Boşanma davası açtım, Allah kimsenin başına vermesin...

CamasirSuyunaCorba

♥etmiyorum eyvallah♥
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2008
2.511
8
42
eşimle evleneli nisanda 2 yıl olacak...evlendiğimizden beri bir huzursuzluk var, yeni evliyiz dedik, alışırız dedik ama birbirimizi çok yıpratmışız..birbirimize dayanamaz hale geldik, en son kavgamızda da kesin boşanma kararı aldık..ona göre bütün suç bende..ben bir yuva kuramamışım..bana göre de benim de bazı hatalarım var ama o evliliğin sorumluluğunu alamadı. dün birlikte dilekçe vermeye gittik, davayı ben açtım....akşam aynı evdeydik yine kavga ettik....ama bilmiyorum sevince ayrılmak çok zor oluyor, sanki boşanmayacakmışız gibi, sanki öyle bir olay olmamış gibi geliyor ama dava kağıdını görünce aklım başıma geliyor...Allah kimseye yaşatmasın....

boşandık arkadaşlar..

Son düzenleme:
canım benim bizim evlilik cart curt derken 10 yılı doldurduk inan bana ilk günde de hatta bu sabah bile kavga ettik devamlı böyleyiz biz ama ondan ayrılmayı hiç düşünmedim. Diyeceğim feri bir karar vermeyin. İyi düşünün.Evliliğin ilk yıllarında bu tarz şeyler malesef daha çok oluyor. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Canım inanamadım. Hakkında hayırlısı olsun ama ben çok üzüldüm. Yeni ev telaşın falan vardı bişeyler paylaşmıştık seninle okuyunca şok oldum. Ama aslında çok yeni evlisiniz bana biraz acelece verilmiş bir karar gibi geldi. Uzmanlarda hep söyler evlilikte ilk 2 yıl tehlike çanları kuvvetlidir diye. Bence biraz daha düşünmeniz gerekiyor.

ya gercekten bazen dusunuyorumdaaaaaa sankı herkesıı ılk ıkı yıl denmne surecı varmıs gıbııı gercekten cok tuaff her evlenen sankı ılk ıkı yıl karsını yıpratnakla gorevlı gıbı gorunuyooo sankı sartalnamıs ıkı cıftee ıllla kırılcak bır tarafff ınan cok uzuldumm gecektenn bızdesureklı kocamla dıdısırzz bıgun sankı bende o kagıtı elıme lacakmaısım gıbııı gercekten zor bır durummm rabbım yardımcnızı olsunnn cumlemızın akkında hayırlısı neyseeeo olsunn

Son düzenleme:
canım seviyorsanız neden yaptınız düzelirdi mutlaka boşanmak yerine bari biraz uzaklaşsaydınız birbirinizden araya özlem girerdi canım keşke hemen acele davranmasaydınız kızgın sirke küpüne zara demiş atalarımız.

canım bence etraflıca bi düşünün
sadece anlasamıyoruz demekle boşanılmaz
yuva kolay kurulmuyor
bizde her gün tartısırız ama boşanmak aklımıza gelmez
aceleye getirmeyin
sonra pişman olabilirsin

şaşırdım.
umarım anlık sinirlerle alınmamıştır bu karar.
hakkınızda hayırlısı olsun.

bir arkadaş yazmış ya,
gerçekten birbirinizden uzaklaşsaydınız bir süre,
tekrar biraraya geldiğinizde duruma göre davranırdınız,
inan çocuktan önce annemlere giderdim bir süre kalırdım,
o ayrılık bize öyle yarardı ki anlatamam,
şimdi olmuyor çocukla,
ne aşamalardan geçtiğinizi biz bilemeyiz ama ,
umarım ani bir karar değildir ,
hayırlısı olsun , belki şu riskli dönemi,
2-3 yılı atlatsaydınız , farklı mı olurdu acaba?

arkadaşlar, teşekkür ederim...evet, ne bileyim sanki inat yüzünden boşanıyoruz gibi bir durum, hatta dilekçeyi yazdırdığımız adam bile neden boşanıyorsunuz dedi, geçinemiyoruz dedik..adam da bu yeterli olmayabilir dedi, uzar mahkeme dedi, eşimde başka bir neden yok dedi, sonra adamın yazdıklarını okuduk.....aramızda sevgi ve saygı kalmamıştır yazmış, onları da büyük harfle yazmış....

sevgi hala devam ediyor anladığım kadarıyla. bu durum da, biraz daha düşünseniz... karşılıklı tekrar konuşsanız.2 yıl olmamış daha.... evliliğe adaptasyon yaşarken, bazı hatalar olabilir.olacaktır da... önemli olan bunları düzeltebilmek..
acele karar vermeyin lütfen..
ama yinede olmaz diyorsanız hakkınızda hayırlısı olsun....

çok üzüldüğümü belirtmek isterim...
evlilik hem çok kolay,hem de çok zor...
paylaşamadığınız,sizin huzurunuzu bozan her ne ise,
hiç mi çözüm yolu yoktu,ortak bir nokta bulamadınız mı???
keşke olmasaydı ama olmuş ve dilekcenizi vermişsiniz...
bundan sonra hakkınızda herşeyin hayırlısı olur inşallah...
ama şunuda belirtmek isterim,hiçbirşey için geç değil...
her evlilikte ilk başlarda anlaşmazlıklar olur..
önemli olan zoru seçip,sevginizi,evliliğinizi korumak için çalışmak...
kolayı da boşanmak...
lütfen bir daha düşünün,eşinizle konuşun..
gerçekten istiyormusunuz ayrılmayı...
çözemediğiniz sorunlarınız için yardım alın...
mücadele edin biraz yaa....
sevgiler...

Son düzenleme:
Ah be güzelim çook acele etmişsiniz boşanma dilekçesi vermek için..
Sen zannediyormusun ki evli olan herkes güllük gülistanlık geçinip gidiyor.
Ben 10 sene flört ettim eşimle, asla ondan başkasıyla evlenemem, alışamam başkasına diyordum.
Ama evlendiğim günden beri ne kavgalar, ne tartışmalar oldu bir bilsen..
Fakat biz hep saygı sınırını koruduk asla ve asla birbirimize hakaret etmedik.
Evlilikte de alışma evresi var. İstersen 20 sene flört et evlendikten sonra çok şeylerini öğreniyorsun eşinin..
Burada tek yapman gereken şu ki dilekçelerinizi geri alıp bir süre ayrı kalmak..
Eğer gerçekten birbirinizi seviyor ve istiyorsanız asla 3 günden fazla dayanamayacaksınız..
Yazık etmeyin kendinize lütfen..
:çok üzgünüm:

yok canım ya, deliler gibi aşık olarak evlendik....herşeyimizi kendimiz yaptık..iki şahit bulup nikahlandık..kimseciler yoktu nikahta.........

bence gerçekten biribirinizi anlamaya ihticanız var ben yinede destek almanız taraftarıyım
pişman olacağın şeyler yapma derim bir anlık öfke ile

yok canım ya, deliler gibi aşık olarak evlendik....herşeyimizi kendimiz yaptık..iki şahit bulup nikahlandık..kimseciler yoktu nikahta.........

canım bizde dava açtık ama kadın isterse evlilik yürür ben istedim ve şu an evliliğim yürüyor...inan yuvayı dişi kuş yapar..hiçte belli olmaz dava açtınız diye ayrılıcaksınız diye bir şey yok yeterki sen iste.

Canım, mesajını okurken başta, olabilir, insanlar anlaşamaz, boşanır, bundan doğal bir şey yok vs. vs. diye düşünüyordum ki senin seviyorum lafına takıldım....

Ah be gülüm, seve seve boşanır mı insan?

Sevgi tamamen tükenir, o zaman anlarım... ama şimdi ayrılmanız bana çok anlamsız geldi.
Sebep bile gösteremiyorsunuz.. avukatı, hakimi geç.. kendinize bile gösteremiyorsunuz.

Boşanacağız.. ee neden? Kavga ediyoruz... eee? ee işte kavga ediyoruzz.. eeeee?

Gülüm :) Yapma.. sakin sakin otur bir daha düşün.
Bağırıp çağırmadan tekrar konuşun.. kolay mı ya öyle yuva dağıtmak hemen... ne şartlarda kurdunuz siz o evi bi anımsa bakalım.

X