Boşanmak İstiyorum.

Merhaba. Eşimle 13 yıllık evliyiz,totalde 17 senelik bir geçmişimiz var. Çok da zor kavuştuk ama olduramıyoruz artık. 2 çocuğumuz var biri 11 diğeri 5,5 yaşında… Çalışan ancak kurumdaki bir ruh hastası yüzünden istifa eşiğinde olan bir kadınım. 13 seneyi özetle derseniz özetleyemem ama geriye dönüp bakınca mutlu çok az anım var. Birlikte çekilmiş çok az fotoğrafımız var. Bir aradayken gülmüyoruz,keyif almıyoruz birlikte olmaktan…Ailesi inanılmaz kalabalık,yobaz ve herşeye karışan tiplerden. Çok ezdirdi onlara da… Her gün hakaret işitiyorum,asla memnun edemiyorum. Bana karşı inanılmaz saygısız,fiziksel şiddete eğilimli. (Kafam çorba gibi karışık yazıyorum affedin ama idare edin lütfen.) Boşanalım diyorum. Çocuklarla tehdit ediyor beni. Sana vermem vs. Senin kanunların beni bağlamaz diyor. Bırak beni diyorum,Ömür boyu böyle çekeceksin diyor,beni bırakmıyor da… Seviyorum diyor ama böyle sevginin de içine etsinler. Çocuklar etkileniyor bu şekilde onlara kötülük yapıyoruz diyorum,asla dinlemiyor. Ben ne zaman bitti dersem o zaman biter diyor. Çalışıyorum evet ama hem amir hem yönetim üzerime geliyor. Ben güçlü bir kadınım. Kafamı toparlamaya ve sağlıklı düşünmeye ihtiyacım var. Bu şekilde sıfırdan başlayabilirim ama eşim bırakmıyor peşimi. Tehdit ediyor beni. Ailem başka memlekette. Oraya gitsem çocuklarımdan ayırdın beni olacak. Gitmeyip,bulunduğum ilde düzen kurayım desem izin vermeyecek, engelleyecek eminim. Her gün mutsuz olmaktan bıktım.
Biz sevgiliyken açıktım ben,ailem hiçbir şekilde beni sıkmadı. Giyim konusunda rahat büyüdüm ki,ailem rahat insanlardır. Sonra ben kendi isteğimle kapandım asla eşim için değil,bunu belirtmeliyim. Eşim sıktıkça sıktı beni… Her giydiğime karıştı,huzursuzluk çıkardı,değiştirmeye çalıştı beni. Olmadığım gibi biri olmaya zorladı. Oysa ben tüm kartlarımı açık oynamıştım ona,asla olmadığım gibi göstermedim kendimi. Kültürlerimiz taban tabana zıtmış. Sevgi bunu da aşar dedim cahil aklımla ama şuanki aklım olsa 2 gün ağlar,13 senemi heba etmezdim.

1-2 saat önce mesela plan yapmıştık çocukları parka götürür,piknik gibi bişey yaparız diye. Arkadaşı aradı plan yapalım diye. 2 gündür sabaha karşı eve geliyor zaten,ger gün birileri arayıp çağırıyor eşimi. (Evde pek durmaz. İlgi yok,sevgi yok ama evde olduğunda full ilgi bekler. Ben de içimden gelmiyor diye pek bakmam yüzüne,çünkü inanılmaz ihmal ediyor ve kırgınım diye de ne hevesim var onunla plan yapmaya,ne de içimden geliyor bişey yapmak) O da çocuklarla vakit geçireceğiz dedi. Telefon kapandıktan sonra her gün birilerinin aramasından çok rahatsızım dedim,piknik yapmasak yine gidecektin dedim. İsteyen beni arar,sana mı sorcam,kimsin ki sen dedi. Kulaklarına sı…yım duymadın mı ne dediğimi arkadaşıma dedi.

Şimdi sevgili hanımlar,ben boşanmak istiyorum ama kızım okula gidiyor. Onların düzenini bozmadan nasıl yapabilirim bunu? İnanın kafam çok karışık. İstifa etmek üzereyim ve bu durumun boşanmama engel olmasını istemiyorum. Ben çalışırım ne yapar ederim. Ama yol gösterin. Sağlıklı düşünemiyorum.
Zor durum. Çocuklarin için boşanmakdan vazgeçeceksen inan en çok onlar için boşanmalisin. Daha çocuklar belki pek çok şeyin farkinda degiller ama buyudukce mutsuzlugu anlayacaklar. Ya babalarina çekip swni ezecekler ya da babalarindan nefret edip baba nefretiyle buyuyecekler. Ortada tehdit varsa ben derim ki aileni sessizce çagir. Ailen gelsin baban abin varsa abin de muhakkak. Buyukleriniz yani. Ve onlar geldikten sonra onun ailesini de çagir. Eşinin niyetinden haberi olmasin onceden. Durumu anlat. Niyetini ve eşinin tehditlerini soyle.
Aslinda asla aile içindeki sorunlari dişariya taşima tarafdari degilim. Ama eşinizin dinleme ozelligi yok. Kendi başiniza hareket ederseniz yipranirsiniz ama arkanizda birileri olursa o zaman korkar. Burda dikkat ettiyim çok şey var. Genelde yalniz başina mucadele veren kadinlarimiz daha çok yipraniyor. Ama arkalarinda sizi uzene haddini bildirecek birileri varsa o zaman süt dokmuş kediye donerler. Yalniz olmadiginizi eşinize gosterin. Sonraki yillarinizi kurtarin. Allah yardimciniz olsun

3 abim var. Babamı kaybettim.Bugüne kadar onlara bişey yansıtmadım. Ara bozulmasın,tatsızlık çıkmasın diye... Dün küçük abimle paylaştım.Ailesi ile konuşmayı düşünmüyorum. Çnkü tanıyorum. Çnkü eşimi de onlar yetiştirdi. Asla objektif olmayacaklar. Eltilerimden de az çok şahit olduğum için, hiç bulaştırmayı düşünmüyorum onları bu işe. Zaten onca kalabalığın içinde şaka gibi ama halden anlayan tek bir insan evladı yok. Her halükarda erkek haklıdır mantığı var.Hoş, haklılığımı kimseye ispat etmek gbi bir derdim de yok. Aielsinde birtakım insansılar var ki,kaostan beslenen tipler. Bu nedenle mutsuzluğumu hiç yansıtmadım onlara,aksine mutlyumuş gibi yapıp,çatlattım hatta :) ama polyannacılık bitti,kaldıramıyorum.

İş konusu da ayrıca bir bdv lik konu aslında ama neyse… Şu an kafese sıkışmış gibiyim. Ne yana dönsem kapı duvar. İnanın memnuniyet de değil derdim. Oturup anlatsam hak verirdiniz. Eşime rağmen çok zor atandım ama kurumum o kadar leş ki… Sağlığımı kaybedeceğim yoksa ki kaybettim sanırım. Her şey o kadar üst üste biniyor ki,bazen kendimi balkondan atlarken hayal ederken yakalıyorum. Herkesin benden beklentisi var. Herkes bişey bekliyor benden…Amirim,yönetim,çocuklarım,eşim,annem,akrabam vs. Ama kimse benim ne isteidğimi sorgulamıyor. Neden böylesin,neye ihtyiacın var demiyor. İnanılmaz yalnızım.
eger intihar dusunceleri aklinizdan geciyorsa depresyonda olma ihtimaliniz cok yuksek, once bir psikiyatriste gidip yardim alin. esiniz de evden giderse gitsin, hatta arkadaslari ile vakit gecirmesi sizin icin daha iyi. ailenizin yanina atanma ihtimaliniz var mi? once oradan baslayin bence. esiniz cok cok anormal.

Bu adamı çekmen için kendine sunduğun bahanelerin dışında hiç bir sebebin yok.
Zaten şehir değişikliği yaparsan, birde boşanma olursa ikametten dolayı mecburen tayin alınmıyor mu?
Çocuklarımın düzeni demişsin, çocuklar yeni düzene sizden daha çabuk alışır.
Gittiğiniz yerde onları mutlu edecek bir kaç etkinlik, sosyalleşmeleri için kurslar vs dikkatlerini fazlasıyla dağıtır.
Siz idare ettikçe adam gücü ele almış.
Abilerinizin kardeşimizin arkasındayız tavrını görsün kuyruğu bu kadar dik tutamaz merak etmeyin.
Geçen sene kız kardeşim boşandı, evli olduğu haliyle şimdi ki hali arasında dağlar kadar fark var.
Hem konuşmasında, hem neşesinde, yüzü bile canlandı gençleşti.
Oda her boşanan gibi keşke bu kadar uzatmasaymışım, bahanelerin arkasına saklanmasaymışım diyor.
Hayatınızı istediğiniz hale getirmeniz bir adımınıza bakar sonrası kendiliğinden gelir zaten.
Kolaylıklar dilerim.

eger intihar dusunceleri aklinizdan geciyorsa depresyonda olma ihtimaliniz cok yuksek, once bir psikiyatriste gidip yardim alin. esiniz de evden giderse gitsin, hatta arkadaslari ile vakit gecirmesi sizin icin daha iyi. ailenizin yanina atanma ihtimaliniz var mi? once oradan baslayin bence. esiniz cok cok anormal.
Çakılı kadroyum maalesef.

Siz bu adama çok yüz vermişsiniz. Haddini bilemez durumda. Aslında sinirlar hem bizi hem karşımızdakini hizaya sokuyor. İlk başlarda yüz göz olmak sonra sonra seviyesiz hakaretlere kadar vardiriyor.

Neyse bu şuanda ki hastalığınız diyelim. Bence evliliğiniz bir şansı hak ediyor. Adam sizi öyle cepte görmüş ki sanki onun uzvu gibi olmuşsunuz. Bu duruma bır dur deyin. Farkında olmuyoruz ama ayna nöronlar karşı tarafa nasıl çaresiz olduğumuzu ifşa ediyor. Adam ergen siz fedakar ebeveyn olmuşsunuz. Bu durumların sonlandırılmasi güzel bir evlilik hayatı için şart. Hem çocuklar Var. Her yolu denemeden boşanmak vebal olur gibime geliyor.

Psk. Fatih Reşit Civelekoglu nün " evlilik Kader mutluluk tercihtir." Diye bir kitabı var mutlaka okuyun. 20 lira mi ne?..

Ayrıca sosyal medyada takip edin kısa videoları var. Sizin işyerindeki sorunlarınızı da çözecek tüyolar bulabilirsiniz

X