Boşanıyoruz

Benim çok sevdiğim bir kuzenim bir adamla nisanlanmisti. Bunlar arabada ufak bir tartışma yaşarken adam bunun bileğini tutup morartmis. Yengem günlerce ağladı ayrıl bu adam bunu yaptıysa ilerde seni mahveder diye. Bizim saf çok aşığım ben de hatalıyım diyerek affetti evlendi. Sakarya ya gelin gitti. Ve 7 aylık evliyken saçma sapan bir sebeple adam buna küfredip öldüresiye dövmüş. Her yeri mosmordy. Burnu kırılmıştı. Göğsüne tekme atmış o yüzden memesinde kitle oluşmuştu yumurta gibi. Aylarca hastanede kaldı. Boşandılar. Yıllar geçti bir erkekle değil evlenmek görüşmüyor bile.

Yani bir tokat atılsa arkasi geliyor.
Ah ya çok üzüldüm. El bebek gül bebek büyüttüğümüz kızlarımız bu vahşilerin elinde kalıyor. Sen koru Allahım. Benim kızım daha 8 yaşında ama burayı okudukça dualar ediyorum Allah iyi insanlarla karşılaştırsın.

Meslektaşım dediğiniz için soruyorum genelleme yapılmaz her insan kendine özgüdür evet ama mesela arkadaşlarına annesine babasına ya da hiç tanımadığı insanlara şiddet uygulayan kişiler çok sevdiği kadına çocuklarına da uygular mı yani kişiye göre mi şiddet olur ya da herkese böyle olan eninde sonunda sanada o yüzünü gösterir mi ya da daha önce eşine şiddet gösteripte boşanan biri bir sonraki evliliğinde de asla yapmam dese de yapar mı?
Şiddette bir iletişim biçimidir ve bazı insanlar bu şekilde iletişim kurmaya alışmışlardır. Eğer tanımadığı bir insana şiddet uygulayabiliyorsa evet o kişi çok sevdiği kişiye de uygular. Dediğim gibi şiddet bir iletişim biçimi. Düşünün, o kişiyle kurduğunuz iletişimde illaki sıkıntılar yaşayacaksınız, belki sizin de öfkelendiğiniz ve hatta hata yaptığınız durumlar olacak. İnsanız nihayetinde. O zaman o kişiden sakin kalmasını (ki daha önce kalamamış ve şiddet uygulamış) bekleyebilir miyiz? Ya da çok sabır gerektiren çocuk ilişkisinde sakin kalmasını ve şiddete başvurmamasını bekleyebilir miyiz? Ben şiddete eğilimliyse o kişiden uzak dururdum.

X