Böyle anneler niye var?

lilith33

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2021
17
19
34
Nerden başlasam bilemiyorum.Ama bazen çok doluyorum ve buraya içimi dökmek istedim.Annem ve babam boşandığında ben 14 kardeşim 9 yaşındaydı.Biz babamla yaşadık hep o baktı.Anneme ne zaman gitsek kendi derdine düşmüş sevgilileri olan biz sanki misafirmişiz gibi davranan bir insandı.Zamanla görüşmez olduk vs.Aradan 7 sene geçti.Sonra kardeşim okula gitmiyordu birçok sorun yaşıyordu.Babam anne sevgisi eksikliği çekiyor diye çok uğraştı anneme yolladı falan.Ama çocukla hiç ilgilenmedi resmen üvey evlat gibi davrandı.Oğlun 7 yıl sonra evine gelmiş hemen sevgilisiyle emri vaki yapıp tanıştırdı vs.Neyse babam hep sahip çıktı zaten geri aldı kardeşimi.Ama maalesef toparlayamadık hiç onu.16sında intihar etti.Annem olacak kadın şimdi süslenip fotoğraf falan atıyor.Hiç mi üzülmez bir insan.Ben niye böyle bir annenin çocuğuyum.Benim de başıma bir sürü iş açmıştı zaten onunla konuşunca şimdi şimdi fark ediyorum.

Maalesef insan anne babasını seçemiyor . Babanızdan Allah razı olsun elinden geleni yapmış . Anneniz ise kalbi taşlaşmış . Bir annenin nasıl yanmaz yüreği yavrusuna akıl alır gibi değil .

Nerden başlasam bilemiyorum.Ama bazen çok doluyorum ve buraya içimi dökmek istedim.Annem ve babam boşandığında ben 14 kardeşim 9 yaşındaydı.Biz babamla yaşadık hep o baktı.Anneme ne zaman gitsek kendi derdine düşmüş sevgilileri olan biz sanki misafirmişiz gibi davranan bir insandı.Zamanla görüşmez olduk vs.Aradan 7 sene geçti.Sonra kardeşim okula gitmiyordu birçok sorun yaşıyordu.Babam anne sevgisi eksikliği çekiyor diye çok uğraştı anneme yolladı falan.Ama çocukla hiç ilgilenmedi resmen üvey evlat gibi davrandı.Oğlun 7 yıl sonra evine gelmiş hemen sevgilisiyle emri vaki yapıp tanıştırdı vs.Neyse babam hep sahip çıktı zaten geri aldı kardeşimi.Ama maalesef toparlayamadık hiç onu.16sında intihar etti.Annem olacak kadın şimdi süslenip fotoğraf falan atıyor.Hiç mi üzülmez bir insan.Ben niye böyle bir annenin çocuğuyum.Benim de başıma bir sürü iş açmıştı zaten onunla konuşunca şimdi şimdi fark ediyorum.
Kardeşiniz vefat etti mi
Başınız sağolsun
Öyle güzel bı babanız varken çocuk neden buncaeksiklik duydu acaba , şaşkınım

Kendiniz için psikoterapi almayı düşündünüz mh

Kardeşiniz vefat etti mi
Başınız sağolsun
Öyle güzel bı babanız varken çocuk neden buncaeksiklik duydu acaba , şaşkınım

Kendiniz için psikoterapi almayı düşündünüz mh
Babam evet çok iyiydi Allah razı olsun .Ama anne eksikliği başka oluyor.Ve babam tek başına yetemedi maalesef

Babam evet çok iyiydi Allah razı olsun .Ama anne eksikliği başka oluyor.Ve babam tek başına yetemedi maalesef
Bence bı yardım almalısınız
Hatta mümkünse keşke babanız yalnız ve mutsuz
Omuzlarına dünyayı yüklenmiş olarak kalmasa ...
Evlense
Keşke bu açıdan bakabilsek

İntihar mi etti aman Allahım ya canım yavrum mekanı cennet olsun nasıl içim acıdı anlatamam

Başlığa istinaden diyorum ki keşke hiç olmasalar

Öyle üzüldüm ki size
Evet böyle oldu.Ben içimdeki bu öfkeyi nasıl dindiricem.Hala süslenip fotoğraf atabiliyor.Kardeşimin ölüsünü görmeye sevgilisi içki şişeleriyle gelebiliyor.Daha kaç ay geçti.Süslenip whatsap profil resmi değiştiriyo sürekli.

Şöyle dusunursek babam vefat ettiğinde ben 10 en küçük kardesim 3 yaşındaydı annem bize hem babalık yaptı hem annelik ama tam tersi olsaydı babam belki yetemezdi bazen öyle düşünüyorum babam annem gibi bize hem annelik hem babalık yapamazdı belki anne farklı oluyor dediğiniz gibi kardeşiniz için çok üzüldüm başınız sağolsun . Keşke anne baba olmak içinde bı sınavdan gecilse yada ne biliyim böyle insanlar keşke anne baba olamasalar ama varlar çok var 😔

Maalesef imtihan dünyasında yaşıyoruz.Sizin ki de annenizmiş.Allah ıslah etsin bazı insanlara anne ya da baba demeye utaniyor insan.Insallah atlatirsiniz .Bundan sonraki yaşamınızda karşınıza iyi insanların çıkması dileği ile...

Evet böyle oldu.Ben içimdeki bu öfkeyi nasıl dindiricem.Hala süslenip fotoğraf atabiliyor.Kardeşimin ölüsünü görmeye sevgilisi içki şişeleriyle gelebiliyor.Daha kaç ay geçti.Süslenip whatsap profil resmi değiştiriyo sürekli.
Ne denir ki yazıklar olsun sımsıkı sarılmak isterdim o yavruya 16 yaşında hayattan bikmak ne demek gerçekten gözlerim doldu inanın yazıklar olsun

Kaç yaşındasınız bilmiyorum ama kendi iyiliginiz için annenizi yok sayın onu öldü kabul edin hiç bir beklentide asla bulunmayın ne maddi ne manevi hiç bir talebiniz olmasın

Beddua etmek istemiyorum ama yaşattığıni yaşamadan ölmesin

17/16/7 yaşlarında kızlarım var yüzlerinde asiklik görsem aklım çıkar ki ne oldu acaba diye

Bazıları hiç anne olmamali gerçekten

O çocuğa kurban olsun çok üzüldüm çok. 😢😢

Acaba neler gördü nelere şahit oldu o kadının yanında.

Konu sahibi lütfen sende destek al lütfen 😪🙏🏻

Anne eksikliği çok büyük evet babanizda uğraşmış ne güzel ama sadece sebep bu değildir kardeşinizin psikolejik sorunları vardı demekki.. anne babasız yaşayan çokta güzel hayatlar kuran insanlar var bunlardan biri olarak söylüyorum..boş yere ahkâm kesme diyen olmasın.. aynı psikolejik sorunları sizde hissediyorsanız destek alın aile tetikleyici oluyor bu konularda ne yazikki

Hayatta hepimiz birşeyler ile sınanıyoruz sizin sınavınızda aile imiş Rabbım kolaylık versin 🙏 sizede güçlü bir insan olabilmeyi nasip etsin çok zor. Aile insanın en büyük yarasıdır hele ki anne. Bundan yola çıkarak size çok güzel bir aile olmayı nasip etsin inşallah Allah'ım 🙏🤲

Farkında olmanız güzel. Öyle kabullenip hayatınızdan çıkarın. Herkeste kalp var işte. kimine yaşamaya yetiyor. Kimileri dünyaları sığdıriyor. Anneniz o kalbe sığdırmayi başaramamış. 😔

Çok üzüldüm.
Dilerim çok güzel bir hayatın olur.
Annenle bütün ilişkini kesip hayatından da, kafandan da çıkarmalısın.
Çünkü anne falan değil.
Senin hayatını da yakmasına izin verme.

X