BOŞANMA VE SONRASI

Merhaba bu benim ilk konu açışım umarım beni anlayan ve destek veren kadınlar olur çünkü gerçekten desteğe ihtiyacım var. 21 yaşında sözlendim ve sözümde onca insanın içinde büyük bi kavga çıktı aileler arasında çok zorluk yaşamama rağmen hatta hiç istememe rağmen ağzımız dilimiz bağlandı ve biz evlendik. Eşimin borçları vardı düğün altınlarımı ertesi gün ona verdim ama borçlar kapanmadı kP im de sonradan para verdi yüklü bi miktar borçları kapattık ama hiç bir zaman borcuna harcına sahip olmadi parasının hesabını tutmadı devamlı borç yaptı ve varlık içinde maalesef yokluk yaşadık ben borçtan çok korktuğum için asla lükse kaçmadım ama eşim tam tersi hep lüks yaşadı aşırı derece sorumsuz biridir bide o dönem iddiadan para kaybetti sonra tövbe etti.Bana ilk siddet uygulamaları itme vurma şeklindeydi başlarda pişman olup özür diliyordu ama ben çok üzülüyordum çünkü asla öyle bi ortamda büyümedim bana psikolojik şiddet uyguluyordu mesela biseye hayır desem elindeki ketcabi mayonezi yere dökmekle tehtid eder dökerdi halıya çay dökerdi birgün odanın kapısı kilitledim diye kapıyı kırdı birgün masadaki yemekleri yere savurdu ve ben hali yıkamaya düdüklü patladı demek zorunda kaldım evi öyle bi hale getirdi ettiği küfürleri söylemeye dilim varmıyor aileme değil ama şahsıma demediği kalmadı ne yalan söyliyeyim bende karşılık verirdim ev işlerinde asla yardim etmezdi ben kârı mıyım derdi ıkimizde çalışıyor olmamıza rağmen sonra siddet ilerledi ve kulak zarımı deldi defalarda terk ettim ama yaşım küçük die bi sans vermek istedim çünkü lise aşkımdı boşanmak beni çok korkutuyordu asla beni dövdüğünü kabul etmezdi vurdum derdi dövmek başka bisey annesine babasına da kötü davranırdı kardeşleri onla oturmak bile istemezdi korkarlardı birgün bi yerde fotomuzu paylaşmadı el ele yürümedi insanların yanında güzel bi söz demedi neymiş o eski adamlar gibiymiş böyle şeyler olmazmış ben ondan habersiz doğum k. Ilaci içiyordum ama olacak ya ona rağmen hamile kaldım hamileyken bile bana vurdu .hamile kalınca daha da susmaya mecbur hissettim hamileliğim çok sıkıntılı geçti preeklemsi oldum acil sezeryanla doğum yaptım ve annemin yanına beni götürdü annem bana bakarken oda çocuğa takılan altınları bozdurup tatile gitti neymiş psikolojisi bozukmuş da tatile ihtiyacı varmış benim hiç haberim olmadan krediler çekmiş ve bana birlikte yedik dedi halbuki haberim bile yoktu borsaya iddiaya tekrar bulaştı ve paralar kaybetti bu arada hamileyken 6. Ayında odaları ayırdı neymiş karnıma vururmuş korkuyormuş çocuğum 6 aylik olunca benim zorumla yanıma geldi ama cinsellik bitmişti ayda bi iki kere oluyordu benim zorumla inanın temiz biriyimdir ama yanına gelince kokluyordu beni sonra yüzünü eksitiyordu sen bu evde kölesin diyordu şakayla karışık bende 1lere kadar tek başıma temizlik yapıyordum en son olayda çok basit bir şekilde bi konuya hayır gelmek istemiyorum diyince beni öyle bi dövdü ki çocuğumun gözünün önünde hakaret küfür gırla bende zaten doldugum için tmm ayrilacam dedim telefonumu elimden almıştı ver annemleri arayacam dedim kendi anne babasını aradı ve geldiler onların yanında bana küfür etti çocuğunu da alsın defolsun gitsin dedi annemler geldi ve kıyamet koptu 3 gün içinde bosandim daha neler yaşadım neler de işte kısa anlattım şuan 25 yaşındayım 1 yaşında bi çocuğum var bosanali 1 ay olmadi içim bazen öyle açıyor ki anlatamam bunlar normal mi herşey geçecek mi ...bana destek verin lutfen
Yaşadıklarınız normal değil tabi ki. Bakın nasıl olsa boşanacaktınız böyle bir adamdan keşke en basından bosansaymıssınız. Yani size söyle yapsaydınız böyle yapsaydınız demeyeceğim zira artık geçti gitti ne yapabilirsiniz ki? Psikolojik destek alın. Sizin için değil başka hanımlar için şunu yazacağım bir erkek ev temizliğine yardım etmiyorsa sadece sizin işiniz olarak görüyorsa yapmayın. Çocuk istemiyorsanız spiral taktırın arada kontrole gidin, kontrole gidemem diyorsanız spiral + doğum kontrol hapı ile devam edin. Zira bu tür insanlar ömür boyunca o çocuğun sorumluluğunu da bir tek size yıkacaktır. Kimse kimsenin pisliğini temizlemek zorunda değil evlilik karşılıklı destek ve fedakarlık ile yürür. Kendinizi de çocuk dahil kimse için ‘harap’ etmeyin her şey olduğu kadar. Nasıl onlar cansa yoruluyorlarsa siz de öylesiniz. He şunu da söylm konu sahibi senin fotonu paylaşmayan sana sarılmayan o şahıs başkasıyla öyle bir foto paylaşır öyle kıymet verir ki şaşırırsın. Bu saatten sonra sizi -ıh diyen insanla iletişimi kesin. Hayatınıza sizi mutlu eden insanlar dışında kimseyi almayın kimseye de 2. Şans vermeyin.

X