Boşanma avukatım sıkıntılı mı?

Sanıyorum ki yaşı büyük ve yeni sisteme de pek entegre olamamış... Şöyle ki o hesaplamalar gayet kolay çünkü programlar var, nafakayı hesaplayıp öyle açayım kısmı biraz oyalama olmuş.
2Bin TL çekişmeli boşanma için düşük bir ücret, asgari ücret tarifesinin de altında...
İlamlı icranın masrafı çok cüzi oluyor. Yani nafakayı icradan talep etmek çok cüzi bir rakam.
Pazartesi yeniden konuşun, dosyanızı da bence kontrol edin dilekçeler aşamasında neler yapılmış inceleyin.
Dilerseniz azledin, baronun adli yardım bürosuna başvurup ücretsiz bir avukat talep edebilirsiniz.
Ama bu talep de bulunduğunuz şehrin iş yoğunluğuna göre değerlendirilecek, bu yüzden biraz gecikebilir..
Evet kendisi emekli eski tip ilerliyor yani bana öyle geliyor yaparız ederiz gibi. Fakirlik kadıgı aldım kendisine verdim geri kalanını adli yardımda halledicem dedi. İlamsız icra olarak koymuş tedbir nafakasını

Uyaptan icraya baktığımda avukat kendi ibanını yazmış umarım Bi sıkıntı yaşamam vekalat ücretide 800 TL. 7180 alacağım var avukatınkiyle faizle fln 8300 e gelio.

Birde arkadaşlar icrada karşı tarafın adresi mahallenin adı Orhan yazacağına Othan yazılmış bu sıkıntı yaratırmı

Siz avukatl
Bosanma davasını siz mi acmistiniz karşı taraf mi.
Bu davayı ben açtım dosya masrafları benden gidiyor yani.ayrica avukatlık ücreti var.
Davayı kazandım 2200 masraf yapmıştım.900 kusur masraftan kalmış.
Bunu avukata sordum mahkeme alacak bu parayı dedi.
Adliyeden akrabaya sordum mahkeme alır bunu dedi.
Başka avukata sordum biz alırız dedi.
Sonra reddiyat ödeme makbuzu çıktı karşıma.avukatin adı soyadı iban banka bilgileri çıktı.avukata ödenmiş para yani
Eşimde zaten avukat çok indirim yaptı bunun için yüz göz olmayalım dedi 😡
Siz avukatla kaça anlaşmıştınız

Benim avukatım nafakayı icraya koymak için benden ücret talep etmedi fakat uyaptan bakıyorum reddiyat makbuzunu görüyorum,benim ona verdiğim bir para yok bunun için,dava için odedigim paradan ödüyor diye düşündüm, yanılıyor muyum ki..dava için anlaştığım ücret 5000 bir iade beklentim yok

Dosya masrafları dahil 5 bin mi

Nüfusla alakalı bir dava normal fiyatı 13 bin dediler.bu avukat tanıdık biliyoruz diye 5 bin lira dedi.ayrica 2200 dosya masrafları verdik.

5 bin bana
2.200 de masraflara diyip kalan olursa da o da bana olur diye düşünüp de ona göre mi 5 bin dedi ki

5 bin bana
2.200 de masraflara diyip kalan olursa da o da bana olur diye düşünüp de ona göre mi 5 bin dedi ki
Yani onu bilemiyorum.ama kaç kişiye kaç avukata sorduysam mahkemeden kalan masraf parası size iade edilmeli ama çoğu avukat size vermez kendisi alır dedi.

Benim avukatım bir carsamba günü davayı açtı, önümüzdeki pazartesi (5 gün sonra)nafaka bağlanır dedi ve bağlandı tam da o gün.Yarin icraya da koyarım dedi ben biraz zaman istedim,6 gün kadar,karşı tarafa anlaşma teklif edip süre verdim kabul etmeyince icrayi direkt başlattı.Zaten her adımdan beni de haberdar ediyor sağolsun.Avukatim maşallah çalışkan, işleri ertelemiyor, buralarda bahsedilen avukatları okudukça kıymetini daha iyi anlıyorum.

Sizin avukatıniz bana sıkıntılı geldi.Oysaki İcrayi başlattığı takdirde bir nafakalik vekalet ücreti de kendi alicak karşı taraftan.Niye bu tembellik
Merhaba çekişmeli boşanma davasını açtınız anlaşmalarla mı? Bir de nafaka ne kadar talep ettiniz?

Eşinizin maaşı ve geliri nasıl? 1200 lira bana az geldi 2 çocuk ve sizin için yas
Evet az üçümüze 400er TL. Ve Bi tane bebegim var bezi masrafı oluyo. Bi ödemesi gerekeni ödese arttırcam. 3-3500 alıyo ama sigorta yaptırmadıgını düşünüyorum bakalım icra Bi gitsin de

Arkadaşlar merhaba uzun zamandır kulübün takipçisiyim. Yalnız yeni üye oldum. Dört yıllık evliyim 2 çocugum var.

Boşanma davası açtım nafaka baglandı ama beş aydır bir ödeme alamadım. Avukata icra başlatılması için konuştum hesaplama yapıp icrayı başlatıcam dedi. Bi kaç kere kendisine sorduğumda hastayım yogunum başlatıcam diye geçiştirdi büroyu aradığımda yanındaki diğer avukata bagladılar oda bana icra başlatıldı dedi.

Bugünse büroya gittim icrayı başlatmadıgını diğer avukatın öyle demesini kendisinin istediğini söyledi. Nedenini sorguladıgımda işte kanunlar şöylede böylede diye konuşmaya başladı. Şimdi vercem icraya kontrol etmem gerekenler vardı işte burası şurası yanlış olmuş düzeltmem gerekiyor diyip düzeltip icraya başvurdu yanımda, bununla kalmadı icra müdürlüğüne de gidilmesi gerekiyor dedi.(sanki bizim yapmamızı beklercesine)

Bu avukata başta 2bin lira verdik çalışmadığım için adli yardımdan yararlanırız dedi başka para talep etmedi. Ama her gidip gelişme anlatışımda yada Bi şeyler yapılmasını istedigim de ya konuşmasıyla beni pıstırıyor yada geçiştiriyor. Sanki karşının avukatı gibi davranıyor. Gerçekten çok yoruldum yıprandım. Tüm birikim(takılarda dahil) ve çogu şey karşı tarafta şuanda da hakkım olan şeyi alamamak beni iyice yordu. Eş şahsıı iş değişikliği yaptı diye biliyorum sigortasız çalışabilir sadece bi araba var. Ben artık Bi yaptırım olsun istiyorum. Bu icra konuları nasıl oluyor ne kadar sürede icraya verilip ne kadar sürede icradan geri dönüş alınıyor? Avukat başta alırız yaparız davayı kazanırız diyordu şimdi aksini söylemiyor ama öyle bi konuşuyorki yapacak bişey yokmuş gibi. Birde ben toptan alırım nafakayı diyor sigortasız çalışıyorsa biriken nafakaları nasıl alıcak. Ödemiyorsa tazyik hapsi oluyor diye biliyorum ama nafaka biriktikçe ne para gelicek gibi nede geçmiş nafakanın hapis cezası olacak!? Araç içinde öncesinde bağlanmasını istedigimi söyledim( nafaka için araç haciz edilebiliyor ama satılıp nafaka tutarı bana veriliyor geri kalan yine onun oluyor arabada olan hakkım yine onda kalmış oluyor o yüzden gerekiyorsa ne ona yarasın ne bana yarasın diyerek bağlanması düşüncesindeyim.) 2 bin demişti şimdide 3 bin diyor.. Acayip moralim bozuluyor.
Ne yapabilirim? Fikirleriniz benim için çok önemli paylaşırsanız sevinirim.
avukatınızı değiştirin bence sonuç olarak bu iş için ona ödeme yapıyorsunuz. yalan söyleyip geçiştirmek nedir

avukatınızı değiştirin bence sonuç olarak bu iş için ona ödeme yapıyorsunuz. yalan söyleyip geçiştirmek nedir
İcraya koymuş cuma günü. İcra dairesine gidilmesi gerek demişti bugün sordum çocuklar hallededekti onu dedi bide adreste harf hatası vardı onları ilettim yarında arayıp soracağım bakalım Bi ilerleme kaydedemezsem değiştireceğim

X