Boşandım, Eski sevgilim barışmak istiyor

kukiriki

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2021
138
51
Herkese merhaba, yaklaşık 2 ay oluyor boşandım. Eski eşle evlenmeden önce hayatımda başka bir sevgilim vardı 3 senelik bir ilişkimiz vardı çok güzel bir ilişkiydi empati kurardık birbirimize sürprizler hediyeler alırdık eğlendirdik güzel vakit geçirirdik çok seviyordum onu her neyse sonra bir iki yalan söyledi 3 ay Amerika’ya gitti saçma sapan şeyelrden ayrıldık. Ve ayrıldıktan 1.5 sene sonra ben başkasıyla evlendim, eşimi de sevmiştim fakat bana kötü davranışlarda bulundu mutlu bir evlilik geçiremedim bebeğim karnımda öldü vs. Boşandık. O da benim boşandığımı duymuş, mesaj attı görüşmek istediğini söyledi. O da benden sonra birkaç kişi ile görüşmüş ama yapamamış , vajinismus yaşadığımı bebek kaybettiğimi herşeyi anlattım. Bunları anlatırken ağlayacak gibi oldum çok üzüldü. Ve bana ne olursa oldu boşandın bitti, eğer istersen yeni bir sayfa açalım yeniden olalım dedi. (Bu arada eski sevgili ile bizim babalarımız çok eski arkadaşlar ve baya ortak tanıdıklarımız var yani evlendi boşandı eski sevgiliye döndü dedikoduları fazlası ile çıkacaktır) kimsenin hakkımızda ne düşündüğü umrumda değil ben seni hala istiyorum yarım kaldık seninle biraz zaman geçsin gel evlenelim dedi.
Buraya kadar herşey tamam, sevgiliyken cidden çok sevmiştim. Ama şimdi karşımda oturunca tekrar sevebilir miyim diye düşünüyorum tekrar aynı duyguları duyabilir miyim , tekrar olur mu, aileler ne der ?, Mutsuz giden bir evlilikti ama eski eşe nefretim hala taze. Duygusal boşlukta mıyım diye düşüyorum. Var mı böyle boşanıp eski sevgilisi ile barışan?

Benim sevdiğim bir akrabam da coluga çocuğa karışıp boşandıktan sonra eski flortuyle başlamış. Şimdi çok tatlış bir çiftler, çocuklar da aynı yaşta ve birbirlerini epey seviyorlar.
Yani her şey olur,neden olmasin? Sadece bosanali daha iki ay olmuş, aç kurt gibi atlamış. Bu biraz kötü. Biraz zamana bırakın, arkadaş olarak konuşun falan... Bakarsınız her şey daha güzel olur

Size verilebilecek en mantıklı öneri acele etmemeniz olur. Bir evlilikten hemen diğerine geçmeyin. Burada da herkes kendi deneyiminden hareketle cevap verecek ama herkesin karakteri başka her ilişkinin dinamiği farklı. Duygularınızın netleşmesi, için soru işaretleri kalmayıncaya dek süre tanıyın.

Herkese merhaba, yaklaşık 2 ay oluyor boşandım. Eski eşle evlenmeden önce hayatımda başka bir sevgilim vardı 3 senelik bir ilişkimiz vardı çok güzel bir ilişkiydi empati kurardık birbirimize sürprizler hediyeler alırdık eğlendirdik güzel vakit geçirirdik çok seviyordum onu her neyse sonra bir iki yalan söyledi 3 ay Amerika’ya gitti saçma sapan şeyelrden ayrıldık. Ve ayrıldıktan 1.5 sene sonra ben başkasıyla evlendim, eşimi de sevmiştim fakat bana kötü davranışlarda bulundu mutlu bir evlilik geçiremedim bebeğim karnımda öldü vs. Boşandık. O da benim boşandığımı duymuş, mesaj attı görüşmek istediğini söyledi. O da benden sonra birkaç kişi ile görüşmüş ama yapamamış , vajinismus yaşadığımı bebek kaybettiğimi herşeyi anlattım. Bunları anlatırken ağlayacak gibi oldum çok üzüldü. Ve bana ne olursa oldu boşandın bitti, eğer istersen yeni bir sayfa açalım yeniden olalım dedi. (Bu arada eski sevgili ile bizim babalarımız çok eski arkadaşlar ve baya ortak tanıdıklarımız var yani evlendi boşandı eski sevgiliye döndü dedikoduları fazlası ile çıkacaktır) kimsenin hakkımızda ne düşündüğü umrumda değil ben seni hala istiyorum yarım kaldık seninle biraz zaman geçsin gel evlenelim dedi.
Buraya kadar herşey tamam, sevgiliyken cidden çok sevmiştim. Ama şimdi karşımda oturunca tekrar sevebilir miyim diye düşünüyorum tekrar aynı duyguları duyabilir miyim , tekrar olur mu, aileler ne der ?, Mutsuz giden bir evlilikti ama eski eşe nefretim hala taze. Duygusal boşlukta mıyım diye düşüyorum. Var mı böyle boşanıp eski sevgilisi ile barışan?
Acele etme ıyice gözlemle...

Yakın arkadaşım da benzer süreçlerden geçti. Onda karşı taraf sözlü olarak vaatlerde bulunup,fiile hicbir sey dönmediği için devam etmedi. Bence sakin sakin yoklayin. Hem kendinizi hem karşı tarafı.
Eğer kendinizde eski evliliginizin getirdiği olumsuz durumlar görürseniz kendinize de zaman taniyin derim. Hızlı duygu değişimlerini kaldırmak kadınlar için zor olabiliyor

Eski sevgili ile ayrılma sebeplerinizi tekrar tekrar gözden geçirin. Boşanma sonrası duygusal olarak zayıf olabilirsiniz, manipüle edilmeye açıksınız. Ve yemi bir ilişki için çok erken değil mi?

Eşinizle yaşadığınız kötü şeylerden dolayı sevgilinizle yaşanan şeyler basit geliyor şuan.
Ayrıca çok üzgünüm belki de empati yapamıyorum ama asla bu kadar sıkıntı yaşayıp yeni bir ilişkiye hemen başlamaya çalışan kadınları Asla anlayamıyorum.
Daha boşanalı 2 ay olmuş. Vajinismus olduğumu asla henüz bir ilişkim olmayan elin adamına anlatmam.

Daha boşanalı 2 ay olmuş. (Belki dersiniz boşanmadan önce ben 1 yıldır eşimle karı-koca hayatım yoktu. Ama ortak tanıdıklar öyle düşünmez.

Ardından hemen ex gelmiş. Bence acele etmeyin. İyicene düşünün çünkü geçmişinizi bilenler vardır. Bu kadar erken birlikte olursanız. Çevreniz sizin eşinizi ex ile aldattığını düşünebilir.

Önce kafanızı toparlayın aceleniz ne hemen sevgili buluyorsunuz. Duygusal zaaflarınıza yenik düşmeyin.

Sevdiğiniz adamda sizi önemsiyorsa size zaman versin kafanızı toplamak İçin. Boşanır boşanmaz hemen devreye girmesi beni işkillendirdi açıkçası.
Kendinizi kullandırmayın.

Ağırdan alın ki bak o zaman asıl niyeti cinsellik mi yoksa size olan sevgisi mi?

bosanali 2 ay olmus. Her şey çok taze. Kimle olursa olsun yeni bir iliskiye başlamak için çok erken. Hiç acele etmeyin. Bu arada ex ten next olacağına asla inanmiyorum. Düzgün bir iliski olsaydi bitmezdi öyle dusunun
Olacak oldu mu oluyor bence. Yakın arkadaşım sevgilisiyle 2 yıllık ilişkileri bitmişti. Aradan birkaç sene geçti yeniden başladılar o süreçte de birkaç kişi girmişti arkadaşımın hayatına şimdi ise nişanlılar.

Bir yakınımda daha oldu 3 aylık sevgililik, 1.5 yıllık ayrı kaldıktan sonra barıştılar ve 1 sene olacak şimdi evlilikleri

Eşinizle yaşadığınız kötü şeylerden dolayı sevgilinizle yaşanan şeyler basit geliyor şuan.
Ayrıca çok üzgünüm belki de empati yapamıyorum ama asla bu kadar sıkıntı yaşayıp yeni bir ilişkiye hemen başlamaya çalışan kadınları Asla anlayamıyorum.
Daha boşanalı 2 ay olmuş. Vajinismus olduğumu asla henüz bir ilişkim olmayan elin adamına anlatmam.
Katılıyorum bence de bu karşı tarafa anlatılmaması gereken gereksiz bir detay olmuş 🤔

Olacak oldu mu oluyor bence. Yakın arkadaşım sevgilisiyle 2 yıllık ilişkileri bitmişti. Aradan birkaç sene geçti yeniden başladılar o süreçte de birkaç kişi girmişti arkadaşımın hayatına şimdi ise nişanlılar.

Bir yakınımda daha oldu 3 aylık sevgililik, 1.5 yıllık ayrı kaldıktan sonra barıştılar ve 1 sene olacak şimdi evlilikleri

Bence de pekala olabilir, burda yazılan şekilde niyeti cinselliktir şudur budur şeklinde olumsuz bakmıyorum ben olaya. İnsan değişebilir, gelişebilir, yaptıklarına pişman olup akıllanabilir. Akıllanmayabilir de tabi 😁😁anlamanın tek yolu iyice bakmak. Boşanın a hemmen aramasını da ben olumsuz görmedim, adam seviyordur fırsatı değerlendirmek istemiştir.

Bence de pekala olabilir, burda yazılan şekilde niyeti cinselliktir şudur budur şeklinde olumsuz bakmıyorum ben olaya. İnsan değişebilir, gelişebilir, yaptıklarına pişman olup akıllanabilir. Akıllanmayabilir de tabi 😁😁anlamanın tek yolu iyice bakmak. Boşanın a hemmen aramasını da ben olumsuz görmedim, adam seviyordur fırsatı değerlendirmek istemiştir.
Valla zamanında benim de oldu sevgilimden ayrılır ayrılmaz başkasıyla başladığı veya karşı taraf bitirir bitirmez benle başladığı. Olabilir yani yeter ki yeni ayrılan taraf eskisini unutmuş olsun.
Dün Magazinde gördüm Jennifer lopezle 20 yıl önceki nişanlısı ile yeniden nişanlanıp hemen evlenmişler 😂😂 kendi açımdan düşününce gözüme kestirdiğim birileri için aa olabilir diye tatlı bir umut geliyor 😄 ama benden ayrılıp eski sevgilisine dönen olsa fena takarım kafaya 😆

Ben bitmiş gitmiş bir ilişkiye şans vermezdim. Hani olur ya bazen hayat ayırır severek ayrılırsın bir pürüz çıkar o zaman neyse. Neden ayrıldınız bu adamla tekrar olur mu iyi düşünün. Şans vermeye karar verirseniz kim ne der diye düşünmeyin. Evlilik içinde sakın acele etmeyin. "Ben vajinismusum bebeğimi kaybettim" diye de anlatmazdım açıkçası. Çok fazla şey anlatmışsınız duygusal boşluktasınız bence. Boşanır boşanmaz hemen yazması falan da ilginç. Pusuda bekler gibi. İyice gözlemleyin.

Adama keşke bu kadar ozelinizi anlatmasaydiniz . Şu an bir duygunuz da yokmuş tekrar sevebilir miyim diye düşündüğünüze göre iki ay zaten kısa bir süre . Bence zaman verin kendinize temiz sayfayı kendiniz açın . Geçmiş ve gelecek bu kadar karismisken en çok siz sıkıntı yaşarsınız diye düşünüyorum

Bence burda karşı taraf önemli değil önemli olan sizsiniz.
Bosanali daha 2 ay olmuş ben en azından bir 6 ay geçsin acınızı yaşayın yas sürecine devam edin derim.
Yeni bir ilişki zorlayabilir sizi.
Kolay şekilde bosanmamissiniz bir sürü acı cekmissiniz önce destek alın yaralarinizi kendiniz sarın derim kimseye yaslanmadan.
Karşı tarafta çok istiyorsa sizi bir süre bekleyebilir.

Allah mesut etsin, eski sevgililere nadir de olsa şans vermek gerektiğini ben de düşünürüm. Durumuna göre değişir. Siz güzel örnekler verince alıntıladım sizi konu sahibine örneklendirmek için.

K kukiriki Sizin maalesef böyle bir durumunuz yok. İki ay olmuş daha boşanalı, zor bir süreçten geçmişsiniz. Bir yerde karşılaşmamışsınız, haliniz hatrınız sorulup ilişkiniz nadasa bırakılmamış. Eski sevgiliniz sizin boşandığınızı duyar duymaz görüşmeden, mesajla birlikte olalım yazmış. Hiç samimi gelmedi.

Ayrıca adamı siz sevemezsiniz, önce bir yaralarınızı sarın.

X