Boşanmak kolay mı

Sulesule1996

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2021
7
1
28
Öncelikle herkese merhaba yeni katıldım ailenize ben 5 senelik evliyim severek evlendim eşimle eşimin hiç bir kötü alışkanlığı yok şiddet ve içki sigara yok ama piskolojik baskı çok var üstümde öfke problemi çok var eşimde iş yerinde sinirlenir akşam grlir benle tartışır tartışmasında geçtim ağza alınmayacak küfürler o küfür ettikçe artık benim migdem bulaniyor bu evi 3uncu terkedisim artık evliliğimiz yalama oldu gerçekten anneme gidiyorum her defasında sonra yumusuyor yapma etme eyleme çocuğumuz var bitane gel eve diye gene gidiyorum ama ertesi gün gene ufacık bir problemden kavga çıkıyor . Bana 5 senedir şunu yapma Şule dedi yapmadım şuraya gitme Şule dedi gitmedim eşin dostun kimsen olmasın Şule dedi kimseyi hayatıma sokmadim ona deli gibi aşıktım ama artık bu kufurlerden hakaretlerden migdem bulanır oldu çocuk ağlar onun kucagimdayken hiç durmaz kıpır kıpır al su çocuğu yere çalicam çocuğu şimdi demesi ne biliyim acaba ablamın dediğine kafam takılıyor benim iş yerinde ahkam kesemeyem erkekler evde karılarına ahkam keserler diyor gerçekten bu nekadar doğru bir söz ? Bana bir kişi akıl verenbllbilir mi lütfen ben çocuğumu alipta normal bir boşanma yaşayamam benim eşim yapar gözü karar bana zarar verebilir çünkü o çocuğuna çok düşkün bir baba bu çocuğu sana vermem diyor her kavga edip gidişimde köye ailesinin yanına gonderrmis akıl verin lütfen bu kufurlere hakaretlere göz mü yumuyim her defasında yoksa çekip gidiyimmi

Şule merhaba, öncelikle sen çok değerlisin. Çocuğun da senin için çok değerlidir mutlaka. Teşhis koymak bana düşmez ama senin eşinin bence psikolojik sorunları var. Aslında kendini kanıtlayamadığı için senin üzerinde baskılar kurarak kendni tatmin ediyor. Yani yetersiz hissettiği için senin de başkalarıyla ilişki kurarak duygusal boyutta onun mutsuzluğunun önüne geçmeni sindiremiyor. Bu sebepten senin sadece ona bağımlı biri olarak yaşamanı istiyor. Eğer eşini seviyorsan ve onun düzelmesini istiyorsan birlikte aile terapistine gitmeyi teklif edebilirsin. Çocuğumuz var ve bu evliliği kurtarmak istiyorum diyebilirsin. Belki kabullenip gelir. Ne olursa olsun birbirinizi çocuğunuz üzerinden tehtid etmeyin. O da etmesin. Dünyaya gelmeyi o seçmedi ve annesine de babasına da ihtiyacı var. He baktın hiç olmuyo boşanmak zorunda kaldın. Kendini ve çocuğunu önce güvende tut. Herşey gönlünce olsun

Şule merhaba, öncelikle sen çok değerlisin. Çocuğun da senin için çok değerlidir mutlaka. Teşhis koymak bana düşmez ama senin eşinin bence psikolojik sorunları var. Aslında kendini kanıtlayamadığı için senin üzerinde baskılar kurarak kendni tatmin ediyor. Yani yetersiz hissettiği için senin de başkalarıyla ilişki kurarak duygusal boyutta onun mutsuzluğunun önüne geçmeni sindiremiyor. Bu sebepten senin sadece ona bağımlı biri olarak yaşamanı istiyor. Eğer eşini seviyorsan ve onun düzelmesini istiyorsan birlikte aile terapistine gitmeyi teklif edebilirsin. Çocuğumuz var ve bu evliliği kurtarmak istiyorum diyebilirsin. Belki kabullenip gelir. Ne olursa olsun birbirinizi çocuğunuz üzerinden tehtid etmeyin. O da etmesin. Dünyaya gelmeyi o seçmedi ve annesine de babasına da ihtiyacı var. He baktın hiç olmuyo boşanmak zorunda kaldın. Kendini ve çocuğunu önce güvende tut. Herşey gönlünce olsun

Çok güzel cvb verdin gerçekten aynısıni ablam ve çevremdeki insanlarda dusunuyor piskolojik sorunları olduğu için sana baskı uuguluyor diye ve bu bir değil iki değil 5 senedir böyle bu adam terapisti de önerdim dizilerden gördüğün şeyleri bana uygulama diyor ben gittim piskologa onun yüzünden panik atağım tutuyor artık kafama çok şey takıyorum çünkü

Çok güzel cvb verdin gerçekten aynısıni ablam ve çevremdeki insanlarda dusunuyor piskolojik sorunları olduğu için sana baskı uuguluyor diye ve bu bir değil iki değil 5 senedir böyle bu adam terapisti de önerdim dizilerden gördüğün şeyleri bana uygulama diyor ben gittim piskologa onun yüzünden panik atağım tutuyor artık kafama çok şey takıyorum çünkü
Bir erkeği mutsuz eden şey bence ailesi, maddi durumu yada işidir. Bu hepimiz için geçerli aslında.. Ama bu kadar elindekilerinin kıymetini bilmemek niye anlam veremiyorum. Gerçekten hayattan beklentilerini sorgulamak anlamak lazım. Kaç yaşındasınız bilmiyorum ama hayat bugüne bu kadar kıymet verip dert etmek için çok kısa.. Yarın ne olacağını sevdiklerimizi en son nerede nasıl göreceğimizi bilmiyoruz. Bir de kıymetli vaktimizi gerçekten kıymet bilenler için mi harcıyoruz ? Annesinin veremediği eğitimi siz bunca senedir veremediyseniz daha da veremezsiniz. Gerçekten sorunların köküne inmek gerekir. Acaba eşinizin temelde yatan sorunu ne? Çözmek için çok yorgunsanız ve artık hayatınızı bu adam için perişan etmek istemiyorsanız boşanmak çok kolay... Boşanmış anne babanın çocuğu olarak söylüyorum. Evladınız için endişe etmeyin. Eğer doğru zaman ve doğru koşulları sağlayabilirseniz o her şekilde mutlu bir evde huzurla büyüyecektir.

Annesi bile oğlunun memlekette istemiyor oğlu hep diyor marasa gelcem oraya taşınacak diyor annesi istemiyor tamam gel oğlum diyor ama bana hep diyorki kızım diyor vaz geçir köy işinden Ali burda yapama edemeZ her defasında bize karışır annesini kız kardeşini bile çok sıkıyor annesi bile ondan gizli telefon kullanıyor izin vermiyor çünkü 25 yaşındayım bu arada 2 yasinda oğlum.var

Annesi bile oğlunun memlekette istemiyor oğlu hep diyor marasa gelcem oraya taşınacak diyor annesi istemiyor tamam gel oğlum diyor ama bana hep diyorki kızım diyor vaz geçir köy işinden Ali burda yapama edemeZ her defasında bize karışır annesini kız kardeşini bile çok sıkıyor annesi bile ondan gizli telefon kullanıyor izin vermiyor çünkü 25 yaşındayım bu arada 2 yasinda oğlum.var
Çok gençsiniz. Oğlunuzda henüz yaşanacak olan ayrılığın bilincinde olacak yaşta değil. Tam olarak korkularınızdan ve kararlarınızdan emin olduktan sonra siz isterseniz ayrılırsınız bu adamdan. Kendi annesine saygısı olmayanın inanın size olmasını beklemek anlamsız. Ali beyi bu duruma getiren annesi,babası veya çok başka bir etken de olabilir. PArasızlık, başarısızlık vs... Annesinin ona sen yapamazsın demesi bile aksi bir davranışa sürükleyebilir. Kendine olan güvensizliği mutsuzluğu ailesine yansır. Lütfen izin vermeyin. Duygusal şiddet yüzünüzü morartmasından daha etkilidir. Siz de öfkenize başvurmadan olması gerektiği gibi hayatınıza bakın derim. Hiçbir şey tesadüf değildir oğlunuz ve
sizin için dua edeceğim.

Çok teşekkür ederim sanki beni tanıyor gibisiniz gerçekten bı yazmadan herşeyimi bildiniz para sıkıntısı borç sikintisi iş sikkntisi hep bana patlıyor bunlarin faturası Allah büyüktür gerçekten ama kesin karar vermem lazım 😔 bende birazda insanlar ne düşünür korkusu çok var nasıl davranırlar bana ne düşünürler bilmiyorum

Öncelikle herkese merhaba yeni katıldım ailenize ben 5 senelik evliyim severek evlendim eşimle eşimin hiç bir kötü alışkanlığı yok şiddet ve içki sigara yok ama piskolojik baskı çok var üstümde öfke problemi çok var eşimde iş yerinde sinirlenir akşam grlir benle tartışır tartışmasında geçtim ağza alınmayacak küfürler o küfür ettikçe artık benim migdem bulaniyor bu evi 3uncu terkedisim artık evliliğimiz yalama oldu gerçekten anneme gidiyorum her defasında sonra yumusuyor yapma etme eyleme çocuğumuz var bitane gel eve diye gene gidiyorum ama ertesi gün gene ufacık bir problemden kavga çıkıyor . Bana 5 senedir şunu yapma Şule dedi yapmadım şuraya gitme Şule dedi gitmedim eşin dostun kimsen olmasın Şule dedi kimseyi hayatıma sokmadim ona deli gibi aşıktım ama artık bu kufurlerden hakaretlerden migdem bulanır oldu çocuk ağlar onun kucagimdayken hiç durmaz kıpır kıpır al su çocuğu yere çalicam çocuğu şimdi demesi ne biliyim acaba ablamın dediğine kafam takılıyor benim iş yerinde ahkam kesemeyem erkekler evde karılarına ahkam keserler diyor gerçekten bu nekadar doğru bir söz ? Bana bir kişi akıl verenbllbilir mi lütfen ben çocuğumu alipta normal bir boşanma yaşayamam benim eşim yapar gözü karar bana zarar verebilir çünkü o çocuğuna çok düşkün bir baba bu çocuğu sana vermem diyor her kavga edip gidişimde köye ailesinin yanına gonderrmis akıl verin lütfen bu kufurlere hakaretlere göz mü yumuyim her defasında yoksa çekip gidiyimmi
"Al şu çocuğu,yere çalacam" diyen adam nasıl çocuğa düşkün oluyor arkadaşım?
Yerinizde olsam asıl oğlumu sevmediği için boşanırdım.

Çok teşekkür ederim sanki beni tanıyor gibisiniz gerçekten bı yazmadan herşeyimi bildiniz para sıkıntısı borç sikintisi iş sikkntisi hep bana patlıyor bunlarin faturası Allah büyüktür gerçekten ama kesin karar vermem lazım 😔 bende birazda insanlar ne düşünür korkusu çok var nasıl davranırlar bana ne düşünürler bilmiyorum
Çünkü aslında bunlar hayatın tam da gerçekleri olan şeyler... Herkesin para sıkıntısı, borcu vs olabilir.. Herkesi başka boyutta etkiler.. Fakat bunun faturasını ailesine kesmesi, acısını sizden çıkartması gerektiği anlamına gelmez. Gerekirse mendil satarım sizi kimseye muhtaç etmem diyebilir. Baktığı pencere o kadar önemli ki... Siz de farklı bir pencereden bakın. Eğer siz ondan ayrılırsanız ''elalem'' çok şey söyleyebilir.. 1 yıl..2 yıl.5yıl... ne kadar uzun süre konuşacaklar? Peki bir soru daha siz bu insanla kaç sene daha ömür geçirebilirsiniz? 2 yıl..5 yıl... 1 ömür ? Aslında cevabı siz de.. Başkalarının sizin için ne söylediği değil de iç sesiniz Şule hakkında ne düşündüğü önemli. Sizce Şule yapabilir mi ? He bir de elalem daha çok kocanız hakkında ne diyecek onu düşünebilirsiniz :) Hiç akıla gelmez dimi.. Hep kadın hakkında kötü şeyler söylerler. Çağımızın en büyük sorunlarından biri de bu aslında.. Ne olur suçlu aramayın. Eşiniz de bir girdapta belkide onu küfür etmeye isyana iten şey sevgisizlik, başarısızlıksa ona iyi hissettiren birşeyler olmalı.. Hepimiz umut etmek isteriz. Ayrılıklarda, evlenmek kadar normal birşey olmalı bu hayatta.. Takılmayın kimin ne dediğine.. Seçeneğiniz çok önce olumlusunu düşünün ve eşinize de kendinize de nefes alabilmek için vakit tanıyın.

😔 çok doğru diyorsunuz ben bunları ona anlattığımda sende yeri geliyor çocuğa bağırıyorsun bende babasiyim bagiramazmiyim diyor. Ama icraata gelince bu çocuğu sana vermem

İi akşamlar kardeş. Ben 6 ay önce boşanmış bir kadın olarak diyorum ki çekme.. senin başka hayatın yok nereye kadar göz yumacaksın. Ben 10 yıllık evliliğimi bitirdim ve 10 yaşında oğlum var. Korkarak olmaz güçlü ol dik dur ve ne istediğine karar ver bu hayat senin.. çocuk için de olsa katlanılmaz çünkü en değerli sensin 🤲

Ben kendimi. Cok zayıf ve cesaret siz hissediyorum bu yola çıkarsam elime yüzüme bulastiricam.diye düşünüyorum hep bir kokrku var içimde onu nasıl yenmek.lazim

Çocuğuna çok mu düşkün ?

Buradaki hanımefendiler bir cevaplasın çocuğuna cooook düşkün olan hangi Anne baba cocugu ağlayınca yere çalarım ha! Der acaba ki ?

Ben kendimi. Cok zayıf ve cesaret siz hissediyorum bu yola çıkarsam elime yüzüme bulastiricam.diye düşünüyorum hep bir kokrku var içimde onu nasıl yenmek.lazim
Evet ben bundan 6 yıl önce düşündüm ilk boşanmayı.. ama çocuk küçük tek başıma yapabilirmiyim ailem ne der tek yaşamama izin verirlermi vs düşündüm ve vazgeçtim kaderime razı oldum ve aldatıldım ben 😔 şimdi diyorum ki keşke cesaretli olup yapsaydım o zaman da tekrar aynı seyi yasamasaydım 🥺 bi kere yapan hep yapıo emin ol.. ben yaparım başarırım de hep kendine güçlüyüm beni kimse üzemez de ve kendi değerini görmeye çalış sen bir bireysin kendi başına ve güçlü unutma. Kimseye ihtiyacın yok değerini bilenle ol 🙏

merhaba,sanırım 20 yaşında evlendin.çok genç evlenmişsin.eşinde gençtir muhtemelen...seni bukadar kısıtladıgına ve sana bukadar müdahale ettiğine göre onun ciddi sorunları var..boşanmakda evlenmek kadar doğal ama boşandıkdan sonra nasıl bir yol izliyceksin bellimi?ailenlemi kalıcaksın?ekonomik özgürlüğün varmı?kendine yeni bir hayat kurabilcekmisin?bunlarıda düşün derim,boşanmak çok kolay..daha yolun başındasın iyi düşün mantıklı karar al.ablan dan değilde bir uzmandan görüş al..eşinden korkma kimse kimseye bişey yapamaz sen kararlı oldugun sürece,eşini tanımızsındır ayrıca sende ablanın yorumundan sa senin gözlemin daha önemli iç sesini dinle..sen ne istiyorsun?allah yardımcın olsun

Öfke kontrolü yok belliki ...boşanmakta istemiyor gibisin aynı zamanda bunu sezinledim
Bak canım,bu tarz erkekler gerçekten insanı yer bitirir..çabuk çökersin inan bana ..
Ama illa boşanmak istemiyorsan,
O zaman eşin sinirlendiğinde sakinleştireceksin
Küfür ettiğinde hakaret ettiğinde duymazdan geleceksin..sürekli yatıştıran taraf olacaksın
Sürekli alttan alıp pohpohlayacaksın
Kadınlığını ve dişiliğini kullanıp sakinleştireceksin
O sinir harbindeyken yanına yaklaşıp işi erotizme vuracaksın şakayla karışık ..sürekli özverili olacaksın
Ona kendini bulunmaz hint kumaşıymış gibi hissettireceksin..falan filan ki
buda çok büyük sabır bir psikoloji ister
Değermi diye sorarsan bence değmez ömrünü bu adama heba etme derim
Ama en azından dene bakalım belki birşeyler değişir aranızda
Değişmezse bas tekmeyi gitsin
Çocukla tehdit etmesine aldanma hiçbirşey yapamaz boşanma anında çocuk anneye verilir
Ha bu arada sürekli annenin evine gitme bu bir süre sonra eşinde bağışıklık yaratır ve gitmeni umursamaz..anne evine gitmek son çare olmalı
Umarım şiddet yoktur varsa bu yazdıklarımı unut zaten direk boşan..kimsenin sana bunu yapmaya hakkı yok unutma

X