Boşanmaya adım adım 😔😔

Sorun eşinizde.
Yukarıda arkadaş da yazmış. Cinnet geçireceksin. Bunun başka çaresi yok. Sağlam bir rest çekip gerekirse bavulunu toplayıp çocuğunu alıp kendi ailenin yanına gideceksin. Bebeği de ailemin yanında doğuracağım diyeceksin.
Bunu hiç yaomadim ama bir kavgamizda çok kararlıydım .Beni durdurdu eşim yeminler etti ama yine aynı şeyler .O kadar şiddetli değil ama.kadin sürekli beni şikayet ediyor .Eşim yeminler ediyor yok o bir şey demedi diye.Gunahina giriyorsun diyor ama kadını 6 yildir tanıyorum .Hep onun cümleleri .Allah aşkına ben Kayınvalidemin evine gittim .Sofranın kurulmasina ,toplanmasına yardim ederim,bir mutfagi alırim el süpürgesi ile .Güleryuzu olurum konuşurum .Evini temizlemek zorunda miyim?Ben kötü gelin miyim ?Siz yapıyor musunuz ??

Lohusa kadinin üzerine yürüyen adam ile halen cinsellik yaşayip, çocuk yapabiliyorsan, evet kv'deyede sarilabilirsin.

Kendine kiymet vermeyip, etraftan bekleme. Kv'deye, görümceye bu kadar takmanin yerine, keşke eşine taksaydin. Bu adam asla değişmez. Toksik bir şekilde büyüdü ve halen devam ediyor.

Gerçekten evladini düşünsen, boşanirdin. Annesine sarilmadin diye evin huzurunu buzuyor. "Kizimdan sakliyoruz" deme. Cocuklar herşeyi his ediyor.

Ya bu adamdan boşanirsin, ya çekersin. Başka bir ihtimal yok.

Maddi olarak iyi para kazandığım bir mesleğim var .Öğretmenim .Ve branşın gereği istediğim ile gidebilirim .Her yerde açık var .Ailem hep arkamda .Maddi ,manevi .Kol kanat gererler.Bosansam zor duruma dusmem ama kör olası vicdanim ,enayiligim😔😔Çocuklarım babasız kalmasın,onları oynarken vazgeciyorum .Eşim onlari özler,diye açıyorum oturup ama bakıyorum bana acıyan yok.
Buna inanarak yazmadınız. Vicdan yapmıyorsunuz korkuyorsunuz. O zaman ayak uydurmaya çalışacaksınız. İşi gücü elinde olan kadınların bu durumda olması çok üzücü.

Bunu hiç yaomadim ama bir kavgamizda çok kararlıydım .Beni durdurdu eşim yeminler etti ama yine aynı şeyler .O kadar şiddetli değil ama.kadin sürekli beni şikayet ediyor .Eşim yeminler ediyor yok o bir şey demedi diye.Gunahina giriyorsun diyor ama kadını 6 yildir tanıyorum .Hep onun cümleleri .Allah aşkına ben Kayınvalidemin evine gittim .Sofranın kurulmasina ,toplanmasına yardim ederim,bir mutfagi alırim el süpürgesi ile .Güleryuzu olurum konuşurum .Evini temizlemek zorunda miyim?Ben kötü gelin miyim ?Siz yapıyor musunuz ??
Suç iki taraflidir. Fakat sizin olay için böyle değil. Ne çocuk gibi gelin şikayet edilip durulur mu ne kadar ayıp.

Maşallah Peygamber sabrınız varmış. Bana kızacaksını ama bu adam bugün böyle olmamış. Nişanda başlamışlar ne olduklarını göstermeye ve siz ısrarla bu adamla devam etmişsiniz. O da yetmemiş 2. Bebeğe hamile kalmışsınız.
Bu sağlıksız ortamda mutlu olmanız mümkün değil.
Ben yapacağım şeyi yazayım siz yapar ya da yapmazsınız size kalmış. Pılımı pırtımı toplar anneme giderim. Hiç bir açıklama da yapmam. Mallara şerh koydururum. Sonra da avukata veririm.
Çünkü bu tarz koloni halinde yaşayan ailelerde büyüyen adamların değişme şansı yok.
Ben kendime kızıyorum .O kadını ve gorumcemi gorunce ayrılmaya karar verdim .Ailem de dedi ,ablam da .Kızım bunlar seni yaşlandırırlar .Yapamazsın .Çok fenalar dediler .Ben hiç alışkın değilim bir de böyle şeylere .Kimse kimseye karışmaz.Esime ayrılmak istediğimi söylediğimde çocuk gibi ağladı karşımda .Yeminler etti .Her şey istediğin gibi olur,ben konuşurum onlarla dedi.Konustu da .Ben de inandım ,evlendim .Başlarda iyilerdi ama ben içlerine girmeyince içlerine girmemek de saygı çerçevesinde görüşmek ,yatılı kalmamak ,temizliğini yapmamak,durmadan sarılıp öpmemek) bana mobbing başladı .Haftada iki kere gitmek bile kadına az geliyor .Biz gidiyoruz .Yemek,çay ,sohbet geliyoruz .5 saat otursak .El gibi oturdunuz.Hic gelmiyorsunuz.Kadin istiyorki biz sabahtan gidelim orda kalalım .Evde temizlik ,yemek yapalım beraber .Bu şekilde yaşayan var mı???

Ben pandemide rahat ettim .Hiç görüşmedik ama yine başladı gorusmeler.Pandemi var diye bile sevinecek duruma getirdi beni kadın .Eşim onun sözlerine kulak asmasa ,benden yana olsa,o da fark etse bu kadar sorun yaşamayız .Ama.o da annesinden yana ve ben anlatmaya çalıştıkca ters tepiyor.Annesini kotuledigimi,onu doldurdugumu düşünüyor .
Eşler arasında sevgi muhabbeti arttıran dualar ismi şerifler var onları yapın belki Kocanızın gözü biraz sizi görür şuan Bildigin kör olmuş kv çok sinsi hiç sevmem böyle ikiyüzlü insanları detaylı olarak bilgi isterseniz msj atın size yazıyım ben çok faydasını gördüm bu duaların aynı şeyi kv niz için de yapabilirsiniz düzelsin diye niyetlenip onun için dua ederseniz belki rabbim bi kapı açar size

Lohusa kadinin üzerine yürüyen adam ile halen cinsellik yaşayip, çocuk yapabiliyorsan, evet kv'deyede sarilabilirsin.

Kendine kiymet vermeyip, etraftan bekleme. Kv'deye, görümceye bu kadar takmanin yerine, keşke eşine taksaydin. Bu adam asla değişmez. Toksik bir şekilde büyüdü ve halen devam ediyor.

Gerçekten evladini düşünsen, boşanirdin. Annesine sarilmadin diye evin huzurunu buzuyor. "Kizimdan sakliyoruz" deme. Cocuklar herşeyi his ediyor.

Ya bu adamdan boşanirsin, ya çekersin. Başka bir ihtimal yok.
Saklayamiyoruz.İki yaşında meraklı çocuk zaten.Nereye gitsek arkamızdan geliyor .Eşim de o an gözü dönüyor .Bağırma ,çağırma
Ben de annesinin adını duyunca cinlerim tepeme çıkıyor .Ben de bağırıyorum .Çocuk öyle bakakaliyor .Konu da bu.Annesine sarilmamisim ,annecim diyecekmisim .Kocam da haksız zaten.Ben kayınvalide ile kavga etmedim bir daha .Kendisine söyledim hep .Sen arada dengeyi kuramadın diye .

Maddi olarak iyi para kazandığım bir mesleğim var .Öğretmenim .Ve branşın gereği istediğim ile gidebilirim .Her yerde açık var .Ailem hep arkamda .Maddi ,manevi .Kol kanat gererler.Bosansam zor duruma dusmem ama kör olası vicdanim ,enayiligim😔😔Çocuklarım babasız kalmasın,onları oynarken vazgeciyorum .Eşim onlari özler,diye açıyorum oturup ama bakıyorum bana acıyan yok.
Sen mutlu olmazsan çocukların da mutlu olmaz. İlk boşanan çift siz olmayacaksınız çocuklar da gayet güzel yetişir hiç bir şey olmaz. Böyle insanlara hayat boyu sabredilir mi ya? İki gün sonra psikyatr da görürüz sizi artık bir ton antidepresan ile.

Buna inanarak yazmadınız. Vicdan yapmıyorsunuz korkuyorsunuz. O zaman ayak uydurmaya çalışacaksınız. İşi gücü elinde olan kadınların bu durumda olması çok üzücü.
Ayak uyduramiyorum .Uydurmayi denedim.Hep fazlasını istediler ,kişiliğim kalmadı artık .Şöyle yap böyle yap.Suraya gel .Emrivakiler .Bana fikrimi sormamalar .O zaman da yine şikayet etti .Ben çekilince zaten memnun olmuyor diye bu sefer de mesafeli duruyor ,el gibi duruyor diye şikayet ediyor .Deliricem artık .

Suç iki taraflidir. Fakat sizin olay için böyle değil. Ne çocuk gibi gelin şikayet edilip durulur mu ne kadar ayıp.
Bir de direkt şikayet etmiyor .Ben anlıyorum .Eşim bir şey demedi diyor ama.heo.kadinin lafları .Ben kalkar kalkmaz.Ben kızlarıma böyle davranmiyorum ,ben geleyim işinizi yapayım ama o istemiyor ,bak gel anne demiyor .Kadın sarılmaya takmış .Ahtapot gibi sarılmaya takmış .Sarilmadi sarilmadi.Tiksiniyorum artık .Lanet olsun sarilmasin der,insan evladının hzuurunu bozar mı bunun için .

Sen mutlu olmazsan çocukların da mutlu olmaz. İlk boşanan çift siz olmayacaksınız çocuklar da gayet güzel yetişir hiç bir şey olmaz. Böyle insanlara hayat boyu sabredilir mi ya? İki gün sonra psikyatr da görürüz sizi artık bir ton antidepresan ile.
Bugün eşimle konusacagim ciddi bir şekilde Akşam bir de sevdiğim şeyleri alıp gelmiş ,sabah hiçbir şey olmamış gibi ne oldu sen niye böylesin diyor .

Bir de direkt şikayet etmiyor .Ben anlıyorum .Eşim bir şey demedi diyor ama.heo.kadinin lafları .Ben kalkar kalkmaz.Ben kızlarıma böyle davranmiyorum ,ben geleyim işinizi yapayım ama o istemiyor ,bak gel anne demiyor .Kadın sarılmaya takmış .Ahtapot gibi sarılmaya takmış .Sarilmadi sarilmadi.Tiksiniyorum artık .Lanet olsun sarilmasin der,insan evladının hzuurunu bozar mı bunun için .
Eşiniz bunu demeli. Sizin söyleyecek birseyiniz yok.
Birde korona var ben anneme sarılmıyorum millet ne sevgi dolu.
Fakat cidden aileniz sahip çıkacaksa eğer bosnamayi goze almalısınız gibi duruyor. Yani en azından sağlam bir olay cikarmayi..çünkü eşiniz henüz olgun bir insan olamamış. Annesine baglimli kalmis

Ayak uyduramiyorum .Uydurmayi denedim.Hep fazlasını istediler ,kişiliğim kalmadı artık .Şöyle yap böyle yap.Suraya gel .Emrivakiler .Bana fikrimi sormamalar .O zaman da yine şikayet etti .Ben çekilince zaten memnun olmuyor diye bu sefer de mesafeli duruyor ,el gibi duruyor diye şikayet ediyor .Deliricem artık .
Neden çekiyorsunuz bu adamı ? Neden sizden daha önemli kocanız ? Çocuklarınız büyüyünce aferin anne , ne güzel yapmışsın demiyecek. İyi koca olmayan adamın babalığı iyi olsa kaç yazar? Ama ben biliyorum ki biz ne desek diyelim boşanmayacaksınız.

Çocuk gelişimi uzmanıyım dediniz.
Anne olarak değil, size danışmaya gelen uzman olarak değerlendirin aile ortamınızı. Bu ortamda çocuk gelişimi nasıl olur?
Zaten beni düşündüren bu .Her kavgadan sonra .Çocuğumun ruhunda ne yaralar açtık diye düşünüyorum .Sonra da babasız kalacak ,biz başka şehire gideceğiz .Güzel günlerin de babası yanında olmayacak ,okula baslayacak .Boynu bükük kalacak diye aciyorum.

Ben kendime kızıyorum .O kadını ve gorumcemi gorunce ayrılmaya karar verdim .Ailem de dedi ,ablam da .Kızım bunlar seni yaşlandırırlar .Yapamazsın .Çok fenalar dediler .Ben hiç alışkın değilim bir de böyle şeylere .Kimse kimseye karışmaz.Esime ayrılmak istediğimi söylediğimde çocuk gibi ağladı karşımda .Yeminler etti .Her şey istediğin gibi olur,ben konuşurum onlarla dedi.Konustu da .Ben de inandım ,evlendim .Başlarda iyilerdi ama ben içlerine girmeyince içlerine girmemek de saygı çerçevesinde görüşmek ,yatılı kalmamak ,temizliğini yapmamak,durmadan sarılıp öpmemek) bana mobbing başladı .Haftada iki kere gitmek bile kadına az geliyor .Biz gidiyoruz .Yemek,çay ,sohbet geliyoruz .5 saat otursak .El gibi oturdunuz.Hic gelmiyorsunuz.Kadin istiyorki biz sabahtan gidelim orda kalalım .Evde temizlik ,yemek yapalım beraber .Bu şekilde yaşayan var mı???
Eşiniz zaten başlı başına facia. Annesine temizlik yardımı yapmadınız diye kızıyor. Sözle olmaz. İcraata geçin. Çekin gidin ailenizin yanına , konuşmayın da görüşmeyin de. Çocuklarım böyle bir ortamda büyüse ben kahrolurum yaw.

Özleyecek olan adam böyle evi huzursuz edip anasının ağzına bakmaz lütfen çocuklarınızın geleceğini düşünün böyle bir ortamda büyümek istemezler. Özlediğinde nasıl olsa görüşecekler ama bu şekilde huzursuz bir ortam olmayacak.

Fakat cidden aileniz sahip çıkacaksa eğer bosnamayi goze almalısınız gibi duruyor. Yani en azından sağlam bir olay cikarmayi..çünkü eşiniz henüz olgun bir insan olamamış. Annesine baglimli kalmis
Zsten düşünmeye başladım .O da dedi.İki gün önce .Sen artık beni sevmiyorsun .Anlıyorum .Bana eskisi gibi bakmıyorsun dedi .Bu kadar olayın üstüne sevgi mi kalır ?dedim.

Ailem sahip çıkar .Maddi,manevi zaten evliyken bile arkamdalar .Geleneksel bir yapımız yok zaten .Bugün ciddi ciddi konuşacağım .

Neden çekiyorsunuz bu adamı ? Neden sizden daha önemli kocanız ? Çocuklarınız büyüyünce aferin anne , ne güzel yapmışsın demiyecek. İyi koca olmayan adamın babalığı iyi olsa kaç yazar? Ama ben biliyorum ki biz ne desek diyelim boşanmayacaksınız.
Boşanmayı gervekten düşünüyorum .Çünkü sona geldik .Artık psikolojim iyi değil .Kadını görünce bile kanım çekiliyor .Eşimi sevmediğimi hissediyorum artık .Zaten çocuguma tek bakıyorum .Eşim yoğun çalışıyor .İkisine de bakarım .Annem genç ,babamın altında araba var .Her seyimize koşarlar .Daha rahat edeceğimden eminim .Bir meslegim var çok şükür .Bir ev bir arabamiz var .Ailemin bana gönderdiği paralardan biriktirdiğim bankada 50 milyar param var .Aslında şartlar elverişli .Sadece biraz cesarete ihtiyacim var .

X