Boşanmaya adım adım 😔😔

Maddi olarak iyi para kazandığım bir mesleğim var .Öğretmenim .Ve branşın gereği istediğim ile gidebilirim .Her yerde açık var .Ailem hep arkamda .Maddi ,manevi .Kol kanat gererler.Bosansam zor duruma dusmem ama kör olası vicdanim ,enayiligim😔😔Çocuklarım babasız kalmasın,onları oynarken vazgeciyorum .Eşim onlari özler,diye açıyorum oturup ama bakıyorum bana acıyan yok.
Çocuklariniz babasiz kalmiyor sadece anne babasiyla ayni evi paylasmayacaklar adam ölmuyor ki babasiz kalsinlar, bosanacaksiniz. Boşamayacaksaniz bile en azindan rest cekmeli bi cekip gitmelisiniz bakalim ne kadar deger verecek.

Bunu hiç yaomadim ama bir kavgamizda çok kararlıydım .Beni durdurdu eşim yeminler etti ama yine aynı şeyler .O kadar şiddetli değil ama.kadin sürekli beni şikayet ediyor .Eşim yeminler ediyor yok o bir şey demedi diye.Gunahina giriyorsun diyor ama kadını 6 yildir tanıyorum .Hep onun cümleleri .Allah aşkına ben Kayınvalidemin evine gittim .Sofranın kurulmasina ,toplanmasına yardim ederim,bir mutfagi alırim el süpürgesi ile .Güleryuzu olurum konuşurum .Evini temizlemek zorunda miyim?Ben kötü gelin miyim ?Siz yapıyor musunuz ??
Esiniz annesinin evini temizletmek istiyorsa temizlikci tutabilir . Esinizin annesinden getirdigi laflari umursamayin . Sizi elestirirse sizde onu elestirin bazen kiskasa kissas

Ben de boşanalım demekten korkmadım ya anneni tercih et ya da beni dedim ben böyle şeylere gelemem dedim babamın evine gittim gına gelmişti senin annen olabilir ama benim değil dedim benden uzak dursun dedim. Eşimde zaten kendi annesinin yaptıklarını gözleriyle gördü benim tarafıma döndü anlayacağın yuvam bozulacak diye korkma o kadına gelince ayrılma noktasına gelip aileler karışınca nolacak bir baksın bakalım...
Akrabalar da karıştı hatta ama ben pes etmedim laflar çıktı kulak asmadım sonuç oğlunu benim yanıma aldım kendi tek kaldı diğer boş konuşanlara da avucunu yalamak düştü sandılar ki ayrılacaklar... Acaba yuvayı nasıl bozarız böyle anam bu insanlar.. Önemli olan tüm bu olanlara rağmen eşi kendine çekmek kendini sakın ezdirme bil ki ses etmezsen daha çok ezileceksin

Akrabalar da karıştı hatta ama ben pes etmedim laflar çıktı kulak asmadım sonuç oğlunu benim yanıma aldım kendi tek kaldı diğer boş konuşanlara da avucunu yalamak düştü sandılar ki ayrılacaklar... Acaba yuvayı nasıl bozarız böyle anam bu insanlar.. Önemli olan tüm bu olanlara rağmen eşi kendine çekmek kendini sakın ezdirme bil ki ses etmezsen daha çok ezileceksin
Ses ettikçe kötü olursun ama bu insanlar en azından seni ezmemeyi öğrenecek... Buna eşinde dahil merak etme insanlara anladığın dilden konuşunca kuyruğunu altına alıp geçer köşesine

Benimki de bunun kibarini söyledi bana ilk evlendigimde .Yok işte oğlum bizi bırakmaz falan kim diyorki bıraksın sırf ben her Alalhin günü evine gelmiyorum ya da her gün onu cagirmiyorum diye dedi bana bunu .Baktı ki ben gelmiyorum cirkeflesmeye başladı .Gelmek mecburiyetindesin falan dedi o zaman da sağlam bir kavga ettim kendisi ile .Şu anda da taviz vermiyorum tabi ama niye bunlarla uğraşmak zorunda kalayimki .Ben de yipraniyorum,evliligim de yıpranıyor .Bizim tek kurtuluşumuz Ülke değiştirmek ya da kayinvalidenin ölmesi .Gerçekten başka ile bile gitsek gelir aylarca bizde kalır .Tatillerde hep onlarda durmamizi ister .Başıma yine bela olur .Valla en iyisini yapmışsınız .Ben doğru karar veremedim .Gözüm kör oldu .Eşimden ayrılmak ,düzenimi değiştirmek zor geldi ama çocuk yokken her şey daha kolay olabilirdi .
Sevgi varsa ayrılmak istemiyorsan dua et ve sabret canım. Rabbimden hayrlı olanı afiyetle olmasını iste. Hayr bazen hatta çoğu zaman şerle yerini buluyor. Kırıla döküle. Olsunda nasıl olursa olsun degil afiyetle olsun diyelim.kendimiz icin.karsi taraf için değil. Yüce gönüllü insanlar var mesela karşı taraf içinde hayr ve afiyet isteyen.bende o olamadi maalesef. Allaha haval ediyorum. Mutlaka zulüm bitiyor er veya geç. Maalesef hafızadakiler kolay silinmiyor ama

Kendi silahını kendine kullanın eşinizin yanında sarılın canım annem kusura bakma çocuk ev birde üstüne hamilelik senin kadar hamarat becerikli olmadığım için yetişemiyorum vakit olmuyor deyin .Eşiniz yokken selam vermeyin.Ona uyum sağlayacağı bir arkadaş bir iş, meşguliyet lazım

Maddi olarak iyi para kazandığım bir mesleğim var .Öğretmenim .Ve branşın gereği istediğim ile gidebilirim .Her yerde açık var .Ailem hep arkamda .Maddi ,manevi .Kol kanat gererler.Bosansam zor duruma dusmem ama kör olası vicdanim ,enayiligim😔😔Çocuklarım babasız kalmasın,onları oynarken vazgeciyorum .Eşim onlari özler,diye açıyorum oturup ama bakıyorum bana acıyan yok.
Acırsanız acınası hale gelirsiniz , eşim babasızdı diye bende ona karşı iyi dikkatli olmağa çalışdım ancak sonda be oldu sizce? Kıskançlık ismi ile beni yarı yolda buraktı , hiç kimse sevilmeyi hak etmiyor sen kendini evlatlarını sev allah sana evlatlarınla sabır vermiş , ancak bir gelecek göremiyorsan evlatlarını harcama onların hep hakıddır iyi güzel ortamda yaşamak onlar anlar görür her şüyi

Bi yakınimiz oyle idi kayn yanına gidince kavga en son kendi ailesine soyledi aile damadi uyardi kiz bosanacam dedi 2 ay uzak kaldi adam sonradan akillandi kac yil oldu kaynana ile konuşmaz bence ailenize soyleseniz yalniz görüyorlar Sizi benimde durumum oyle idi sessizlestikce ustune geliyorlar büyüklere iletin aile büyüklerine

Bir laf vardir hep derim ben üzüleceğime birak onlar üzülsün dinsizin hakkından imansız gelir

Cok uzuldum gercekten. Konuyu okuyunca acaba kuzenim mı yazdı dıye düşündüm. Bırebır nerdeyse yaşadıklarınız, kızcağız kafasını duvarlara vurmuşluğu var ne yazıkkı. Ama onun eşinin ailesi farkındaydı bu durumun. Ve pskıyatrıye götürdüler kadını . Ilgı delisi gıbı bırsey kadın. Kuzenım arkadaşlarıyla kahve ıcerdı,benı nıye cagırmadınız dıye neler yapardı ya akşama eşi sinirli gelırdı eve.Kv hasta bellıkı ,sizde duyguları güçlü olan mantıklı duruşu olan bır kadınsınız. Aksı olsaydı eşiniz arada kalırdı. Kv psıkıyatrıye gıtsın. Birde eşiniz ilgilensin. Bakalım yapabılecekmı.Bence o sızın uzerınıze bırakıyor ,sızın ilgilenmenizi ıstıyor kendı kurtulmak ıcın . Boşanmayın tabıkı ya üzülmeyin. Eşinize uygun bır saatte kahve yapın acık acık konuşun. Aıle olmanın önemini öncelikleri. Annesine düşman olmadığınızı ama annesinin normal olmadıgını
,bu duruma çözum bulunulması gerektiğini vs. Bu kaynana modeli cok sinsidir bılıyorım Allah
Sorun eşinizde.
aynen evlendiği kadına sahip cikmasi lazim. adamlar ergen... konu sahibi de ebeveyn modunda. bağımlılık da var 2. cocuk olmasi buna isaret.

Bi yakınimiz oyle idi kayn yanına gidince kavga en son kendi ailesine soyledi aile damadi uyardi kiz bosanacam dedi 2 ay uzak kaldi adam sonradan akillandi kac yil oldu kaynana ile konuşmaz bence ailenize soyleseniz yalniz görüyorlar Sizi benimde durumum oyle idi sessizlestikce ustune geliyorlar büyüklere iletin aile büyüklerine
tabrik ederim. cok dogru bi yaklaşım

Sizde ikili oynayın o zaman eşiniz yokken muhatap olmayın. Eşiniz gelince onun yaptığı gibi sarılın. Kafanız almadığında çayına suyuna uyku ilacı karıştırın gitsin. Yine olmazsa bavulunuzu toplayın velayeti alacağınızı söyleyin

Sizde ikili oynayın o zaman eşiniz yokken muhatap olmayın. Eşiniz gelince onun yaptığı gibi sarılın. Kafanız almadığında çayına suyuna uyku ilacı karıştırın gitsin. Yine olmazsa bavulunuzu toplayın velayeti alacağınızı söyleyin

Lütfen böyle ilac atin felan saka olsa bile yazmayin. Bu bakarsiniz birinin alerjisi olur felan ölür gider. 🙈

X