Boşanmalı mıyım? (Oldukça uzun olacak, hazırlıklı gelin:))

Cokmu olumsuz olacagim bilmiyorum ama cinsellik yilda 1~2 seklinde olan evliligimin 8 yili boyunca ilk gunden son gune kadar hergun bosanma fikriyle uyanir aksam ederdim. Mutsuzdum bana uymayan seyleri coktu e ilişkide yoktu neydik biz neden birlikteydi diye hep sorgu sual. Bosandim ve gordum ki dunya varmis. Eger aklinda bosanma fikri surekli dolaniyorsa sevgiden ziyade aliskanliktir sendeki ve degismeyecek 5 sene sonrada ayni seyleri dusuneceksin. 14 aylik evliyim ve inan birgun olsun boşanmayı dusunmedigim gibi dunden beri annemdeyim 1 hafta kalacagim dokunsalar aglayacagim cok ozledim 1 gunde. Sanirim hamilelik nedeniyle hormonlarda tavan :)
Peki hiç boşandıktan sonra özlemediniz mi?

Valla başları okurken daha belanı mı arıyon ne iyi adam dedim sonra
da amannn amannnnn uzak etsin Allah, ömür törpüsü dedim :KK70:

Ben mükemmel erkeğin varlığına inanmıyorum.
Bundan boşansan başka şeyler iyi olur, bundaki bir kaç artı muhtemelen eksiye dönüşür.

Cinsellik düzelse bir şeyler de düzelir gibi geldi ama..

Mesela ben merak ediyorum. Üstüne çıkıp sevişmeye başlasan istemiyorum mu diyor bu adamlar açık açık.
Ya da isteksiz davranıyor odun gibi ordan mı anlıyorsunuz?

ben o kadar olumlu düşünemedim
cinselliği bırak aileni seninleyken diken üstünde oturtması kabul edilemez bence
üstelik kendi ailesine bu kadar değer verirken

diğerlerini bilemiyorum ama çoğu evlilik böyle galiba

Valla başları okurken daha belanı mı arıyon ne iyi adam dedim sonra
da amannn amannnnn uzak etsin Allah, ömür törpüsü dedim :KK70:

Ben mükemmel erkeğin varlığına inanmıyorum.
Bundan boşansan başka şeyler iyi olur, bundaki bir kaç artı muhtemelen eksiye dönüşür.

Cinsellik düzelse bir şeyler de düzelir gibi geldi ama..

Mesela ben merak ediyorum. Üstüne çıkıp sevişmeye başlasan istemiyorum mu diyor bu adamlar açık açık.
Ya da isteksiz davranıyor odun gibi ordan mı anlıyorsunuz?
Yani öpüyorum, diyelimki okşamaya başladım biraz ileri gittim , başım ağrıyo "dur uyuyo" vs diyor. :)

sorun eşinin ailesindende kaynaklı değil eşin onları gözünde okadar büyütüyorki.. bu konuda sakince telkinde bulunmam lazım bence yoksa çok bir problem yok. cinsellik içinde senin biraz yanaşıp onu yavaş yavaş ikna etmen lazım.

Esiniz öncelikle çok bencil. Bu konuşarak halledilebilir fakat bir evlilikte cinsellik olmaması 1. Sorun. Cinsellik olmadan bir evliliğin ayakta kalacağına inanmıyorum ben. Eğer ki böyle bir sorunum olsa açık açık eşimle konuşurdum ve hala değişmiyor ise ayrılığı düşünmekte tereddüt etmezdim.

Canım önce iyi huylarını yazmışsın ya..hahh.. işte onlar bende yok..kötü kısımların bir kısmı bizde mevcut. . Bence eşi laftan anlayan biri.. sürekli onu uyar rahatsız oldukça.. yine yönlerini gör. Kendinin mükemmel olmadığını, kimsenin mükemmel olmadığını anlat.

Cinsellik konusunda sende çok kasılıyormuşsun maalesef erkekler isteksiz olunmasından hoşlanmıyor. Her an hazır olunmasını istiyorlar beyefendiler. Bence ilk önce sen tek başına bir terapiste git. . Eşini orda konuştuklarını anlat, faydalı olduğunu uygulamalı göster belki bu şekilde o da ikna olur.

Bence eşin sana değer veriyor. O kadar boşanmalık durumun yok. Rahatsız olduğun şeyleri ufak ufak söyle, ben düzeleceğine inanıyorum.

Bence eşinle konuşmalısın kötü birisi değil ama hatalı yetiştirilmiş

bizim de hiç problemimiz yoktu annesi dışında sürekli bir yerlere birlikte gidiyorduk ilk evlendiğimizde ben yavaş yavaş alıştırdım yeri geldi sinirden patladım yeri gldi düzgün konuştum şimdi bizimle gezmiyor neyse ki. bence en büyük sorununuz birlikte gezememek ailesi olmadan ve cinsellik. bunları çözebilirsiniz o kadar da alttan almayın ailesini zaten hergün görüyorsunuz dışarı çıkmasanız da olur yani. kendileri gezsinler

Bi
Yok Lr health&beauty bunda para kaptırma yok. Üyelik ücreti yok. Ürün alarak üye oldum. 10 aydır bu işteyim. Hiçbir zorunluluk yok kota doldurma, alışveriş yapma vs. Yeni yeni para kazanmaya başladım. Seviyorum lr'ı. Hani para kazanmıyor bile olsaydım kullanıcısı olmaktan yine memnun olurdum :)
Bir rimel aldım çok pişman oldum parabenin tüm çeşitleri var üstüne üstlük sordum da var mı diye yok cik siglikli ürünler bik bik dediler. Bir daha mi aslaaas. Neyse konu bu değil. Aile ile ilgili yazdıklarınız ceviz kabuğunu doldurmaz ama cinsellik büyük sorun 5 ay çok uzun süre olmuş. Peki çocuk sahibi olmayı düşündünüz mu hiç.

X