Boşanmak istiyorum ikizlerim var tecrubeliler ve avukatlar yardim edin lutfeeeen

HakimeHNMMM

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2016
1.704
2.003
Merhaba kızlar 3senelik evliyimikizlerim var 1yasindalar olup olmadık çok şeyleri yuttum sustum şiddette oldu eve hapis etmede evime kimsem gelemiyor eşim ve ailesi istemiyorlar beni kimseye gondermiyor haftada annemegiderim onuda kavgayla bin nazla eşimin ailesi tamamı ile ruh hastasi sorunlu insanlar kv zaten canimdan bezdirdi oğlunu kiskandi yetmedi çocuklarım olunca birini ben alacağım dedi evimden kovdular neler neler.. Maalesef yakın oturuyoruz çat kapı gelir bi haber verseydiniz müsait olmaya biliriz derim eşim tarafından yine suçluolurum en son yine evi tasiyalim huzurumuz yok dedim imkansiz dedi artik biktim ve bu evlilikten gidiyorum yeminle tek korkum çocuklarım almaya kalkarsa alabilirmi bir yasindalar ve tabiki hakkimi alicam maddi manevi bitirdi beni tazminat kararı verirmi hakim lütfen bilenler yazsin

Son düzenleme:
Alamazlar canım çocuklarını. Cok küçükler Hakim nafaka da bağlar. Sıkma canını hakkında herşeyin hayırlısı olsun.

Alamazlar canım çocuklarını. Cok küçükler Hakim nafaka da bağlar. Sıkma canını hakkında herşeyin hayırlısı olsun.

Allah razi olsun canım tsk ederim.Peki ileride almaması için ne yapmam gerek neye gore verir velayeti hakim biri kız biri erkek bu arada çocuklarım kız babaya verilir ilerki yasında diye birşey duydum doğru mu bi de kaç yasa kadar alamaz kendimi garantileyeyim istiyorum tskler şimdiden

Şiddetin boyutu nedir ?hiç darp raporu aldınız mı ?

Maalesef almadim ama alacağım hakliyken haksiz olmamak için bekliyorum hem rapor varken şiddet uygulayan birine çocuk vermez hakim belki isime yarar diye.. Şiddetin boyutu şiddet iste insafsizligin en son basamağı ayağının altına alıp yumruklayip dövdü defalarca bunu yanina birakmiycam ama ispatliycam inşallah

allah yardımcınız olsun. ama küçük çocuklarınız henüz sizden ayıracaklarını düşünmüyorum heleki şiddet alkol varsa karşı tarafta

Allah yardımcın olsun neymiş bunlar boşan tabi ki hemen. Hiç korkma da çocukları alamazlar yüzde yüz diyorum. nafakada bağlanır kesin ama tazminatı bilmiyorum. Hakkınızda hayırlısı olsun canım.

Merhaba kızlar 3senelik evliyimikizlerim var 1yasindalar olup olmadık çok şeyleri yuttum sustum şiddette oldu eve hapis etmede evime kimsem gelemiyor eşim ve ailesi istemiyorlar beni kimseye gondermiyor haftada annemegiderim onuda kavgayla bin nazla eşimin ailesi tamamı ile ruh hastasi sorunlu insanlar kv zaten canimdan bezdirdi oğlunu kiskandi yetmedi çocuklarım olunca birini ben alacağım dedi evimden kovdular neler neler.. Maalesef yakın oturuyoruz çat kapı gelir bi haber verseydiniz müsait olmaya biliriz derim eşim tarafından yine suçluolurum en son yine evi tasiyalim huzurumuz yok dedim imkansiz dedi artik biktim ve bu evlilikten gidiyorum yeminle tek korkum çocuklarım almaya kalkarsa alabilirmi bir yasindalar ve tabiki hakkimi alicam maddi manevi bitirdi beni tazminat kararı verirmi hakim lütfen bilenler yazsin

Bu hayatta hiçbir şey senden değerli değil,ailende yanindaysa artık gitmiyosa ayrıl.Kimse değişmiyor bu hayatta esin de degismicek inan.Kendi kararın tabi.Çocuklar senin olur bir yasa kadar 10 yaşından sonra baba isterse çocuklara sorulur.Hayırlısı hakkında canim

Cok üzüldüm canim ya cok zor .Bebegi anneden almak büyük zulümdür.Cocuklarin anneye ihtiyaci var.Bebimde bir yasindaki bebisim aklima geldi senin icin gercekden üzüldüm,güclü ol rabbimize dua et insaallah hakkinda hayirlisi olur.

Bu hayatta hiçbir şey senden değerli değil,ailende yanindaysa artık gitmiyosa ayrıl.Kimse değişmiyor bu hayatta esin de degismicek inan.Kendi kararın tabi.Çocuklar senin olur bir yasa kadar 10 yaşından sonra baba isterse çocuklara sorulur.Hayırlısı hakkında canim
Amin canım Allah razı olsun

Cok üzüldüm canim ya cok zor .Bebegi anneden almak büyük zulümdür.Cocuklarin anneye ihtiyaci var.Bebimde bir yasindaki bebisim aklima geldi senin icin gercekden üzüldüm,güclü ol rabbimize dua et insaallah hakkinda hayirlisi olur.
Amin canım Allah razi olsun

davulun sesi uzaktan duyuluyor ve ona göre cevap veriyoruz sanırım.

öncelikle size sabırlar diliyorum ve öneriyorum. eşinizin (bu durumda "eş" diye yazmak bile sıkıntılı ama...) sürekli böyle olup olmadığını bir gözden geçirin derim. veya ne oldu da böyle olmaya başladı? bu problemleri nasıl aşmalıyız? ayrılma kararı verdiyseniz ve aileniz de destek veriyorsa öyle veya böyle bunu mutlaka yaparsınız. ancak evliliğinizi kurtarmak, mutlu bir aile yaşantısı istiyorsanız eşinizin niçin böyle davrandığını tesbit etmek gerekir. mutlaka bir sebep var. mutlu olan erkek ancak ve ancak psikolojik bir sorun varsa şiddete yöneliyor. eğer mutsuzluk sebebiyle onunda psikolojisi bozulmuşsa problemler büyümeye başlıyor. kendisi ile iyi olduğunuz esnada "nasıl mutlu olabiliriz, seni mutsuz mu ediyorum, nasıl düzeltebiliriz?" diye sormanızı öneriyorum. bunu sorgu değil, bir eş gibi yapmanız çok önemli. açıkça söylemesini rica edin.

bebekler çok küçük ve evlilik birliğini temelden bozacak bir duruma sebebiyet vermedi iseniz dava lehinize sonuçlanacaktır. buna güvenmek yerine doğru iletişim kurmayı denemenizi tavsiye ediyorum.

davulun sesi uzaktan duyuluyor ve ona göre cevap veriyoruz sanırım.

öncelikle size sabırlar diliyorum ve öneriyorum. eşinizin (bu durumda "eş" diye yazmak bile sıkıntılı ama...) sürekli böyle olup olmadığını bir gözden geçirin derim. veya ne oldu da böyle olmaya başladı? bu problemleri nasıl aşmalıyız? ayrılma kararı verdiyseniz ve aileniz de destek veriyorsa öyle veya böyle bunu mutlaka yaparsınız. ancak evliliğinizi kurtarmak, mutlu bir aile yaşantısı istiyorsanız eşinizin niçin böyle davrandığını tesbit etmek gerekir. mutlaka bir sebep var. mutlu olan erkek ancak ve ancak psikolojik bir sorun varsa şiddete yöneliyor. eğer mutsuzluk sebebiyle onunda psikolojisi bozulmuşsa problemler büyümeye başlıyor. kendisi ile iyi olduğunuz esnada "nasıl mutlu olabiliriz, seni mutsuz mu ediyorum, nasıl düzeltebiliriz?" diye sormanızı öneriyorum. bunu sorgu değil, bir eş gibi yapmanız çok önemli. açıkça söylemesini rica edin.

bebekler çok küçük ve evlilik birliğini temelden bozacak bir duruma sebebiyet vermedi iseniz dava lehinize sonuçlanacaktır. buna güvenmek yerine doğru iletişim kurmayı denemenizi tavsiye ediyorum.
Eşime tabiki defalarca kez sordum onerdiginiz soruyu değiştirip değiştirip yineledim aldığım cvplar ayni sen akilli uslu dur ailemle iyi ol git gel yakin ol kendi ailenin gelmesini sende fazla gitmeyi isteme arkadaş deme çalışmak istiyorum deme ( bunlar gayet ciddi cvplar abartı yalan değil ) ben başka bisey istemem yani kısaca s..cek adam arıyorum köle ol kul ol daha ne isterim diyor. Şiddet konusuna gelince evet benim isteklerimin hakli olduğunu bilip ama ailesine karşı gelemeyip arada kalıp onları kirmaktansa beni dövmeyi yeğledi sorun çözecek bi adam değil benim kendi hayatimdan tamamen kopmami bekleyen bi adam bizde boyle isine geliyorsa gelmiyorsa gidersin diyen bi adam. Sürekli olup olmadığına gelince ailesi ile irtibatı bi şekilde kesince gorusmeyince isleri olup defolup gittiklerinde o kadar normal sağlıklı bi evlilik oluyor ki kesinlikle emin oluyorum ailesinin etkisi altında böyle davrandiginin ama tüm kabahat ailede mi Hayır bu da çocuk değil essek kadar kalmasın etki altında aklını başına alsın napiyorum desin sahip çıksın cikmiyorsa el sallasin ne diyeyim boyle iste TSK ederim vaktinizi ayırıp yorum yaptığıniz için onerileriniz icin

Eşime tabiki defalarca kez sordum onerdiginiz soruyu değiştirip değiştirip yineledim aldığım cvplar ayni sen akilli uslu dur ailemle.... TSK ederim vaktinizi ayırıp yorum yaptığıniz için onerileriniz icin

rica ederim. eşinizle iletişim kurduğunuz gibi anne ve babası ile de iletişim kurun. konuyu hiçbir şekilde kavgaya dönüştürmeden, her cümleyi düşünerek konuşun... biz bayanlar gerginlik anlarında ağzımıza ne gelirse söylemekten pek çekinmiyoruz. buna benzer şeyler yaşandı mı?

rica ederim. eşinizle iletişim kurduğunuz gibi anne ve babası ile de iletişim kurun. konuyu hiçbir şekilde kavgaya dönüştürmeden, her cümleyi düşünerek konuşun... biz bayanlar gerginlik anlarında ağzımıza ne gelirse söylemekten pek çekinmiyoruz. buna benzer şeyler yaşandı mı?
Ailesi ile aleni bi şekilde kavga sozlu atisma yasamadik şimdiye kadar onlar işlerini bilirler lafı ne zaman nasıl sokmak isterlerse söyler geçerler bende elimden geldiğince kendimi savunurum ama eşim arkamda durmadigi için hazinle sonuçlanır ev taşıma mevzuunu KV ile konuştum onun yöntemiyle huzur olmadığını anlattım ama cvbi çok sert oldu her defasında bizi oğlum la ayiramayacaksin essek gibi katlanacaksin gibi gibi terimler kullandı açıkçası ben 3senedir her yolu denedigimj düşünüyorum bana çekip gitmekten başka çare bırakmadılar çete gibi butun sülalesi anası teyzeleri bacısı anneannesi hepsi birlik olup çöktüler evliligimin üstüne bizde böyle gidersen dul kalirsin adın çıkar virt zirt kendilerince bakış açısı getirdiler olaya bi yandan esimi bi baba olarak çocuklarından ayırmak ne kadar doğru diye düşünüyorum ama yaptıkları o kadar agir ki hemencecik siliniyor bu düşünce aklımdan baba olmayı haketmiyor diyorum sahip çıkmıyor ezdiriyor ediyor bilmiyorum belki başkalarınin nezdinde çıkış yolu vardır ama ben benim için bittiğini düşünüyorum onların istediği profilde bi gelin es olmayı kabul etsem bi ömür mutsuz hırçın sorunlu kavgalı isyankar bi es bi anne modeli olacağım cocuklarima bu kötülüğü yapmakta istemiyorum ne kadar aile ortamında büyümek haklariysa en az onun kadar da huzurlu sağlıklı büyümeleri hakları ben sorunlu bi ailede buyuyeceklerine huzurlu sakin ama babasız buyumelerinin doğru olduğuna karar verdim ayrıca görmek istediği zaman tabiki gorsun ama korkuyorum iste tehditlerjnden ya kacirirsa ya bulamazsm çekip gitmeyi düşünüyorum bu şehirden ne kadar doğru bilmiyorum ama Allah im ayirmasinlar evlatlarımi benden bunu düşünmek bile kalbimin acimasina yetiyor bilmiyorum yeterince açıklayıcı alabildim mi bi kaç gün öncesine kadar daha karmasiktim nedendir bilmem yavaş yavaş daha netlesiyorum...

ben sorunlu bi ailede buyuyeceklerine huzurlu sakin ama babasız buyumelerinin doğru olduğuna karar verdim ayrıca görmek istediği zaman tabiki gorsun ama korkuyorum iste tehditlerjnden ya kacirirsa ya bulamazsm çekip gitmeyi düşünüyorum bu şehirden ne kadar doğru bilmiyorum ama Allah im ayirmasinlar evlatlarımi benden bunu düşünmek bile kalbimin acimasina yetiyor bilmiyorum yeterince açıklayıcı alabildim mi bi kaç gün öncesine kadar daha karmasiktim nedendir bilmem yavaş yavaş daha netlesiyorum...

Artık karar vermişsniz. size önerim ekonomik anlamda neler yapabileceğinizin planlarını farkettirmeden yapın. Dul olmak ise ölmek demek değildir. kendini bilmez adamlar musallat olabilirler ve bunlar zaman zaman akrabalarınızdan bile olabilir ama çetin bir duruş ile it uğursuzu savarsınız başınızdan.

Artık karar vermişsniz. size önerim ekonomik anlamda neler yapabileceğinizin planlarını farkettirmeden yapın. Dul olmak ise ölmek demek değildir. kendini bilmez adamlar musallat olabilirler ve bunlar zaman zaman akrabalarınızdan bile olabilir ama çetin bir duruş ile it uğursuzu savarsınız başınızdan.
TSK ederim onerileriniz için kesinlikle dikkate alicam Allah razı olsun iyi aksamlar

X