Boşanma Hakkında

Bensiz Aska Doyma

Ol de Rabbim olsun
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2012
1.973
326

Merhaba arkadaşlar hayırlı akşamlar ben bır konuda sızlerden tecrubelı arkadaşlardan bılgı almak ıstıyorum;
illakı bosanan vardır , bır arkadasım 6 aylık evlı sıddet goruyor ve gecımsızlık var ama maddı durumu yeterlı degıl yanı dava acmak ıcın ucret taleb edılırmı ? baro avukat verırmı ? esı bosanmak ıstemıyor bu sartlar altında hamı bosarmı ? bırde hamıle sartlar ne olur bıraz acıklarsanız cok sevınırız
:26:

Şiddeti ispatlarsa en fazla 2celse sürer adam boşanmıcam dese bile farketmez...

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

O konuda çok bilgim yok yani prosedürü bilmiyorum ama baro durumu olmayanlara avukat temin ediyor elbette.en guzeli adliyeye gitsin görüşsün,yardımcı olacaklardır..

Şiddeti ispatlarsa en fazla 2celse sürer adam boşanmıcam dese bile farketmez...

O konuda çok bilgim yok yani prosedürü bilmiyorum ama baro durumu olmayanlara avukat temin ediyor elbette.en guzeli adliyeye gitsin görüşsün,yardımcı olacaklardır..

cevap yazdıgınız bılgılendırdıgınız ıcın tesekkur ederız

Bildiğim kadarıyla hiçbir geliri yoksa baro avukat veriyor ama masrafaları kişi kendi karşılıyor.
Onlar da az değim maalesef.
Şöyle de yapabilir.
Eğer eşinin maddi durumu iyiyse, tazminat alabilecekse, şiddet ispatlandığında hak kazanır, bir avukatla görüşebilir, avukat davayla ilgilenir sonra tazminat ve nafakaya hak kazandığı zaman alacaklarından yavaş yavaş ödeyebilir.

X