Böyle bir eşi kabullenir miydiniz?

Melankoliik

Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2019
309
178
25
Kızlarr, hepinize merhaba. Bu anlatacaklarım dert değil, Allah vatandaşlarımıza yardım etsin demek istiyorum.. Burda hepimiz anonim bir şekilde birbirimize sorular soruyoruz, kendimizi rahat hissediyoruz. Ben elimden geldiğince bilgi sahibi olduğum her konuda herkese yardımcı olmaya çalışıyorum, benim de şuan sizin fikirlerinize ihtiyacım var...
Kızlar ben 2 yıllık evliyim, eşimi çok seviyordum, öyle böyle değil. Ama artık eskisi gibi sevemiyorum, sevgi olsa hemen bitmezdi diyecekseniz, gerçekten soğutabiliyor insanlar. Sürekli yalan söylüyor, en ufak birşey de bile, sözlerini tutmuyor, binevi beni aptal yerine koyuyor, çok emri vaki, herşeyde her cümlesinde emrediyor, beni çalıştırmıyor, ama maddi imkanları da önüme dizmiyor. Artık tek bir lafına inanmıyorum. Herkesle ilişkime karışıyor, mümkün mertebe onsuz dışarı çıkarmıyor. Yaptığı hatalardan çok sıkıldım, affetmeye çalıştığım, aman bir daha yapmaz dediğim her gün, yine aynısını yapıyor. Artık tahammülüm kalmadı, anlayışsız bir insan oldu. Evlendiğim adamla şimdiki adamın uzaktan yakından ilgisi yok.. Siz olsaydınız kabul eder miydiniz kızlar. Tahammül edebilir miydiniz.. ☹️

Kızlarr, hepinize merhaba. Bu anlatacaklarım dert değil, Allah vatandaşlarımıza yardım etsin demek istiyorum.. Burda hepimiz anonim bir şekilde birbirimize sorular soruyoruz, kendimizi rahat hissediyoruz. Ben elimden geldiğince bilgi sahibi olduğum her konuda herkese yardımcı olmaya çalışıyorum, benim de şuan sizin fikirlerinize ihtiyacım var...
Kızlar ben 2 yıllık evliyim, eşimi çok seviyordum, öyle böyle değil. Ama artık eskisi gibi sevemiyorum, sevgi olsa hemen bitmezdi diyecekseniz, gerçekten soğutabiliyor insanlar. Sürekli yalan söylüyor, en ufak birşey de bile, sözlerini tutmuyor, binevi beni aptal yerine koyuyor, çok emri vaki, herşeyde her cümlesinde emrediyor, beni çalıştırmıyor, ama maddi imkanları da önüme dizmiyor. Artık tek bir lafına inanmıyorum. Herkesle ilişkime karışıyor, mümkün mertebe onsuz dışarı çıkarmıyor. Yaptığı hatalardan çok sıkıldım, affetmeye çalıştığım, aman bir daha yapmaz dediğim her gün, yine aynısını yapıyor. Artık tahammülüm kalmadı, anlayışsız bir insan oldu. Evlendiğim adamla şimdiki adamın uzaktan yakından ilgisi yok.. Siz olsaydınız kabul eder miydiniz kızlar. Tahammül edebilir miydiniz.. ☹
Bende sendenim benim eşimde de farklı sorunlar car sorunlar aynı değil ama sonucumuz aynı.. Bende soğuyorum uzak durmak istiyorum üstüne birde bizim çocuk sorunumuz var tup bebek tedavisi görüyorum bazen diyorum bırak tedaviyi de adamı da ama daha 2.5 senelik evliyiz duzeliriz zamanla diyorum kendime . Benim adam da ilgisizlik küçümseme kendi ailesini herseyin üstünde tutma sürekli bana yüklenme en ufak bişey dese ailesi ben kabul etmezsem dünyanın en kötü insanı oluyorum onun için. Bana karşı çok anlayışsız sanırım kendi gözünde beni kötü gelin falan görüyor.. Bende çıkmazlar da oldugum bir dönemdeyim bulursun çözümü bana da söyle 🙋

Bende sendenim benim eşimde de farklı sorunlar car sorunlar aynı değil ama sonucumuz aynı.. Bende soğuyorum uzak durmak istiyorum üstüne birde bizim çocuk sorunumuz var tup bebek tedavisi görüyorum bazen diyorum bırak tedaviyi de adamı da ama daha 2.5 senelik evliyiz duzeliriz zamanla diyorum kendime . Benim adam da ilgisizlik küçümseme kendi ailesini herseyin üstünde tutma sürekli bana yüklenme en ufak bişey dese ailesi ben kabul etmezsem dünyanın en kötü insanı oluyorum onun için. Bana karşı çok anlayışsız sanırım kendi gözünde beni kötü gelin falan görüyor.. Bende çıkmazlar da oldugum bir dönemdeyim bulursun çözümü bana da söyle 🙋
Umarımm buluruz. Artık her söylediği batıyor, o da ailesini el üstünde tutuyor. Ne yapacağız bilmiyorum😣

Yaptığı hatalar neler
Bizim aramız kötüyken evliliğimiz hakkında kız arkadaşımla benden gizli buluşmuştu, cafede oturmuşlardı, aradan zaman geçince kıza yine buluşma teklifinde bulunmuştu, ve bana anlatmamıştı herşeyi 3 ay sonra öğrendim, bu yetmedi sosyal medyadan af edersiniz ama para karşılığı birlitke olan bir kızla, (ilkokul arkadaşı) konuşmuştu, o gün açık açık sen p.venk msin demiştim. Kaldıramıyorum. Gerçekten kaldıramıyorum unutamıyorum

Bizim aramız kötüyken evliliğimiz hakkında kız arkadaşımla benden gizli buluşmuştu, cafede oturmuşlardı, aradan zaman geçince kıza yine buluşma teklifinde bulunmuştu, ve bana anlatmamıştı herşeyi 3 ay sonra öğrendim, bu yetmedi sosyal medyadan af edersiniz ama para karşılığı birlitke olan bir kızla, (ilkokul arkadaşı) konuşmuştu, o gün açık açık sen p.venk msin demiştim. Kaldıramıyorum. Gerçekten kaldıramıyorum unutamıyorum
O zaman konu başlığınıza cevap veriyorum. Kabul etmezdim.

Umarımm buluruz. Artık her söylediği batıyor, o da ailesini el üstünde tutuyor. Ne yapacağız bilmiyorum😣
Hemde ne batma. Ben bazen kavga ettiğim de açık açık yüzüne söylüyorum sen benim bende senin imtihanimiziz bu dünya da bulaşma bana falan diye ama boş bir süre sonra barışıyoruz özür diliyor onu yapmicam bunu yapmicam diyo ama sonuç aynı. Benim en kötü yanım çok ilgi bekliyorum ama bu sevgiliyken de böyleydi hep böyleydim ve sadece ona özel bir durum değilannem babam için de aynıyım. Ki artık ilgiyi de geçtim biraz benimle zaman geçirmek istesin yeter diyorum ama maalesef sadece sofrada yüz yüze bakıyoruz

Kabul etme.inan bazen böyle bişey yaşayayım da bırakmak icin güçlü bir sebebim olsun diyorum ben

Hemde ne batma. Ben bazen kavga ettiğim de açık açık yüzüne söylüyorum sen benim bende senin imtihanimiziz bu dünya da bulaşma bana falan diye ama boş bir süre sonra barışıyoruz özür diliyor onu yapmicam bunu yapmicam diyo ama sonuç aynı. Benim en kötü yanım çok ilgi bekliyorum ama bu sevgiliyken de böyleydi hep böyleydim ve sadece ona özel bir durum değilannem babam için de aynıyım. Ki artık ilgiyi de geçtim biraz benimle zaman geçirmek istesin yeter diyorum ama maalesef sadece sofrada yüz yüze bakıyoruz
İşte bende de şöyle bir durum var. Hata yapıyor, özür diliyor, affediyorum, yine aynısı oluyor, soğuyorum, sonra ben ilgisiz davranıyorum, çünkü hissedemiyorum o samimiyeti. Beni böyle görünce o ilgi manyağı oluyor ama bende durum iş işten geçmiş oluyor. Sanırım düzelmeyecek arkadaşım☹️

Benden gizli kız arkadaşımla buluşsa o kızıda adamıda hayatımdan men ederim başka hata yapmasına ger ke yok benim forumda şahsen nasıl.kaldiriyor mideniz çok tuaf insan çekeceği çileye aşık olurmuş pes

Benden gizli kız arkadaşımla buluşsa o kızıda adamıda hayatımdan men ederim başka hata yapmasına ger ke yok benim forumda şahsen nasıl.kaldiriyor mideniz çok tuaf insan çekeceği çileye aşık olurmuş pes
Midemin kaldırdığını kim söyledi ki soğudum bitti duygularım adama kaç aydır yaklaşmıyorum o olduğunda yanında bile yatamıyorum görmek bile istemiyorum

Kiz arkadasinizla aranizi yapmak icinmi bulusmak istemis ilkokul arkadasini sosyal medyada gorup halini hatrini sormak icinmi yazmis eger oyleyse sikinti yok

He eger isin icinde baska bi is varsa hala ayrilmamaniz hata ve sacma

Midemin kaldırdığını kim söyledi ki soğudum bitti duygularım adama kaç aydır yaklaşmıyorum o olduğunda yanında bile yatamıyorum görmek bile istemiyorum

Hala aynı evde durmanız yeterli kendi ağzınızla söylüyorsunuz hata yapıyor affediyorum diye o nasıl olsa siizn avucunuzun içine almış kadınlığınızi bitirmiş siz eşten çok kukla olmuşsunuz ona o istemiyor diye çalışmıyor disarla ilişkinizi kesmiş siniz siz zaten en büyük kötülüğü kendinize yapmışsınız keşke biraz aha dik durup ayaklarınızın üstünde dursaydınız emin olun ozaman bu soruyu kimseye sormadan hayatınıza yönü çoktan vermiştiniz

Kiz arkadasinizla aranizi yapmak icinmi bulusmak istemis ilkokul arkadasini sosyal medyada gorup halini hatrini sormak icinmi yazmis eger oyleyse sikinti yok

He eger isin icinde baska bi is varsa hala ayrilmamaniz hata ve sacma
Böyle savunma yapıyor ama emin olamıyorum güvensiz bir ilişkide hiçbir şey yürümüyor gerçekten... Yürüyeceğini de sanmıyorum zaten..

Böyle savunma yapıyor ama emin olamıyorum güvensiz bir ilişkide hiçbir şey yürümüyor gerçekten... Yürüyeceğini de sanmıyorum zaten..
Gercekten yaptigini dusunuyorsaniz ayni evde durmanin bi anlami yok yani arkadasiniza yan gozle bakan adamin yataginda isiniz ne

Hala aynı evde durmanız yeterli kendi ağzınızla söylüyorsunuz hata yapıyor affediyorum diye o nasıl olsa siizn avucunuzun içine almış kadınlığınızi bitirmiş siz eşten çok kukla olmuşsunuz ona o istemiyor diye çalışmıyor disarla ilişkinizi kesmiş siniz siz zaten en büyük kötülüğü kendinize yapmışsınız keşke biraz aha dik durup ayaklarınızın üstünde dursaydınız emin olun ozaman bu soruyu kimseye sormadan hayatınıza yönü çoktan vermiştiniz
Son kısım haricinde diğer söylediklerinizde haklısınız.. Ben aslında çok normal bir insan olmadığını düşünüyorum. Çünkü geniş düşünceli elit ve anlayış sahibi bir erkek bunları yapmaz. İnsan kendine güvenmeyince karşısındakine de güvenmiyor. Veya herkesi kendisi gibi sanıyor.. Bazı şeylere yapılan hataların çaresizliği demek istiyorum. Ve ne yazık ki bu durumu normal karşılamıyorum. Güzel bir mesleğim var kolumda bileziğim var yani2 farklı alanlarda. Bir yandan psikolojik destek alsa düzelir mi diyorum, diğer yandan huylu huyunu bırakmaz. Sanırım ansızın terk edip gidicem..

İşte bende de şöyle bir durum var. Hata yapıyor, özür diliyor, affediyorum, yine aynısı oluyor, soğuyorum, sonra ben ilgisiz davranıyorum, çünkü hissedemiyorum o samimiyeti. Beni böyle görünce o ilgi manyağı oluyor ama bende durum iş işten geçmiş oluyor. Sanırım düzelmeyecek arkadaşım☹
Hislerimiz o kadar aynı ki.. sorsan herseyden önce ben varım onun için ama faaliyette hayatında ki en son kişiyim hatta bazen bi eşyası bile benden daha değerli oluyor mesela telefonu

X