Boşanmış bir anne olarak cok secici olmamak mi yoksa sevmeden olmaz demekmi dogru sizce? Korkularim var.

Kiyamam. Gerci artik olan olmuş ama keske annenizle konussaydiniz. O evde çekinmesi gereken siz degil o adam dir bence. Bi ara benim dayimdan bosanan (eski) yengem de bir başka adamla evlenmişti
O ara bizde kuzenim de cok değişiklik yani icine kapaniklik gozlemlemis ve cok uzulmustuk. Olan zaten çocuklara oluyor. Kizimin sansina babasi ingilterede ki babasının esinden dolayi görüşemiyolar. Baba suclu tabiiki ilk etapta. Baba tarafida anormal vicdansiz insanlar. Benim ailem de Hem uzakta hemde annemin depresif halinden nasibimizi almamak için gitmiyoruz. Haliyle bende kizim için bi aile ortami eger doğru kişi olursa elbette iyi olur diye hissettim. Elbette oz babasının yaninda oldugu gibi rahat olamaz ama iyi anlasirlarsa suandan daha mutlu olabilir diye inanıyorum. Tabiiki bu bi formül değil. Olmayadabilir. O kisiyle ilgili ve kizim belkide ne kadsr iyi plursa olsun istemez. O zamanda kabul edemezdim zaten. Neyse Rabbım hepimiz icin en doğru insanlari karşımıza çıkarsın. Evladınizi saglikla buyutun insallah. Yuvanizda mutluluk ve huzur nasip etsin Mevlam.
Amin canım benim inşallah şeninde gönlünden geçen gibi güzel bir yuvan olur kızınla harşeyin hayırlısını istemek önemli sizinde hakkınızda hayırlısı olsun kızını benim için öp ♥️

Amin canım benim inşallah şeninde gönlünden geçen gibi güzel bir yuvan olur kızınla harşeyin hayırlısını istemek önemli sizinde hakkınızda hayırlısı olsun kızını benim için öp ♥️
Amin canım cumlemiz için. Öperim ablasi :). Sende bebişini bizim için öp 😍

İşsiz, kıskanç, internet üzerinden tanışma, yüzünü görmediğiniz, sesini soluğunu bilmediğiniz, dokunmadığınız, yanınızda olmayan birisi için acele etmeyin derim. Hani 40 yaşındasınız neredeyse. Nasıl kapılıyorsunuz 15 lik kızlar gibi. Ailesine falan bahsetmiş ama yanınıza da hiç gelmemiş. İnsan borç harç bulur bir yerden yine gelir sevdiğinin yanına. Kızınız için dikkatli olmalısınız. Kıskançlık çok önemli bir konu bence. Allah korusun neler duyuyoruz. Bana çok havada kalmış bir ilişki gibi geldi. Yerinizde olsam evlilik düşünmezdim bile şu aşamada. Biraz daha tanıyın bakalım.

Yeni farkettim ben orayı kaçırmışım. Uyudunuz telefonu da bu yüzden cevaplamadınız diye beni aldatıyorsun demiş adam. İnanamıyorum. Yani bu şu demek. Sen boşanmış bir kadın olduğun için başkalarını her an yatağına alabilirsin. Yada alıyorsun demek. Nasıl hazmetriniz bu hakareti. Nasıl kabul edip devam ettiniz. Bir de burada dert edinip soruyorsunuz ne yapayım diye. Adamın zihniyeti pis, kapkara. Bunu (çok afedersiniz çok özür diliyorum.) - - - ayrıca bu yazdıklarım için boşanmış tüm kadınlardan da çok özür diliyorum ama zihniyeti böyle bu tür adamların Allah bildiği gibi yapsın--- bunu hiç evlenmemiş bir kadına söylemezdi. Yüzde bin beş yüz. Adam namusunuza laf söylemiş daha evlilik diyorsunuz. Ne diyeyim Allah akıl fikir versin. sinirim çok bozuldu. Yalnız kalmak istemiyorsunuz. Adınıza da çok üzüldüm.herkes mutlu bir yuva yanında bir eş ister. Ah çok dikkatli olun ne olur.

İşsiz, kıskanç, internet üzerinden tanışma, yüzünü görmediğiniz, sesini soluğunu bilmediğiniz, dokunmadığınız, yanınızda olmayan birisi için acele etmeyin derim. Hani 40 yaşındasınız neredeyse. Nasıl kapılıyorsunuz 15 lik kızlar gibi. Ailesine falan bahsetmiş ama yanınıza da hiç gelmemiş. İnsan borç harç bulur bir yerden yine gelir sevdiğinin yanına. Kızınız için dikkatli olmalısınız. Kıskançlık çok önemli bir konu bence. Allah korusun neler duyuyoruz. Bana çok havada kalmış bir ilişki gibi geldi. Yerinizde olsam evlilik düşünmezdim bile şu aşamada. Biraz daha tanıyın bakalım.
Tabiiki aslında durum şöyle: ben evlilik niyetiyle bi ilişkiye baslarim bir anne yim ki genc kızkende bu zihniyetteydim. Ama bu demek degilki tanimadan yuz yüze gelmeden tmm evlenelim dedim. Amac oydu ama iste yuz yüze gelmeden bitti. Oysa iyi oluncada melek gibiydi ama beni huzursuz eden bir çoğunlukla mani olan durumlar benden kaynaklansada sanki onun yinede daha ozverili olmasi bu konuda ve gelmesiydi bekledigim. Yani gelip bir kaç gun kalmaktan önce gunubirlik bile para denklestirip ben hazirligimi yaptim günübirlikte olsa gelicem deseydi benden mutlusu olmazdi. Neyse birde ikide bir namusumdan suphe duyması artik bardağı taşıran son damlaydi çünkü beni en korkutan kiskanclik ve ofke kontrol sorunuydu. Yani kiskanclik anında ofke kontrol sorunu olurdu. Yoksa basks zaman ben öfkeliyken o sakin dururdu. Ailesi ile tanistirma sayilmaz o. Spontane gelişti oda tahmin etmedi gelip annesinin oturup bir iki laf edecegini ki samimi bi durum olusmustu aslında. Espri vs.. onu sorun etmedim bilakis hoşuma gitmişti. Is sorununa gelince bence is bulunur ama kalp dengi kafa dengi bulmak zordur. Oyle baktim hep. Fakat sorunlar olusunca bitti. Hep rahatsiz oldugum durumlar surekli olmays başlayınca ben artık sinirleniyordum. Ama kiskanclik durumu bitiren seydi benim için. Neyse üzülüyorum özlüyorum ama yapacak bir sey kalmadi. Yani keşke bu negatif durumlar hic olmamis olsaydı. Hayirlisi

Yeni farkettim ben orayı kaçırmışım. Uyudunuz telefonu da bu yüzden cevaplamadınız diye beni aldatıyorsun demiş adam. İnanamıyorum. Yani bu şu demek. Sen boşanmış bir kadın olduğun için başkalarını her an yatağına alabilirsin. Yada alıyorsun demek. Nasıl hazmetriniz bu hakareti. Nasıl kabul edip devam ettiniz. Bir de burada dert edinip soruyorsunuz ne yapayım diye. Adamın zihniyeti pis, kapkara. Bunu (çok afedersiniz çok özür diliyorum.) - - - ayrıca bu yazdıklarım için boşanmış tüm kadınlardan da çok özür diliyorum ama zihniyeti böyle bu tür adamların Allah bildiği gibi yapsın--- bunu hiç evlenmemiş bir kadına söylemezdi. Yüzde bin beş yüz. Adam namusunuza laf söylemiş daha evlilik diyorsunuz. Ne diyeyim Allah akıl fikir versin. sinirim çok bozuldu. Yalnız kalmak istemiyorsunuz. Adınıza da çok üzüldüm.herkes mutlu bir yuva yanında bir eş ister. Ah çok dikkatli olun ne olur.
Bakin ben o dedigini hazmetmedim ve ayrildim. Şöyle bi durum var o uyumadin gece konustun dedi. Yatıp kalkmayacagimi bilir ki konustun demek bile yeterli. Neyse bitti iste..

Teşekkür ederim. Aynen yazdığınız gibi. O duygularla dolu zihnim. İş durumuna gelince evet bende isterim sabit guvenilir bir isi olsun ama iste bu zamanda cok issiz kalanda oldugu için normal kabul ettim bu durumu. Fakat dediginiz gibi ki aslında inanın hic anlatmadım kiskancligini. Resmen onu aldattigimi dusunuyor bir kaç saat fazla uyumusum diye. Hatta makyajlisin (nadir makyaj yaparim) diye bile sana güvenmiyorum deyip yuzume kapatti tlf nu. Böyle oluncada aslında asla dusunulecwk bi tarafi yok sadece benim korkularim var. Cunku bu hayatta kizimdan baska kimsem yok. :KK43:
Yanliz kalmak guvensiz biriyle yasamaktn daha iyidir cok afedersin ama bana gore yanlis dusunuyorsun

Herkese iyi akşamlar. Umarim yargilamadan okursunuz. Aslında çokta yargılanacak bi durum değil artik günümüzde heleki pandemi varken internetten tanışmak dahada normal kabul edilebilir belki fakat yinede önyargı ile bakilan bi durum, hatta bir baskasinda duysam ben bile on yargili daha bi temkinli olmak gerekir diye sacma bulabilirdim. Neyse şöyleki yaşım 39.

6 sene once bosandim. Bir kizim var 10 yaşında. Kimseyi hayatıma almadım hem korkularimdan yada icime sinen biri çıkmadığından dolayi. Bundan 8 ay önce biri ile tanistim nette. Forum gibi bi yerdi. Derken sohbet ilerledi. Benden cok etkilendiği belliydi. Olgun kültürlü yani hic bir negatif hissim oluşmadı. Neyse gel zaman git zaman ilişkiye dönüştü. Ailesi biliyordu. Hatta denk geldi bir iki kez görüntülü konuştuk kisada olsa. O hic evlenmemiş cocugu yok. Tanistiktan kisa sure sonra isyeri kapaninca işsiz kaldi. Hayalimdeki yada tipinmiydi diye sorarsaniz degildi ama zamanla gozume gonlume hoş gelmeye basladi. Ailesinin acik goruslu oldugunu ve benim bosanmis bir anne olmami sorun etmeyeceklerini soylemisti. Oylede oldu. Aramizda 5 yas vardi, ben büyüğüm ondan. Tek sorun olarak benim anne olamayacak yasta oldugumu soylemis ablasi ama görüşünü söyleyince eski erkek arkadaşım konu kapanmis. Beni cok seviyor biliyorum bende seviyorum ama beni cok dusunduren bi durum var. Oda kiskancligi. Birde daha yuzyuze gelemedik. O Ankara da ben İstanbul da. İlk baslarda ben hemen istemedim sonra da maddi sorunlardan dolayi gelemedi. Ama artik gelecektik yine kiskancligindan dolayi ayrildik. Ama biliyorum ben istesem yine barisiriz. Fakat Bana fazla geliyor bu kadar kiskanclik. Ilk etapta bir anneyim. Kiskaninca hafiftende olsa kontrolsuzce kelimeler kullanıyor. Nasil onun bu huyuna ragmen devam edebilirim. Tabiiki daha yuz yüze gelip ne bileyim bi soz nisan evresi olacak daha cok taniyacagiz birbirimizi ama buradaki duzenimi bozup bir iki sonra bosanip gelirsem diye korkuyorum.

Asil aklımı karıştıran şu: ondan tamamen vazgeçersem ömrüm ne zamana kadar yalniz gececek. Ya yarin birgun cocuklu boşanmış biri ile evlenip baska yonden sorun yasarsam. Bende çocukluyum cocuk sorun degil elbette ama kotu örneklerini duydum etrafimda. Birde eski esi vs derdi olurmuki hayatımda. Bu arada yasim 39 ama cok daha genc gosterdigimi guzel oldugumu soylerler. Fakat onemli olan bunlar degil
Insanin karsisina iyi biri cikarmi heleki boşanmış bir anneye on yargi ile bakan bir toplulukta? Sizce ne yapmalıyım? Şimdiden sagolun. Biraz karisik oldu kusura bakmayın.
Daha yüzyüze gelemedik ten sonrasını okumadım. 8 aydır konuştuğun biri neden hiç yanına gelmedi ki uzaktan ne kadar tanıdın da bukadar hayata dair planlar kurmaya calistin. Elbette insanlar istediği yerden tanışır ama yüzyüze gelmedigin biri için bu kadar hayata dair planlama çok fazla

Herkese iyi akşamlar. Umarim yargilamadan okursunuz. Aslında çokta yargılanacak bi durum değil artik günümüzde heleki pandemi varken internetten tanışmak dahada normal kabul edilebilir belki fakat yinede önyargı ile bakilan bi durum, hatta bir baskasinda duysam ben bile on yargili daha bi temkinli olmak gerekir diye sacma bulabilirdim. Neyse şöyleki yaşım 39.

6 sene once bosandim. Bir kizim var 10 yaşında. Kimseyi hayatıma almadım hem korkularimdan yada icime sinen biri çıkmadığından dolayi. Bundan 8 ay önce biri ile tanistim nette. Forum gibi bi yerdi. Derken sohbet ilerledi. Benden cok etkilendiği belliydi. Olgun kültürlü yani hic bir negatif hissim oluşmadı. Neyse gel zaman git zaman ilişkiye dönüştü. Ailesi biliyordu. Hatta denk geldi bir iki kez görüntülü konuştuk kisada olsa. O hic evlenmemiş cocugu yok. Tanistiktan kisa sure sonra isyeri kapaninca işsiz kaldi. Hayalimdeki yada tipinmiydi diye sorarsaniz degildi ama zamanla gozume gonlume hoş gelmeye basladi. Ailesinin acik goruslu oldugunu ve benim bosanmis bir anne olmami sorun etmeyeceklerini soylemisti. Oylede oldu. Aramizda 5 yas vardi, ben büyüğüm ondan. Tek sorun olarak benim anne olamayacak yasta oldugumu soylemis ablasi ama görüşünü söyleyince eski erkek arkadaşım konu kapanmis. Beni cok seviyor biliyorum bende seviyorum ama beni cok dusunduren bi durum var. Oda kiskancligi. Birde daha yuzyuze gelemedik. O Ankara da ben İstanbul da. İlk baslarda ben hemen istemedim sonra da maddi sorunlardan dolayi gelemedi. Ama artik gelecektik yine kiskancligindan dolayi ayrildik. Ama biliyorum ben istesem yine barisiriz. Fakat Bana fazla geliyor bu kadar kiskanclik. Ilk etapta bir anneyim. Kiskaninca hafiftende olsa kontrolsuzce kelimeler kullanıyor. Nasil onun bu huyuna ragmen devam edebilirim. Tabiiki daha yuz yüze gelip ne bileyim bi soz nisan evresi olacak daha cok taniyacagiz birbirimizi ama buradaki duzenimi bozup bir iki sonra bosanip gelirsem diye korkuyorum.

Asil aklımı karıştıran şu: ondan tamamen vazgeçersem ömrüm ne zamana kadar yalniz gececek. Ya yarin birgun cocuklu boşanmış biri ile evlenip baska yonden sorun yasarsam. Bende çocukluyum cocuk sorun degil elbette ama kotu örneklerini duydum etrafimda. Birde eski esi vs derdi olurmuki hayatımda. Bu arada yasim 39 ama cok daha genc gosterdigimi guzel oldugumu soylerler. Fakat onemli olan bunlar degil
Insanin karsisina iyi biri cikarmi heleki boşanmış bir anneye on yargi ile bakan bir toplulukta? Sizce ne yapmalıyım? Şimdiden sagolun. Biraz karisik oldu kusura bakmayın.
Bir söz vardır. “Kişi kendi gibi bilir işi”. Bu sözün doğruluğuna çok inanırım. İş bulunur, her boşanmış kadın illa boşanmış bir adamla evlenecek diye bir kural da yoktur, ayrıca yeniden anne olabilirsiniz 39 çok büyük bir yaş değil. Ama o kıskançlık meselesi, kendi kafasında senaryolar yazması, kontrolsüzce davranması sağlıklı şeyler değil. Bir insan bir konuda ne kadar takıntılıysa kendisi de aynı şeyi mutlaka yapıyordur diye düşünürüm hep. Ve mutlaka böyle bir duruma şahit olurum. Bence kendi güvenilmez biri olduğu için güvenmeyi de bilmiyor. Ayrılırsam başkası olur mu ne zaman olur nasıl olur gibi sorularınızın cevabını ancak zaman verebilir. Ama her ne olursa olsun zamana bırakmak yanlış bir ilişki içerisinde olmaktan çok daha iyidir. Aşırı kıskanç erkeklerin çoğu zamanlar bunu şiddete dönüştürüyorlar maalesef. İleride çocuğunuz böyle durumlara şahit olmak zorunda kalırsa çok daha fazla üzülürsünüz. Umarım Allah kalbinize göre bir insanla karşılaştırır 🎈 hakkınızda hayırlısı neyse o olsun ❤️

Bir tane kızınız var ve çalışıyorsunuz . Eğer bu kişiye evet derseniz büyük bir riske girmiş olursunuz ki ben olsam asla yapmazdım.

39 yaşından sonra hiç görmediğiniz, sadece nette konuştugunuz , üstüne üstlük ışsız bir adamla nasıl bir gelecek düşünebilirsiniz ? Kusura bakmayın biraz ağır oldu ama bu bile bile lades demek. Kizinizla bu adam ayni evde kalacak ben olsam kesinlikle göz yummazdim buna.
Kiziniz icinde tanımadığı bir adama alışmak oldukça zor gelirdi.
Lütfen biraz mantıklı düşünüp karar verin sırf kameradan gördüğünüz birşeyler paylasmadiginiz bir adamla hayal kurmayın , aile özlemi var anlıyorum ama insanlar çok kötü bu özlemi gidereyim derken herşey daha da kötü olmasin. Uzaktan söylemesi kolaydır ama kiziniz büyüyüp ayakları üzerinde durana kadar kendinizi ona odaklayin bence. El adamı her daim bulunur hele ki netten.. Ama kızınız bir daha bulunmaz.

X