BOŞANMA SIRASINDA YAPILAN DEDİKODU VE İFTİRA

mylifeed

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2015
4
1
32
Merhaba
ben 2 yıl evli kaldıktan sonra eşimden şiddet gördüğüm ve ailesinin baskıları nedeni ile ayrılma kararı aldım ve bu kararı alırken maalesef çok zorlandım eşime uzaklaştırma kararı çıkarıldı kendisi inanılmaz saldırgan ve öfkeli 2 yıldır boşanmaya çalışıyorum fakat bir kaç aydır kulağıma gelen şeyler var (akraba olmamız nedeni ile) eşimin ablası da boşandı yaklaşık 7-8 ay evli kaldıktan sonra ayrıldı bende boşanma sürecine girdim ve onun eski eşinden yaşadıklarıma şahit olduğu için mahkemede şahitlik etmesini istedim ve bu durumu sanki bir ilişkimiz var gibi lanse edip insanlara bununla ilgili şeyler söyleyip duruyorlar ayrıca bu söylemleri o kadar çirkinleşti ki bir ton insan bana gelip mahkemede bunu sunacaklarını söylüyor ve tabiki öyle birşey yok o kişinin hayatında biri var ve önüne bakıyor tabiki ben de bununla ilgili artık ne benim ne de ailemin sabrı kalmadı ailemin yanına taşındığım için artık ailem de bunları duymaktan yoruldu ve bana artık tepki göstermeye başladı çünkü iftiraların sonu gelmiyor bununla ilgili ne yapsam bilemiyorum bir dava açsam nasıl açarım yada mahkemede ne sunarsam faydalı olur bilmiyorum konu ile ilgili bir fikri yaşanmışlığı olan yardımcı olup fikir verirse sevinirim.

Avukatınıza danışmadınız mı?
avukatıma da danıştım o biraz beklemem gerektiğini söylüyor açıkçası ne kadar da fikir verse bazı kararları kendim almam ve onu yönlendirmem daha doğru sanki uzun zamandır araştırıyorum ama buna benzer bi dava durumunu okumadım nette dedikodu yada iftira üzerine var ama boşanma aşamasında bu nasıl değerlendirilir bilemiyorum

bir avukatın var değil mi?:işsiz:
evet var avukatım ama durum nasıl ilerler başka yaşayanlardan da bunu duyup nasıl değerlendirilir bilmek istiyorum çünkü avukatlar profesyonel yaklaşıp pek konunun gidişatı ve olabilecekler hakkında tatmin edici bir cvap vermiyor

avukatıma da danıştım o biraz beklemem gerektiğini söylüyor açıkçası ne kadar da fikir verse bazı kararları kendim almam ve onu yönlendirmem daha doğru sanki uzun zamandır araştırıyorum ama buna benzer bi dava durumunu okumadım nette dedikodu yada iftira üzerine var ama boşanma aşamasında bu nasıl değerlendirilir bilemiyorum

Hukuki kısmı hakkında en ufak fikrim yok.
Ama boşanma sırasında böyle şeyler sık yaşanıyordur.
Eğer iftirayı atan görümce/kv gibi 3. Kişilerse, onlara ayrı dava açılabilir muhtemelen ama iftirayı nasıl ispatlarsınız onu bilmiyorum.
Ben olsam 3. Kişilere davamı açarım, yaptıklarını yanlarına bırakmam. Ama zaten süreç yıpratıcı, uğraşamam derseniz bırakın...
Bir de aileni dedikodulardan sıkıldı, bunaldı da size ne diyor?

İftiradan dolayı dava açarsanız araştırılır sizin tel kayıtlarınıza bakışır sonuç temiz çıkarsa onlar düşünsün ki karşı taaag ilişkim var dedikten sonra işiniz daha kolay aslında

X