Boşuna mı kafaya takıyorum ?

Lagom06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2020
1.017
1.171
Çokta takmayın kafanıza. Size kasıtlı birşey yapıldığını düşünmüyorum. Tabiki torun yeğen sevinmeleri ya da sevindiklerini göstermeleri gerekirdi. Görümceden çekindikleri için mi yapmadılar acaba. Bebek sahibi olmak için tedaviler ameliyatlar çok yıpratıcı süreçler. Umarım en yakında görümcenizde çocuk sahibi olur ikinize birden sevinirler.

gibigibiyim

Guru
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2014
11.403
18.682
Uzun olacak ama lütfen okuyun. :) 2 senelik evliyim. 2 senedir 2 farklı şehir arası yaşıyoruz 2 şehirdeki evde kendimizin dayalı döşeli, şükür maddi sorunumuz da yok. Ben de evden çalışabiliyorum ve daha 1buçuk senemiz var tamamen sabit bir şehirde yaşamaya. Bu yüzden bebek düşünmüyordum ve eşimin ailesi de zaten şuanlık istemedikleri belliydi.

Ve bi kazayla hamile olduğumu öğrendim, eşim sevindi, olsun dedi belki de huzursuz bi bebek olmayacak hayatımıza ayak uydurabilecek. Şu an 3 aylık hamileyim. Büyük görümcem sevindi, boşver kafaya takma hamileliginin tadini cikart nasibinizde bu varmış planli olmuyo bazi seyler dedi. Eşim anne babasını görüntülü arayip soyledi. Kayinvaldem once kocasina bakti sonra gozunuz aydin olsun dedi. Pek sevinmediler. Kucuk gorumcem de 3 senedir evli. Ona da soyledim. Ne diyim hayirlisi olsun dedi. Allah var ben kotu dusunmedim, dedim ki muhtemelen o da bebek planliyordu, annem bakar diye, benim hamile oldugum ortaya cikinca ertelemek zorunda kaldi gibilerinden. Esime dedim ben sadece ilk 40 gun yardim beklerim annenden sonra kendim bakarim ablan sey yapmasin benim yuzumden. Esim dedi ki onun kadin hastaliklari sorunu var ameliyat oldu hem endometrioz hem de alttan vajinal bi operasyon. Muhtemelen o tedaviyle cocuk sahibi olabilecek, hafiften kiskanmis olabilir sen kafaya takma dedi.

Birkac gun sonra esimin babasi aradi, siz kucuk ablana da soylediniz mi diye. Esim soyledik dedi. Sonra ne aradilar ne sordular. O kadar uzulduler ki sanki... Benim aileminse agzi kulaklarinda.

Esimin dogum gunuydu hamile halimle evde calisiyorken bi sekilde yemek hazirladim 2 gorumcemi davet ettim. Buyuk gorumcem herseye yardim etti, kucuk gorumcem oturdugu yerden kalkmadi. Ben de buyuk gorumceme dedim abla sonra ben yaparim zaten haftasonu. Esim de dedi abla karisma ben siz gidince toparlarim. Kucuk gorumcem ben hamile degilmisim gibi davrandi. Kardesini bile tebrik etmedi, keza kocasi da.

Kayinvalidemler bir kere arayip sormadilar nasilsin diye. Sanki hamile degilmisim gibi davraniyolar. Esim de dedi kizininkini once istiyordu bu acik ortada ama sen kagaya takma. Kafaya takma da ben hamileyim hormonlarim tavan yapiyor. Ve esim ailede tek erkek ya. Insan bu kadar mi soguk davranir. Allahtan esim cok iyi bana karsi. Sizce cok mu gereksiz kafaya takiyorum ?
Tamam hamile olduğunuza sevinmişsiniz bu gayet normal, çok güzel, tebrik ederiz Allah sağlık sıhatle tamamına erdirsin inşallah ama herkesin de bu duruma sizin kadar mutlu olması, sizin kadar büyük tepkiler vermesi gerekmiyor. Ayrıca sürekli "hamile halimle" diye cümleler kuruyorsunuz ama henüz 3 aylık hamilesiniz önünüzde uzun bir yol var şimdiden bu kadar nazlanırsanız 9 ayı zor bitirirsiniz benden söylemesi, çünkü en kolay aşamadasınız. Bir de görümcenize biraz daha anlayışlı olabilirsiniz, bana yazınız bile bu kadar abartılı geliyorsa, kimbilir tavırlarınız(hamilelikle ilgili) ne kadar abartılıdır diye düşündürüyorsunuz. Çocuğu olmayan görümceniz sizin bu hallerinize bozulmuş olabilir sonuçta bu onun hassas noktası. Biraz daha bu durumu normelleştirmeye çalışın içinizde. Çünkü normal bir durum aslında hamilelik, yani beklentileriniz ve fikirleriniz fazla abartılı.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 377 gün geçti.

BethHarmon

ComfortablyNumb
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2014
3.687
11.876
30
nasıl davranacaklardı ki?
evet gereksiz takıyorsunuz.
aşırı ilgi gösterseler de bunalırsınız.
boşverin şu eş ailelerini ya.

Khomyuk

Guru
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2019
6.603
23.250
Demek ki ben kendim gibi olmalarini bekliyorim 😄 benim kardesimin esi hamile olsa mesaj atardim nasim gidiyo bideye ihtiyacin var mi diye
Abartıyorsunuz.
Herkes çocuğu kendine yapar, yok kırk gün gelsinler sevelim tadını çıkaralım, şenlik ateşi yapalım demeye gerek yok. Herkesin çocuğu kendine önemli özel.
Arayıp ay nasılsın diye sizi sürekli cilalamalarını beklemişsiniz.
Bir de emin olun doğumdan sonraki durumda farklı düşünecek kalabalık istemeyeceksiniz. Emzirme, lohusalık, kanama derken insan çevresinde annesinden kardeşinden hariç kimseyi istemiyor. Eş ailesi özellikle batıyor göze. Ondan şimdiden kendi kendinize lohusalıkta dert aramayın.

Nickonemli

Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2021
68
123
Görümcelere arayıp haber verilmesi tuhaf geldi, hayırlı olsun demişler,daha hamileliğinizin başındasınız, daha ne yapmalarını bekliyordunuz ki,

LilaGuller

N ✨
Pro Üye
Anneler Kulübü
4 Şubat 2021
786
1.059
Uzun olacak ama lütfen okuyun. :) 2 senelik evliyim. 2 senedir 2 farklı şehir arası yaşıyoruz 2 şehirdeki evde kendimizin dayalı döşeli, şükür maddi sorunumuz da yok. Ben de evden çalışabiliyorum ve daha 1buçuk senemiz var tamamen sabit bir şehirde yaşamaya. Bu yüzden bebek düşünmüyordum ve eşimin ailesi de zaten şuanlık istemedikleri belliydi.

Ve bi kazayla hamile olduğumu öğrendim, eşim sevindi, olsun dedi belki de huzursuz bi bebek olmayacak hayatımıza ayak uydurabilecek. Şu an 3 aylık hamileyim. Büyük görümcem sevindi, boşver kafaya takma hamileliginin tadini cikart nasibinizde bu varmış planli olmuyo bazi seyler dedi. Eşim anne babasını görüntülü arayip soyledi. Kayinvaldem once kocasina bakti sonra gozunuz aydin olsun dedi. Pek sevinmediler. Kucuk gorumcem de 3 senedir evli. Ona da soyledim. Ne diyim hayirlisi olsun dedi. Allah var ben kotu dusunmedim, dedim ki muhtemelen o da bebek planliyordu, annem bakar diye, benim hamile oldugum ortaya cikinca ertelemek zorunda kaldi gibilerinden. Esime dedim ben sadece ilk 40 gun yardim beklerim annenden sonra kendim bakarim ablan sey yapmasin benim yuzumden. Esim dedi ki onun kadin hastaliklari sorunu var ameliyat oldu hem endometrioz hem de alttan vajinal bi operasyon. Muhtemelen o tedaviyle cocuk sahibi olabilecek, hafiften kiskanmis olabilir sen kafaya takma dedi.

Birkac gun sonra esimin babasi aradi, siz kucuk ablana da soylediniz mi diye. Esim soyledik dedi. Sonra ne aradilar ne sordular. O kadar uzulduler ki sanki... Benim aileminse agzi kulaklarinda.

Esimin dogum gunuydu hamile halimle evde calisiyorken bi sekilde yemek hazirladim 2 gorumcemi davet ettim. Buyuk gorumcem herseye yardim etti, kucuk gorumcem oturdugu yerden kalkmadi. Ben de buyuk gorumceme dedim abla sonra ben yaparim zaten haftasonu. Esim de dedi abla karisma ben siz gidince toparlarim. Kucuk gorumcem ben hamile degilmisim gibi davrandi. Kardesini bile tebrik etmedi, keza kocasi da.

Kayinvalidemler bir kere arayip sormadilar nasilsin diye. Sanki hamile degilmisim gibi davraniyolar. Esim de dedi kizininkini once istiyordu bu acik ortada ama sen kagaya takma. Kafaya takma da ben hamileyim hormonlarim tavan yapiyor. Ve esim ailede tek erkek ya. Insan bu kadar mi soguk davranir. Allahtan esim cok iyi bana karsi. Sizce cok mu gereksiz kafaya takiyorum ?
Ben sizi çok iyi anlıyorum. İstiyorsunuz ki mutluluğunuz paylaşılsın. Anne/Baba dediğiniz bu insanlar yarın bir gün bayramda ellerini öpecek yeni bir torunları olacak diye mutlu olsun sevinsin, bunu size yansıtsın istiyorsunuz. Sonuçta şu an karnınızda olan sizin olduğu kadar kendi oğullarının da çocuğu.
Bir tarafın üzüntüsünü paylaşırken sizin mutluluğunuzu es geçmeleri, hatta diğer taraf üzülmesin diye üzerini örtmeye çalışmaları yanlış. Sonuçta Allah izin verirse siz bu çocuğu doğuracaksınız. Görümceniz bu çocuğu hiç mi görmeyecek? O zaman nasıl saklayacaklar. Yok yere olacak olanı geciktiriyorlar.
Umarım gerçekten istiyorsa görümcenizin de evladı olur.
Ama sevinilmesini beklemekte haklısınız.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 123 gün geçti.

AlminaH

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2017
674
997
Konu boyunca ‘çünkü ben hamileyim’ ‘hamileliğimi görmezden geliyorlar’ ‘hamile halimle’ gibi kelimeler kullanmışsınız. Üç aylık hamilelikte kalkıp bulaşıkta yıkanır, yemekte yapılır, misafirde ağırlanır abartmaya gerek yok, hamilelik hastalık değildir. İnsanlar sizi sürekli arayıp nasılsın diye niye sorsunlar onu da anlamadım.

Ayrıca eşinizin evin tek oğlu olmasına neden vurgu yapıyorsunuz? Padişah soyundan geliyor da doğacak torun şehzade mi olacak?

Eşinizin kızkardeşi çocuk sahibi olamadığı için hassas yaklaşmış olabilir, onun davranışlarına takılmayın, yokluğunu çekmediğiniz şeyin kıymetini tam olarak bilemiyor insan. Nasıl bir süreçten geçtiğini bilemezsiniz.

yazibekleyenkadin

Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2021
202
504
34

yaa hamilesiniz allah korusun amansız hasta falan değilsiniz neden sürekli insanların sizi arayıp sormalarını bekliyorsunuz. eşiniz takma demiş işte takmayın insanlar sizi arayıp sürekli sıksa daha mı memnun olacaksınız

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 67 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 164 cm. Başlangıç Kilom :82 Kg. Şimdiki Kilom :73 Kg.

Arya_Stark01

Guru
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2017
8.466
31.584
2 bebek ve hamileyken 2 sehir git gel yapip bunu basarmaniza imrendim. Darisi insallah benim basima.
Tek erkek olmasini vurgulamam lafa gelince asil torunum oglumdan gelecek diyen baba(ki ben bu cumlesinin yanlis oldugunu esime demistim, esimle bunun icin tartismistik), suan uzgun. Arayip kucuk ablana soylediniz mi diye soruyor. Buyuk ablana kucuk ablana diye sorsa gam yemem. Buyugunun zaten cocugu var kucugu uzulmesin diye bi hareketler. Benim annem zaten gelecek. Ama ben istiyorum ki onlarin da.torunu onlar da 40 gun gelsinler birlikte bu guzel anlarin tadini cikaralim. Kotu niyetli tek tarafli dusunemiyorum. Ailemden cok esimin ailesine deger vermisimdir. Esimin de cok hosuna gider bu ve o da aynisini benim aileme yapar sagolsun.

Ben hamileyim naz yapayim kafasinda degilim ama insan bi arar nasilsin diye sorar. Kucuk kizini sinek isirmis arayip esime ablanin kolunda kocaman sinek isiriklari kaldi vah vah diye soylenenler benim hamileligimi gormemezlikten geliyolar. Ben zaten goruntulu esim haber verdiginde dedim ki "pozitif ciktigini duydugum gibi 5 kilo taze fasulye haslayip dolaba attim, mutfak dolaplarimi temizledim, belki ilerleyen vakitlerde kotu olurum yapamam diye." Gulerek anlattim. Kayinvalidem de agiz ucu guldu bisey demedi. He ama esime ne dedi sma down falan icin de test yaptirin sagliksizsa ona gore hareket edersiniz.. gel de uzulme. Iyi pozitif dusunmek yok. Cunku kucuk kizinin cocugu once olmaliydi. Etrafta konusulmaliydi.

Adamlar kendi kizlarina üzülmesinlermi? Bu nasil bir yaris halidir? Kadin kizini dogurdu büyüttü,.. elbetteki ona farkli, sana farkli yaklasir. Onun üzülmesini istemez.

Ve daha 3 ay gebeyken "hamile gibi davranmiyorlar" nedir ya? Hasta degilsin birsey degilsin. Milleti yemegi davet ediyorsan, esin ile beraber agirlamayida bileceksin. Niye sürekli seni sorsunlar nasil gidiyor diye? Bunu yapsalar eminim "özel hayata saygilari yok, sürekli ariyorlar" diye hayiflanirdin.

Yani ben en fazla kendi ailemin aramasini isterdim. Hamileyken aklima bile gelmedi kayin ailenin aramasi.

Bu arada sanirim lohusalik ve bebek üzerine en ufak fikrin yok. "O güzel dönemi beraber geçirelim" demenden belli. Ne yalan söyleyim, güldüm o bölüme. O dönem hormonlar, uykusuzluk, memler neredeyse acik gezmeler, bu çocuk niye agliyor ile, nasil giydirecem ile,.. geçiyor. Hiçte mutlu mutlu geçmiyor. O kadar çok insan ile 40 gün boyunca zaten kan çikar.

Bu kadar çok milleten destek bekleme. Evlenecek, bebek yapacak kadar yetiskinsen, bazi seyleri kendin hal etmeye kadarda yetiskin olman lazim. Umarim bu 2 sehirler arasi mekik dönmen ile, bebek oldugunda aileleri dahada zorlamazsin.

Khomyuk

Guru
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2019
6.603
23.250
Adamlar kendi kizlarina üzülmesinlermi? Bu nasil bir yaris halidir? Kadin kizini dogurdu büyüttü,.. elbetteki ona farkli, sana farkli yaklasir. Onun üzülmesini istemez.

Ve daha 3 ay gebeyken "hamile gibi davranmiyorlar" nedir ya? Hasta degilsin birsey degilsin. Milleti yemegi davet ediyorsan, esin ile beraber agirlamayida bileceksin. Niye sürekli seni sorsunlar nasil gidiyor diye? Bunu yapsalar eminim "özel hayata saygilari yok, sürekli ariyorlar" diye hayiflanirdin.

Yani ben en fazla kendi ailemin aramasini isterdim. Hamileyken aklima bile gelmedi kayin ailenin aramasi.

Bu arada sanirim lohusalik ve bebek üzerine en ufak fikrin yok. "O güzel dönemi beraber geçirelim" demenden belli. Ne yalan söyleyim, güldüm o bölüme. O dönem hormonlar, uykusuzluk, memler neredeyse acik gezmeler, bu çocuk niye agliyor ile, nasil giydirecem ile,.. geçiyor. Hiçte mutlu mutlu geçmiyor. O kadar çok insan ile 40 gün boyunca zaten kan çikar.

Bu kadar çok milleten destek bekleme. Evlenecek, bebek yapacak kadar yetiskinsen, bazi seyleri kendin hal etmeye kadarda yetiskin olman lazim. Umarim bu 2 sehirler arasi mekik dönmen ile, bebek oldugunda aileleri dahada zorlamazsin.

İlk çocukta hamilelik dönemi hayal ailemi gibi oluyor gerçekten😄😄 O kısım bana da komik geldi, 40 gün bir lohusa asla kayınvalide fln çekemez.
Lohusalıkta zaten insanın kendini en kötü hissettiği karanlık bir dönem. Ben oğlumun ilk bir senesini unutmuşum beynim silmiş resmen. Uykusuz, yorgun, sinirli ve mutsuzdum. Ama ilk hamilelikte insan bebek bakımını evcilik oyunu sanıyor. Koyacağım uyuyacak ben onu izleyeceğim, emzirirken ulvi bir aşk gelecek fln gibi😄😄

Pamukannesi83

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2018
14.920
61.416
Vallaha hamileyken bu kadar beklentiye girmeyi anlamadim. Ve karsi tarafta böyle saglik sorunlari yasayan birisi varsa insan kendini biraz geri ceker. Endometrios felan öyle basit bir rahatsizlik degildir. Benim görümceminde cocugu olmuyordu. Ben hamile kalinca zirt pirt aramalarini beklemedim, ultrason resimi atmadim. O kiskanir diye degil. Yaraya tuz basmiyim diye. Herseyi de hormonlara baglamayalim lütfen. Allah herkese evlat sevinci yasatsin insallah.

vesikaliyarim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2014
7.555
13.336
41
Öyle bi yazmışsın ki Sultan Süleyman'ın 5 kızdan sonra nihayet şehzadesi geliyor gibi...Ülkeyi mi yönetecek napıcak? Havai fişek mi atacaklardı, senin için büyük olay olan şeyler çoğu zaman başkalarının hayatında anlık bir habet olarak geçer gider...

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 51 Kg. ile 69 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 166 cm. Başlangıç Kilom :82 Kg. Şimdiki Kilom :79.6 Kg.

hardpolly

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2011
490
155

Şu an hassas bir dönemde olduğunuz için kafaya takmanız normal ama bence önemli olan eşinizin size nasıl davrandığı. Size anlayışlı ve iyi davranıyor dediğinize göre o yüzden bence hiç canınızı sıkmayın, hamileliğinizin tadını çıkarın. Bu konuda da eşinizin üstüne gitmeyin bence. Sizi haklı da bulsa o da ailesi bir sözünüzü yanlış anlayabilir gereksiz gerginlikler olabilir.

Rowena Ravenclaw

Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2021
338
608
36
Hamile olunca size nasıl davranılmasını bekliyorsunuz? Şehzade doğuracak Haseki sultan gibi takılmayın lütfen. Hayırlı olsun diyecekler ve hayatlarına bakacaklar. Olması gereken bu zaten