Boşanmış çocuklu kadınlar.

Izabelya

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2016
212
184
Merhabalar
Eşimden boşanmak üzereyim. Henüz eyleme geçmedim ama kararımı verdim. 2 yaşında bir bebeğim var ve vicdan olarak çok yıprandım. Ona haksızlık yapıyormuşum gibi hissediyorum ama evliliğin sürdürülebilecek bir yanı da kalmadı.
Süreç nasıl oluyor ? Çocuk çok etkileniyor mu ileride ne gibi sorunlar yaşar ?
Sırf çocuğum üzülmesin diye bu cehennemi yaşamayı bile düşünüyorum.

Merhabalar
Eşimden boşanmak üzereyim. Henüz eyleme geçmedim ama kararımı verdim. 2 yaşında bir bebeğim var ve vicdan olarak çok yıprandım. Ona haksızlık yapıyormuşum gibi hissediyorum ama evliliğin sürdürülebilecek bir yanı da kalmadı.
hayatınızda birisi varmı çocuğunuz çok küçük neden bitiyor

Merhabalar
Öncelikle geçmiş olsun, hakkınızda hayırlısı olsun.Anlasmali bosanacaksaniz aranızda protokol imzaliyorsunuz adliyeye anlaşmalı bosanma diye basvuruyorsunuz.Bir duruşmada bitiyor,15 gün sonra iki taraf da imza atmaya gidiyor ve kesinlesmis oluyor ben böyle biliyorum.
Çekişmeli boşanma olmayacak olması güzel,çok yipranmazsiniz iftiralarla dilekcelerle filan.
Çocuk konusunda evet insan istiyor ki çocuklar musmutlu bir aile ortamında kendi annesinin babasının yanında büyüsün.Bu ortamın çocuğa sağlanması için elimizden geleni yapmalıyız fakat buna rağmen olmuyorsa eğer bu birliktelik fayda değil zarar getiriyor.Kendi ailemden biliyorum.Kotunun iyisini (boşanmış aile çocuğu olmak)seçmek zorunda bırakıyorlar malesef.

Izabelya Izabelya ayrıca ben sadece çocuğa değil kendime de üzülüyorum.Su an tatildeyim mesela,davalar duruşmalar derken yıprandım biraz ortam değişeyim dedim.Burada herkes anne baba çocuk,biz anne ve çocuk olarak takılıyoruz.Eksik hissediyorum sanki.Alisilir diye ümit ediyorum zamanla neyse bakalım.
Zor yanlari var tabiki ama artı eksi hesabını yapmalı,olmuyorsa olmuyor çoğu Zaman

Izabelya Izabelya ayrıca ben sadece çocuğa değil kendime de üzülüyorum.Su an tatildeyim mesela,davalar duruşmalar derken yıprandım biraz ortam değişeyim dedim.Burada herkes anne baba çocuk,biz anne ve çocuk olarak takılıyoruz.Eksik hissediyorum sanki.Alisilir diye ümit ediyorum zamanla neyse bakalım.
Zor yanlari var tabiki ama artı eksi hesabını yapmalı,olmuyorsa olmuyor çoğu Zaman
Ne kadar oldu siz boşanalı ?
İşte o eksikliği ben bile hissedersem çocuk nasıl hisseder acaba diye kafayı yiyeceğim gerçekten. Çok korkuyorum çocuğumu kursuz etmekten.

Ha şu da var.Ciftlerden biri mesela yan sezlongda biriyle telde konuştu ister istemez duyuluyor tabi..Eşinden şikayet ediyor aman 70 çeşit yemekten birini begendiremiyorsun yemezse yemesin amannn.Bir böyle şikayet ediyor amannnn diyor bir yandan aşkım canım.Herkes idare ediyor birbirini sanırım.idare ettiğin kadar yürüyor,bazen yürümüyor adam terk ediyor okuyoruz burada

İşte o eksikliği ben bile hissedersem çocuk nasıl hisseder acaba diye kafayı yiyeceğim gerçekten. Çok korkuyorum çocuğumu kursuz etmekten.
On gün önce boşanma kararı verildi,itiraz için süre konulacak.Karsi taraf sonuna kadar itiraz ederse 3.5-4 yıl daha uzar dedi avukat.Tutulur yani kalmadı diyorsunuz böyle ise çocuğa rağmen o yola giriyoruz ne yapalım

• Beğen
Reactions: Cac
Benim Kv ve Kp eşim 3 yaşındayken boşanmış. Eşimi genel olarak ananesi büyütmüş. İlerleyen senelerde babasıyla iletişimi de kopmuş. Bir erkek çocuk için baba figürünün olmaması çok zor. Aile kavramı hiç yoktu. Aynı masada yemek yiyen anne-baba öyle bir ortam görmemiş. Bir de benim eşimde kadınlara karşı müthiş güvensizlik vardı. Her kadın annesi gibi çocuğa rağmen eşini terk eder korkusu vardı. Evliliğimizin başlarında epey mücadele ettik. Çocukla filan kendi aile kavramını buldu. 🙏🏻

Boşanali 2 ayı biraz geçti.2 kizim var büyüğü 9 kucugu4 yaşında.10 yıldır sürdürmeye çalıştığım beni maddi manevi yoran bir evlilikti.Anlasmali 5 dakika da bitti.Cekismeli istemedim.cekimeli davalarda insanlar birbirinin yüzüne bakacak hali kalmıyor bazen.Biz çocuklarımız için görüşmek mecburiyetindeyiz. O yüzden anlaşmalı 5 dakikada bitti.dava açtık 14 gün so raya randevu verildi.hemen bitti.davadan 1 ay so ra kinlik vs değişimi yaptim.kizlarim babalarıyla hafta da 2 bazen 3 kere görüşüyor.istedijleri zaman kızlar da arıyor babası da asla sınır koymuyorum.ben huzurluyum.evet aile olarak birilerini görünce ben de üzülüyorum ama şimdi olmasa da 5 yıl so ra yine bu noktaya gelecektik.Ve o zaman şartlar daha zor olabilirdi.Buyuk kizim ilk zamanlar çok üzüldü ama sonra gorduki anne mutlu babayla istediği zaman görüşüyor alıştı duruma.cocuklarim babasını bir daha göremeyeceğini düşünüyordu.Ama babaları kızlarıma düşkün.Onlar da babalarına bu benim için gayet iyi.eski eşimden tek beklentim kızlarını arayıp sorması arkalarında durması.Simdilik her şey yolunda

Benim Kv ve Kp eşim 3 yaşındayken boşanmış. Eşimi genel olarak ananesi büyütmüş. İlerleyen senelerde babasıyla iletişimi de kopmuş. Bir erkek çocuk için baba figürünün olmaması çok zor. Aile kavramı hiç yoktu. Aynı masada yemek yiyen anne-baba öyle bir ortam görmemiş. Bir de benim eşimde kadınlara karşı müthiş güvensizlik vardı. Her kadın annesi gibi çocuğa rağmen eşini terk eder korkusu vardı. Evliliğimizin başlarında epey mücadele ettik. Çocukla filan kendi aile kavramını buldu. 🙏🏻
Bizde de ex in babası iki yaşında iken vefat etmiş,kv anneyi atmis çocukları vermemiş çocuklara da anneniz sizi terk etti demiş.Ex de aynı bahsettigin gibi kadınlara güven sıfır,aile olmayı bilmiyor vs.3 defadır boşanıyor işte ben 3 yum..sürekli bam teline basıyor insanın eziyor kadınim diye, çekemedim valla artik.46 yaşında adam iki kere aile olmuş ikisinde de elinde tutmak için hiçbir şey yapmadı.Kimisi aile olunca sarılır,bizimki elinin tersiyle itiyor,biraz da huy işte ya

Son düzenleme:
Merhabalar
Bosanmis 1 cocuklu anneyim.
O karari verirken bende bunu dusunuyordum.
Simdi: keske daha once bosansaydim.
Kizim ergen olmasina ragmen cicek gibi acildi😍
Hayat cok kisa. 1 gun 1 gundur

X