama takildigim bir konu var aslında çocuk yok şanslısınız , çocuk olsa daha kötü diyor herkes , kime göre ? Ben de boşanma aşamasındayım ve iyiki çocuğum var diyorum çünkü şu yasadiklarimdan sonra bir daha birine güvenip hayatıma almak ve belki birini hayatıma alacaksamda ama yaşım geç olacak çocuğum olur mu diye düşünecektim vs vs vs bunlar beni daha yorardi sanırım....o sebepten iyi ki evladım olmuş evliligimden diyorum ben bu benim düşüncem
BURDA ONEMLİ OLAN
çocugun var olup olması değil kötü bir evlilikten bir şekilde kurtulmak olmalı..yani bu şekilde yazıp çocuklu boşanan anneleri de uzuyorsunuz birazcık arkadaşlarım bilin istedim ....yani ben çok takilmiyorum ama yine de bu tarz yorumlar hoşuma gitmiyor :KK43:
çocuk olmamasına seviniyoruz çünkü çocukla her şey 10 katı zor. önceliğin o olmak zorunda çünkü her şekilde. bekarsan gider apart da tutarsın, arkadaşınla eve de çıkarsın. pat diye şehir değiştirebilirsin. ama çocukla o kadar rahat davranamazsın. konu sahibine ya keşke çocuk yapsaydın boşanmadan mı diyelim?

Ben de 28 yaşındayım 26 yaşında boşandım Benim de çocuğum yok İlk zamanlar çocuğum olmadığı için çok üzülüyordum çünkü evde tek kalıyordum bana destek olan kimse yoktu ancak Zaman geçtikçe kendimi toparladım şimdi o kadar mutlu ve huzurluyum ki belki yeniden evlenirim neden olmasın 🥰
İlk dönemde herkes kendini kötü hisseder yıllarca bunu planlayanlar bile
İnanın bana sadece düzenli bir işiniz varsa her şey o kadar kolaylıkla yoluna giriyor ki
Umarım sen de çok başarılı olur mutlu olursun :)

çocuk olmamasına seviniyoruz çünkü çocukla her şey 10 katı zor. önceliğin o olmak zorunda çünkü her şekilde. bekarsan gider apart da tutarsın, arkadaşınla eve de çıkarsın. pat diye şehir değiştirebilirsin. ama çocukla o kadar rahat davranamazsın. konu sahibine ya keşke çocuk yapsaydın boşanmadan mı diyelim?
Anne isen eğer çocuk yük olarak, 10 kat zor olarak görülmez yani bunu söylemek bile ne üzücü ....çocuksuz olmak tekrar evlilik için şans olarak görülüyor , tekrar evlenmeyi dusunmeyenler için en azindan kötü bir evlilikten olan tek kar çocuktur...haa bu arada (coculuklu annelerde dilerse tekrar evlenip çokta mutlu da oluyor )sinirlenmenizede de gerek yok ben sadece biraz uzuldugum bir konuyu dile getirdim...

Son düzenleme:

Ben bosandim 10 yila yakin ailemle yasadim calisip kendi ayaklarin uzerinde duracaksan birşey diyemem ama anan babanda olsa evlenip ayrıldıktan sonra ayni evde yaşanmıyor

Cocuksuz bosanmak yeterince mutluluk sebebi gibi bir şey yazmak burayı okuyan bu durumda olan kadınları üzebilir etkileyebilir. Keşke cocuk yapsaydın demiyorsak iyiki çocuk yapmamıssın da denmemeli diye düşünüyorum

Cocuk la ilgili sunu dusunuyorum ben kendi sahsim.hem anne hem baba icin zor ve cocugunla ailenin yaninda gecinmek zor ve calismiyorsan bu acilardan zordur.yoksa annelik bu hayyatta en guzel duygudur yasmadim ama oule oldugunu biliyorum.cok da isterim anne olmayi kismet isi tabi bu da.evlilik bitince kendinden cok evladini dusunuyorsun ne olur nasil olur diye...

Burada her gün çocuğum için dayanıyorum minvalinde konular okuyoruz. Çocuk varsa eğer tabi ki şükür sebebi Allah ayaklarını taşa değdirmesin sağlıklı uzun ömürler versin hepsine. Boşanacağım da keşke çocuğum olmasaydı der mi hiç insan. Ama çocuğu yoksa da bu ömrünü geçirmek istemediği adamı bir daha görmek zorunda olmadığı anlamına gelir. Daha az sorumluluk demektir aynı zamanda. Çocuğu olup boşanana keşke çocuk yapmasaydın denmez tabi ama boşanma sonrası halini düşünen çocuksuz bir kadın da bu durumun artılarını düşünüp kendini iyi hissedebilir.

Bu arada yaşınız gerçekten çok genç. Çalışarak da okuyabilirsiniz. İlla okul bitecek işe gireceğim yaş 35 demeyin. Ayrıca 35 yaş ne ki. Günümüzde zaten hayata atılma yaşı yükseldi. İnsanlar sizin yaşlarınızda ilk evliliğini bile yapmamış oluyorlar. Dilerim sonraki hayatınızda çok mutlu olursunuz. Kendinizi iyileştiremediğinizi farkettiğinizde mutlaka profesyonel yardım alın.

Burada her gün çocuğum için dayanıyorum minvalinde konular okuyoruz. Çocuk varsa eğer tabi ki şükür sebebi Allah ayaklarını taşa değdirmesin sağlıklı uzun ömürler versin hepsine. Boşanacağım da keşke çocuğum olmasaydı der mi hiç insan. Ama çocuğu yoksa da bu ömrünü geçirmek istemediği adamı bir daha görmek zorunda olmadığı anlamına gelir. Daha az sorumluluk demektir aynı zamanda. Çocuğu olup boşanana keşke çocuk yapmasaydın denmez tabi ama boşanma sonrası halini düşünen çocuksuz bir kadın da bu durumun artılarını düşünüp kendini iyi hissedebilir.

Bu arada yaşınız gerçekten çok genç. Çalışarak da okuyabilirsiniz. İlla okul bitecek işe gireceğim yaş 35 demeyin. Ayrıca 35 yaş ne ki. Günümüzde zaten hayata atılma yaşı yükseldi. İnsanlar sizin yaşlarınızda ilk evliliğini bile yapmamış oluyorlar. Dilerim sonraki hayatınızda çok mutlu olursunuz. Kendinizi iyileştiremediğinizi farkettiğinizde mutlaka profesyonel yardım alın.
aynen öyle çocukla boşanmak daha zor oluyor yani inkar edilecek bir tarafı yok. çocukla daha zor oluyor demek çocuklarımızı sevmediğimiz anlamına gelmiyor. asıl kadınlarımız okuyup zor olacağını bilsin ki kendilerini buna hazırlasınlar, çocuklarına güzel bir hayat sunmak için çabalasınlar ileride.

Boşanalı 3-4 ay oluyor. Ruh halim dalgalı. Bir iyiyim bir kötü. Ama öylede böylede günler geçiyor. Zamanla her şey daha güzel olacak. Ben de şiddet, aşağılama, küçük görme, kumar ne ararsan vardı. Dışarıdan benim hikayeme sadakan varmış kurtulmuşsun deselerde ben içimde ki üzüntüye engel olamıyorum. Severek evlendim. Daha iyi taliplerim varken bunu seçtim. Bunun üzüntüsü bile yetiyor insana bence. Ne zaman kötü olsam, özlesem hemen oturup bana yaşattığı kötü günleri hatırlatıyorum kendime. Zamanla geçecek inşallah. Ama hiç pişman değilim boşandığıma. En yanlış kararım onunla evlenmekse en doğru kararım boşanmak oldu. İçim dışım ona karşı öfke dolu. Çünkü boşanırken de sırf uzamasın kurtulayım diye hiçbir şey talep etmeden boşandım. Teşekkür eder gibi… Ama Allah büyük..

28 yaş bu kaygılar için çok genç değil mi ya? İlk evliliğimi 31 yaşında yaptım. İkinci evliliğimi 39, şu an ilk çocuğuma hamileyim :) İki evlilik arasında bekar geçen 5 sene. Kimse size kolay olacak diyemez, gül bahçesi de söz veremez; hayata tutunmak sizin elinizde. Kader bir ölçüde gayrete bağlıdır. Allah iyilerle karşılaştırsın.

Hayat çok güzel, kendine inanıp, kendine değer verdikce daha da güzelleşir. Tavsiyem baskalarına degil kendine odaklan, başkalarinın sözüne değil kendi ic sesini dinle. Kendini gelistir, gez, yaşa. Illa bir erkeğe ihtiyaç duyma, iliklerine kadar hissettiginde yaşa, sev ama beklentilerle hayatıni birine teslim etme. Hayat yeniden başlayacak. Bol şans.

X