boşanırken çocukla aile ziyareti :(

gaslightmagduru

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2022
52
37
25
hanımlar belki konuyu hatırlayan çıkar, şu an boşanma aşamasındayız. babam ziyarete gelmişti ona henüz söylemedik, eşim bahsetmiş boşanmak istediğimden. babam da saçmalamayın kendinizi toplayın gibi konuşmuş. muhtemelen ondan etkilenip dün benden özürler diledi affedebilir misin bilmiyorum falan bu böyle olmaz dedi. kabul etmedim, anneme bahsettim ben dedim ayrıca istemiyorum dedim kolay şeyler yaşanmadı. sinirlendi yine ama kabullendi gitti demin evden. pazartesi ya da salı günü kızımı alıp köye gideceğini akşam getireceğini söyledi. ben ailesi bilmediği için beraber gideceğimizi sanmıştım hiç istemesem de. böylesi benim için de daha iyi ama kızım daha küçük yani 1,5 yaşında. benden ayrı sadece ben okula gittiğimde kalıyor o da 4-5 saat en fazla. tanımadığı bir ortam, ne yedirip içirecekler, huysuzluk ettiği zaman nasıl davranacaklar kim dokunacak kucaktan kucağa verirlerse huysuzluk eder sevmez yabancı biri onu kucaklasın. çok endişeliyim yardımınıza ihtiyacım var.

hanımlar belki konuyu hatırlayan çıkar, şu an boşanma aşamasındayız. babam ziyarete gelmişti ona henüz söylemedik, eşim bahsetmiş boşanmak istediğimden. babam da saçmalamayın kendinizi toplayın gibi konuşmuş. muhtemelen ondan etkilenip dün benden özürler diledi affedebilir misin bilmiyorum falan bu böyle olmaz dedi. kabul etmedim, anneme bahsettim ben dedim ayrıca istemiyorum dedim kolay şeyler yaşanmadı. sinirlendi yine ama kabullendi gitti demin evden. pazartesi ya da salı günü kızımı alıp köye gideceğini akşam getireceğini söyledi. ben ailesi bilmediği için beraber gideceğimizi sanmıştım hiç istemesem de. böylesi benim için de daha iyi ama kızım daha küçük yani 1,5 yaşında. benden ayrı sadece ben okula gittiğimde kalıyor o da 4-5 saat en fazla. tanımadığı bir ortam, ne yedirip içirecekler, huysuzluk ettiği zaman nasıl davranacaklar kim dokunacak kucaktan kucağa verirlerse huysuzluk eder sevmez yabancı biri onu kucaklasın. çok endişeliyim yardımınıza ihtiyacım var.
Bu kadar küçük çocuktan bütün gün ayrı kalma...ayrıca ya goturur de getirmezse ne yapacaksin?benim de kızım 2 yaşında ben izin vermezdim herhalde

Gondermeyin. 2 yasa kadar babaya yatili bebek verilmez.(bosanmis olsaydiniz ve vekaleti sizde olsaydi)

Yanlis okudugum icin ekleme yapayim.

Esinizin ailesi ilgilenir diye düşünüyorum sabahtan aksama kadar mutlaka karni doyar, bir sekilde oyalanir. Yinede icinize sinmiyorsa beraber gidemez misiniz? Sonucta henüz annesine muhtac bir bebek

Son düzenleme:
Çocuğu vermeyip ne yapacaksın? Benim çevremde boşanan çok insan var. böyle böyle çocuğumu bırakamam/ o adama vermem/ o aileye göndermem/ bir hafta uzun, bırakmam/iki gün uzun, bırakmam/huy değiştiriyor babaya göndermem diyen de çok insan var. Klasik boşanmış türk anası halleri.
Peki sonra ne oluyor? Baba da , baba akrabası da bir iki diretiyor, sonra hayatına bakıyorlar. Çocuğun ne baba tarafından bir nenesi kuzeni oluyor, ne arasıra halini hatrini Soran amcasi halası. Yıllar sonra,ara ara denk geliyorlar ama arada bunca zaman varken bağ da kuramiyorlar
Baba desen zaten yabancı, anca para gonderiyor (bazılarında o bile olmuyor). Sonra sıfır sorumluluk hayatına bakıyor, belki evleniyor yeni cocuk sahibi oluyor, belki yeni karısının cocuklarina bakıyor...
Geride kalan , baba kanadı kırık, başka kuzenlerini,babasının yeni covuklarini içten içe kıskanan - ya da onlara kötü hisler besleyen bir çocuk.
Peki anne ne oluyor bu alemde? Annenin de hayatı çocuk oluyor, saçını süpürge ediyor, bir gün olsun sorumluluğunu paylaşacak, çocuğunu iki gün eyleyecek birisi olmadan tüm yükü tek basina üstleniyor.
Çevremde boşananlarin çoğu böyle .
Ama ufak bir kesim de var. Onlarda boşanan baba çocuktan da bosanmiyor. Çocuk bazen annede bazen babada kalıyor, babadayken o tarafin akrabalariyla takılıyor,kuzenlik ilişkileri oluyor, babasının evinde yatağı oluyor, beklendiğini biliyor. Annenin de kafası daha rahat oluyor. Misal kuzenlerimden biri bu şekilde eşine de tam sorumluluk vermiş halde,bu bayram anlaşmışlar, babasına bırakmış, simdi bir kiz arkadaşıyla tatile gitmiş,storiler atiyor. Dönünce dinç bir sekilde tam zamanlı anneligine devam edecek.ama arasıra kendisine mola verme hakkı edindiği için de mutlu.
Bence ver babasına, nasıl başlarsa öyle gider.
Beğensen de beğenmesen de o adamı o Yavrucaga baba yapan sensin. Yapacak bir şey yok

Çocuğunuzu tek yollamayın siz de gidin gerekirse...

Tabi ki kalabilir, annelerin bu çok evhamlı, çocuk bensiz yapamaz, babası bakamaz halleri beni darlıyor. Anne ölse ne olacak? Ne çocuk anneye ve anne çocuğa çok bağımlı olmamalı. Gerekiyorsa belli süreliğine ayrı da kalabilmeliler. Boşanan anne de arada nefes almalı bu arada.

Tabi ki kalabilir, annelerin bu çok evhamlı, çocuk bensiz yapamaz, babası bakamaz halleri beni darlıyor. Anne ölse ne olacak? Ne çocuk anneye ve anne çocuğa çok bağımlı olmamalı. Gerekiyorsa belli süreliğine ayrı da kalabilmeliler. Boşanan anne de arada nefes almalı bu arada.
sizi darladığım için üzgünüm ama çocuğumdan zaten ayrı kalıyorum, sadece otobüse binmedik çok sık ve 20 dkdan sonra huysuzlanmaya başlar. bunun haricinde babaannesi benim yapma dediğim ne varsa yapan bir kadın. endişeleniyorum ama boşanacağımız için bu durum yaşanacak arkadaşların dediği gibi. anne ölse çocuğa biri bakacak ama hiç kimse de annenin yerini tutamaz bu arada. yorumunuz için teşekkür ederim

X