boşanmalı mıyım?

konu sahibinin ve bu sekilde yazan herkesin yalnizca karmasasini elestirmisimdir.. cumleler devrik bile degil, noktalama isareti olmadigindan ne demek istedigi anlasilmiyor, sesli harfler olmadigindan bosluk dolduruyoruz, bir de o kadar uzun ki beyin yoruluyo o kargasa icinde..
alakasizin biri de cikip 'sanane be, kadinin derdiyle ilgilensene' diye hadsizlik yapiyor, ortaligi karistiriyor.. ona destek verelim diye benim imla yanlislarim araniyor.. tebrik ederim ve cok tesekkurler..
neyse ki yorumlarim ortadadir, aciktir, bilenler bilir; kimseyi durduk yere bozma, birine satasma ve acitma amacim yoktur..
arz ederim.

konuyu kapatmak isterim artık ,herkese teşekkürler..
senin de Allah yardimcin olsun bu arada.. cocuktan once esinle aile olabilirmisiniz, sana guven verip eş olur mu, sorunlariniz biter mi, once bunlarin cevabini vermeni oneririm.. cocuk olunca ayrilmak cok zor.. once evlilik oturmali, huzur olmali.. hayirlisi
( ha konuyu tam okumadim da, arkadaslarin yorumlarindan yaptigim cikarim bu :KK66: )

Canım benim eşinin davranışları çok yanlış ancak bebek olayıda seni çok yıpratmış boşver kim ne derse desin Rabbim kuru taşa can verir inşallah sanada bi bebek verir.

gitmeyi aslında hiç istemedim sırf babası aradı diye gittim ,annesi babasıdır hayır dememek için gittim, tartışırken ben sustum tamam diyorum hatalıyım, o halen daha yalan mı sen kötü kalplisin sen böylesin diyip duruyor aklımı başımdan aldı söyleyecek o kadar şey varken diyemedim ki, işte bu yüzden hep eşime patladım, o da annesine kimseye laf ettirmiyor haliyle ben de herşey bitiyor,

köşemdeyim aslında ne ararım annesini ne de gel derim, kendi gelir bizim evde ağzını açmaz öyle sakin ki sanki bal dökülecek ağzından hele de eşimin yanında, ama ne zaman onlara gidiyoruz hep bi tarrışma hep mi bağrışma aksi sözler, sanki o eve girince ben ters dönüyorum,
akşam eve dönerken eşim bana şunu diyor senin bi hava alman lazım uzaklaşman lazım, bende ona , sen hani evi bırakıyodun gidiyodun, git o zaman uzaklaş sende dedim, küfürler etmeye başladı, benim eşim değil bu adam bitmiş herşey,
en son aklıma ümreye gitmek geldi, psikolojimi ne doktor ne de başkası düzeltemeyecek, henüz söylemedim ama ona ben yokken düşünmesini ve son bir karara varmasını söyleyeceğim, ya yeniden deneyeceğiz, yada denemeden daha fazla uzatmayacağız.

Belki bize kızıyorsunuz ama size yardımcı olmaya çalışıyoruz aslında..
Bakın eşiniz bile demiş "hava alman lazım" diye.. Siz ise "hani sen gidiyordun" diye yine terslemişsiniz..
Bırakın kaynanayı, eltiyi, abisinin çocuğunu filan.. Kim ne demişse demiş.. Boşverin..
Burada "bir derdim var" bölümünde, nerdeyse herkesin kaynana, görümce, elti, eş, nişanlı ve hatta kendi ailesiyle olan sorunları ile dolu..
Yani bu konuda sıkıntı yaşayan sadece siz değilsiniz.. 10 tane çocuğunuz olsa da, onlar sorun çıkarırdı zaten.!
İnsanların söylediklerine kafanız takılmasın.. Bırakın bu agresifliği.. Hatta son derece vurdumduymaz olun, en güzeli..!
Bir şey sorduklarında gayet sakin, yumuşak cevaplar verin..
Böylece hem haklıyken haksız konumuna düşmezsiniz, hem de kaynanan daha çok sinir olur : )
Ve hemen her rahatsızlıkta tedavinin ilk şartı, düzgün psikolojidir..
O nedenle sadece siz değil, eşinizle birlikte psikiyatra gitmelisiniz..
Zaten doktorlar bile bu konuda eşlerin birlikte gitmelerini söylüyor, tedavi sürecine destek olmak için..
Geçmişte neler yaşanmışsa yaşanmış.. Olan olmuş, unutun bunları.. Hatırladıkça daha çok yıpranırsınız..
Artık 4 yıllık evli bir kadın olarak daha sakin ve yapıcı davranıp, eşinize de sahip çıkın ki başkalarının söyleyecek lafı olmasın..
Siz sadece kendinizi ve eşinizi, yuvanızı düşünün.. Bazen bencil olmak en iyisidir.!

3.5 yıllık evliyim. Mutlu muyum? KEsinlikle Hayır?
Nişanlıyken eşimin bir testisinin bir kazadan dolayı işlevsiz olduğunu öğrendim. Şok geçirsem bile tek testisle 2 çocuğu olan birni duyduğumdan, olur bzimde çocuğumuz bunu sorun etmeyelim dedim. İşte olay burda balıyor kendim ettim kendim buldum
Evlenme muamelesi yaparken hepatit b taşıyıcısı olduğunu öğrendim. ailesi bir şey olma bi aşı olacaksın o kadar dediler. Öyle hazırlarki herşeye yoluda biliyorlar. Benin ailem arkadaşlarımtanıdığım onun tanıdığı dolayısıyla beni tanıyan hiç kimse onla evliliğimi onaylamadı. Ailem özelikle abim onunla evlenirse onuda sizi de silerim dedi.Ben ne yaptım evlendim. kerkesi elimin tersi ile ittim.
Ailesini hiç sevmedim herkesi feda ederek seçtiğim insanlar kendilerini padişah ailesi, bizide sıradan bir aile olarak gördüler. Elti hiç bir şekilde ilginlemz, görümce kendi ayağına bekler, Anne de ben sana aslan gibi oğlan verdim deyip duran bir aile.
Bir anlaşmazlık sonucu kına gecesi akşamı yalnızca kaynanam geldi, oda mecburiyetten, elleri arkasında padişah karısı gibi, Kaynım olacak adam ben onlardan ayrı kuaföre gittim diye görümceyide eltiyide kınaya yollamadı, kaynım denen adamın yetkisine bakın.
Düğünde iki ayrı aile, birbiriyle konuşmayan bir tek ben ve eşim yan yana, herken kendi içinde birlik. Abim ve ailesi gelmedi düğüne. onun amcaları da keza amcaları abimle bu oğlana kız vermeyin dediği için hepimiz onlara cephe aldık eşimde benim böyle amcalrım yok dediler. herkes kendi kendine resim çekiliyor. ailesiyle çekilmiş tek bir kare resmim yok. olaya neden burdan başladım . balık baştan kokarın açılımı gerçekten de doğruymuş

3 ay kadar aşı oldum. ilk 3 ay korunduk. sanki hemen arkasından olacak. olmadı 6. ay kendimi kontrole gittim. sorun yok dedi doktor eşinizi kontrol ettirin ayrıca bir seneniz dolmadı dedi. e ama ben 35 yaşındayım korkuyorum. 1 yıl sonu testler eşimin değerleri düşük. 7 milyon. hemen aşılama 3 ay sonra kendi çabamla paramla tüp , kimse ilgilenmiyor kimse sormuyor, döllenmesi olmadan iptal olan bir macera. derken 2. aşılama ardından rapaor ve 2. tüp . derken aynı sorun ne yaptıyslar döllenme olmuyor. eimin değerleri çok kötüymüş, sebep bu. 2 den sonra artık çıldırmaya başladım. tüm doktorlar sigarayı bırakacak dediler. bırakmadı. ben 3. denemeye gideceğim derken . 2. tüp denememin ardından eltim çocuk muhabbetleri yapıyor görümcemle. iptal haberini alıp kaynanama kurana gitmiştim.mutfajkta ben bu yaştan sonra 3. nasıl yaparım falan ama gülerek. ben çıldırıyorum. bir hafta olmuş benim üzüntüm bir tanesi üzülme yada buna benzer bir teselli. yok. kuran bitimi bağıra çağıra çıktım. arkamndan bilmiyorduk dediler. kaynanam biliyordu herşeyi mutlaka anlatmıştı ama onlar bilmiyorduk dediler. ee şimdi öğrendiniz niye aramıyor neden hal hatır etmiyorsunuz. meğer o zaman elti hamile ama bana söylenmiyor.

ben çıldırmaya devam. kayınpeder girdi devreye bir hocaya gönderecem sizi dedi. gittik. kısaca , hoca bu adamın çocuğu olmaz. ne zaman sen başka bir adamdan alırsın bi şey ancak ozaman hamile kalırsın. bu adamın tohumu yok. bu adama çocuk yok. ben şok üstüne şok.
eve gelene kadar ses yok. kayınvalideye gittik ben ayrı bir çıldırma, siz ne biçim aile bir ilgilenin hocaya götürmekle değil doktora götürün, vs vs. neyse aradan bir hafta geçiyor kayınvalide çağırıyor kahvaltı yapıcaz ama mevzu başka kömür poşetleyeceğiz. bak sen işe .
kahvaltı ettik neyse eltiden açıldı o da hasta işte gelemedi falan niye dedim hamile mi . evet dedi. e niye söylemiyon hamile de hasta diyon. sen misin bunu diyen bana dünyanın lafı sende hep bişey arıyosun altında noldu hamile kaldıda, onun çocukları düşüyo zaten falan ee dedim 4 aylık olmuş sen hala düşüyor dedin. eşime bağırdım niye benden saklıyorsun , yok üzülürsün , hç mi öğrenmeyeceğim.
bu arada kayınvalidem bir keresinde , benim çocuklarım olduda ne oldu ne hayır gördümde sen ne hayır göreceksin olmasa olmasın çocuk demişti. o an sinirden aklıma gelmedi ki diyeyim ona. neden onlara demedin siz 3 niye yapıyosunuzn ne hayır göreceksiniz. neyse efendim başladı bana eltmin canının ne çektiğini anlatmaya falan.

eve geldik. eşime bağırmak çağırmak benden sakladın senin abin bizim sorunumuzu bile bile nasıl çocuk yaptı. yok efendim 3. çocuğa para veriyomuşlar ondan. karısının yaşı geçmeden 3 ü yapmışlar.
o gün kavgamızın üstüne 10 gün konuşmadık. 10. gün geldi barıştık. söz verdi sigara bırakılacak. babası karışım yapmış falan filan beni bağlıyolar. derken bayram geldi.

ben kayınvalideye gitmek istmeiyorum. ne abisini ne de eltiyi görmek istmiyorum gitmedim. eşimde benim inadıma sabah altıda evden çıkıp 5 e kadar eve gelmedi. telefonda çıldırıyorum, bakmıyor baksada lakayıt gelmesen gelme bir sürü sinir edici sözler, sen haksızsın falan, 5 de annemler egideceğimi söyledim geldi. biraz ılımladı düzeldik gibi ailemin yanında belli etmek istemediğimden zorla konuşuyordum.oran onlara geçtik abisi falan gitmişti annesiyle bayramlaştım bir sorun yoktu.
bayramın 2. günü annenlerden aldı beni. gece balığa gitmiş.uyumamış al beni gzdir gidemem öyleyim böyleyim. ben çıldırıyorum. arkadaşlarınla 24 saat herşeyi yapıyrsun.

herşey burada bitti

geçtik bayramın 3. günü, yine yok evde sabah 11 de çıkan adam 7 oldu yok annem aradı et var dolaba koy arıyorum adam telefona bakmıyor. bekliyorum 8 oldu tlef meşgule tılıyor, tekrar arıyorum bakmıyor saat 8.5 a 20kez aramışımdır açoıyor. aa duymadım. nasıl oluyor peki beni meşgule atıyorsun ben atmadım. telf nasıl bağırıyorum yanında arkadaşları varki cevap veremiyor. içine kusmuş.
eve mal olması 9.5 oldu. sofra hazır bekliyorum. sofrada içimdekileri atmak istedim çünkü sakinleşemiyorum saknleştirmiyor.
sigara içme dedik , bıraktım dedin içiyorsun. geç gelmeyeceğim dedin geliyorsun. hadftada bir gece balığa gideceğim dedin 4 gece yoksun. napıyorsun. sen bana böyle. bir çocuğumuz olsa ben onunla meşgulolsam seni bu kadar aramam beni evde bu kadar yalnız bırakmaya hakkın yok.

sonrası neler duydum neler, ne beddualar ediyor bana. beladan tutun araba altına kalmama kadar.ayrıca. o... da dedi. neye ne için diyorsa kötü konuşup beni aşağılayacakya. kalktım sofradan buyur ye senin için hazırlamıştım <zaten. git dedi bana yeme . o an öldürebilirdim onu o derece bir suratla bana bıyordu. kalktım diğer odaya, bu arada telf çaldı arkadaşı arıyor. geldi. gel yiyelim dedi. içeri gel dedi. hayır dedim. istemiyorum seni, bana o....diyen adam benim kocam olamaz. git bak telf o... ç.... seni arıyor.

senmisin bunu diyen kendimi bir sandalye tepesinden koltuğun dibinde buldum, boğazımı sıkıyor. öldürücem seni, bitşrdşn beni bir sürü şey, hiç bişey yapmadım bıraktı beni gidip duvarları yumrukladı , ben kendime söz vermiştim karıma el sürmicem diye . ama bu 3. vukauatıydı bu şekilde. ona sadece git dedim. telf kırdı. dolapların birini nırdı. çıktı. eve de eglmicem senden de boşanıcam git ailenle konuş dedi. istemiyorum seni dedi. ama tanıyamadığım bir adam söylüyodu o an. yarım saat yerimden kalkamadım. kalktım tek lokma almadığımız sofrayı kaldırdım. 12 de yattım. sabah uyandığımda içerde kanepede uyuduğunu gördüm. çıktım anneme gittim. hiç bişey olammaış gibi. geldim gitmiş. bu gecede 12 de geldi. benim yatmamı bekliyor gelmek için. yine kanepede.

yer kirlenmesin diye yere serdiğim battaniyeyi üzerine almış küçük bir yastıkla kıvrılmış . acıdım mı? hayır. yüzünü görmek istemiyorum.

ne yapmam gerekiyor, bana yol gösterin. tek duam allah a bir kapı açması. siz bir yol gösterin bana açık kapı varda ben mi göremiyorum.

Eh benim fedakar arkadaşım sende peygamber sabrı mı var adam hem kel hem fodul baştan bir hata yapmışsın belli ki
en bunu kolayca söylemem ama BOŞAN arkadaşım seni üzen bir adamla ne olacaksın çocuk sahibi olmak istiyormuşsun menepoza girmeyi mi bekliyorsun ? koca dediğin karısının dizinin dibinde olur karısını savunur sorun varsa çözmek ister aile ise destekci olur . bi insanın bir kusuru varsa diğer özellikleri iyidir kabul edersin örtülür kusur ee ama hem kel hem fodul olunca herkez akıllı bi saf sen misin ne çekeceksin . bas tekmeyi gitsin arkadaşım bu devirde kimsenin kimseye muhtaçlığı yok onsuz yapamazsın diye birşey kesinlikle yok. kuru aşkta bir işe yaramaz. sana değer veren insanlarla ol. gerisi vesaire.

X