Boşanmak ve kararsızlık

bebosss

EdeP ;MutLuLuğa SebeP...
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2015
1.085
487
Kızlar daha önce açmıştım konu okuyanlar bilir.
Tartıştık eşimle üç dört gün önce hakaret etmişti çocuklarımın yanında.
Sonrada gelip hiçbi şey yokmuş gibi davranmıştı.
Ben mecbur kalmadıkça konuşmuyorum. O ise hiçbi şey yokmuş gibi davranıyor.
Çok mutsuzum.bir aydır yüzüm gülmüyor.
5 ay öncede beni aldattığını öğrendim.bi hafta sürmş pişman olup kesmiş konuşmayı.Her ne kadar pişman olsa da bi haftalık olsa da sonrasında yeminler etse de unutamıyorm.
7 yıl oldu evleneli. Hakaret ediyor bana.Tartıştığımız an başlıyor hakarete.Sebebi benmişim onun önünde susmuyormuşum. O bana gerizekalı dediğinde susacakmışm.ne kavgalar ettik. Değiş dedim.Huyuymuş bu. Düzeltemiyormş.Onu böyle kabul edecekmişim.
Ufak tefek şiddetleri de oldu geçmişte. Daha geçen gün kızımın önünde tartıştığımızda ben sus çocuk var diyorum gülüp tokat attı bana. İteledim
Artık boşanmak istiyorum. Bıktım.
İki küçük çocukla boşanmak çok zor olcak. İlçedeym hiç kimsem yok burda.Sabahları eşim kızımı kreşe bırakıp alıyor. Boşanırsam nasıl olcak kreş. 8de işte olmam lazım .Kreş arabası 8den sonra topluyor öğrencilri.
Günlük alışverişimi ekmeğimi nasıl alcam. İlçenin merkezinde değiliz.Dışındayız. İş yerim burda evimde yanında. Ne market var ne bişey. Çarşıya gitmek yarım saati bulur. Bunlar hep kafamda soru.
Gecenin bi yarısı bişey olsa çocuk hastalansa bi şey lazım olsa iki çocuğu alıp nasıl gitcem çarşıya.
2.5 yaş ve 10aylık bebişim.
Annemi çağırsam o da sonsuza kadar yanımda kalamaz. Evi var düzeni var.
Her şeyden öte kızım babasına çok düşkün. Onsuz yapamıyor. Ben nasıl baş edeceğim.
Evliliğimde mutlu deilim. Kedi köpek gibiyiz. Çok sinirlendi mi gözü dönüyor itiyor kakıyor beni.İyiken çok iyi. Kötüyken kötü.
Bana tartışmada çocukları vermem hele al öldürürüm seni diyor.istiyorsan çık git diyor. Sanki ev babasının evi. Kira evimz.

Çocuklarım hep baba eksikliği yaşayacak. Büyüdükçe ona ihtiyaç duyacaklar.Oğlum özencek babalı olanlara.
Çocuklar için katlansam da nereye kadar. Bir ömür çekmem lazım. Ama tükendiğimi hissediyorum artık.
Boşanmaya yanaşmayacak belki de. Tehdit edecek. Kızımı özellikle vermem diyor sana.
Çok ama çok kararsızım.
Aileme söylesem yıkılacaklar. Doğudayız ve az çok tahmin edebiliyorsunuzdur.

Bi taraftan da üzülüyorum ona. Küsüm konuşmuyorum ama ev işlerini rutin yapıyorum mecbur çocuk var.Dün yemek yaptım yedik elbiselerini katladım ütü yaptım vb.

Düşündüm şöyle bi ayrılsak bütün düzeni bozulacak.Evde sıcak bi yemeği olmayacak çocuklar olmayacak . O bunu kaldıramaz. Çocuklarına çok düşkün çok seviyor.
Ama işte olmuyor. Çocuklarım kavgalarımıza şahit oluyor. Hadi ben alttan alayım desem o zaman ona hiç kırılmamam kızmamam lazım bildiğinz ot gibi yaşamam lazım. Tartıştığımız gibi hakaret ediyor.Değişmiyor.
Çocukları bir iki haftalığına merkeze annemin yanına göndermeyi düşünüyoruz şu virüsten dolayı.Onları gönderince söyleyeyim diyorum. Bi taraftan da korkuyorum .bazen gözü dönüyor bana zarar verirse . Çocuklar için diretip bna zarar verirse diye korkuyorum.
Çok kaygılıyım çok endişeliyim.
Sevip sevmediğimden emin değilim artık.Kendimi değersz hissediyorum.

Kızınız babasına duskunmus...
sıddet görmeniz aldatılmanız hakarete ugramanız ikinci sırada.
Sevmiyorum da diyemiyorsunuz bu adam ıcın.
Bekleyin bekli duzelır.
Ne zamana kadar beklicem 7 yıl oldu. Ailesinde vardı o şekilde büyümüş . Ve normal karşılıyor. Yeminler ediyor düzelcem diyor. Bir iki ay düzeliyor. Sonra yine aynı.
Kızım artık biz tartıştığımızda bağırıyor araya giriyor. Ben o an susuyorum. Ama kızım duyuyor duyacağını. Zavallı oğlum şaşkın şaşkın bakıyor. Ben sus bak çocukların önünde böyle konuşma diyorum. Bna sen eşeksin gerizekalısın diyor.
Ben artık kaldıramıyorum. Ya bitecek . Ya da devam edecekse ben her türlü hakarete şiddete susacam ama bu da ben de soğukluk yarattı ve ona yaklaşmak dahi istemiyorum. Sırf çocuklar için arkadaş gibi yaşayıp gideceğiz. Böyle evlilik mi olur

Eşiniz size bir evlilikte yaşanabilecek tüm olumsuzlukları yaşatmış nerdeyse, -aldatma, sözlü/fiziksel şiddet, psikolojik baskı- ve siz buna rağmen onun akşam bulamayacağı sıcak yemek de dahil olmak üzere biz fanilerin “bahane” olarak yorumlayacağı şeylerin arkasına saklanıp “boşanıcam ama sonrası nasıl olacak” mı diyorsunuz yani?

Peki.

Huyu böylemiymiş ? Sizin yerinizde olsam, sıçarım senin huyuna diyip basar giderim.
Padişahın sol taş... sankiii gavata bak ya
Kaç kez evi terkettim. Yeminler edip düzelcem diyip geri getirtti. Ama sonuç aynı.
Ben evden artık gidemem iki küçük çocuğu alıp gidemem. Düzenleri giysileri yemeleri içmeleri hepsi evde. O gitmeli . Ama bana diyor gidersem çocuklarımı da götüreceğim. Ben kötü bi anneymişim. Çocuklarımla ilgilenmiyormuşum. Evde oturup çocuklara bakmam gerekiyormuş.

Eşiniz size bir evlilikte yaşanabilecek tüm olumsuzlukları yaşatmış nerdeyse, -aldatma, sözlü/fiziksel şiddet, psikolojik baskı- ve siz buna rağmen onun akşam bulamayacağı sıcak yemek de dahil olmak üzere biz fanilerin “bahane” olarak yorumlayacağı şeylerin arkasına saklanıp “boşanıcam ama sonrası nasıl olacak” mı diyorsunuz yani?

Peki.
Kafam karışık. O kadar merhametliyimki buna rağmen hâlâ ben ona merhamet gösteriyorum.
Belki de çocuklarım için. Verdiğim emekler için.
Karar vermek o kadar zor ki.

Çocuklarımız bu aptal insanı örnek alarak büyümesinler bir iyilik yapın onlara da kurtulun bu adamdan..
Çocuklar zaten küçük oldukları için o biryerlerini de yırtsa zaten alamaz mahkeme size verir.
Bu şekilde hayat geçmez merak etmeyin herşeye çare bulursunuz..yeter ki kararlı olun

Kafam karışık. O kadar merhametliyimki buna rağmen hâlâ ben ona merhamet gösteriyorum.
Belki de çocuklarım için. Verdiğim emekler için.
Karar vermek o kadar zor ki.
İyi niyetli biri olduğunuz belli ama merhamet dediğiniz şey merhamet değil, affınıza sığınarak yazıyorum ki enayilik 😏 eşinizle aranızda geçenler “kapıyı yüzüme kapattı, hemen boşanmalıyım” konuları değil bilmem farkında mısınız? Karar vermek diyorsunuz ama sizin vereceğiniz bir karar değil, eğer ki kendine saygısı olan bir insansanız bu bir mecburiyet artık.

Ne zamana kadar beklicem 7 yıl oldu. Ailesinde vardı o şekilde büyümüş . Ve normal karşılıyor. Yeminler ediyor düzelcem diyor. Bir iki ay düzeliyor. Sonra yine aynı.
Kızım artık biz tartıştığımızda bağırıyor araya giriyor. Ben o an susuyorum. Ama kızım duyuyor duyacağını. Zavallı oğlum şaşkın şaşkın bakıyor. Ben sus bak çocukların önünde böyle konuşma diyorum. Bna sen eşeksin gerizekalısın diyor.
Ben artık kaldıramıyorum. Ya bitecek . Ya da devam edecekse ben her türlü hakarete şiddete susacam ama bu da ben de soğukluk yarattı ve ona yaklaşmak dahi istemiyorum. Sırf çocuklar için arkadaş gibi yaşayıp gideceğiz. Böyle evlilik mi olur

Cocuklar daha küçük, düzen tekrar kurulur.

Ancak travma o kadar kolay atlatilmaz. Babanin anneye hakaret etmesi, annenin üzelmesi. Evde bagiris çagiris olmasi, huzur olmamasi. Her an bir olay patlama korkusu,..

Bu çoçuklar bu sekilde büyüyemez. Ilerde bosanirsan çoçuklar için daha zor olur. Ne kadar küçük, o kadar iyi bosanmalarda. Bir müddet annenlerde kal, annen baksin çoçuklara. Toparlaninca sende kiralik ev bulursun ve tasinirsin. Bir sekilde düzen kurarsin.

Evet zor olacak fakat huzur olacak, ferahlik olacak. Her gün seni asaglayan adam ile ayni evde yasamak zorunda kalmayacaksin. Esin eger cidden iyi bir baba ise, babaligina devam eder ve çoçuklarin hayatinda olmak ister.

Ki sanmam, iyi bir baba oldugu bile muamma. Iyi bir baba, anneye bu kada hakaret etmez. Muhtemelen en fazla bir iki oynuyor çoçuklar ile ve bitti. Onlara banyo yaptirmak, uyutmak, yedirmek gibi seyleri yaptigini sanmiyorum.

siz boşanamazsınız nokta net, sürekli olarak kezdi yazdığınız şeyleri çürütmüşsünüz. boşanmak istiyorum ama... boşanmak istiyorum ama....

bi insan evin ekmeğini kim alacak diye düşünür mü, tövbe yarabbi.
o adama acıyorsunuz ama kendinize acımıyorsunuz... yapmayın allah aşkına bu kadar mı acizsiniz.

siz iki çocuk getirmişsiniz dünyaya, ne kadar güçlü olduğunuzun farkına varın ve basın kıçına tekmeyi..

Kaç kez evi terkettim. Yeminler edip düzelcem diyip geri getirtti. Ama sonuç aynı.
Ben evden artık gidemem iki küçük çocuğu alıp gidemem. Düzenleri giysileri yemeleri içmeleri hepsi evde. O gitmeli . Ama bana diyor gidersem çocuklarımı da götüreceğim. Ben kötü bi anneymişim. Çocuklarımla ilgilenmiyormuşum. Evde oturup çocuklara bakmam gerekiyormuş.

tabi evde otur çocuklara bak ki para kazanama muhtaç ol ona istediği bu asıl.

siz boşanamazsınız nokta net, sürekli olarak kezdi yazdığınız şeyleri çürütmüşsünüz. boşanmak istiyorum ama... boşanmak istiyorum ama....

bi insan evin ekmeğini kim alacak diye düşünür mü, tövbe yarabbi.
o adama acıyorsunuz ama kendinize acımıyorsunuz... yapmayın allah aşkına bu kadar mı acizsiniz.

siz iki çocuk getirmişsiniz dünyaya, ne kadar güçlü olduğunuzun farkına varın ve basın kıçına tekmeyi..

karpuz alırsam nasıl taşıycam diyen vardı :işsiz:

karpuz alırsam nasıl taşıycam diyen vardı :işsiz:
ya ben inanamıyorum gerçekten.. aklım havsalam asla almıyor.. büyük konuşmakta istemiyorum, dünyanın bin türlü hali var fakat bu kadarı acizlik değildir de ne? yani o kadar hakaret, şiddet vs. vs. ama hala evin ekmeğini kim alır.. bide çalışan bi kadından bahsediyoruz, kendi parasını kazanan bir kadın..

Bir evlilikte olmaması gereken şeylerin hepsi sizde var .aldatma ,dayak , hakaret ... buna rağmen bahanenizde o kadar çokki zaten kendinizi ikna etmişsiniz boyle yaşayın madem ne diyelim şimdi biz size yani ne dememizi bekliyorsunuz . Ama şunu soyliyim çocukken annemle babamin boşanmasını çok istemiştim ( ki onlarda şiddet yoktu laf dalaşı olurdu) ona rağmen bıkardım ve 26 yaşındayım hala istiyorum çünkü kavga etmiyorlar ama sürekli ahh ben çok çektim ah babanız çok huysuz diyen bir anne ve sürekli negatif bir baba var etrafimda. Keşke herkes biz küçükken düzenini kursaymış diyorum çok diyorum

Daha önceki konunuzu bilmiyorum ama 1 hafta süren konuşması beni bile rahatsız etti. Bir hafta boyunca hata yaptığının farkında değil miymiş? Ne olmuş da bir hafta sonra vazgeçmiş konuşmaktan. Yoksa kadın mı bunu istemedi? Belki herşey güzel gitseydi ayrılmazdı bile. Belki kadın tekrar onunla iletişime geçecek ve bu da yüz bulacak. Nasıl güvenebilirim ki...

Yani sizin tercihiniz elbette ben bu olaydan sonra eskisi gibi olamazdım.

Cocuklar daha küçük, düzen tekrar kurulur.

Ancak travma o kadar kolay atlatilmaz. Babanin anneye hakaret etmesi, annenin üzelmesi. Evde bagiris çagiris olmasi, huzur olmamasi. Her an bir olay patlama korkusu,..

Bu çoçuklar bu sekilde büyüyemez. Ilerde bosanirsan çoçuklar için daha zor olur. Ne kadar küçük, o kadar iyi bosanmalarda. Bir müddet annenlerde kal, annen baksin çoçuklara. Toparlaninca sende kiralik ev bulursun ve tasinirsin. Bir sekilde düzen kurarsin.

Evet zor olacak fakat huzur olacak, ferahlik olacak. Her gün seni asaglayan adam ile ayni evde yasamak zorunda kalmayacaksin. Esin eger cidden iyi bir baba ise, babaligina devam eder ve çoçuklarin hayatinda olmak ister.

Ki sanmam, iyi bir baba oldugu bile muamma. Iyi bir baba, anneye bu kada hakaret etmez. Muhtemelen en fazla bir iki oynuyor çoçuklar ile ve bitti. Onlara banyo yaptirmak, uyutmak, yedirmek gibi seyleri yaptigini sanmiyorum.
Yok yapıyor onları da geceleri kalkıp bebeğe mama yapıyor kızımı sofrada hep o doyurur. Onlarla oynar vakit buldukça bazen yatırır. Ama işte gel görki hakareti psikolojik şiddeti var.
Annemlerde kalamıyom maalesef iş yerimde şuan izin alamam memurum.Ben o kabul edip eşyalarını toplayıp gitsin evden istiyorum. Ama bunu ona nasıl söyleyeceğim bilmiyorum. Şuan oturduğum evde bi düzen kurmuşum çıkamam. Hemen iş yerimin yanında. Oğlumun bakıcısı bu binada. Gerçi annem gelse o bakar artık. Ama kadın ne kadar kalabilir ki benim tayin istemem lazım merkeze. Daha 1 yıl var tayin isteme hakkımın çıkmasına. O zzman da çıkar mı çıkmaz mı bilmiyorum
Doğudayız. Ailemin yanına merkeze gittiğimde de tüm akrabalar saçma sapan şeyler soracak üzerime gelcek acıyarak bakacak bunu düşünmek bile beni üzüyor. Ben pek insanları takmam. Ama anneme babama hep sorup durcaklar onları üzecekler.
Dediğin gibi büyüseler daha zor olacak. Şimdi en mantıklısı. İyice yıpranmadan bitsin istiyorum. 28 yaşındayım ama ruhum 70

Evliliğiniz 7 sene, 4 sene sonra hamile kalmışsınız. Bu 4 sene çok mu iyiydi evliliğiniz? Ya da 2 sene öncesine kadar çok mu mutluydunuz ki ikinci çocuğu yaptınız? Böyle adamları neden baba yapıyorsunuz anlamıyorum. Aslında anlıyorum belki de, çocuk olursa düzelir belki değil mi? Ya da evlendim bir kere bari anne olayım bencilliği. Sonra çocuklarla nasıl yaparım? Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla evet, siz yapamazsınız. Çünkü kendinize güveniniz yok. Mesele merhamet, emek falan değil. Yapacak olsaydınız daha önce yapardınız.

Yok yapıyor onları da geceleri kalkıp bebeğe mama yapıyor kızımı sofrada hep o doyurur. Onlarla oynar vakit buldukça bazen yatırır. Ama işte gel görki hakareti psikolojik şiddeti var.
Annemlerde kalamıyom maalesef iş yerimde şuan izin alamam memurum.Ben o kabul edip eşyalarını toplayıp gitsin evden istiyorum. Ama bunu ona nasıl söyleyeceğim bilmiyorum. Şuan oturduğum evde bi düzen kurmuşum çıkamam. Hemen iş yerimin yanında. Oğlumun bakıcısı bu binada. Gerçi annem gelse o bakar artık. Ama kadın ne kadar kalabilir ki benim tayin istemem lazım merkeze. Daha 1 yıl var tayin isteme hakkımın çıkmasına. O zzman da çıkar mı çıkmaz mı bilmiyorum
Doğudayız. Ailemin yanına merkeze gittiğimde de tüm akrabalar saçma sapan şeyler soracak üzerime gelcek acıyarak bakacak bunu düşünmek bile beni üzüyor. Ben pek insanları takmam. Ama anneme babama hep sorup durcaklar onları üzecekler.
Dediğin gibi büyüseler daha zor olacak. Şimdi en mantıklısı. İyice yıpranmadan bitsin istiyorum. 28 yaşındayım ama ruhum 70

Aslinda tam ideal sartlarin var fakat sen farkinda degilsin.

Dedigin gibi adam çiksin evden. Bir avukat ile görüs ve bunu nasil saglayacagina beraber plan yapin. Annen gelsin o 1 yil kalsin. Cocuklara bakar. Cocuklarin duruma alismasina yardimci olur.

1 yil sonra tayinin çikar ve merkeze tasinirsin. Annene yakin tasinirsin, sana acil durumlarda yardim eder. Millet konusursa konussun. Ilk bosanan kadin sen degilsin. Zaten 1 konusurlar, 2 konusurlar, 3üncüde baska bir "olay" bulmus olurlar bos agizlarini doldurmak için.

Hersey siddet ve hakaretten daha iyidir. Sen kapiyi kapattigin anda, o dedikodu yapan kadinlarda dista kalmis olacak. Ancak simdi kapiyi kapattiginda, halen sana hakaret eden bir es ile ayni evdesin.

En acilinden iyi bir avukat bul, randevu al. Birseyler yapmalisin. Yoksa sadece düsünmek ve konusmak ile bir yere varamazsin.

X