Boşanmak zormu

Merhaba arkadaslar eşimle görücü usulu evlendim 2 tane cocugum var ama nezaman kavga etsek ailesinin suçlu oldugunu bildigi halde hem bna eziyet edip sen suclusun diyo ölen anneme bile küfur ediyor bosanmayi kafaya koydum ama 1 yasinda oglum 5 yasinda kizim var kizim hep anne lutfen yapma arkadaslarimin icinde beni boynu bukuk koyma diyor zaten oglum bebek bisey anlamiyor cocuklarimin gozi onunde dayak yiyorum ama kizima kiyip bitiremiyorumda surekli her gun ailesi ariyor karistiriyor esim doldurusa gelip bna agza alinmicek kufurler laflar sayiyor bosanmak zor mu bosansam kizim beni mi suclar yoksa cocuklarim icin cekmek mi zorundayim annem olsa kendimi oldurmeyi bile dusunuyorum ama cocuklarima kim bakar ki cok zordayim kimseye ne derdimi ne sıkıntimi anlatamiyrum neyapmaliyim
Yahu ben anlamıyorum el oğlu, veyahutta el kızı sizi nasıl döver... Herşey ayrı kötü ama bunu kabullenemiyorum... Belki de annen sana bir fiske vurmamistir şaka yollu ama.elin odunu dövüyor... Bunlar bu cesareti nerden alıyor..

Merhaba arkadaslar eşimle görücü usulu evlendim 2 tane cocugum var ama nezaman kavga etsek ailesinin suçlu oldugunu bildigi halde hem bna eziyet edip sen suclusun diyo ölen anneme bile küfur ediyor bosanmayi kafaya koydum ama 1 yasinda oglum 5 yasinda kizim var kizim hep anne lutfen yapma arkadaslarimin icinde beni boynu bukuk koyma diyor zaten oglum bebek bisey anlamiyor cocuklarimin gozi onunde dayak yiyorum ama kizima kiyip bitiremiyorumda surekli her gun ailesi ariyor karistiriyor esim doldurusa gelip bna agza alinmicek kufurler laflar sayiyor bosanmak zor mu bosansam kizim beni mi suclar yoksa cocuklarim icin cekmek mi zorundayim annem olsa kendimi oldurmeyi bile dusunuyorum ama cocuklarima kim bakar ki cok zordayim kimseye ne derdimi ne sıkıntimi anlatamiyrum neyapmaliyim
5 yaşında kızınız tabiki anne arkadaşlarımın içinde beni boynu bükük koyma demiyordur diyebiliyorsa keşke anne dayak yiyip durma deseymiş kızınızın sözünü bu kadar dinliyorsanız diye diyorum...
bugün vuran yarın öldürür içinde insan sevgisi olan merhamet olan insan zaten eşine vurmaz. dayak yiyip durmayın derim tabiki sizi zor zamanlar bekleyebilir bu süreç yıpratıcı olabilir ama kocanızdan dayak yiyip çocukları buna şahit etmekten daha kötü olamaz diye düşünüyorum ,kendinizi öldürmeyi düşünüyormuşsunuz ölmeyi bayılmak sanıyorsunuz sanırım boşanınca kızım suçlarsa diyorsunuz kendinizi öldürdüğünüzde ne yapar bir düşünün? ayrıca kendinizi öldürmek boşanmaktan daha zor.

psikolojik olarak yardım almanız gerekiyor aslında en önce... zaten destek alsanız boşanırsınız kendi değerinizi farketmenizi sağlar bazı konuşmalar ,size vurulmasına izin vermeyin birdaha sizi o hayvanın depmesine izin vermeyin boşanamayacak durumda maddi sıkıntınız varsa da ailesi söz konusu olunca sizi dövüyorsa ailesinin konusunu açmayın bari .

X