Boşanmada kadinin hakları

Sltnayse

Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2022
50
6
37
merhaba arkadaşlar bir sorunum var bana yardımcı olabilir misiniz sorunlu bir evliliğim iki tane de çocuğum var sorun şu esil bana hiç bir konuda özgürlük tanımıyor 8 yıldır evliyim bulunduğum ilde hic arkadaşım komşum yok istediği kişilerle görüşürüm istemediği kişilerle görüşmem bizi dışarı cikartirsa çıkarız cikartmasa hep evdeyim daha önceleri pencereden bakma bahçeye çıkma balkona çıkma gibi kısıtlamaları da vardı neyse zamanla çocuklar büyüyünce biraz azaldı yani çocuğum okula başlayacak eğitiminde hiç bir söz hakkım yok o istediği okula gonderecek ben anlamazmisim ben de üniversite mezunuyum tekrar sınava girdim kendi bulunduğumuz ilde üniversite bize 10 dk ilahiyat okumak istiyorum eğer ki okula gidersem boşanacakmis kpss ile atanırsam bosanirim dedi buna o beni mecbur ediyor ihtiyaçlarımi almıyor giyim olsun kıyafet olsun harçlık vermez ben alıyorum diyor çok affedersiniz pedimi bile o alır kıyafet ihtiyacım var dediğimde nereye gidiyorsun ki alacağız kaç kez giyeceksin diyor o yüzden yuzugumu sattım biraz kıyafet falan almıştım niye sattın demedi ben verirdim falan da demedi bunu tartistigimzda da diyor neyin eksik diyor neyin eksik dediği yemek karnımı doyuruyor et alıyormuş bilmem ne bu kisitlamalardan eve kapatmaları benim psikolojimi bozdu panik atak oldum bana kafadan hastasın diyor ailem yok maddi imkanlarım yok ama böyle de yaşamak istemiyorum beni hizmetci gibi görüyor yani okumuş alsaydım drla evlenirdim falan diyor işte yok seni niye aldım eğer ki böyle yapacaksan falan diyor şimdi ne yapmam lazım avukat tutacak param yıl şu an baroya git ücretsiz avukat tut deseniz inanın yol gidecek param yok haklarım neler çocukları alır mı bosanma olursa çocukları ona mı verirler ne bileyim kalacağım bir ev bir gelir yok diye benden alırlar mı çocuklarszi denedim yapamadim bana yol gösterecek bu süreçte yıpranmadan nasıl atlatacam başından geçen varsa nasıl toparlandiniz ne yaptınız nasıl bir yol izlediniz hepinizin yorumlarını önerilerinizi bekliyorum 🙏🙏

Konunun nasıl taşındığını bilmiyorum ben ne yapmam lazım teyze hala dayı var abi kardeş de var ama kimse sahip çıkmıyor geçen eşimle tartıştık ben abimin yanıma gittim Eşi evi terketti ki bende kendimi suçlu hissedip eve döneyim diye mecbur geldim tekrar eve iki çocuklar küçük alamdim yanıma nereye gideceğimi nasıl gideceğimi bilemedim birde parada yok yani neye güvenip çocukları alıp gideceksin öyle başımı alıp gittim vicdanım çok rahatsızdır çocuklar arkadman anne gitme diye aglastilar ben ağladım öyle çok daralmistim ki o an o bahçeden dışarı çıkarsam ozgurlesecegimi dusundum

umarım burada bu işlerden anlayan biri görür. Çaresizliğinizi hissettim. Kurtulmanız lazım bu adamdan. Ailem yok demişsiniz. Anne baba kardeş teyze hala dayı amca kimse mi yok gerçekten.
Mune Mune konuyu bdv ye taşıyabilir miyiz?
Konunun nasıl taşındığını bilmiyorum ben ne yapmam lazım teyze hala dayı var abi kardeş de var ama kimse sahip çıkmıyor geçen eşimle tartıştık ben abimin yanıma gittim Eşi evi terketti ki bende kendimi suçlu hissedip eve döneyim diye mecbur geldim tekrar eve iki çocuklar küçük alamdim yanıma nereye gideceğimi nasıl gideceğimi bilemedim birde parada yok yani neye güvenip çocukları alıp gideceksin öyle başımı alıp gittim vicdanım çok rahatsızdır çocuklar arkadman anne gitme diye aglastilar ben ağladım öyle çok daralmistim ki o an o bahçeden dışarı çıkarsam ozgurlesecegimi dusundum

Tamam sizin bir şey yapmanıza gerek yok taşıyacaklardır konuyu. KPSS çalışın verebileceğim tek tavsiye bu olur. Allah bildiği gibi yapsın o herifi de. 🙁🙁

Sizi her şeyden evvel bir birey olarak bile görmüyor ki eş olarak görsün. Sizi sadece hizmetçi, bakıcı olarak görüyor. Ekonomik özgürlüğünüzün olmasını, para kazanmanızı istemiyor, dışarıdaki dünyayı görmenizi, kendinizi keşfetmenizi istemiyor. İstiyor ki ona muhtaç olun, ondan dilenin. Güçlü ve para kazanan biri olursanız onun iznine ihtiyaç bile duymayacağınızı çok iyi biliyor.

Kaynak tedarik edip, internet üzerinden gizli gizli kpss çalışsanız?

Sizi her şeyden evvel bir birey olarak bile görmüyor ki eş olarak görsün. Sizi sadece hizmetçi, bakıcı olarak görüyor. Ekonomik özgürlüğünüzün olmasını, para kazanmanızı istemiyor, dışarıdaki dünyayı görmenizi, kendinizi keşfetmenizi istemiyor. İstiyor ki ona muhtaç olun, ondan dilenin. Güçlü ve para kazanan biri olursanız onun iznine ihtiyaç bile duymayacağınızı çok iyi biliyor.

Kaynak tedarik edip, internet üzerinden gizli gizli kpss çalışsanız?

Çalışıyorum kpss işte bugün diyor atanda kurtulalım senden çocuklarımida bırak git kendine yeni çocuklar yap
Bu herif çok terbiyesiz. Atanınca başka heriflerin koynuna girip çocuk mu yapacakmışsınız, ne demek istiyor😡

Tedarik ettim kitapları kız kardeşim bir kaç tane aldi bana ama çalışma yetersiz sadece sabah erken saatlerde çalışıyorum gun içerisinde ev işleri ve çocuklardan çok fırsat olmuyor ama çalışıyorum

Turizm otelcilik mezunuyum onlisans çalışıyorum çok az alım var diye çok umutlanamiyorum da yani zaten kısıtlı imkanlarla çalışıyorum.sabah erken kalkıp çalışıyorum gün içinde çok fırsat olmuyor ama yine calisiyorum
Ders çalışmayı sakın bırakma. Ben de farklı şekilde çaresiz ve beş parasız kalıp nerdeyse mecburi ev hapsi yaşadım.sonuc atandım da söz hakkım oldu . Katip alımları oluyor onda sıralamaya girmek daha kolay.kolay gelsin

Ders çalışmayı sakın bırakma. Ben de farklı şekilde çaresiz ve beş parasız kalıp nerdeyse mecburi ev hapsi yaşadım.sonuc atandım da söz hakkım oldu . Katip alımları oluyor onda sıralamaya girmek daha kolay.kolay gelsin
Sizin bölüm ne acaba kaç puan aldınız

X