Bosanmalimiyim...lütfen yardim

tuana8488

Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2017
37
29
40
Arkadaşlar Merhaba kısaca size derdimi anlatmak istiyorum.hepinizin görüşleri çok değerli benim için.uzun zamandır takip ediyorum suan konu açmak için üye oldum.ben 2 yıllık evliyim 9 aylik bir bebegim var.esimle diyalogumuz hiç yok özel hayat da kalmadı 3 aydır.calisan bir bayanim.tum yük üzerimde.en ufak bir tartışmada bile günlerce konuşmayan evi Otel gibi kullanan bir kocam var artık hiç mutlu degilim huzurun yok iletişim kuramiyoruz için ona derdimi bile anlatamıyorum bosanma istiyorum ama fevri karar vermek istemiyorum aslında çok şey var ama özetle durum bu ne yapmalıyım nasıl davranmalı bosanma karari almadan once neye dikkat etmeliyim.degerli görüşlerinizi bekliyorum

Oturup konuşacaksınız arkadaşım başka çaresi yok.
Derdi neymiş öğrenin
Sıkıntılarınızı paylaşın.
Konuşmak istemiyorsa bir kagıda yazmayı önerin ona.
Anlatsın ne var ne yoksa.
Yok bunların hiç birini yapmak istemiyorsa sorumsuz adamın neyini çekeceksin.

Oturup konuşacaksınız arkadaşım başka çaresi yok.
Derdi neymiş öğrenin
Sıkıntılarınızı paylaşın.
Konuşmak istemiyorsa bir kagıda yazmayı önerin ona.
Anlatsın ne var ne yoksa.
Yok bunların hiç birini yapmak istemiyorsa sorumsuz adamın neyini çekeceksin.
Hiç konuşmaya yanasmiyor ona göre bir sorun yok

Siddet ve aldatma yoksa hemen bosanmayi dusunmeyin.siz elinizden geleni yaptiniz mi karsilikli konustunuzmu ne yapalim diye.

Bence bir terapiste gidin bi saat önce falan trt1de izledim böyle bir program yapmışlar sorunlu çiftler için. Gerçekten güzel. Siz de gidin çünkü büyük bir sorun görmedim, iletişimi çözebilirsiniz.

2 yıllık evlisiniz 3 aydır özel hayat kalmadı bunun evlilik olduğuna eminmisinz yoksa siz o evde evin hanımımısınız yoksa evi temizleyen yemek yapan para kazanan çocuğa bakan bi bakıcımısınız

Bence bir terapiste gidin bi saat önce falan trt1de izledim böyle bir program yapmışlar sorunlu çiftler için. Gerçekten güzel. Siz de gidin çünkü büyük bir sorun görmedim, iletişimi çözebilirsiniz.
Ben gideceğim zaten yarın başlıyor terapi ama esim de o zihniyet yok asla gelmez tek başıma gitmemin amacı da önce kendime gelmek normale dönmek ve öyle bir karar almak bu sırada sizden destek almak istedim

2 yıllık evlisiniz 3 aydır özel hayat kalmadı bunun evlilik olduğuna eminmisinz yoksa siz o evde evin hanımımısınız yoksa evi temizleyen yemek yapan para kazanan çocuğa bakan bi bakıcımısınız
Arkadasi gaza getireceginize once evlilik kurtarilabilecek mi o boyuta bir baksak.minik bir bebek var neticede

Ben gideceğim zaten yarın başlıyor terapi ama esim de o zihniyet yok asla gelmez tek başıma gitmemin amacı da önce kendime gelmek normale dönmek ve öyle bir karar almak bu sırada sizden destek almak istedim
Eşiniz neden gelmek istemiyor? Acaba sorun ne zaman başladı? İlk baştan beri mi böyleydi? Onu bu hale getiren sebep ne?

bence hemen pes etmeyin.belki bir sıkıntısı vardır paylaşamadığı,konuşmayı deneyin rahatsızlığınızı dile getirin ki bilsin dedim aldatma olayı var yazmışsınız tam detaylı anlatmadığınıda bizde yorum yaparken hata lı şeyler yazbiliyoruz

önce oturup kendi başınıza bir düşünün.neleri sevdiniz zamaninda bu adamda simdi ne kaldi geriye.eskiden olupta simdi olmayan değişen seyler neler.
esinizi sevip bir şeyleri düzeltmek icin cabalamaya gücünüz sabriniz var mi?
yoksa şu durumda onsuz bir hayat cok daha iyi mi gelecek size?
sonra esinizle bu eksiklikleri konuşun.nelerin sizi mutsuz ettiğini açık açık konusun.lütfen kendi anlasin diye ima etmeyin yada hissettirmeye calismayin.açıkça konuşun.suçlamadan sadece hissettikletinizi anlatin.
belki sadece bir süreçtir.evlilikte zor süreçler yaşanır bazen.atlatirsanuz birbirinize daha sıkı sarilabilirsiniz.ama ben cok mutsuzum olmuyor yürümüyor diyorsanizda yine sizin tercihiniz.
hakkinizda hayırlısı olsun..

bu şekilde yaşamanın ne kadar sinir bozucu olduğunu iyi bilirim.Allah sabır versin herşeyden önce. Ben iyi bilirim çünkü bazen eşim de bana küsünce konuşmaz ya o ev cehennem olur. içime bi öküz oturu nefes alamam. Sonra hemen Bi kıyamet koparırım onu konuşcak kıvama getirirm rahatlarım falan filan... Ama sana tavsiye etmem bebişin çok küçük korkar yavrum.
Sadece şu kadarını söyleyim. Göstereceğin sabır sana bişey kazandırmaz. Evli erkekler de geri adım atmama ya da senin şu rahatsız olduğun atmosferden zevk alma durumları oluyo. Zaten yük senin omuzundaymış boşanacak kadar güçlü görüyorsan kendini ve buna hazırsan senin için değişen bişey olmayacaktır. sadece sinirlerin daha az bozulacaktır. Ve o da kiminle dans ettiğini görmüş olacaktır. Ama yok boşanamam dersen, strateji değiştirip sorumluluklarını azalt ve o omuzlarındaki yükü hafiflet. (kızınla ilgili olanlar omuzunda kalsın sadece) Alıp kızını çıkacaksın sen de uyumadan uyumaya geleceksin eve.

not: daha yeni gördüm aldatma olayını. düzeltiyorum... Evet boşanmalısın, ne o adamdan ne o evlilikten hayır gelir daha. Bide trip yapıyo hem suçlu hem güçlü... Onunla kaldığın her dakika senin için zaman kaybıdır..

Anlasilan esiniz evliligi bebegi kaldiramamis es vazifesi baba vazifesi agir gelmis anlasilan boyle kisilerle cok karsilasiyorum duzeliyorlar ama bu malesefki gec oluyor sana onerim bir evlilik terapistine gidebilirsiniz

Anlasilan esiniz evliligi bebegi kaldiramamis es vazifesi baba vazifesi agir gelmis anlasilan boyle kisilerle cok karsilasiyorum duzeliyorlar ama bu malesefki gec oluyor sana onerim bir evlilik terapistine gidebilirsiniz
Aile olamadik malesef sadece ne yapayım nasıl davranayim bosanma kararından önce nasıl hareket edeyim onları düşünüyorum

X